Expedice Repti Planet - Ománské dobrodružství (2020)

Z téhle země moc dokumentů o přírodě není, natož českých! Z hadů a dalších plazů má většina lidí iracionální strach a je hrozně dobře, že podobné filmy je ukazují v přirozené podobě a bez senzačních záběrů vystresovaných hadů vyprovokovaných k útoku na kameru. Jsou to nádherná zvířata, která si zaslouží náš respekt. Dobrá práce! Doufám, že takových filmů Repti Planet vyprodukuje víc!

Fyrst (2014)

Na český dokument super. Krásné záběry, pěkná huidba. Navzdory ponuré atmosféře Islandu jsem z kina odcházel příjemně naladěn.

And Then We Swam (2014)

Pecka. Dva blázni, jinak se to říct nedá :) Ale kdyby jim nezachránili zadky, možná by skončili někde na dně oceánu...

Záchrana loskutáka z Niasu (2014)

Michalovi i jeho filmům točeným pouze zrcadlovkou hrozně fandím. Je to upřímná a syrová dokumentaristika. Ukazuje nám smutnou pravdu, kterou bychom se přes půl planety jinak těžko dozvěděli. Vzhledem k Michalovu věku a elánu se můžeme těšit na spoustu dalších snímků, které potěší oko nejednoho (snad nejen) přírodovědce.

Po stopách amazonských (1999)

Na můj vkus málo záběrů z kategorie "wildlife". Panu Slámovi ale i tak závidím, že se na zmíněná místa dostal a mohl je poznat na vlastní kůži.