Jason Bourne (2016)

Jason Bourne jasně ukazuje, že ho už měli opravdu nechat na pokoji... | 2018 + 04/2024

Top Gun (1986)

Shlédnutí po mnoha letech... Dnes (konec 2021) je to taková legrace a jinak to nelze ani brát. Béčko z 80. lét v plné parádě s veškerou jejich příběhovou a filmařskou naivitou - esence hollywoodské tvorby této doby. Ale v tom dobrém slova smyslu a s parádním soundtrackem, za to ta hvězdička navíc. Když jsem se potom podíval na trailer pokračování Top Gunu, tak za těch 35 let jsme někde úplně jinde. Nemůžu se dočkat celého filmu a těch neskutečných záběrů i zvuku v IMAXu! | 10/2021

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Poprvé jsem film viděl v kině. Podruhé jsem se na něj podíval s odstupem jednoho roku. Zoufalost. Scénář a dialogy jsou tak katastrofálně hloupé, že se nedá vydržet na film dívat. Jak může někdo takovým způsobem systematicky likvidovat jednu z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob nechápu. Je to ukázka naprostého diletantsví, nekompetentnosti a zaslepenosti snahou o blockbusterovost v dnešním pojetí. Tedy maximální zisk a zalíbení u co nejširšího spektra fanoušků. To samé na co dojela série Hobita. Nechápu proč a nechápu ta vysoká hodnocení. | 12/2017 a 12/2018

Bohemian Rhapsody (2018)

Na film Bohemian Rhapsody se můžete dívat ze dvou základních úhlů pohledu. 1) Chcete vidět dokumentární film o Queen a očekáváte, že se dozvíte něco, co třeba nevíte. 2) Chcete ZAŽÍT cestu kapely její kariérou se zaměřením na život Freddieho Mercuryho a velké finale v podobě koncertu Live Aid. - Jestli je vám bližší možnost jedna, nechoďte do kina. Pokud možnost dvě, pak také nechoďte do kina. Jděte do IMAXu. Nemá smysl si nalhávat, že na tento film stačí klasický sál multiplexu nebo Světozor. Velké plátno a především perfektní zvuk, který dostanete pouze v IMAXu je u takovéhoto hudebního filmu naprosto zásadní. A dále? Nevím, jestli budu s odstupem doby kritičtější, ale neumím si představit, jak by mohl jít natočit hraný dokument o Queen věrněji. Nelze čekat že Rami Malek bude přesně Freddie Mercury, ale blíže to asi nejde. Možná zahrál svou životní roli. Film dokáže sedícímu divákovi v kině předat nevídané množství energie, hlavně z hudebních scén, které přesně dokazují, proč Queen je tak úspěšnou kapelou, která nestárne. Těžkému údělu F.M. je věnováno dostatečné množství prostoru a jako divák se do něj můžete vžít. Nadchl mě závěr v podobě fantasticky zpracovaného koncertu Live Aid s nevídaně pedantským přístupem k detailu (ten ale provází celý film), famózní výpravou, kamerou i režií. Navíc je to koncert, který bych si přál zažít, kdyby byla možnost se vrátit v čase. Takhle alespoň jeho nejlepší část v podobě vystoupení Queen. Díky! p.s. Zvažuji, že se do IMAXu vydám podruhé. | 11/2018

Star Trek: Do neznáma (2016)

Překvapivě dobré pokračování s hodně zajímavými nápady a dalším rozvojem děje. Těším se, až se kouknu znovu na pořádné obrazovce (viděl jsem v letadle). | 09/2018

Cizinec ve vlaku (2018)

Zajímavý námět, který sráží povrchní vyprávění, které nejde příliš do hloubky kde by mělo. Příjemné obsazení nezachrání naprosto katastrofálně předigitalizované a nereálné vyvrcholení jízdy vlaku s dořešením zápletky filmu. | 10/2018

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Chybí tomu větší prostor samotnému letu a méně zbytečných scén okolo. Také trochu více emocí. Ale jinak zvládnuté pěkně. | 08/2018

Jídlo, s.r.o. (2014) (pořad)

Vzdělávací a osvětová kvalita pořadu je pro českou společnost a její kulturu stravování tak významná a zásadní, že jsem s to přehlédnout slabší díly, vulgarismy i Vaňkův styl humoru, který úplně nemusím. Ale pokud se na pořad díky tomu bude dívat širší publikum, prosím. Hodnotím po skončení série a po shlédnutí všech dílů. Doporučuji i Peklo na talíři | 12/2017

Rychle a zběsile 8 (2017)

Jednu hvězdu za finále v letadle se Stathamem a mrnětem. Jinak ne. Ač je jasné, že je to celé nadsázka, na mě už je to moc stupidní. | 10/2017