KevSpa

homepage

Twitter: McKevspa

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 3.3.2017  19:21

To bylo tak strašně depresivní, že se mi o tom ani nechce nic psát. Každopádně příjemné překvapení, i když nevím, zda zrovna slovo "příjemné" se k téhle syrové komiksovce hodí. Opakovaně si ji určitě pouštět chtít nebudu.

• 19.2.2017  17:05
    Arzenál - 50 % (E07) (epizoda) (2016)

Intelektuálové vs. plebs, odvěký to boj. "Odborníci" by chtěli kontrolovat, co si má kdo myslet, "běžný divák" chce vyjádřit svůj názor a má na to plné právo. Inu, žijeme v době svobody informací (naštěstí) a pro zapšklé snoby už tu není místo. Můžou maximálně točit dokumenty o tom, že to není fér. Se s tím smiřte.

• 6.2.2017  22:50

Britská nezávislá tvorba má pro mě nepopsatelné kouzlo především díky syrovosti, s níž tvůrci nahlížejí do světa (nejen) kriminálníků. Trespass Against Us není výjimkou. Když navíc vedle sebe (nebo proti sobě?) postavíte tak skvělé herce, jakými jsou Michael Fassbender a Brendan Gleeson, výsledkem je podívaná, která vám zaleze pořádně pod kůži.

• 9.1.2017  10:09
    The 74th Golden Globe Awards (TV pořad) (2017)

Jimmy Fallon mi holt k srdci nikdy nepřirostl, takže tohle udílení řadím k těm nudnějším. Na druhou stranu mi ke štěstí bohatě stačilo, že The Crown získalo cenu za nejlepší dramatický seriál a s ním i Claire Foy.

• 27.12.2016  04:38
    The OA (TV seriál) (2016)

Parádní a správně podivná záležitost. Na jeden zátah jsem to nakonec nedala, přece jen je to místy natolik ujeté, že to člověk potřebuje nechat uležet, ale to vůbec není na škodu. Seriál sází hlavně na pečlivě budovanou atmosféru a téma, se kterým si tvůrci opravdu vyhráli. Do značné míry artová záležitost, kterou samozřejmě ne každý konzument stráví. Pro ty, kteří mají rádi neotřelá díla, je to ale vyložená lahůdka, a to i po herecké stránce. Vedle spolutvůrkyně Brit Marling, jež je v hlavní roli zkrátka úžasná, stojí za zmínku i Jason Isaacs, který se opět vrací k záporáckým rolím. 1. série - 100%

• 26.11.2016  01:06
    Párování (TV seriál) (2000)

Ač sitcomy nejsou zrovna má krevní skupina, tenhle britský počin mě s výjimkou trochu slabší poslední série neskutečně bavil. Na tom má ale zásluhu především britský humor a fakt, že pro tvůrce není v podstatě nic tabu. A v neposlední řadě je tu můj oblíbenec Ben Miles v roli svůdníka Patricka, který je jednoduše neodolatelný. 90%

• 25.11.2016  05:04
    The Crown (TV seriál) (2016)

Od historického dramatu The Crown jsem coby velký britofil čekala opravdu hodně. Riziko, že mě tahle nákladná výpravná podívaná zklame, bylo velké, ale veškeré obavy se rozplynuly po několika prvních minutách úvodního dílu. Nejen, že jsem byla naprosto ohromena dokonalou filmařinou, ale seriál mě dokázal hned od začátku vtáhnout do děje a po deseti dílech mě na konci vyplivnout emocionálně naprosto vyždímanou. Od jednoho z mých nejoblíbenějších scenáristů Petera Morgana (Královna, Duel Frost/Nixon, Prokletý klub, Rivalové) jsem sice čekala mnohé, ale seriál The Crown ve výsledku překonal veškerá má obrovská očekávání. Na tohle nádherné mistrovské dílo bych se mohla dívat donekonečna a těším se na příštích pět let, které v jeho společnosti strávíme. Scénář, hudba, úžasné herecké výkony všech zúčastněných i dechberoucí výprava… The Crown je skvostem v každém směru a bez váhání jej řadím k tomu nejlepšímu, co nejen letos vzniklo. 1. série - 100%

• 14.11.2016  00:22
    Zen (TV seriál) (2011)

Rufus Sewell a Ben Miles, to je naprosto vražedná kombinace. Sympatická oldschoolovka a rozhodně bych nepohrdla více díly.

• 23.9.2016  13:57
    Designated Survivor (TV seriál) (2016)

Je to ještě lepší, než jsem čekala. A to jsem čekala opravdu hodně. Tohle bude pořádná závislost. Kiefer Sutherland si to jako obvykle neskutečně dává, navíc tentokrát má dost velký prostor pro vývoj postavy, takže se jistě máme na co těšit. Doufejme, že zbytek řady bude stejně povedený jako úvodní díl. Pilot - 100%

• 19.9.2016  05:15
    68. Emmy Awards (TV pořad) (2016)

Jimmy Kimmel se od posledního moderování cen Emmy výrazně zlepšil. Je znát, že je ostřílenější a dovolí si mnohem více nekorektních vtípků než před pár lety. Letos mi jeho moderování zvlášť bodlo, protože ty výsledky si už snad ani nezaslouží komentář. Chápu, že Game of Thrones je masovka a řada diváků pomalu žádný jiný seriál nezná, ale akademici by mohli mít mnohem větší rozhled. Ale je jasné, že na desítky mnohem kvalitnějších seriálů se jim koukat nechce.

• 5.9.2016  14:12
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Kdo by řekl, že může být sledování soudního systému v akci během krátkého časového úseku tak napínavé. Když to ale vezme do ruky někdo tak schopný jako Steven Zaillian, není se čemu divit, že vznikl tak úžasný kousek s tísnivou atmosférou, který vás během těch osmi dílů totálně pohltí a semele. Turturrova právnického losera je až bolestné sledovat, talentovaný Riz Ahmed se spolehl na svůj přirozený projev nevinného vyjukaného mladíka, a Bill Camp se přesvědičvě zhostil detektiva, který chce hlavně rychle uzavřít případ a jít na zasloužený odpočinek. Z filmařského hlediska je The Night Of vyložená slast a už v průběhu jsem litovala, že jde jen o minisérii. Na tohle bych se dokázala dívat donekonečna. (100%)

• 13.8.2016  03:27
    Ve službách CIA (TV seriál) (2014)

Inspirace Homelandem je od samého začátku až příliš okatá, ale i přes občasné úlety a nemožnou Katherine Heigl v hlavní roli je to nakonec solidní oddechovka. Davidovi Harbourovi ale mohli dát mnohem víc prostoru. 1. série - 70%

• 18.7.2016  21:44
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Bezkonkurenčně nejlepší letošní letní novinka. Osmdesátková nostalgie, která potěší zejména fanoušky hororových a mysteriózních klasik. Inspirace Spielbergem, Carpenterem a Kingem je tu víc než patrná. Celá ta stylizace do 80. let se neskutečně povedla, ať už jde o samotný děj, tak úvodní titulky a parádní výběr hudby. Přes řadu úmyslných žánrových klišé vás nenechá seriál ani na chvíli vydechnout, zkrátka závislost od první chvíle. A jsem ráda, že se můj oblíbenec David Harbour dočkal takhle skvělé role. 1. série - 100%

• 12.7.2016  02:41
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Ačkoli se seriál nese ve výrazně komediálnějším duchu, o litry krve i děsivé momenty tu není nouze. A když se do toho Ash po pomalejším rozjezdu opřel, byl to nářez, jak se patří. A i když je to občas trochu nevyvážené a sem tam se nějaká ta slabší epizoda najde, až do finále první řady jsem v podstatě neměla větších výhrad. O to víc mě překvapilo, jak na můj vkus mizerné season finale bylo, nudná přehlídka nechuťáren bez ladu a skladu, korunovaná naprosto idiotským chováním Ashe. Uvidíme, jak z toho ve druhé řadě vybruslí. 1. série - 80%

• 27.6.2016  22:14
    Superhrdina (amatérský film) (2016)

Je až neuvěřitelné, jak mě film dokázal i na tak malém prostoru strhnout. Hodně samozřejmě dělá pro mě dost citlivé téma. A jelikož si na takové depresivnější záležitosti celkem potrpím, nemám ke snímku žádné výraznější výtky kromě toho, že v některých okamžicích možná až příliš hraje na city.

• 24.6.2016  23:53

Nostalgie jako prase. Při každé druhé scéně jsem musela vzpomínat, jak jsem před dvaceti lety seděla v kině a užívala si každou minutu (a pak ještě mnohokrát opakovaně). Jednička je moje guilty pleasure srdcovka, na kterou pokračování sice nemá a v podstatě jen recykluje už viděné, ale co naplat. Když to miluješ, není co řešit. A navíc mě neskutečně potěšila účast mého oblíbence Williama Fichtnera, který to konečně dotáhl až na generála (a ještě dál).

• 24.6.2016  00:20
    American Gothic (TV seriál) (2016)

Čekala jsem zábavnou krimi podívanou, ale překonalo to má očekávání. Uvidíme, zda i další díly budou tak povedené. Antony Starr z Banshee zatím obsazení podle předpokladů vévodí. Pilot - 80% Co se zdálo jako pouhá letní oddechovka, se postupně proměnilo ve velmi vydařenou mysteriózní krimi se spoustou twistů. Tvůrci měli celý příběh dokonale vymyšlený, všechno do sebe postupně dokonale zapadlo a finále mi jednoduše vytřelo zrak. Hodně oceňuji proklatě černý humor, který seriálu dodal tu správnou šťávu. Sami tvůrci přiznávají velkou inspiraci filmy bratří Coenů a právě v těch černohumorných scénkách je to hodně znát. 1. série - 90%

• 14.6.2016  22:34

Jednička mě nijak neohromila a dvojka je skoro jako přes kopírák. Průměrná zábavná jednohubka, která sází zejména na herce a předváděná "kouzla". Problém je, že i když bych měla na jejich triky nejspíš zírat s otevřenou pusou, není příběh dostatečně zajímavý, aby mě byť na chvíli strhl. Ale tak aspoň na Marka Ruffala a Lizzy Caplan se dobře kouká.

• 7.6.2016  02:52
    Preacher (TV seriál) (2016)

Po prvních dvou dílech jsem sice ze seriálu stále poněkud zmatená, ale věřím, že se do toho postupem času dostanu. Z nějakého důvodu se mi tahle podivná směska žánrů strašně líbí. Každopádně doufám, že se to v následujících epizodách už pořádně rozjede. První dva díly - 80% Pro mnohé bylo pomalé tempo nestravitelné, s tím já naštěstí problém neměla. Horší je to s celkovou nevyvážeností série. Velmi rychle jsem se vzdala snahy pochopit, co se to přede mnou vlastně děje, ale občas tam bylo těch WTF momentů až příliš. A bohužel i dost zbytečné vaty, která škodí tempu seriálu. Preacher vás v jednu chvíli nějakou scénou nadchne, aby o pár minut později spadl do těžkého průměru. A tohle se děje prakticky celou sezónu, dokonalou ukázkou takových propadů je i samotné finále, které se po slibně rozjeté první polovině stalo bizarní fraškou. 1. série - 70%

• 29.5.2016  16:06

To bylo tak strašně divný, že vůbec nevím, co si o tom mám myslet.

• 25.5.2016  10:05
    The Girlfriend Experience (TV seriál) (2016)

Hodně zvláštní artová záležitost (pro ujasnění - soft porno), která se i přes krátkou stopáž a řadu odvážných scén občas hodně vleče, aby záhy vytřela zrak nějakou výtečnou epizodou. Vývoj hlavní postavy je ale takový polovičatý a stejně jako o samotném seriálu místy nevíte, co si o ní myslet. Rozhodně to ale stojí za zhlédnutí. 1. série - 70%

• 9.5.2016  00:00

Oproti nemastnému neslanému Age of Ultron jsem se tentokrát ani na chvíli nenudila a vyloženě se tetelila blahem, ať už při akčních či konverzačních scénách. Mezi oběma "znepřátelenými" stranami Avengerů jsem si odmítla vybírat, mám je prostě ráda všechny. Tentokrát mnohem vážnější Tony Stark mi neskutečně sedl, stejně jako nový Spider-Man, který je v podání Toma Hollanda neuvěřitelně vtipný. Neokázalý záporák Daniela Brühla už je jen sladkou třešničkou na dortu.

• 23.1.2016  17:03

Na přeslazený spielbergovský happy end jsem se s hrůzou v očích připravovala už tak od půlky filmu, takže jsem to naštěstí vydýchala bez větších problémů a to oko nad ním přimhouřím. Popravdě jsem se bála, že celý film se bude brát až příliš vážně a patos z něj bude stříkat na všechny strany, což se k mému překvapení nestalo, takže jsem nadmíru spokojená. Tom Hanks odvedl standardně vynikající výkon, ale většinu scén, ve kterých se objevil, si pro sebe jednoznačně ukradl Mark Rylance, jenž mě ohromil už ve Wolf Hall a nominace na Oscara je v jeho případě zcela zasloužená.

• 18.1.2016  08:56
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Jessica měla našlápnuto celkem slušně. Zpočátku mě i docela bavila, přestože na její představitelku s jedním hereckým výrazem jsem si prostě zvyknout nedokázala. David Tennant to naštěstí solidně zachraňoval, ale rozhodně mě to nevtáhlo jako Daredevil. Bohužel někde po půlce začal seriálu docházet dech, všechny postavy se začaly chovat jako totální idioti a neustále se tu opakovalo stejné schéma "máme Kilgravea - sakra, zase nám utekl". Ta nastavovaná kaše žel vydržela až do samotného finále, takže jestli se tvůrci v druhé sérii opět míní po celou dobu zaobírat jedinou zápletkou a tu neúměrně dlouho natahovat, nebudu dvakrát nadšená. 1. série - 60%

• 12.1.2016  10:56
    Zlatý Glóbus 2016 (TV pořad) (2016)

Ricky Gervais zase válel. Nic jiného ani v rámci takových show nelze hodnotit, než právě výkon moderátora. A taky dali glóba Jonu Hammovi, takže jsem oželela i to, že Fassy opět ostrouhal.

• 2.1.2016  18:16
    Billions (TV seriál) (2016)

Pro mě nejočekávanější novinka roku mě chytla po pár minutách. A to přesto, že svět financí není zrovna můj koníček. Výborně napsané, skvěle obsazené, zkrátka chytrá podívaná, která si diváka získá od samého začátku. Tenhle duel mezi Damianem Lewisem a Paulem Giamattim rozhodně bude stát za to. Pilot - 100% Jediný slabší díl jsem hledala marně, Billions jsou jedna velká jízda plná skvělých dialogů, překvapivých momentů a především vynikajících hereckých výkonů. Většinu času na tuhle výborně rozehranou hru jen civíte s otevřenou pusou a věřím, že tvůrci v další sezóně na obrátkách rozhodně neuberou. 1. série - 100%

• 4.10.2015  08:00
    Limitless (TV seriál) (2015)

Sice mě tahle seriálová podoba velice solidního snímku nechávala chladnou, ale překvapivě mě dokázala během pouhých dvou dílů do děje pořádně vtáhnout. Hlavní hrdina je dostatečně velký sympaťák, aby tuhle oddechovou podívanou utáhl. Hrozí jen, že to bude pořád dokola to samé, ale budu doufat v nějaký větší vývoj hlavní postavy, ono to jeho puberťácké chování totiž může velmi rychle omrzet. První dva díly - 80%

• 28.9.2015  10:30
    Quantico (TV seriál) (2015)

Ze seriálu se velice rychle stalo mé guilty pleasure, zkrátka oddechovka, která si na nic nehraje a dokáže i přes všechny nedostatky spolehlivě zabavit nejen solidním množstvím zvratů. Navíc si to ve finále tvůrci krásně rozehráli pro druhou sérii, aniž by nutně museli vařit z vody. 1. série - 80%

• 23.9.2015  09:34
    Minority Report (TV seriál) (2015)

Do atmosféry filmu to má skutečně hodně daleko a po prvním dílu to vypadá na další z mnoha tuctových krimi o nesourodé dvojici parťáků řešící zločiny. Otázkou je, jak dlouho bude diváky bavit koukat na mnohokrát recyklovaný typ kriminálky, která jen těží ze slavného jména svého filmového předchůdce. Pilot - 50%

• 21.9.2015  06:29
    67. Emmy Awards (TV pořad) (2015)

Slušně to letos odsýpalo, pár trapných momentů se sice dostavilo, ale Andy Samberg se s moderováním večera popasoval velmi slušně. K samotným cenám... vítězství Game of Thrones je solidní přešlap, holt hype už se rozšířil i mezi Akademiky. Poslední série Mad Men či v podstatě jakýkoli jiný nominovaný seriál si to zasloužil více. Ale to mě naštěstí tolik netrápí, protože po těch úmorných letech čekání získal Jon Hamm za Mad Men konečně svou první Emmy. A potřeboval na to "pouze" osm nominací. Jeho celkové dosavadní skóre je tedy úctyhodné, šestnáct nominací a jedna cena. No, bylo načase.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26