Jeoffrey

okres Praha-východ
administrativní pracovník

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 22.2.2017  11:01
    Seiren (TV seriál) (2017)

Nebudu si nalhávat, že mi 3 různé příběhy s jedním hrdinou a různými hrdinkami nějak vyhovují. Tohle je asi i jeden z důvodů, proč nehraji VN, protože sledovat pokaždé jen jednu cestu a jen jednu hrdinku by mě nebavilo. Mám rád, když se hlavní postava dostává do situace, kdy se musí rozhodovat jak to s city vlastně má a kdy si musí prostě vybrat, zkrátka když si dílo pohrává s možnostmi, místo aby šlo jen jednou cestou. Navíc mi zdejší hrdina příliš k srdci nepřirostl, na rozdíl od dívek, které jsou mnohem zajímavější. Sleduji, ale radši bych měl jeden propracovaný příběh v kterém se budou točit kolem hrdiny všechny tři dívky, než tři jednoduché příběhy kdy je to vždy jen o té jedné. Kdybych vzal jednotlivé příběhy, animaci a hudbu, pak by byl dojem kolem průměru, ale protože mi nesedí koncept tak je to u mě průměr slabý. 4,5/10

• 22.2.2017  10:35
    Onihei (TV seriál) (2017)

Historické anime, které nikterak nepřehání a díky charizmatu hlavní postavy a vcelku zajímavým případům poměrně dobře funguje. Mohl bych tu kritizovat některé chyby jako třeba nepříliš povedenou animaci během soubojů s meči, mohl bych se třeba i zmínit o faktu, že některé momenty podle mě nepůsobí tak jak by měly (ono se tu třeba řeší znásilnění a se mnou to nic nedělá - žádné rozhořčení, žádný soucit...), ale stejně to nezmění fakt, že se mi to zatím líbí a považuji to za velmi slušnou a zajímavou záležitost. 7,5/10

• 20.2.2017  20:57

Oproti předchozímu dílu to má mnohem komplexnější a zajímavější příběh a já byl po této stránce opravdu mile překvapen. Jistě, dalo se z toho vymáčknout mnohem víc a celkové zakončení mi vlastně úplně nesedlo (ale tak je to pohádka...), ovšem jisté momenty a zvraty se mi líbily (třeba jak to bylo s Rolanem). Animace mi přišla lepší než v předchozích dvou filmech, hudba méně výrazná. Když si to porovnám s předchozími díly, tak ke svému překvapení vlastně i zjišťuji, že mě tento díl bavil zatím asi nejvíc. 6,6/10 - což jsou u mě velmi slabé 4*.

• 19.2.2017  19:12

Po dějové stránce méně zajímavé a povedené než byl první díl. Hlavní myšlenka byla poměrně jednoduchá, zápletka a její rozuzlení dost očekávané. Pokud mě první díl zaujal, tak tady jsem se místy trochu nudil a fakt že hlavní postavou měl být Orm, který se mi v prvním díle líbil, tomu nepomohl a skřítek to podle mě sám příliš zajímavým ani zábavným neudržel. Animace zhruba stejná jako u prvního dílu, hudba se mi líbila o něco víc. Pro děti to nemusí být špatné, pro mě však jen slabší průměr 4,5/10.

• 19.2.2017  13:27
    Ryū no haisha (TV film) (2017)

Líbí se mi ten nápad s dračími zubaři a zuby, který je sice hodně podivný, ale o to zajímavější. Navíc i po stránce animace a hudby je to podle mě minimálně slušné. V polovině jsem zatím mírně zaujatý, ale zároveň trochu skeptický co z toho nakonec vlastně bude, i když jistou představu mám. Zatím 6/10

• 8.2.2017  14:54

Nevěřil bych, že se čínské animované produkci někdy povede mě takhle přikovat k obrazovce. Ovšem tohle bylo něco opravdu krásného, emotivního, hlubokého a zajímavého, že nemůžu jinak, než to ocenit hodnocením nejvyšším. Animace je krásná a působivá, hudba je velmi dobrá, postavy jsou zajímavé a celé je to opravdu silné a podmanivé. Má to místa, kdy to trochu zadrhává, ale i tak mě to svým kouzlem dostalo. Má to ten silný a tajemný nádech východní kultury, který mám tak rád a je to plné originality a fantasie, kterou si tak rád užívám. Chvílemi jsem z toho byl uchvácený asi tak, jako když jsem poprvé viděl ta nejlepší díla pana Mijazakiho, až tak dobré to občas bylo! Kdybych to měl shrnout do dvou slov, pak bych zvolil asi - skoro dokonalé. 9/10

• 4.2.2017  23:38
    Popee the Performer (TV seriál) (2001)

Za normálních okolností bych se k tomuto dílu asi nikdy nedostal, protože prostředí cirkusu nepatří mezi mé oblíbené a i kdyby náhodou ano, pak bych s tím praštil během asi tak minuty, protože ta 3D animace je tak strašná, že se to asi ani nedá popsat. Ale výzva je výzva a tak jsem se do toho pustil a po prvním díle jsem měl na tváři asi takový výraz jako Shrek, když s oslíkem vyslechl píseň o tom, že "Duloc to je príma plac". Zkrátka jedno velké WTF s tím, že při představě, že to má ještě 38 dílů a já si teď mám pustit druhý jsem si v duchu říkal "radši už ne". Ale tak jsem chlap, přežil jsem Pupu, přeci se nenechám odradit něčím takhle šeredným, čemu vévodí týpek v upnuté pruhované kombinéze s růžovýma králičíma ušima a světle modrou kabelkou jehož někdy až psychopatické výrazy (v kombinaci s tím již popsaným hrozným vzezřením) mě budou asi ještě pár dní pronásledovat kdykoli zavřu oči. Navíc je to groteska, takže to prostě nejde brát tak úplně vážně a hlavní snahou toho všeho je pobavit, tedy mě to neuráželo tolik, jako kdyby se mělo jednat o něco seriózního. Dokonce i chápu, že tohle bylo určené pro děti, vždyť ten humor je strašně jednoduchý, někdy dost pitomý a opakující se ústřední písnička, objevující se zpravidla v momentě, kdy dojde na vyvražďování, ve mě dokázala navodit jistou představu malých zákeřných capartů tleskajících do rytmu a smějících se tomu, jak to zase někdo odnesl. Také některé díly, jako třeba ten s házením nožů, nebo vlkem vracejícím se v čase, nebyly úplně špatné, ovšem co je to platné, když v jiných dílech vidím věci, které pro mě posouvají význam pojmu debilní naprosto novým směrem (protože například kde jinde uvidíte někoho strčit žábě do řiti brčko, nafouknout jí a ona pak zvrací sladkosti...). No a nad významem poslední episody budu ještě dlouho přemýšlet, i když možná vlastně ani ne... Ale zpět k pozitivům a tedy pár slov o vlkovi. Vlk byl v porovnáním se vším co jsem tady viděl asi tím nejlepším a jediným co mě docela bavilo, hlavně mě zaujalo vyjadřování jeho emocí pomocí těch masek a to jak se to vlastně k těm scénám docela dobře hodí. O podivném "slunečníkovi" se příliš vyjadřovat nebudu, moc mě nezaujal a jeho upnutá žlutá kombinéza a poirotovský knír ve mě evokoval představy o francouzském úchylákovi a jeho nakrucování, nebo scéna s láhvemi mléka mě také asi pár dní nedají spát. Ve výsledku je z toho podívaná nevalná, šílená a zvrácená která bude někoho jako já děsit ještě pěkných pár let po tom co jsem jí viděl (a už jen fakt, že jsem dal všech 39 dílů považuji za malý zázrak), no a pokud bych dostal chuť na takovýhle druh šílené zábavy, pak bych si pustil staré dobré Happy tree friends (protože tam na mě skvěle funguje kombinace roztomilých zvířátek a zvráceného vražední) a tohle už asi "never more"... Takže jak to budu hodnotit? Na odpad to nevidím, to si ten chudák vlk asi nezaslouží, ale dát tomu 2* nedokážu, protože to by si zase nezasloužily skoro všechny ostatní filmy a seriály, kterým jsem kdy ty 2* dal. 1,5/10

• 31.1.2017  23:32

V roce 2005 to mohla být i docela slušná podívaná, především díky vší té akci. Dnes je to však již něco, na co se už tak dobře nedívá. Animace se posunula a tak zmlsaný vší tou nádherou, kterou běžně vídám se mi na tohle dívalo hodně špatně. Animace mi přišla ošklivá, pohyb nepřirozený, akce přehnaná. Navíc i vtip mi přišel hloupý a některé moderní věci jako skateboard mi přišli hodně mimo, příběh byl spíš slabší a podivně se rozvíjející, postavy kromě Langa a Ying Ying příliš nezaujali... Možná kdybych se na to díval před těmi dvanácti lety, tak by to hodnocení bylo lepší, ale v porovnání s tím, co jsem za svůj život z animované tvorby do dnešního dne viděl si to u mě víc jak 3,5/10 nezaslouží.

• 30.1.2017  18:39
    Bravest Warriors (TV seriál) (2012)

Rukopis Pendletona Warda (autor Adventure time) je evidentní a já ty jeho bláznivé vize a bohatou fantazii prostě můžu...

• 30.1.2017  16:27

Pokračování série Dragon Nest je takovým docela slušným romantickým fantasy. Sice tam jsou pořád nějaké ty nedostatky a věci s kterými se u čínských (a třeba i ruských) animovaných filmů příliš nedokážu ztotožnit (hlavně to zatracené "dramatické" zpomalování), ale díky faktu, že je příběh tentokrát zaměřen na mnohem méně postav, působí vše mnohem kompaktněji. Příběh není nikterak překvapivý a v rámci žánrových pravidel je naprosto v normě. Hlavní záporačka je vcelku povedená a navíc i docela sexy, takže se na ní velmi dobře dívá (obdobně jsou na tom i ostatní elfky). Stejně tak se mi líbila i animace a prostředí. Elfské město mělo patřičnou vznešenost a krásu a i další lokace působily zajímavě. Ústřední dvojice mi byla opět sympatická a té jejich romanci jsem přál. Bylo to i trošku vtipné, především tvrzení, že i když jste malého vzrůstu, můžete mít krásný výhled mě pobavilo. Hudba byla poměrně dobře zvolená. Ve výsledku to sice není nic, co by bylo nějak extrémně nadprůměrné, ovšem minimálně označení "slušné" si to u mě zasloužilo. 6,7/10

• 28.1.2017  14:21
    Reikenzan: Eichi e no shikaku (TV seriál) (2017)

Oproti první řadě je to hlavně po stránce animace dost velká změna a já se nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbí. Také to vypadá, že poměr mezi vtipem a akcí se přesouvá spíš ve prospěch té akce.Během první tří dílů jsem se zasmál jen jednou a to je na Reikenzan tak jak ho znám z minula vlastně docela málo. Příběh není nudný, postavy jsou víceméně pořád stejné, i když z hlavního hrdiny už nemám tak intenzivní pocit veselého prevíta, jako jsem měl dřív. Titulky pořád vycházejí pozdě a zase se mi nepodařilo sehnat slušnou verzi, takže má trpělivost je stejně jako loni intenzivně pokoušena. Zatím mi to přijde slabší než první sezóna, ale není to až tak drastický propad, aby to s těmi 3* zahýbalo. 5,2/10

• 17.1.2017  21:51
    Trollhunters (TV seriál) (2016)

Podle scénáře Guillerma del Tora, se zajímavým hereckým obsazením včetně "Hellboye" Perlmana, navíc se na tom produkčně podílí DreamWorks - jen pár důvodů, proč jsem to chtěl vidět. No a zklamaný rozhodně nejsem... 8/10

• 14.1.2017  19:13
    Revolting Rhymes (TV seriál) (2016)

Originální se spoustou dobrých nápadů, povedenou atmosférou a charismatickým vlkem. 8,3/10

• 13.1.2017  13:26
    Urara Meirochō (TV seriál) (2017)

Tak je to roztomilé, je to plné citlivých momentů, které mají útočit na srdíčko slabších jedinců a je tu i pár momentů na kterých by si pochutnal strýček "Pedobear"... Cílené je to samozřejmě na skupinu těch, kteří mají oblibu v kawaii lolitkách, takže i já jsem cílová skupina. Logiku věcí neřeším, protože moe záležitosti pro mě nejsou o tom, abych nad nimi přemýšlel, hodnotou kvality je pro mě to, jak moc blbý úsměv mi dokáží vyloudit na tváři a jak moc roztomilé a emotivní mi to přijde. No ale řekněme si upřímně, že co se roztomilosti, emocí i vtipu týká viděl jsem docela dost lepších kousků z této kategorie a tak se dostávám jen na trochu lepší průměr. Asi tomu i pomáhá fakt, že můj pohled na veškeré věštce a předpovědi budoucnosti je docela skeptický a tak to pozadí, na kterém se ono klasické "cute girls do cute things" odehrává mě vlastně nikterak extrémně nezaujalo. Ale i tak se budu dívat dál, protože já roztomilé věci prostě můžu. Zatím 5,5/10

• 12.1.2017  21:34
    Chaos;Child (TV seriál) (2017)

Je vždycky hezké začít dvoudílným speciálem, člověk má mnohem víc materiálu na případné prvotní hodnocení, ale když se polovina zaplácne rekapitulací jiného anime a to ještě dle možností velmi osekanou, která sice poví většinu podstatných věcí o tom co se stalo v prvním anime (ChäoS;HEAd), ale některé věci skoro vynechá (gigalomaniaci), pak je v tom pro ty, co původní anime neviděli, asi pěkný zmatek. On je v tom i trochu zmatek pro ty, co první anime viděli a já si odvodil, že události jsou víceméně stejné, jak je popisuje původní anime, ale konec bude asi trochu jiný, protože tady následky zemětřesení prostě nezmizely... Ona i ta hra podle které to je má víc konců a happy end z anime tady prostě nebude kánon. Myslím, že jsem si to odvodil dobře, ale i s tím zopakováním, které zabralo prvních 24 minut první episody mi to trvalo ještě pár hodin, než jsem si to přebral. Druhá polovina je pak úvod do děje, který nevypadá úplně marně a na rozdíl třeba od Occultic;Nine má ihned mnohem lepší a zajímavější atmosféru. Přesto to ale zatím pořád není to co bych očekával. ChäoS;HEAd předvedlo v první polovině krásnou hru s vnímáním hlavního hrdiny a parádně si hrálo i s myšlenkami diváka. Tady ten náznak je zatím jen velmi slabý a spíš očekávám, že to zajímavé jako je paranoia a hra s naším vnímáním bude možná až v té druhé polovině, pokud tedy bude... Takže první polovina zatím u mě jen jako trochu lepší průměr, ale mohlo by se to zlepšit. 5,5/10

• 12.1.2017  16:35

Daru se vrací... Příběh je hodně jednoduchý a jeho očekávaný závěr je tím hlavním důvodem, proč nemůžu ani uvažovat o 5*, především potom, co jsem viděl originální závěrečnou pointu v animáku Sintel. Zbytek je ovšem hodně úchvatný, počínaje moc hezkou animací, která má některé opravdu nádherné momenty (noční obloha, vyobrazení planety), přes velmi vhodně zvolenou hudbu až po velmi dobře zpracované a dávkované emoce. Věřím, že budou lidé, které to rozpláče a které to zasáhne, já si to pouze užil, až na ten závěr, který jsem čekal a i když je asi takový, jak si člověk přeje, tak to prostě ničím nepřekvapí. 7,5/10

• 12.1.2017  16:05
    Kuzu no honkai (TV seriál) (2017)

Tak nějak jsem tušil, že tohle bude hodně rozporuplné a zajímavé, ale první díl je pro někoho, kdo viděl mraky klasických anime romantických komedií a dramat něčím hodně novým. Za prvé je to seinen, tedy přichází dospělý pohled na věc a je to hodně vidět. Po dlouhé době se dostávám k anime, které má takovýhle normální přístup k sexu. Za druhé to není ta klasická veselá romantika, tohle je místy slušně depresivní a hlavně dost reálně podávané. Člověk to vidí a díky vnitřnímu monologu hlavních hrdinů tomu věří, že někdo může udělat takováhle rozhodnutí, navíc každé rozhodnutí má své opodstatnění a velmi dobře sedí k charakteru dotyčné osoby a k situaci. Za třetí charaktery jsou hodně komplexní, nejsou to jen nějaké "šablony", ale opravdu uvěřitelní lidé se svými klady i zápory a opravdu velmi slušně vykreslení. Počítám, že spousta lidí zvyklá na ty veselé a pohádkové příběhy, ztřeštěné rabu komedie a podobné "tradiční" věci bude překvapená a třeba jako u School Days se ta jistá realističnost (i když občas dohnaná do extrémů) bude lidem příčit...Nebudu lhát a po prvním díle u kterého jsem seděl a zíral co vidím jsem si ihned našel mangu a postupně přečetl všech 44 vydaných kapitol a nevycházím z údivu. Na jednu stranu je to opravdu hodně dospělé, otevřené a psychologicky velmi uvěřitelné. Na druhou stranu je to někdy přehnané a samozřejmě s náznaky tradičních japonských fetišů. Zároveň je to asi první věc, které bych dal nálepku "erotický", aniž bych jakkoli nadsazoval či přeháněl, protože té erotiky tak jak si jí já představuji (prostě žádná trapnost) je tam hodně. Takže tím, že jsem se seznámil s předlohou si teď počkám na to jak to v anime zpracují a pak to teprve budu hodnotit...

• 11.1.2017  21:30

Zatím minimálně stejně vtipné jako první série, pokud si to udrží originalitu a nadhled pak nebudu mít problém tomu nechat hodnocení nejvyšší, protože já se opravdu velmi dobře bavím. Charaktery pořád stejně dobré (nebo spíš špatné se spoustou chyb, záleží jak se na to člověk podívá). Zatím 9/10

• 11.1.2017  19:36
    One Room (TV seriál) (2017)

Protože nebyly peníze na hru, tak vzniklo tohle krátké anime... Tak to na mě působí, protože sledovat to je stejné asi jako hrát nějakou vizuální novelu (dále jen VN) . Pohled očima hlavního hrdiny, záběry, kdy se jeho oči zaměřují na různá místa (hádejte kam...), dialogy jak ze hry a vyprávění formou jednotlivých herních instancí, kdy zažíváme náhodná setkání s objektem našeho zájmu. I ten začátek je jak ze hry. No a podle obsahu na Anichartu to budou 3 různé příběhy s třemi různými hrdinkami, které se odehrají v jednom pokoji. Docela si říkám, co se asi bude v tom jednom pokoji s hrdinkami dít, ale zároveň si odpovídám, že je mi to vlastně asi jedno. Kdybych chtěl takovýhle styl příběhu, tak si pořídím nějakou VN a o tom co tam bude hlavní hrdina dělat si rozhodnu sám. Navíc během 4 minut na díl a odhadem 12 episod tam chtějí nacpat 3 příběhy s 3 dívkami? To bude asi hodně zrychlené a asi i nepřirozené (docela bych chtěl vidět děvče, co mě 3x vidělo a už se se mnou chce učit...). Ale dost už, animaci to má docela hezkou a děvčátka působí roztomile, tak si další negativní názory a odhady nechám pro sebe a s obavami aby z toho nebylo další ecchi raději opouštím toto bojiště dokud si myslím, že to je jen zbytečné anime... Drop po prvním díle.

• 11.1.2017  18:45

Někdo si z tahu přitáhne domů opici, někdo si dovede neplánovaného nocležníka/nocležnici, no a žena jménem Kobayashi si nevědomky přivedla draka. I když ona je to spíš dračice a ta se rozhodla, že bude s Kobayashi žít jako její služebná... Nápad je to podivný a člověk tuší, že inteligentní záležitost plnou životních mouder asi čekat nemůže, i když kdo ví.... A tak začíná něco, co by se klidně mohlo jmenovat "Everyday Life with Dragon Girls" a já sleduji docela roztomilou a perverzní dračici a vcelku uvěřitelnou ženu kolem třicítky, která působí i docela vyzrále až do momentu, než do sebe naleje trochu piva a projeví se její fetiš ohledně služebných. Takže humor je povětšinou absurdní, kdy sleduji variace na téma, "Jak vycvičit draka" a pak jsou tam vtípky jednoduché jako třeba ten o velikosti podprsenky (protože D jako Drak!).Postupně se přidávají další draci a mytické bytosti, protože jak už nás naučilo jisté výše zmíněné anime o monstrech, jedna prostě nestačí. Ovšem jejich charaktery ať jsou jakkoli jednoduché mě rozhodně dokázali okouzlit a Kana zatím vévodí mému žebříčku roztomilosti pro tuto sezónu. Takže na rozdíl od Monster Musume no iru nichijō zde nevévodí fan servis ale vtipnost a roztomilost a já se bavím i usmívám a těším se na další díly 7,2/10

• 11.1.2017  17:24
    Piace: Watashi no Italian (TV seriál) (2017)

Italskou kuchyni mám rád a tak se na tohle krátké anime, které se bude snažit přiblížit italskou kuchyni klidně podívám. Jedna episoda má 4 minuty, takže ani časově mě to nijak neomezuje. Navíc i první díl nevypadal úplně marně, nevypadá to, že by to bylo jen náhodné vytažení nějakého receptu jako třeba v JK Meshi nebo podobných krátkých anime o jídle, dokonce i zatím věřím, že by tam mohl být i nějaký drobný příběh. Animace je jednoduchá, snaží se to působit roztomile a i když to není kdoví jak pěkné, tak mě to osobně skoro vůbec nevadí. Objektivně bych to odhadoval jako slabší, ale nikterak neurážející počin (2*) ale když je to o té Itálii tak na chvíli přivřu oči a dám ty nejslabší 3* co jdou. Zatím 4,5/10

• 11.1.2017  15:55
    Akiba's Trip The Animation (TV seriál) (2017)

Akiba Strip - aneb jak to vypadá, když dostane parta mladých šílených a nadrbaných otaku možnost udělat anime pro další nadrbané a šílené otaku... Alespoň takhle to na mě působí, protože tohle je bláznivé, občas i vtipné a plné svlékání. Protože vymýšlet důvody pro nečekané sundavání šatů a nechtěné srážky prsa/ ruka je nudné a otřepané, tak prostě vyhlásíme, že jediný způsob jak zachránit Akihabaru, je lidi napadené "něčím" prostě vysvléknout a to minimálně do spodního prádla.Ono tomu vlastně není moc co vytknout, stejně jako v minulé sezóně třeba takové Keijo!!!!! i tohle si prostě na nic nehraje a ecchi element to zakomponuje jako naprosto přirozenou věc, jako součást děje. Prostě "If you want them naked, then just go and take it!" Zda je to správné, zda vám to vyhovuje a zda se vám to líbí, na to si musí každý přijít sám... Co se akce týká tak i tady to má náboj, skoro pořád se něco děje a občas to má i vtip, jistě humor je ztřeštěný, ale je tam. Pro vášnivé otaku tam je spousta kostýmků (tu blondýnu budete milovat), rozličné typy mluvy využívající roztomilé citoslovce a samozřejmě samotné prostředí.Takže dle mého je Akiba's Trip stejně jako v loňské sezóně již zmíněné Keijo! opět naprosto jasným anime, které má svojí cílovou skupinu danou a já jsem opět tak nějak mimo ní... Drop po druhém díle a není to špatné (kdybych hodnotil tak kolem 2-3*), ale pro mě je to o ničem...

• 11.1.2017  00:43

Z hlediska romantického by se dalo říct, že jde o mírně nadprůměrné dílo, kde některé scény (balkon, festival, konec) mají své romantické kouzlo. Z hlediska příběhu je nutné říct, že nápad je docela dobrý, provedení slušné, ale tím, že je to vše nacpané do dvou dílů to je místy příliš uspěchané a málo rozvedené (linka s Tomo a úchylem, linka s plavkyní). Ohledně animace musím říct, že tenhle styl mám docela rád, takže já neměl problém. Hudba nebyla špatná a třeba opening se mi i docela líbil. Co se týká postav, tak hlavní hrdina byl na můj vkus až moc obětavý a až moc slušňák (kdyby tatínkovi Kaho jednu fláknul, asi by u mě získal víc sympatií, ale chápu, že Kaho prostě nemá ráda drsné tipy...). Kaho byla taková ta klasická křehká kytička, kterou se člověk bojí pohladit, aby jí něco neprovedl, roztomilá a až moc milá. Spolu s Kótarem ale tvořili fajn dvojici a jak jsem napsal tu romantiku jsem neměl problém jim věřit a vlastně se k sobě hodili... Vedlejší postavy byly také docela zajímavé- za mě asi nejvíc Ai a Ligene (u které mě mrzelo, že jsem se toho o ní nedozvěděl víc...).Když si to shrnu, tak to není vůbec špatné romantické drama, jen moc uspěchané a nedostatečně hluboké díky krátké stopáži. Prostě řekněme si upřímně, že k tomu abych z toho byl tak na měkko jako z těch nejlepších a nejsilnějších anime kousků z kategorie romantické drama tomu docela dost chybělo. 6,7/10

• 10.1.2017  22:40
    Kemono Friends (TV seriál) (2017)

Kdyby to bylo míněné jako naučný pořad pro děti, kde jsou zvířátka vyobrazená za pomoci roztomilých lolitek, pak bych asi neměl problém. Kdyby to byl extrémně roztomilý moe nesmysl o dívkách v kostýmcích zvířátek, pak bych asi také neměl problém. Ale kombinovat to a udělat z toho pořad pro děti, který učí o zvířátkách a zároveň i nesmysl, který ukazuje nějaké ceruleány a podivného robo králíka, nepovažuji za zrovna dobrý nápad. Příběh je tím pádem divný a fakt, že je to asi pro děti a podle hry to u mě neomlouvá. Ty herní prvky se klidně mohly vynechat... Nějak si nedovedu představit, že bych s tímhle měl ztrácet každý týden 24 minut, protože ani tak super moe, že bych přešel výše zmíněné a i odpustil slabou animaci, to prostě není. Drop po prvním díle.

• 10.1.2017  21:08
    Hand Shakers (TV seriál) (2017)

Pravděpodobně pokus o impozantní projekt, který ale příliš nefunguje. Začnu tím, co je viditelné na první pohled a to je animace. Pro vyznavače klasické animace to bude něco strašného a místy nekoukatelného. Kombinace s 3D a 2D není v některých momentech zrovna moc hezká (ty řetězy...). Pohyb postav také vypadá často počítačově uměle a o houpajících se prsou paní prezidentka ani mluvit nebudu. Jedno se ale musí nechat a to jsou detailní a propracovaná pozadí. Některé momenty jako pohled na lékařský pokoj, momentky se záběrem na různé budovy a rostliny jsou impozantní, propracované a někdy dokonce úchvatné. Stejně tak záběry na některé přístroje jako je motor auta nebo Monitor životních funkcí je radost sledovat a kochat se jak do detailu animátoři zašli. Některé barevné nápady, třeba to jak se proměňuje lékařský pokoj s těmi rybami, působí také opticky zajímavě. Tedy z animace jsem rozpolcen, jsou tam aspekty, které bych označil za děsné a pak ty, které jsou dle mého hezké a propracované. S hudbou jsem měl podobný problém, byly pasáže, kdy jsem si říkal, jestli nesleduji nějakou pitomou hru na PC a pak tam byl motiv, který se mi zase líbil. Přes všechno to zajímavé i strašné co mě upoutalo, je to nakonec příběh, který mě vůbec nezaujal. Podle obsahu, co jsem si přečetl mě hned napadlo anime Mirai Nikki. Budeme tu bojovat o to kdo se stane bohem (nebo tady spíš o to kdo ho vyzve na souboj). Z toho co jsem viděl v prvním díle jsem nabyl dojmu, že nejsem daleko od pravdy. Problém je v tom, že příběh je zatím vyprávěn dosti chaoticky, postavy mě nezaujali a sado-maso páreček byl pro mě asi poslední kapkou, proč jsem se nakonec rozhodl s tím neztrácet svůj čas. Snaha autorů o to, aby byl první díl co nejakčnější, sexy a cool je navíc tak velká, že se to u mě míjí účinkem a působí to místy až směšně. Závěr - Z hlediska výrazového by si to mou pozornost asi zasloužilo, ale po stránce obsahové tam nevidím nic co by mě mohlo bavit, spíš naopak. U mě drop po prvním díle a nehodnoceno, i když méně jak 1* bych tomu už jen za ty krásná pozadí asi nedal...

• 10.1.2017  20:06
    ACCA 13-ku kansatsu-ka (TV seriál) (2017)

Studio MadHouse si vybírá zpravidla látku, která by měla být pro diváka hodně zajímavá a u mě málokdy šlápli vedle. Tady se to v úvodu tváří také zajímavě a tak člověk hádá jestli se to rozjede ve směru vládního spiknutí, soubojů o moc v rámci vládní agentury, nebo jestli se budou řešit různé případy nejrůznějších podvodů a zločinů v rámci jednotlivých provincií. Dá se už od začátku i předpokládat, že tohle nebude ta show, která by chytla člověka tím, jak hezky vypadá (popravdě postavy nevypadají nikterak krásně nakreslené, ale takový bude asi styl původní mangy), kolik je v ní akce a násilí, tady to spíš vypadá, že se půjde po příběhu, že se budeme soustředit na řešení věcí rozumem než silou. No jo, ale problém je v tom, že tady se hodně mluví, málo se děje a všichni se tváří tajemně, ale ve skutečnosti se děje velký kulový a když už se něco stane, tak to působí dojmem, jako by to prostě jenom přišlo a s ničím to neotřáslo. I ty největší překvapení tady jsou podávány tak nějak suše a bez emocí a tak jde jakákoli atmosféra a zaujetí s každým přibývajícím dílem stále víc do kytek a já čekám, kdy se to rozjede a ono pořád nic. Zkrátka zatím je to takové velké a dlouhé čekání na něco, co si myslíte že přijde, občas vám ten dojem přechází i v jistotu, ovšem čím déle čekáte, tím víc ukradené vám to začíná být a přemýšlíte, jestli to má vlastně cenu. Až přijde finále a já se možná něčeho dočkám, pak možná opět změním hodnocení ale teď jsem ve stavu, kdy se mě pomalu začíná zmáhat nuda a netrpělivost a to se musí zákonitě někde podepsat. Takže po 7 epizodách 5/10

• 9.1.2017  18:11
    Gabriel Dropout (TV seriál) (2017)

Tak trochu něco jako "sestřička Umaru" ale zatím v poněkud slabší formě. Troška vtipu tam je, roztomilost tam taky nějaká je a já nemám problém se na to koukat. Občas to u mě vyloudí příjemný úsměv, někdy se i dobře bavím, ale často tomu něco chybí a tak mě to nedokáže naplno okouzlit a příjemný pocit tak zpravidla vydrží jen pár minut a ne celou episodu, jak bych si to u takovýchto konceptů představoval. Zatím 6,3/10

• 9.1.2017  15:32
    Wasurenagumo (TV film) (2012)

Kombinace roztomilého děvčátka a chlupatého pavouka je pro mě opravdu znepokojivá. Stejně tak je znepokojivý celý tenhle příběh a jeho pointa. Ale když si vzpomenu na tu roztomilou pavoučí dívenku, tak prostě musím dát alespoň ty 4* i když se docela obávám, jak budu dnes spát, protože já fakt nemám rád pavouky a tohle bylo celé hodně znepokojivé... 7/10

• 9.1.2017  14:26
    Buta (TV film) (2012)

Čekal jsem nějakou pirátskou zábavu a nakonec je z toho jen příběh se zvířátky. Ale tak mohl jsem to čekat, Buta je přeci japonsky prase, takže to mi mělo být jasné... Každopádně to nebyl špatný příběh a občas to byla i slušná podívaná, která byla i vcelku zajímavá, ovšem jen do okamžiku, než se projevila další z japonských úchylek známá jako mecha. Podobná věc už mi zkazila několik japonských anime a třeba i americký Wild Wild West. Takže tohle mě nenadchlo. Také jsem se dlouho zamýšlel nad tím, že vůdkyně té bandy vypadá jako kočka a pak je tu spousta normálních koček, jaký je tedy vztah téhle lidské kočky k těm normálním kočkám? Jistě jde o připodobňování, ale "kočka" ženská vyobrazená jako kočka a kočka jako zvíře kočka by asi v jedno filmu vedle sebe být neměli, je to divné... U mě průměr 5,1/10

• 9.1.2017  13:11
    Little Witch Academia (TV seriál) (2017)

Pro člověka, co viděl oba filmy tohle není příliš dlouhé rozmýšlení. Little Witch Academia je velmi příjemné dílo, které na první pohled může působit jako kreslená kopie Harryho Pottera, ovšem z prostředí dívčí akademie. Jistě spousta aspektů tam je, stejně jako si to půjčuje nápady i z jiných zdrojů (opravdu jsem viděl anime Kuroliška, nebo knižní "Twilight" co existuje 104 let ?), ale tak už to s fantasy prostě bývá. Takže tady pro mě není asi ani až tak důležité jak moc originální to bude, ale spíš jak dobře se s tím pracuje, vždyť i to může být samo o sobě originální. Hlavní otázka u jakéhokoli díla z prostředí kouzel je pro mě vždy jasná - Má to kouzlo? Člověk by měl při sledování něčeho takového cítit zaujetí, jistou unesenost tím světem, jeho pravidly... Těžko se to popisuje, je to o pocitu. Každopádně LWA to kouzlo pro mě má. Prostředí se mi líbí, postavy se mi líbí, monstra se mi líbí, jednotlivé příběhy mě baví. Dál je to příjemně ztřeštěné a vše co jsem zatím viděl bylo i poměrně akční, tedy jsem se ani chvíli nenudil. Nejlepší postava je stále a jednoznačně Sucy. Takže já se těším na každý další díl a zatím jsem nadmíru spokojený a skvěle se bavím 9/10.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21