About a Boy (2014) (seriál)

Sfouknout za dvacet minut pomalu celou knížku, tomu se říká... no umění určitě ne. Počkám ještě pár dílů, než napíšu, že mi ti parchanti zprznili Nicka Hornbyho, ale už jen ten hudební výběr na školním představení (One Direction - WTF?) mi způsobil nevolnost. Aneb jak dokonale zničit atmosféru knihy. Nicku, tohle sis nezasloužil. Pilot - 40%

Aféra (2014) (seriál)

Psychologické drama od Showtime, to ve mně nevyvolávalo zrovna malá očekávání. Ovšem od samého začátku jsem byla vtažena do děje, byť ten je zpočátku záměrně lehce chaotický. Neotřelý styl vyprávění ze dvou různých pohledů, ženatého muže a vdané ženy, kteří si začnou románek během jeho letní rodinné dovolené, je hodně zajímavý. Má to neuvěřitelný náboj a nejen ten sexuální, takže na další díly jsem velice zvědavá. První dva díly - 100% Z The Affair se vyklubal jeden z nejlepších dramatických seriálů roku, který nadchne především náročnějšího diváka, který si dokáže vychutnat pomalejší tempo a skvělé herecké výkony. Při sledování i díky nejasné časové návaznosti vzniká řada otázek, polopatičnost je to poslední, co by tu hrozilo. V druhé sérii se rozhodně máme nač těšit. 1. série - 90%

Agent Carter (2015) (seriál)

Jako výplň při čekání na druhou půlku Agents of S.H.I.E.L.D. více než solidní. I tu naivitu tomu lze odpustit, slušně dotváří dobovou atmosféru. Nicméně po dvou dílech to nevypadá na nějaký větší nářez a přece jen se dostavují i nudnější chvilky. Ale už jen kvůli postavě Jarvise v podání výborného Jamese D'Arcyho se na další díly těším. První dva díly - 70% Agent Carter žel doplácí na to, že nemá pořádný příběh a postavy se často chovají neuvěřitelně stupidně. Pár mdlých dílů, několik slušných, našlo se i pár skvělých, ale celkově jde jen o lehký nadprůměr, takže pokud druhá série nebude, plakat pro Carterovou rozhodně nebudu. 1. série - 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Na pilotní díl trochu rychlý rozjezd, kdy nemá divák ani čas se pořádně rozkoukat a je okamžitě hozen do víru událostí (následujících po bitvě o New York z Avengers). Tím maličko trpí divákovo seznámení s postavami (samozřejmě s výjimkou starého dobrého agenta Coulsona). Každopádně je to start jinak povedený a přestože samotný děj úvodního dílu není nijak překvapivý (za předpokladu, že jste viděli Iron Mana 3), na další díly dokáže pilot spolehlivě navnadit. Pilot - 80% --- V dalších dílech jsme se postupně s postavami více "sblížili" a Agenti tak zůstávají velmi zábavným seriálem, od kterého není dobré čekat zázraky, ale zkrátka se nechat bavit. Některé díly jsou výborné, jiné méně, sem tam to tvůrci přehánějí s patosem, ale jinak spokojenost. Po deseti dílech - 80% Jistě, pár slabších dílů v první řadě bylo, ale to, co se ze seriálu stalo v druhé půlce, to je jedním slovem nářez. A na pět hvězdiček zarovnávám i z toho důvodu, že je tu seriál až nechutně podhodnocený. 1. série - 90% Slabší díly už se ve druhé sérii hledají o poznání obtížněji. Po celou sezónu neztrácí Agenti ani na chvilku dech a o pořádné zvraty a zajímavé dějové zápletky rozhodně není nouze. Jen tak dál. 2. série - 100% Třetí řada měla na můj vkus až příliš velké výkyvy, lepší díly střídaly ty horší a takřka celá jarní část točící se kolem Warda/Hivea a jeho ovládání Inhumans mi přišla kapku slabší, naštěstí se to v závěru zase zvedlo. Ve srovnání s prvními dvěma řadami tu ale byl dost znatelný pokles v kvalitě a nezbývá než doufat, že v té další se tvůrci trochu vzchopí a nebudou se příliš točit v kruhu. 3. série - 80% Začátek čtvrté řady byl trochu vlažnější a i v průběhu se pár slabších míst našlo, ale to, co tvůrci předvedli ve druhé polovině, byl jednoduše nářez. Především závěrečné highcastleovsko-matrixovské epizody řadím mezi to nejlepší, co za celou dobu Agentů vzniklo. 4. série - 90% --- Nejoblíbenější postava: Phil Coulson (Clark Gregg)

Agent z Panamy (2001)

Taková mile podivná záležitost, ve které se bohužel tříští moc žánrů. Chvíli je celkem příjemné sledovat film, kde člověk netuší, co z toho celého vyleze, jenže to nefunguje celou dobu.

Agora (2009)

Agora je výpravný, emocionálně strhující příběh o odvážné ženě, která byla pro lidské vědění ochotna riskovat vše. Amenábar se naštěstí zaměřuje hlavně na její příběh a historické skutečnosti, než aby nám polopaticky vysvětloval, že náboženství je absolutní zlo... to už si musí každý divák po zhlédnutí filmu přebrat sám.

Agresivní virus (2014) (seriál)

"Deltorovské" obludky a nechuťárny v seriálu s hellboyovským nádechem. Kdo by dokázal odolat? V pilotu je sice vše poněkud předvídatelné, ale i díky slušnému hereckému obsazení a čitelnému rukopisu Guillerma del Tora vás rozhodně dokáže navnadit na další díly. Teď už si jen musím zvyknout na Coreyho Stolla s vlasama. Pilot - 80%

Ach ty ženy! (2003)

Docela netypická romantická komedie. Nic zvlášť originálního, ale jde o celkem příjemnou záležitost, kterou zdobí jako vždy okouzlující a výtečný Colin Firth, jemuž skvěle sekunduje Heather Graham.

Air Force One (1997)

Ten americký patriotismus je v tomhle filmu tak úžasný. A Němec Wolfgang Petersen ho určitě nemyslel zcela vážně. Ovšem akce se mu tak jako vždy povedla a ten patetický Harrison Ford jako prezident. Hm, to se jen tak nevidí.