Flego

okres Malacky
milovník starších filmov

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 88 117
    • 22.3.2017  18:30

Po piatich minútach som pochopil, že som šliapol do hovna. Statočnosť mi nedala a dopozeral som tento "komický" Šajmovičov klenot. Postaviť na stand -upe celovečerný film a ogulášoviť ho hlúpymi medzihrami si v tomto "tak-narýchlo" spracovaní vyžaduje odvahu a drzosť.

• 22.3.2017  18:23

Vorelov pokus o smutnú komédiu o dedinskom outsiderovi sa vcelku vydaril. Používa zabehnuté schémy, takže je dej predvídateľný, ale je mu odpustené. Azda len nebolo treba tlačiť na pilu pri rasistickom motíve...

• 22.3.2017  18:19

Filmový zlepenec, ktorý drží pohromade len silou vôle. Slušné obsadenie sa potáca v scenáristických vývrtkách ale našťastie ide všetko tak rýchle, že by človek aj naletel, že sa baví. No, dobre, trochu predsa len áno. Slabší priemer.

• 21.3.2017  19:49

Taliani sa pochlapili. Komediálny žáner mali vždy v krvi, hoci v tomto prípade to nie je komédia na akú sme u nich zvyknutí. Dokonca to nie je komédia v pravom slova zmysle, dramatických udalostí je tu predsa len oveľa viacej. To však nie je najpodstatnejšie, dôležité je, že dokázali skĺbiť žánre do nadupanej konverzačnej zábavy o nás a našej "čiernej skrinke", ako to nazvala jedna z postáv. Áno, ide o mobil. Nevídaná hra priateľov na spoločnej večeri roztočí kolotoč malých tajomstiev, ktoré si každý skrýva. Snímok má inteligentný scenár, slušných neopozeraných hercov, vhodnú minutáž, vynikajúci hudobný doprovod a hlavne silnú myšlienku.

• 18.3.2017  15:41

Louis Weinert-Wilton ( vlastným menom Alois Weinert ) napísal štyri krimimálne knižky odohrávajúce sa v anglickom prostredí s rovnakou typológiou hlavných postáv ako používal Edgar Wallace a s pomocou španielského koproducenta vznikli štyri filmy ( v poradí Der Teppich des Grauens, Die Weisse Spinne, Das Geheimnis der schwarzen Witwe, Das Geheimnis der chinesischen Nelke ). Tento posledný je špionážny a zaujímavosťou je, že sa točil v Prahe a účinkovali v ňom aj naši herci. Úrovňou však horko-ťažko dosahuje na podobné priemerné filmy tej doby. Druhý komentár.

• 14.3.2017  20:25
    Udavač (1931)

Chcel som povedať, že tento snímok je veľmi profesionálne natočený a má správnu temnú atmosféru, ale Martin Frič ( Karel Lamač ) boli proste profíci od vojej kariéry a ich práce budú zdobiť filmové umenie navždy. Nemci sa pustili do románov Edgara Wallaceho už v medzivojnovom období, najväčšiu popularitu však získali filmy natočené v 60-tych rokoch. V každom prípade pre milovníkov mysterióznych príbehov je to povinná jazda. Druhý komentár.

• 13.3.2017  09:16

Priame pokračovanie slávneho filmu je do značnej miery rozpačité, balansujúce na hrane žánrov ale hlavne úplne zbytočné. Hoci má príbeh logickú následnosť po prvom filme, neprekračuje priemer. A samotný King Kong z obchodu pre plyšákov je šaškovitá postava vyludzujúca zhovievavý úsmev...

• 12.3.2017  08:57

Podobné filmy sú pre Roberta Stevensona hračkou, vždy dokáže diváka zaujať a pobaviť. V jednoduchom rozprávkovom príbehu dominuje Albert Sharpe v úlohe starého potmehúdskeho Darbyho. Za zmienku stojí pesnička, ktorú zaspievali Connery-Munro.

• 12.3.2017  08:51

Mládežnícky film, ktorý produkoval Walt Disney, je príbehom odohrávajúcim sa počas občianskej vojny a nesie sa v znamení silného hrdinstva a dobrodružnosti.

• 12.3.2017  08:45

Ako vojnový film nespĺňa očakávania ani predpoklady, bojových scén je tu poskromne. Dôraz bol skôr zameraný na chod lode, rôznorodosť posádky a bežné problémy. Z tohto pohľadu sa minutáž zdá silne prepálená.

• 12.3.2017  08:41

Našťastie sa snímok na nič nehraje, jedinou jeho ambíciou je pobaviť diváka a to sa mu podarilo. Hra na efekt je patrná z každého záberu, dej ubieha svižným tempom, ostrovné potvory sú na úrovni a súboje akéhokoľvek typu tiež. Jednoduchá zábava, ktorá poteší a nikoho neurazí.

• 9.3.2017  06:29
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

V prvom rade veľmi zábavný seriál, ktorý miesi tajomnú mysterióznosť s vtipnými situáciami. Nedá sa nevšimnúť ako si tvorcovia robia srandu s komunistických karikatúr ( veliteľ VB ) a všetkých vlastností, ktoré "zdobili" vtedajšie pomery. Okrem prvého a posledného dielu, bez všetkých flashbackov a iných súvislostí k základnému motívu, by príbeh vydal za samostatný odľahčený seriál. Potešil Ivan Trojan, ten si svoju postavu náramne užil. Svet pod hlavou patrí k tomu lepšiemu, spolupráca ČT s komerčnou JOJ sa evidentne vydarila.

• 9.3.2017  06:20
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Zúfalo premárnená príležitosť. A pritom si tvorcovia vybrali veľmi atraktívne a nezmapované prostredie. Profesionálna filmárska práca narážala na scenáristické ekvilibristiky a úplne príšernú hudbu. Ešte som azda nezažil takú hroznú hudobnú prácu a častokrát jej nezmyselné hlasné používanie ako podmaz textu, ktorý potom nebol dobre počuť. Slabší priemer.

• 7.3.2017  19:06
    Anthropoid (2016)

Prvá tretina filmu sa akoby hľadala, potom to však dostalo vynikajúce grády. Dokonale napínavý a zaujímavý príbeh ukazuje vo veľkej európskej koprodukcii hrdinstvo hŕstky ľudí, ktorí sa zapísali veľkými písmenami do histórie druhej vojny.

• 5.3.2017  09:37
    Únos (2017)

Scenár sa pripravoval dlhé roky čo je úplne logické, lebo téma zasahuje do spoločensko-politickej traumy spred 20-tich rokov. Znalosti vtedajších pomerov a skutkov sú pre diváka, sledujúceho tento film, veľkou pomôckou, Azda sa mi podarí strenúť diváka, ktorý udalosti nepozná alebo ho nezaujímali, aby mi vedel povedať, či bol pre neho film dostatočne zrozumiteľný. Napriek dlhému vývoju filmu sa nemôžem ubrániť dojmu, že balansuje na hranici doku-drámy, čoho sa tvorcovia chceli vyvarovať, ale nepodarilo sa to. Určite je to aj tým, že režisérka nemá skúsenosti s podobnou tématikou, nehovoriac o politickom thrillery. Taktiež mám výhrady voči preexponovanému slovníku plnému vulgarizmov, myslím, že samotná téma je dostatočne drsná, že to nebolo potrebné. Z tohto pohľadu je prehnané hovorené slovo u niektorých hercov, ktorým vďaka slangom a nedobrej artikulácii nebolo niekedy rozumieť. Bohužiaľ, tento fenomén sa udomácńuje a platí aj pre iné slovenské ( aj české ) filmy. Našťastie pozivíva filmu prevažujú, niektoré scény sú natočené veľmi profesionálne, úplne ma dostala celá sekvencia Robového atentátu. Celkovo bola kamera bola na dobrej úrovni, hudba navodzovala temnú atmosféru, strih umne dynamický. Herecké obsadenie na jednotku, najviac však dominovali démonicky skvelí Dano Heriban a Milan Ondrík. Z Ondríka rastie veľká hviezda, v každom náročnejšom filme presviedča o svojom talente ( Eva Nová ). Snímok Únos je v celkovom ponínaní nadpriemerný film a jeho odvaha je pre našu spoločnosť veľmi potrebná.

• 5.3.2017  09:11
    John Wick 2 (2017)

Návrat Johna Wicka sa nesie v duchu jednotky len sa obalil vatou, ktorá ma vyhadzovala z rytmu. Potešil charizmatický Reeves a temná atmosféra.

• 5.3.2017  09:08

Režisérsky viacej zvládnuté ako scenáristicky, ten je trochu rozvláčny a zbytočne sa utopil v nepodstatných motívoch.

• 2.3.2017  19:07

Dobrodružno-historický snímok podľa slávneho románu Marka Twaina je slušným a zábavným príspevkom pre mládež. Poctivá výprava a odľahčený filmársky spôsob si dovolil nasadiť do hry začínajúcu megahviezdu Errola Flynna až v cca. 50-tej minúte, ale kvalite to našťastie neuškodilo.

• 1.3.2017  18:37

Veľmi jednoduchá komédia, v ktorej potešil neznámy Robert Williams, ale o ktorej som očakával viacej.

• 26.2.2017  12:39

Scenáristicky zaujímavé, réžijne zvládnuté, hudobne kvalitné, obrazovo atraktívne a herecky potešujúce.

• 25.2.2017  16:11

Príjemný oddychový snímok z prostredia automobilových pretekov, ktoré sú až prekvapivo zdatne natočené a ponúkajú aj dnešnému divákovi zážitok. Dej sa točí okolo pretekára, ktorému poriadne zavarí novinárka... Obaja aktéri sú schopní herci, skúsený režisér vie čo chce a na svoje si prídu milovníci rýchlych kolies ako aj nežné publikum. Štvrtý komentár.

• 22.2.2017  18:56

Historický veľkofilm, ktorý trochu trpí rozvláčnosťou hoci sa tvorcovia snažili posúvať dej vloženými titulkami. Hlavne jej stredná časť. Inak ide o veľkolepý výpravný príbeh odohrávajúci sa na viacerých miestach sveta. Sledujeme životné osudy odloženého dieťaťa do jeho dospelosti. Herecké obsadenie je výborné, hlavne záporák Claude Rains.

• 19.2.2017  10:23

Temný ponurý thriller vyniká skľučujúcou atmosférou a dokonalým detailným prepracovaním. Filmárčina a samotný dej idú v symbióze, motívy sú logické, herecké obsadenie výborné. Ostrá hudba dodáva snímku patričné rozpoloženie a silu.

• 19.2.2017  10:15

Baladický milostný príbeh vojnového zajatca a manželky veliteľa mesta počas prvej svetovej vojny. Striedma minutáž, čiernobiela poetická kamera a slušné výkony robia z tohto filmu ozdobu bulharskej kinematografie.

• 19.2.2017  10:08
    Crudeli, I (1966)

Nápaditý spaghetti-western, ktorý ani chvíľku nenudí a využíva dôvtip a snahu o priamočiarosť svojich tvorcov. Nenávratný a naivný sen plukovníka porazenej južanskej armády vyhrocuje udalosti do extrému, ale všetko má svoju logiku. Príjemné Corbucciho prekvapenie obohacuje Morriconeho trúbka ( v titulkoch uvedený pod pseudonymom Leo Nichols ) a američan Joseph Cotten.

• 19.2.2017  10:00

Japonský exploitation, v tomto prípade riadne pritvrdený silnými sexuálnymi scénami znásilnenia či mučenia, sa snaží aj o príbeh, ktorý statočne odoláva mnohokrát explicitným záberom. Ak by išlo o sofistikovanejšie a kratšie spracovanie, mohol mať film vyššie ambície. Takto to je len zvrhlá erotická úchylárňa. Slabší priemer.

• 19.2.2017  09:49

Moji priatelia trojka už nepôsobí tak sviežo a ľahko ako predchádzajúce filmy. Úroveň humoru je rovnaká, občas ide za hranicu, častokrát je vtipná, ale niekedy aj únavná. Záverečný symbol filmu ( fackovanie cestujúcich ) je však úžasný.

• 19.2.2017  09:44

Roztomilá letná komédia. Za kulisy si vzala zidealizovaný vidiek a svojrázne postavičky, ktoré však zďaleka nepäsobia hlúpo ako v Troškových filmoch. Zábava pôsobí osviežujúco, dialógy sú trefné a dobre vypointované. Za zmienku stojí aj Miroslav Táborský, ktorý si svojho starostu náramne užíval.

• 19.2.2017  09:40

Jednotkou to malo skončiť, toto je len dojenie podojenej kravy. Našťastie si detaily prvého filmu nepamätám, takže som sa občas pobavil aj teraz, predpokladám, že humor je len zrecyklovaný...

• 19.2.2017  09:37

Neuveriteľné. Chyba, je to veľmi uveriteľné. Dostať sa do spárov prebyrokratizovaného štátneho aparátu ( nielen v sociálnej oblasti ) je trestom pre obyčajného človeka, ktorý celý život pracoval, platil odvody a dane, ale dostal sa nie svojou vinou do núdze. Snímku sa nedá uprieť ľavicový pohľad na vec a možno pracuje aj s nadsádzkou ( nepoznám podrobne britský sociálny systém ) tak prepotrebnou pri podobnom námete, jedno je však isté, podobný problém môže stretnúť každého aj v našom štáte len s inými názvami tlačív... Dave Johns je v hereckom prejave úsporný, nestrháva na seba zbytočnú pozornosť, jeho výkon je sústredený. Film používa odľahčené scény, ale dokáže aj riadne pritvrdiť. Pre mňa príjemné filmové prekvapenie.

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 88 117