Dobrodružství Hucka Finna (1993)

Né příliš známý film natočený podle předlohy známého spisovatele Marka Twaina. Účinkuje zde mladý perspektivní herec (Elijah Wood), který se o několik let proslaví v hlavních rolích trilogie Pána prstenů. Skvěle mi do této role dětského (zejména chlapeckého) dobrodružného filmu sednul, i jeho skvělý herecký výkon. 👍 Snímek je od možná neúspěšnějšího producenta, Walta Disneyho. První půlka téměř stoprocentní, bez chyby. Druhá část filmu ale patrně klesla, minimálně o 50%. Kdyby film pokračoval ve stejném tempu jako prvních 45 minut, nestyděl bych se ho zařadit mezi svých 10 nejlepších filmů! Bohužel druhou půli jsem se už částečně nudil a poslední minuty dokoukával pouze z donucení. Díky skvěle rozjetému začátku s dětskou magickou a dobrodružnou atmosférou to řadím mezi své nejlepší začátky filmů. Bohužel museli natočit zhruba to, co bylo napsáno v knize, proto je škoda zabité druhé půlky děje... Mimochodem skvělá kamera od zkušeného Janusze Kamińského. Naprosto souhlasím s hodnocením, dnes to vidím na lepší průměr a budu držet krok s průměrem. 66%. 😁

Pokrevní bratři (1999)

Děj nebyl špatný, ale i na mě příliš vulgární slovník. :) Po půlce filmu jsem to vypnul. Až na to zase budu mít chuť, tak tomu dám ještě šanci a třeba i změním hodnocení. Zatím 63%.

Joker (2019)

Když si kráčel z metra s 🚬, zatímco pobouření lidé převlečeni za klauny mlátili policisty a ostatní policisté běželi kolem něj, v kině mi běhal mráz po zádech. Trošku déle trvalo (na můj vkus) jeho postupné vyvíjení ve zlého člověka, kterého v závěru už jen těšila smrt, žáry a ničení města. Aspoň to ale vypadalo reálně do případného skutečného příběhu, to se mi na filmu také velice líbilo. Skvěle namyšlená byla nemoc, kdy se Joker (Arthur) smál i ve vypjatých situacích, kdy se smát nechtěl. Joaquin Phoenix získal oprávněného Oscara, Zlatý glóbus a další různá ocenění. Film získal Oscara ještě za úžasnou, ale fakt úžasnou hudbu od islandské skladatelky Hildur Guðnadóttir. Hned po shlédnutí filmu jsem věděl, že obdrží sošku Oscara Joaquin a Hildur a hleďte, měl jsem pravdu. 😀 Poté ještě snímek vyhrál dalších několik ocenění. Poslední půlhodina byla 🔝, lehce u mě pokulhával střed filmu. Neviděl jsem všechny Jokery, ale na tohohle jsem už po těch fantastických ohlasech do kina musel. Vychutnal jsem si tam tu jedinečnou atmosféru, neřadím to mezi svých 🔝 10 filmů, ale 5* si to plnohodnotně zaslouží. 85%. 🤡

Výměna (2008)

Ani jeden ze šesti uvedených žánrů neoznačuje pojem "psychologický", přitom film na mě působil nejvíc psychologicky. 😱 Nechápu, jak se něco takového někomu mohlo přihodit, pokud je tento film založený na až takovéto pravdě přesně do puntíku. Angelina Jolie v hlavní roli docela i těžko poznatelná, ale především výtečná. Clint Eastwood se ujal skutečně výstavního snímku. 👌 Zbytek herců, hudba, atd., vše v naprostém pořádku. Jen se tam přehnaně často mluvilo. 😀 I děda Jirka, který film sledoval se mnou, byl moc spokojen. 😁 Žasnu. 85%. 🔥

Na půl cesty (2005)

Lehce horší slasher... Mizerná kamera, klasický hororový děj, zato pro mě skvěle zvolené místo natáčení. To ale nestačí na 3*, trochu více okořenit děj a neměl bych sebemenší problém je dát. Takhle zůstanu u 2* a shodných 47%.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Ripleyho věřte nevěřte! Matt Damon mi tu trochu připomněl svoji tichou zákeřností a opakovanou lží mého bývalého spolužáka. 😀 Uměl skvěle napodobit jiné lidi nebo něco zfalšovat. Poslední dobou si hledám samé lépe hodnocené thrillery, tento mezi ně bezpochyby i u mě patří. Hodně se teda ve filmu mluví, ale tak je to skoro v každém dobrém thrilleru. Včera jsem film dokoukal a minutu na to zjistím, že ho začínají vysílat v televizi. 😂 Nevadí, je lepší si ho užít myslím i bez reklam. 👍 Skvělá Gwyneth Paltrow, známější asi ze špičkového thrilleru "Sedm". I herec Jude Law, proslulý třeba filmem "Sherlock Holmes", mi zde poměrně jeho působností sednul. Není divu, když byl za svůj výkon odměněn Baftou, přestože film byl nominován (nejen) i na několik Oscarů a Zlatých Glóbů a to i v jiných rozmezích. Taky tomu ještě v mých očích spousta k dokonalosti chyběla. Vidím to na 4* a zaokrouhlených 70%. 😁👌

Vyvolávač deště (1997)

Snímek se pravidelně natáčel v soudní síni a točil se okolo právnické sféry. Proto jsem u toho občas ani neposlouchal, ale ono je to tím, že jsem prostě líný přemýšlet a ti co mě znají, tak to můžou potvrdit. Stačilo mi právo na střední a teď na vyšší. 😂🙏 Jinak teď jsem měl štěstí shlédnutí po sobě 2 filmy s Mattem Damonem, v tom druhém ztvárnil pana Ripleyho. Krom těch neustálých "kecaček" jsem si to celkem užil. Do 4* mi ale něco malinko ještě chybělo, proto jsem se rozhodl dát 3* a k tomu příslušných 65%.

Smrtící bumerang (1996)

Film Billyho Boba Thorntona se mi velice zalíbil. Nejen, že film režíroval, ale také na něj napsal scénář a za vynikající výkon v hlavní roli duševně chorého Carla, by si dle mého zasloužil i Oscara. Takhle byl na toto ocenění pouze nominován, zato ho převzal "alespoň" za ten napsaný scénář. Koukám, že si zde zahráli i dva herci z mého oblíbeného filmu "Red Rock west". Tento příjemný film s příjemným příběhem si určitě ještě rád někdy pustím. Dnes to vidím na 80%.

Spáči (1996)

Začátek a konec skvělý, ten střed mě trošku dějově uspával. Je to ale velice kvalitní film, jak hereckým, tak hudebním obsazením. 👌 Mezi lidmi, co mě znají, jsem poměrně známý se svými procenty. 😀 Jsem na rozpacích 3 a 4*, moje pocity se točí okolo 60-70%, ale nakonec jsem se rozhodl s odřenýma ušima hodnotit 4* a finálními 67%.

Honzíkova cesta (1956)

Jako malýmu se mi to líbilo a četl jsem i knížku. Pamatuju si doteď jednu větu:"Dědo kufřík". 😀 Už si děj vybavuju jen matně, ale vím, že se jednalo o docela pěkný dětský film. Uděluji 60%. 👍

Ovládací panel
3 body