Zíza

Odhalený pózer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 23.3.2017  00:01
    Ojadži no senaka (TV seriál) (2014)

První díl taková ta melancholická a nenápadně úderná povídaná od Okady Jošikazua. Tamura Masakazu a Macu Takako odvedli velmi dobrou práci. Druhý díl mi pocitově přišel slabší než první, ale zase má příběh, ve kterém se rychlým způsobem prolíná současnost s minulostí a díl ukazuje, jak se otcův sen může stát dceřiným a naopak. Jejich sny tak prorostly, že nakonec nemohli jeden druhému přát jiné štěstí. Hodnocení dalších dílů po zhlédnutí.

• 9.3.2017  22:54
    Zenigata Keibu (TV film) (2017)

Začínám si myslet, že pokud se mohu na někoho spolehnout, tak je to Suzuki Rjóhei. On tu svojí postavu vždycky tak zajímavě uchopí a zahraje, že se nemůžu pomoct a pokaždé si ten jeho výstup užívat. Kdo zná Lupina III a i jeho nesmrtelného rivala Zenigatu, tak může tušit, co ho čeká. Napadlo vás někdy, co vlastně Zenigata dělá, když Lupin zrovna policii nezasílá svá oznámení o krádežích? Tak zrovna o tom je tenhle speciál. Nejedná se o brilantní detektivku, ani akčňák nabitý střelbou a automobilovými honičkami, je to prostě odlehčená pohodička, kdy se narychlo vytvořený tým vydává po stopách, co jim zanechám Mr. Question. Na konci každé takové stopy je nějaký výbuch. Japonská klasická krimi-zlehka-komedie.. Nikdo nezáří jako Suzuki. V tom už mám jasno.

• 3.3.2017  09:38

Slába bohu, že to není Marvelovka! Naprosto bez očekávání jsem šla do kina na Logana a opravdu jsem Logana dostala. Podle mě nějaká akce v tomhle filmu vůbec není důležitá, nakonec ani ta cesta není důležitá. Důležitý je samotný Logan a jeho život. Vracím se k němu i tři dny po promítání, takže to mělo smysl. Dostaneme shrnutí celé Wolverinovy ságy v podobě starého utrápeného muže, který v podstatě chce jen v klidu dožít, což mu ovšem není přáno, protože najednou dostane na starost kromě vysloužilého mutanta i mutanta maličkého. Navíc tenhle malý mutant je mu neuvěřitelně podobný. Hugh Jackman je neuvěřitelný herec, co všechno dokázal zahrát, všechny ty emoce, co se zákonitě v jeho postavě musely vířit, vyplavaly u něj napovrch a divák naprosto věděl na čem je, pokud není emociální pařez. Skvělé rozloučení s ikonou. Velmi silné 4*, třeba po dalším zhlédnutí zvednu na 5.

• 28.2.2017  17:29
    Trans (2013)

Film, který má vyšperkovanou, leč za vlasy přitaženou pointu. Zajímavé, herci dobří, na to, že se jich tam střídalo jen pár, se neokoukali, ale tak nějak to nedokázalo udržet celou dobu mou pozornost. Má sice působit zajímavě to skákání z hypnózy do reálného světa a zpět, divák si má lámat hlavu, co je pravda a co lež, přesto já jsem to tak nevnímala. Působilo to na mě spíše únavným dojmem, ze kterého jsem se probrala až ke konci, kdy se začalo střílet. Ačkoliv jsem napsala, že pointa je vyšperkovaná, nedokáže zapůsobit pořádným wow efektem, pokud má divák za sebou již pár podobných filmů. Dokáže skrze mlhu leccos prokouknout. Pokud ovšem chtěl Boyle, aby divák pociťoval postupem času sympatie k muži, který na konci dostane balíček, povedlo se. Průměrný film.

• 27.2.2017  11:59

Jsem zrovna ve fázi, kdy Agathu načítám. Mám za sebou již tolik jejích knih, že nebylo zase tolik těžké odhadnout, jak to vše bylo. Přesto velmi poutavě natočené, herecké výkony v Poirotově sáze již klasické. Takže pokud je chuť na toho směšného belgického mužíčka, proč se nepodívat na Temný cypřiš. Lepší 3*.

• 17.2.2017  22:18

Mitani Kóki to s tímto konceptem zkoušel už několikrát, ale tentokrát moc neuspěl. Ačkoliv je prostředí, kde se příběh odehrává, poměrně neobvyklý (přece jen jde o bistro u galaktické dálnice), tak samotný děj v něm nedokáže pořádně zaujmout. Ačkoliv je všechno postavené na hlavu a na konci sama jedna postava prohlásí, že nesmíme zapomínat, že se vesmír neřídí lidskou logikou, tak to nedokáže vybojovat úsměv. V Japonsku se točí spousta bláznivých komedií či filmů padlých na hlavu a toto se mezi ně to zřejmě dá počítat, bohužel to patří mezi ta slabší díla. Herecké výkony jsou navíc také průměrné, nikdo nevyčnívá. Možná je to režisérský záměr, aby nebylo přímo jasné, kdo hraje prim, že jsou si všichni rovni, ale myslím, že je to také jedna z věcí, která filmu škodí. Do kin to zřejmě diváky lákalo na jméno režiséra a skvělé obsazení, ale co jsem tak nečetla, neodcházeli zrovna nadšení. Nedivím se. Na svou nudu je film i neobyčejně dlouhý. Ani závěrečné finále (to s děckama) nebylo nijak epické. Tentokrát Mitani na plné čáře zklamal. Jediné, co mi vlilo trochu života do žil, bylo závěrečné hudební vystoupení.

• 9.2.2017  23:05

S Kudó Kankuróem se to má tak. Některé jeho komediální ujeti mi moc nesednou a přijdou mi až moc přes čáru, na druhou stranu má i díla, jejichž ujetost mi sedne a já se bavím. To je přesně případ i Too young to die! Je to takový ten rychlý a nápaditě nenápadný japonský humor, jenomže okořeněný rockem či kytarovými sóly. V podstatě jsem koukala na pekelný muzikál a užila si ho. Představa pekla byla taková typická, ale to nebe! Ve filmu se objevují zajímavé nápady, film na mě působil velmi svěžím dojmem a herecké výkony jsem si užila. Dokonce se i u některých scén nahlas zasmála. Samozřejmě opět film před konce sbírá dech na velké finále, ale divák nemůže odejít nespokojený, protože to dostane všechno – komedii, romantiku, nezdolného ducha i drama. Samozřejmě tohle všechno je zabalené do absurdního hávu, který nemusí sednout každému. Jestliže vám japonský humor moc neříká, není to zrovna to pravé ořechové, ale hlavní postava spadne do pekla! Kde hraje Nagase Tomoja! A já si to prostě užila! Lepší 4*. Titulky.

• 7.2.2017  22:49
    Life (2015)

Nejvíc se mi líbily fotky u závěrečných titulků. Což asi uzná každý, že je hodně hodně málo. Celý film se neuvěřitelně táhnul a to nemá ani dvě hodiny, mně přesto připadalo, že trval minimálně dvojnásobek. Celé to bylo jako bez duše, nedokázala mě zaujmout ani jedna z hlavních postav, natož výkony jejich hereckých představitelů. Celé to báječné povídání o rebelovi bez příčiny a fotografovi, co dělá umění, se mě netknulo, vlastně mě úplně minulo. Možná je co vyprávět, ale tenhle film to absolutně nezvládl. Slabé 2*.

• 5.2.2017  00:23
    Byutipul maideu (TV seriál) (2016)

Řemeslně velmi dobře odvedená práce. Jak seriál postupoval, tak bylo i jasné, že postavy jsou velmi dobře zahrané a i jejich emoce-neemoce. Seriál velmi dobře vykresluje motivace za činy postav a vysvětluje, proč je, kdo jaký je a co z toho vyplývá pro ostatní. Nejprve jsem se do seriálu nemohla moc dostat – působilo to na mě až cize a sterilně, jenomže přesto v těchto pro mě až vyprahlých chvílích jsem dostala tak náhlý příval emocí, že jsem nedokázala správně zpracovat své pocity ze seriálu – líbí se mi, nebo ne? Nakonec začalo všechno dávat smysl (proč je tam ta emoční vyprahlost, proč tam je ta všeobecná šeď a proč do toho zasahují silné rány), a proto jsem usoudila, že se mi seriál vlastně líbí. Že se mi naprosto nelíbí ten svět, ve kterém se to odehrává – hnusný svět korejských (nejen) nemocnic, kde je vše postavené na moci a jejím zneužívání. Myslím, že si seriál zaslouží reprízu, aby dokázal sednou pořádně. A kupodivu bylo velmi znát a byla škoda, že seriálu sebraly dvě poslední epizody, protože ve 13. a 14. díle se toho tolik stalo, až to kazilo dojem, neboť to bilo do očí s předchozím poměrně volně plynoucím příběhem. Došlo k hodně zkratkám, která seriálu neslušely a neseděly. Přesto nadprůměrný počin. Lékařské prostředí, drama, láska v různých formách a mocenské boje. To od Beautiful Mind dostanete v pěkně natočeném balení s herci, co se nešetřili.

• 26.1.2017  18:34
    Pooreun badaui junsul (TV seriál) (2016)

Zároveň s Legendou byl vysílaný Goblin. Tyto dva seriály mají mnoho společného. Dokonce i na konci dojde k podobnému „zapomnění“. Je pravdou, že od Goblina jsem očekávala víc a tomuto očekávání nebylo dostáno, od Legendy jsem nic nečekala, tak ani nejsem zklamaná, že mě to vlastně nebavilo. Takže proč jsem nad tím nejančila? Nejsem fanynkou Lee Min-Hoa, všímám si, že tyto role mu nesedí, neboť je všechny hraje úplně stejně a všechny svým způsobem toporně – tedy hlavně ty láskovací části. Možná je to v tomto případě hereckou partnerkou, která se také absolutně nehodí na romantické role. Ona je možná tak dobrá komička, zahraje dobré střevo, ale vážnější role jí nesedla, ne tady. To když dáte dohromady, vznikne vám z toho pár, který mezi sebou nemá nijakou zvláštní chemii, a tak jeho lásce až za hrob prostě nevěříte. Smutné bylo odhlení po čtyřech dílech, když jsem pochopila, že scénáristka vykrádá sama sebe - Ufoun byl úspěšný! Tak to bude fungovat i tady, je jedno, že je to to samé v bledě modrém, beztak si toho nikdo nevšimne a když, tak se mu to bude líbit, ne? Tak to na mě působilo. I ty písničky mi přišly oposlouchaný a přece jen všichni fanoušci korejských seriálů vědí, že písničky jsou něco, co jim jde. Příběh má potenciál, ale nevím, co ho zabilo – hraní, jak se to vyvíjelo? Nakonec jsem se vlastně celou dobu nudila. Dokoukala jsem to z čistého zájmu, jestli to skončí tak, jak si představuju... nope, bylo to mnohem větší klišé. :-D Nakonec jsem na celém seriálu měla nejraději tu malou holku A Shin Ri, která hrála v Marriage Contractu. A to prostě nestačí s ohledem na zbytek a na to, jak málo tam byla. Nejsem zklamaná, že to nešlo podle nejasných představ, která jsem měla, když jsem začala koukat, jen spíš znuděná. Kdyby se to celou dobu drželo jen u komična a romantika, tragédie a melodrama bylo upozaděno... bylo by to lepší.

• 23.1.2017  11:48

Jak již bylo zmíněno, Goblin je děsně nevyvážený seriál. Člověk se dívá a dívá a nemá pocit, že by se seriál někam posouval, natož jeho postavy. Přesto pokud bychom to brali jako žánr „ze života“, tak by to třeba i fungovalo, ale to by se to nesmělo jmenovat Goblin. Něco se nakousne, pak se k tomu nevrátí, občas se něco vytáhne, pak některé věci nedodržují to, co bylo řečeno. Prostě má to své mouchy, kvůli kterým bych se nedivila, kdyby to někdo zahodil. Na druhou stranu jestliže si odmyslíme, že hlavní hrdina a hrdinka mají něco společného s nadpřirozenem, tak se z toho stává velmi milá vztahovka, nejen mezi hrdinkou a jejím nastávajícím (kde nedochází k žádnému x-úhelníku, ale opravdu se příběh soustředí jen vývoj jejich vztahu), ale i mezi chlapi, co spolu musí bydlet – s nimi je legrace a divák se s nimi prokousává až k přátelství. Do třináctého dílu jsem přemýšlela, že bych tomu dala vyšší hodnocení, ale ty poslední tři díly... proč?! SPOILER Nejenže dojde ke ztrátě paměti, ale pak mu ještě po jeho návratu umře?! A on pak musí ještě 30 let čekat, než ji zase dostane? Copak nebyl potrestán dost? Upřímně tenhle systém trestů a zásluh nechápu, protože očividně pro každého funguje jinak. Což mi přišlo velmi nespravedlivé a podkopalo to vše, co nám bylo do 13. dílu servírováno. Velké zklamání. KONEC SPOILERU Neuvěřitelně nevyrovnaný seriál. Chvíli se člověk málem unudí k smrti, hned na to se těší z roztomilosti hrdinky a užívá si, kam to všechno směřuje, aby po tomhle nadšení přišla zase nějaká sprcha. Herečku In-Na Yoo mám moc ráda, ale moc jsem nepochopila, jaká byla její role celém v tom marastu, absolutně nevyužitá, velmi zbytečná. Vedoucí restaurace klidně mohl zastát někdo „bez minulosti“. Stále jsem z celého počinu na rozpacích. Doporučila bych to asi fanouškům těch pěti, co se tam objevují nejvíce (Yoo Gong, Dong-wook Lee, In-na Yoo, Go-eun Kim, Seong-jae Yook). Každopádně lepší než The Legend of The Blue Sea. Přeloženo

• 22.1.2017  10:08
    Nangmandagteo Kimsaboo (TV seriál) (2016)

Nebylo to špatné, ale jak už to tak u 20dílných seriálů bývá, moc dlouhé. Postava geniálního doktora byla příjemným osvěžením, stejně tak jako prostředí oprýskané nemocnice kdesi mimo Soul. V podstatě i doktoři nezklamali a byli to doktoři, opravdu léčili, měli sice své chvíle, kdy bojovali o moc, ale nakonec je to jakž takž přešlo. Samozřejmě pak tu byl ten element, co mi kazil super doktorskou podívanou a zase do toho vnášel boj o moc, nadřízenost a nějaké léčení mu bylo u zadku. Proto jsem ráda za geniálního doktora, který se držel při zdi a snažil se spíš léčit, než kout pikle. Díky tomu byl seriál snesitelnější, ačkoliv byl vyplněný takovým tím standardním seriálovým balastem. Našla jsem v něm i perfektní scény a sem tam se někdo překonal a zahrál to nad očekávání. To byly chvíle, díky kterým jsem si řekla, že má smysl koukat dál, že to není jen typický korejský seriál z prostředí nemocnice. Ale tyto chvíle byly spíše vzácné. Škoda. Asi mi seriál nabídl nesmyslná očekávání. Stále čekám na nějaký asijský lékařský seriál, který bude víc jako Pohotovost. Tohle se chvílemi té mé představě i blížilo. Hodně léčení, hodně kecání, romantiky po málu, zajímavé postavy, super tón hlasu mistra Kima, moc dlouhé, fádně použitá klišé. Je zde hodně procedur a diagnostik, takže pokud má rád někdo „léčení“, tak tenhle seriál by mu mohl být po chuti.

• 17.1.2017  19:56
    Hibana (TV seriál) (2016)

Myslím, že člověk by měl u tohoto seriálu vědět, do čeho jde. Pokud si to předem zjistí a bude to chtít vidět, líbit by se mělo, ale pokud do toho člověk půjde jen proto, že tam hraje ten či onen, aniž by věděl, že je to velmi pomalý, spíš umělecký seriál, tak bude těžce zklamán. Ačkoliv příběh vypráví o dvojici, která se chce stát komickým duem, chce dělat tzv. manzai, tak seriál není moc vtipný. Naopak je poměrně těžký a častokrát se v něm ukáže beznaděj, která může na diváka dopadnout. Dostanete pomalou všednost, plno dlouhých scén a záběrů, co ne každému jsou po chuti. Herecké výkony jsou velmi minimalistické, ale jejich tvůrci jsou zkušené ve svém řemeslu, takže nebudete zklamaní. Je to lidské drama. Povedené. Se silnými scénami, které k člověku opravdu umí promluvit. Jestli chcete vidět, co Japonci chtějí točit, tak se podívejte. Zde totiž dostali od Netflixu volnou ruku.

• 17.1.2017  19:18
    Ie uru onna (TV seriál) (2016)

Začíná to poměrně svižně, zábavně a lehce. V podstatě se neřeší složité vztahy a nedochází k žádným emočně vypjatým proslovům. Robotická Keiko byla fajn, ale její neměnný obličej se prostě nedá sledovat celých deset dílů, tu změnu chcete a když na chvilku přijde, tak to působí jako pohlazení. Bohužel těsně za polovinou tomu dochází dech a přestává to být tak zábavné jako na začátku. Některé postavy jako by zamrzly v čase, některé se někam trošku posunuly. Ale řekla bych, že to není seriál, který by chtěl předvést vývoj postav, spíš jen dopřát divákovi odreagování. A tohle splnil. Je to prostě seriál o ženě, co neumí používat mimické svaly, ale prodá jakýkoliv dům.

• 16.1.2017  10:33
    Sonyeo (2013)

Byly tam chvíle napětí, kdy si člověk říkal, co za tím vším asi vězí. Hádanky kolem bruslící slečny byly vystavěny obstojně. Ale to všechno ničila prázdná místa. Ačkoliv někdy ta místa chtěla něco povědět a třeba na konci se sem tam něco z nich hodilo, tak to nestačilo. Tajemná atmosféra nevydržela. A nestačila. Upřímně mi přišlo, že hlavní hrdinka neumí zahrát víc než jeden a půl výrazu, takže ani od ní jsem se ničeho moc nedočkala. Jak to nedokázalo upoutat pozornost tajemnou atmosférou, ani hereckým výkonem, tak mi film přešel děsně dlouhý, ačkoliv nemá ani dvě hodiny. Tohle žití na vesničkách, šikana, pomluvy a zlo je v korejských filmech a seriálech tak častá věc, že tato úroveň prostě ani na průměr nestačí.

• 11.1.2017  15:14
    Riraifu (TV seriál) (2016)

Po delší době vcelku povedené šódžo. Jako obvykle animace není nic, čím by se někdo chtěl chlubit, ale dobře se na to kouká a hlavní postava není takový osel. V podstatě jako někdo, kdo už je dospělý a měl tu možnost se střetnout se světem mimo školy, se mi zdá, že je jakým si radícím prvkem. Protože jak jste starší, vidíte všechny ty možnosti mládí v úplně jiném světle. První polovina mě bavila opravdu hodně, ale pak se mi to zdálo slabší a v podstatě se jen obměňovaly situace, ve kterých už jsme byli. Schéma se neustále opakovalo a já už se vlastně neměla na co nového těšit. I tak velmi slušné dílo. Silné 3*.

• 9.1.2017  14:08
    Inferno (2016)

To jsem netušila, že Hanks potřebuje prachy, že je ochotný hrát v něčem takovém. Ale tak třeba je dal na charitu. Nebo na výuku historie. Nebo symboliku... Vlastně je to dost o ničem. Jestli chcete akci, tohle není zrovna to pravé. Jestli chcete někoho na útěku, dalo by to snad i doporučit. Pokud chcete někoho na útěku, během něhož stačí vyvalit z pusy spousty nesmyslů znějících skvěle, tak tohle by se dalo doporučit. A pak je tu taky ta část s tím virusem. Máte rádi virus? Třeba takový, co vyhladí valnou část lidstva? Tak v tom případě taky nemohu doporučit. Natočené fádně, scénář slabý, protože předloha je slabá, tady se asi nedalo moc dělat. Herecké výkony na takové béčko (?) standardní. Nějak vás už tou špínou provedou. Hodně slabé 2*.

• 6.1.2017  15:28
    Rupan sansei (TV seriál) (1971)

Má to šťávu. Úplně z toho cítíte konec šedesátek, začátek sedmdesátek, kdy ještě tvůrci nebyli bržděni určitými překážkami jako dnes, na druhou stranu pro někoho bude naopak velkým mínusem, že jsou to zrovna tyto léta, protože absolutně nedocení animaci. V podstatě jsem se každý díl těšila, ani ne tak na to, co budou krást a jak to dopadne, ale na Lupinův způsob, jak se z dané šlamastiky, do které stoprocentně zabředne, bude chtít dostat. Někdy to bylo lepší, někdy horší, ale výsledný dojem je takový, že Lupin je kvítko, jeho banda jakbysmet a kdyby nebylo Zenigaty, tak by to tak nefungovalo. Seriál plný skopičin. Lehký, naprosto nekomplikovaný jako mnohá díla dnes, protože tuhle akční jednoduchost jsme odhodili. Škoda. Nejprve jsem nevěřila, že mě bude Lupin víc bavit už jen kvůli své jednoduchosti, ale nakonec mám chuť se s ním vídat dál.

• 6.1.2017  14:25
    Desu nóto NEW GENERATION (TV seriál) (2016)

Průměrné představení hlavních postav, které tu pravou párty rozjedou až ve filmu. Nic víc než seznámení s postavami to není, takže není radno od toho očekávat třeba zajímavý příběh. Průměrný úvod, doufám, k velké jízdě.

• 5.1.2017  10:17

Víte, já strašně ujíždím na schématu, kdy jsou dva nuceni se za určité situace vzít, ačkoliv to není rozhodně z lásky. Většinou tohle schéma začíná nějakým nedorozuměním, kvůli kterém se ti dva musejí vzít, přestože se vlastně nesnášejí. Ale postupem času prohlédnou skrze předsudky a zamilují se do sebe. Ale pozor! Tenhle seriál není ten případ. Zde si Mikuri a Hiramasa „manželství“ domluví, aniž by k něčemu takovému došlo a aniž by se museli nesnášet. Všechna klišé toho schématu jsou zahozena a NigeHadži přichází s něčím úplně novým a, světe div se, mně se to děsně líbilo. Protože jejich vztah se zahládá na vzájemném porozumění už od začátku. Seriál má spoustu předností – scénář napsala má momentálně nejoblíbenější scénáristka, což zaručuje spoustu zajímavých dialogů, něžný (spíše slovní) humor provázející nás celým seriálem, zajímavé postavy, ending od Hošina Gena Koi, jehož taneček se stal v Japonsku takovým hitem, že ho tančí všichni a hlavně ústřední dvojka Mikuri x Hiramasa, kteří spolu byli neuvěřitelně roztomilí. Je to naprosto relaxační seriál, který v žádném případě nekouká na diváka svrchu, že si přišel ke sledování jen odpočinout. Má to šťávu. Pokud chcete za rok 2016 vidět nějakou romantickou komedii, tak si myslím, že tahle je z nich nejlepší, ačkoliv se jich ten rok v Japonsku urodilo několik, ale tahle je bezkonkurenčně nejlepší (jestliže do žánru nepočítám Kazoku no katači). Silné 4*. Hrozí repríza.

• 4.1.2017  12:13

Celou dobu se tak vleče-nevleče. Člověk u toho vydrží, ale že by něco pociťoval, to se ani moc říct nedá. Ale jakmile vyplave napovrch úplně všechno, tak to dokáže s divákem zatočit a konečně mu zvedne příval emocí a konečně si s filmem i trochu zalaškuje. Ale ono to tím nekončím, ono to pak poměrně rychle diváka zase zchladí, takže jak začnou běžet závěrečné titulky, nezůstane vám v duše emoční mix, ale spíš takové to „hm“. Jako u každého korejského filmu se člověk rád podívá, pozlátko je to pěkné, ale ten obsah je spíš neuspokojivý. Slabší 3* a znovu si to určitě nepustím.

• 4.1.2017  09:44
    Trumbo (2015)

Bryan Cranston byl určitě úchvatný, pravý Trumbo určitě ještě víc, doba, ve které se to odehrávalo, strašná, film je určitě dobře natočený, ale nevím proč, když všechno skončilo, měla jsem pocit, že jsem něco nedostala, jako bych přeskočila nějakou scénu, která by to pro mě všechno završila. Možná že tenhle pocit přejde, až si pustím Trumbův životopis (tedy ten „neumělecký“).

• 2.1.2017  12:28

Clintík ví jak na diváka. Umí velmi něžně a podbízivě představit postavu, kterou budete mít rádi a v podstatě díky které vás film bude bavit. Zasadí ji navíc do nějakého rámce lidského dramata. Tady si ho ani nemusel vymýšlet, tady to psal osud sám, takže to je vlastně o to lepší. Asi. Velmi dobrý film, silný, umí určitě hrát na divákovu emoční strunu, herecké výkony jsou vlastně bez chybičky. Ale asi už jsem viděla až moc obdobných filmů, že z toho nejsem nijak zvlášť unesená. Film skončil a já vím, že si ho znovu nepustím a zítra si na něj nevzpomenu. Pokud to bude jinak, pokud ve mně nakonec něco zanechá, zvedám hodnocení. Ale takhle „jen“ silné 3*.

• 1.1.2017  20:42

Pokud nemáte v paměti Odložené případy, přidejte si hvězdičku navíc. Já jsem si je zopákla nedávno a jelikož případy jsou úplně totožné, tak jsem si to zase tolik neužila. Ale zpracování a technická stránka seriálu jsou na velmi dobré a vysoké úrovni. Myslím si, že pokud nejste obeznámeni s předlohou, tak si to užijete. Opravdu je to velmi kvalitní dílo a má smysl se na něj podívat, protože člověk pak zjistí, že Japonsko dokáže natočit i po technické stránce velmi dobrý seriál. A samozřejmě co mám na tomto seriálu nejraději je použitá hudba. To prostě nelze nemilovat.

• 28.12.2016  23:47
    Kodoku no gurume (TV seriál) (2012)

Jen jsem si potvrdila,že pořady o jídle nejsou nic pro mě. Tohle je vlastně jeden takový. Kravaťák navštěvuje většinou náhodně vybrané hospůdky, restaurace či kavárny, kde se nají, protože když dostane hlad, není s ním kloudná řeč. Pokaždé se divákovi dostane zevrubný popis chuti, textury, hebkosti či gumovosti pojídaného jídla a jak moc se k němu hodí to zelí, co k němu dali. Nejprve nastávají pochybnosti, ale nakonec je Inogašira spokojen a odchází zpocen a nasycen. Díly jsou krátké, vše probíhá velmi svižným tempem a člověk to alespoň může brát jako reklamu na restauračky (pokud se chystáte do Japonska nevíte, kde se v Tokiu najíst, tohle je docela užitečná věc, jestli někdo chce adresy těch podniků, dejte vědět, pošlu vám je). A samozřejmě kdo rád jídlo na obrazovce, taky si užije. Navíc na konci každého dílu se objevuje tvůrce předlohy, jak sám jím na daném místě a v podstatě si také neustále pomlaskává, případně doplní nějakou zajímavost. Lepší 3*.

• 22.12.2016  11:54
    IQ246: karei naru džikenbo (TV seriál) (2016)

Není to špatné, ale je to strašně nezáživné, nemastné neslané, bez pořádné jiskry. Nejprve to vypadalo na něco zajímavého, ale nikam se to nedostalo. Oda Júdži je jako vždy úžasný a vypadá to, že si roli užívá. Například způsob, jakým mluví, je skvělý. Ale to prostě nestačí. Všechny postavy jsou představené ve svých a slabostech do strašných rozměrů, že je to spíš paskvil, než zajímavý detektivní příběh o japonském Sherlockovi a jeho nemesis. Obsazení je fajn, v podstatě ti letos nejslavnější, ale scénáristky se moc nepředvedli. Asi měly zůstat u vztahovek. Hodně slabé 3*.

• 15.12.2016  23:23

Tuhle sérii jsem už měla Kotočino pištění a kulení očí dost, tak proto z „otravy“ dávám 3*. Jinak se to nese v duch první série – je to veselé, odlehčené, jen Irie je vůči Kotoko více pozorný a neodmítá ji na každém rohu, takže z hlediska vztahového je to o něco přístupnější. Ale jak říkám nic se kromě toho nemění – Kotoko je tele, matka Irieho jak kamera ochranky, Kiník je borec, ač přihlouplý. Ale zase tu má tu kouzelnou energii, takže pokud vás Kotočino vřeštění po pár dílech neochromí, máte vyhráno a budete se děsně bavit a bude vás to nabíjet pozitivní energií jako první série.

• 15.12.2016  23:19
    Hipokuratesu no čikai (TV seriál) (2016)

Nemocniční klasika. Jeden podivín skvělý ve svém oboru, hlavní hrdinka, co se nejprve nedokáže s jeho způsoby práce ztotožnit, ale divák se ani nenadechne a už podivínovi pomáhá. Opět zasáhne byrokracie, naštěstí zdejší doktoři nejsou tak zkažení a neukazuje to všechny aspekty, na které lze narazit v jiných seriálech z nemocničního prostředí (sexuální obtěžování, mladí musejí skákat, jak starší pískají, sestřičky jsou hadr na podlahu apod.). V žánru nic převratného, pokud má někdo tyhle stereotypy rád, seriál je pro něj jako dělaný. Keiko také není špatná. Ale v souhrnu naprosto průměrná záležitost.

• 15.12.2016  13:53

Není to špatný seriál, ačkoliv první série mě zaujalo o něco více. Myslím, že vrcholem je v posledním díle hovor Tóko a Toremiho. Podle mě to bylo to potřebné ukončení, které Tóko zbývalo z předcházejícího dílu. V podstatě se totiž celý seriál plácáme od nevidím do nevidím, s Tóko už není taková zábava, ale věřím, že pokud by přišla třetí série, tak ji máme sebevědomou zpátky v celé své parádě a to právě díky tomu hovoru. Slušně podané vyšetřování, opět naznačeno, jak děsné je to v Japonsku s byrokracií, tentokrát je to ovšem oproti první sérii méně zmateční, takže je lehké se v dějové lince vyznat. Možná je to i tím, že už jsme s postavami seznámeni. Má to své klady i zápory, ovšem Kimura Fumino se mi líbí aje mi sympatická, kdo to má podobně, určitě nevynechejte. Na poli kriminálních seriálů průměr, ovšem mající zajímavého vyšetřovatele v podání Munetaky Aokiho, který ten "šedý" průměr podle mého opravdu osvětloval.

• 13.12.2016  22:44
    Já, hrdina (2015)

Po dlouhé době zombiárna, která mě fakt bavila. Film postupuje dle pravidel, takže divák má šanci se seznámit s hlavním hrdinou, který je vlastně docela budižkničemu, ačkoliv má spousty představ, jak to změnit; skutek utek. Pak vypukne nákaza a ten všeobecný chaos byl skvělý! No jen si to představte, kdyby se ve městě něco podobného přihodilo, zničehonic vypuklo. Paráda. Poté film přechází do takového mini road movie, kdy nám Hideo zaroste, hladoví, ale nestále s sebou tahá svou kamarádku. A pak se na scéně objeví další lidé. Film nemá tolik prostoru, aby ukázal, jak to chodí v uzavřené a ohrožené komunitě, předpokládám, že v manze z toho v ní bylo víc, ale i tak se nám ukáže, jak je moc vrtkavá a jak snadno dojde k jejímu „předání“. No a pak tu máme tu chvilku, kdy hrdina váhá a následně je film zakončen úžasným „lovem“. Perfektní. Děsně mě film bavil a tuším, že si ho ještě někdy znovu pustím. Na Hideovi je vlastně úplně nejlepší, jak je za celý film stejný – došlo v podstatě k extrémní situaci, ale on stále dbá na pravidla a zákony. Takový člověk je v extrémní situaci nad zlato. Je tak obyčejný, až je to skvělé. Silné 4*.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57