Frasier (1993) (seriál)

Proste úžasný seriál, ako malý som ho rád pozeral po večeroch na Markíze teraz v roku 2023 si rád pozriem tých pár nových častí ktoré sú rovnako dobré ako originál. Snobský, suchý anglický humor zmiešaný s trápnosťou a psychológiou je proste niečo jedinečné pre tento seriál.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Hľadáte film ktorý prinúti hocikoho so základnými znalosťami fyziky zvracať? Film kde sa mŕtvy herci oživujú? Kde sú staré legendy? Kde sa scifi snaží tváriť reálne? Tak viac nehľadajte! Tento film je práve pre Vás. Vinco má už najlepšie roky bohužiaľ za sebou a ostatný asi tiež. Preto pribrali Jasona a Jhonov charakter zmenili o 180 stupňov. Jasona samozrejme upravili nech vyzerá mladšie aj keď som si nie istý pre čo to vlastne spravili. Ako vždy sa jeden zo záporákov pridá k týmu klaďasov a riešia spoločný problém. Bohužiaľ klasické naháňačky áut sú nahradené nie moc kvalitnými 3d animáciami čo je však asi problém tejto doby. Proste logika to vzdala asi po prvých 5 minútach filmu a zvyšok je len nezmyselná akcia. Aby tomu nebolo máto film končí bez konca a toto scifi sa tak možno dočká pokračovania. Možno nie, kto vie?

Transformers: Probuzení monster (2023)

Odmyslime si dejovú líniu predchádzajúcich filmov, ignorujme čo sa stalo a čo sme kedy v tých filmoch videli. Teraz si predstav že sa jedná o prvý Transformer film čo si kedy videl. AJjtak to neospravedlní kvalitu rendrov, ktoré pripomínajú sú zhruba v kvalite tvorby od človeka ktroý robí sa učí Blender 2 mesiac. Proste horšia ako v prvom filme o transformeoch. Neviem čo sa deje ale tieto filmy nikdy nie sú ani nebudú dejovo hlboké a skôr vykrádajú čo sa dá. Takže by sa naozaj mali viac starať o vizuál a keď ani nedokážu zohnať hivezdu ako hlavnú postavu ten vizuál by mal byť pôsobivý. Bohužiaľ to tak nebolo a dej sám o sebe stačí maximálne na mierne úškrny a spomienky na to že Transformers filmy sa kedysi dali pozerať. PS: Aspoň mohli ukecať dáku kočku v štýle Megan Fox v prvom filme nech je aspoň sa na čo pozerať.

Flash (2014) (seriál)

Netreba si klamať pri toľkých epizódach mal seriál aj slabšie časti ale Grant Gustin sa stal Flashom už v seriály Arrow. Celkovo sú prvé série + crosowery Arrowers to najlepšie zo superhero sveta čo sme kedy dostali. Dobrý dej a záporáci ako Zoom, Thinker a Savitar boli vrcholom tohto seriálu. Celkovo však nesklamali ani niektoré vedľajšie postavy ako cpt. Cold, Cicada a Black Flash. Jedná sa o seriál s 9 sezónami a až na poslednú mam každá okolo 20 epizód. Ak by dali 10 epizód na sériu a škrtli pár menších záporákov jednalo by sa o neprekonateľný seriál ale aj tak je to stále skvost aký sa len tak nevidí.

Flash (2023)

Za prvé musíte mať radi Flaha - konkrétne Barry Allena. Za druhé je potrebné tolerovať úbohé 3d postavy za ktoré by sa hanbili aj pred 15 rokmi. A samozrejme ospravedlniť výber Ezry Millera namiesto Granta Gustina. Mimo to bol základný námet na film + herecké obsadenie výborné. Príbeh o zmene času / osudu a jeho následky bol zaujímavý a ak by sa scenáristi / strižňa viac snažili mohol to byť najlepší film od DC. Cameo v zlej kvalite filmu uškodili a ak si odmyslíme nostalgiu a fakt zlý strih a 3d render je to celkom dobrý film.

Barbie (2023)

Tak ak komédiu s Robbie, Willom a Rynom je to celkom fajn. Totálne absurdné a uletené. Ak hľadáte logický film toto ani nepozerajte. Dva svety zlepené dokopy porovnané s reálnym svetom patriarchátu je celkom podarený a síce netreba hľadať za týmto filmom žiadnu hlbšiu myšlienku určite pobaví.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Nie som si istý či bol tento film potrebný. Filmy s Indiana Jonesom sú skvelé a vyrastal som na nich ale tento proste spadá do priemeru. Žiadne novinky ani prekvapivé zvraty. Indiana je v podstate väčšinu filmu vedľajšia postava a skutočné vedľajšie postavy sú doslova zničené počas filmu. Celkovo mohla byť hlavná zápletka dobrá ale nezvládli ju dobre spracovať a mnohé smrteľné zranenia nenechávajú ani jazvy. PS: na konci filmu je Indiana Jones stále hľadaný pre vraždu takže som si nie celkom istý či by nebolo lepšie ho nechať v minulosti ako to sám chcel. Harison Ford má už dosť rokov mohli aj jeho postave dopriať aspoň dôstojný koniec.

Strážkyně času (2022)

Chcel som aby sa mi tento film páčil ale nakoľko bolo viac ako polovica očividne točená pre zeleným plátnom a dáko zlepená dokopy je to proste sklamanie.... Hlavný príbeh mohol byť dobrý ale bol veľmi zle podaný.

Renfield (2023)

Ak hľadadáte upírsku komédiu/drama s prvkami gore a uvedomením toto je film pre Vás. Nie je to dokonalé a sem tam som mal pocit že film si sám zo seba robí srandu ale hlavné ani vedľajšie postavy nesklamali a ak sa na to človek díva s nadhľadom celkom ho tento film pobaví...

One Piece (2023) (seriál)

Celkovo asi najlepšia adaptácia Anime/Mangy - dal by som úprimne 90-95% ale poďme krok po kroku. Herecké obsadenie: Zoro/Sanji - perfektný výber aj chémia medzi nimi funguje keď sa konečne do deja dostane aj Sanji. Koby je skvelý a celkovo lepši než v mange. Usop sa snaží ale nejak moc neoslní.Luffy- dobrý výber aj keď by som povedal že by sa mal viac smiať. Nami - proste najslabší článok, jej príbeh je dobre podaný ale toto proste nie je tá správna Nami a nie nehovorím len o veľkosti pŕs aj keď to udri do očí prvé. Mohli by ste pravdepodobne vybrať 10 náhodných mladých herečiek a všetky by túto úlohu zvládli rovnako dobre ale stále by to nebola tá pravá Nami. Naopak herecké obsadenie mnohých záporákov ako je Mihavk a Buggy je proste excelentné. Čo sa týka deja ten napreduje solídne a človek sa u neho nenudí. Zopár flashbackov vysvetlí čo by človek mal vedieť a ak aj nepochopí všetko stále to dokáže pobaviť. Zatiaľ sme sa dostali len k začiatku a uvídíme kam sa až tento seriál dostane. Na to aký bláznivý a nereálny je celý svet One piece to táto adaptácia zachytila zatiaľ veľmi dobre, teším sa na druhú sériu. Je tu však jeden malý problém. Aj keď Luffy stále prehlasuje že sa stane kráľ pirátov nerobí žiadne pirátske činy a v podstate sa chová ako správny mariňák.