Vládci vesmíru (1987)

Je to hovadina, ale v dnesnej dobe usmevna hovadina. Spomienky na detstvo ale nedaju, nostalgia je svina, a tak berte moje hodnotenie s VELKOU rezervou. Pretoze film je hovadina, ale mna neuveritelne bavi :)

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Nie je to zle, ale nie je to ani ziadna slava (zboznujem nic nehovoriace vety ;) ). Chvilu tomu trva nez sa to rozbehne, ale potom je to uz klasicka "tarantinovka". Mozno az moc klasicka. Jedno sa vsak musi Quentinovi nechat, soundtracky vie vyberat velmi dobre. Kym Planet Terror je o fuz lepsi, tak v pripade soundtrackov to plati uplne naopak..., ale to uz je na iny komentar.

Svatyně (2008) (seriál)

Po prvych dvoch webizodach to zatial vyzera na zaujimavu vec - ergo ma to potencial. Atmosfera velmi dobra, slusne zahrane... uvidime ako to nakoniec dopadne, ale zatial velmi slusne :)

Andromeda (2000) (seriál)

Tri hviezdy za prve dve serie (kym to mal pod palcom Robert Hewitt Wolfe), inak by som musel hodnotit ako zvysok osadenstva.

Želvy Ninja (2007)

Napriek tomu, že korytnačky sú štyri, najväčšiu váha v príbehu je kladená na Leonarda a Raphaela (k tomu sa dokonca viaže i imho najlepšia scéna z filmu). Tí su stredobodom celého príbehu, a odsúvajú tak ostatné postavy trocha do pozadia – čo je trocha škoda. Letmo je tu naznačený i vzťah medzi Caseyom a April. Pravda, film má trošku pomalší rozbeh, ale akonáhle sa na scéne objaví prvá príšerka všetko dostane ten správny nindža spád :-). Myslím si, že je to príjemný návrat zelených tvorov na plátna kín. Nikoho neurazí (nespokojný snáď budú len zástancovia tvrdej línie originálneho komixu, ale kto ho v našich končinách poriadne pozná :-) ), nešokuje, príjemne rýchlo odsýpa, a ja si ho s kľudným svedomím pozriem ešte raz. Okrem toho je zo štvorice korytnačích filmov asi ten najlepší! Pri jeho sledovaní som pociťoval tú detskú radosť z toho, že sa na ten film pozerám – možno to boli ozveny nejakej nostalgie, ale rozhodne to bol príjemný pocit.