Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

ak si odmyslím zbytočné ľudské postavy tak by to mohli radšej spraviť ako akčný animák. hrdinovia alebo teda postavy v príbehu lebo o hrdinstve sa tam nedá hovoriť, tam všade iba zavadzali a tvárili sa strašne dôležito a pritom pôsobili naozaj smiešne. Odhliadnuc od toho sú kingovia a opovia a godzily spracované výborne a na uspokojenie dopytu po akom takom fantazy filme to stačilo.

Smršť (2024)

ak niekto čítal knihu tak ho musím varovať že film je úplne mimo príbehu okrem pár sekvencii. Celkovo je to naozaj čudné a nechápem prečo sa tak odklonili od výborného mysteriózneho príbehu a spravili z toho iba dramatickú srágorinu plnú podivností a nešpecifikovanej motivácie postáv. Veľké sklamanie tak z príbehu ako aj z výkonov hercov. Bohužiaľ premárnili potenciál slovenského thrileru a ak niekedy natočia ďalší knižný príbeh tak prosím držte sa deja.

Opičí muž (2024)

film sa síce tvári ako akčný a napínavý ale teda teda nad akciou prevládajú sociálne témy a pretláčanie gender agendy čo už naozaj vyzerá ako podmienka natočenia filmu. miestami je to doslova chaotické kamera skáče z miesta na miesto. mne teda na tomto filme nič výnimočné neprišlo a nebyť toho záver v priebehu 10 posledných minút tak by som sám sebe musel vynadať že som zabil čas.

Duna: Část druhá (2024)

Duna opäť zadunela plnou silou svojho hlasu a jeho hĺbku ste museli cítiť pri každom tóne. Toto je skutočne zážitok v každej minúte a tie necelé tri hodiny ubehnú ako myš po piesku Duny. Detaily sú prepracované, dej má plynulý spád a určité momenty majú emócie tak dramatické až sa cítite byť ich súčasťou. veľkoleposť zrovnateľná s veľkými fantazy ságami zaručuje pre Dunu nezabudnuteľné miesto v kinematografii. Ja som bol nadšený a kto  má možnosť nech ide na IMAX verziu tam si tie zvukové kulisy užijete naplno.

Barbie (2023)

navzdory snahám rôznych sociálných mentorov AKA influencorov ba dokonca aj určitých predstaviteľov verejného života, ktorí sa snažili širokému publiku vysvetliť hĺbku myšlienok vo filme BARBIE, musím konštatovať že závity mojej mentálnej ústredne nedokázali spracovať ani len náznak pointy, deja, humoru, drámy, vtipu, a už vôbec nie nejakej formy satiry. Barbie má v podstate iba farby. Inak je to zmes absurdít kde sa od počiatku kumuluje priam teatrálna nezmyselnosť. Všetko to podčiarkuje už iba snaha ľudí prezentovať sa vlastnou prítomnosťou v ružových farbách ako keby od toho záviselo posúdenie ich vlastného statusu. BARBIE je naozaj totálna blbosť. Má však svojich fanúšikov a keď niekto v deji objavil hlboké myšlienky tak si zaslúži určite vyššie hodnotenie on sám ako divák než samotný film.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

nostalgia vyhrala a v prípade Indiho to bez debaty funguje výborne hlavne keď sa konečne dokázali trafiť do jeho podstaty. Akcia striedala akciu a pan Ford je aj ako dôchodca pomocou trikou v dobrej forme. Rušivým elementom bola tá jeho pseudo zverenkyňa, ktorá mal skutočne pochybné výstupy a jej motivácie k určitým konania sem tam nemala zmysel. ale aj to patrí k výstrednosti Idniana. Určite by bolo vhodné nechať už Indyho dôstojne odpočívať.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

aj keď už strážcom dochádzal dych tak mne to až tak výrazne nevadilo a bavil som sa na ich výstrednosti a vzájomnej rozdielnosti. Humor bol výbušnejší v predchádzajúcich filmoch ale ani to neubralo na akcii. Príbeh Rocketa vniesol do deja trocha tých emócií a celkové smerovanie strážcov do budúcnosti nebude hádam poznačené nedostatočnou charizmou nových postáv. Starlord sa vráti tak verím, že to nové zoskupenie bol iba nástrel a že to tak nedopadne.

65 (2023)

ako veľký fanúšik scifi nemôžem vysloviť sklamanie. nápad bol dobrý a mal potenciál na dynamiku akcie a to že sme dostali akýsi rodinný escape movie mi v konečnom dôsledku ani nevadil. koncept existencie civilizácie, ktorá sa presúva galaxiami by mohol byť podkladom na rozšírenie príbehu a možno by to bolo aj viac scifi.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

no dobre ono sa to ozaj moc nepodarilo vzhľadom na to, že celá pointa príbehu sa odvíja len kvôli alebo len vďaka tomu, že sa postavy medzi sebou nebavili o podstatných veciach a zrazu hups sme v prúsere. nekontrolovateľný chaos v dejovej linke, nevýrazné postavy a celkovo zasadenie do marvel univerza celkovo nezapadlo do skladačky. Ale zas Marvel ma nekonečne veľa možností tak uvidíme ako sa to bude rozvíjať.

Bez kalhot: Poslední tanec (2023)

tri hviezdy majú svoje opodstatnenie. Dve sú pre Salmu a jej vizuálne zvýraznenie priestoru v oblasti hrudnej, ktorou dominuje v každom momente kedy sa objaví na plátne. Dve hviezdy zároveň za jediné dve scény, ktoré mali v celom filme energiu. Tanec so Salmou a vodný tanec s tanečnicou. Zvyšok bolo kliše bez výrazu. čiže jedna hviezda je pre Tatuma, že si mohol užiť chvíle so Salmou.