Flego

okres Malacky
milovník starších filmov

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116
    • 19.2.2017  10:23

Temný ponurý thriller vyniká skľučujúcou atmosférou a dokonalým detailným prepracovaním. Filmárčina a samotný dej idú v symbióze, motívy sú logické, herecké obsadenie výborné. Ostrá hudba dodáva snímku patričné rozpoloženie a silu.

• 19.2.2017  10:15

Baladický milostný príbeh vojnového zajatca a manželky veliteľa mesta počas prvej svetovej vojny. Striedma minutáž, čiernobiela poetická kamera a slušné výkony robia z tohto filmu ozdobu bulharskej kinematografie.

• 19.2.2017  10:08
    Crudeli, I (1966)

Nápaditý spaghetti-western, ktorý ani chvíľku nenudí a využíva dôvtip a snahu o priamočiarosť svojich tvorcov. Nenávratný a naivný sen plukovníka porazenej južanskej armády vyhrocuje udalosti do extrému, ale všetko má svoju logiku. Príjemné Corbucciho prekvapenie obohacuje Morriconeho trúbka ( v titulkoch uvedený pod pseudonymom Leo Nichols ) a američan Joseph Cotten.

• 19.2.2017  10:00

Japonský exploitation, v tomto prípade riadne pritvrdený silnými sexuálnymi scénami znásilnenia či mučenia, sa snaží aj o príbeh, ktorý statočne odoláva mnohokrát explicitným záberom. Ak by išlo o sofistikovanejšie a kratšie spracovanie, mohol mať film vyššie ambície. Takto to je len zvrhlá erotická úchylárňa. Slabší priemer.

• 19.2.2017  09:49

Moji priatelia trojka už nepôsobí tak sviežo a ľahko ako predchádzajúce filmy. Úroveň humoru je rovnaká, občas ide za hranicu, častokrát je vtipná, ale niekedy aj únavná. Záverečný symbol filmu ( fackovanie cestujúcich ) je však úžasný.

• 19.2.2017  09:44

Roztomilá letná komédia. Za kulisy si vzala zidealizovaný vidiek a svojrázne postavičky, ktoré však zďaleka nepäsobia hlúpo ako v Troškových filmoch. Zábava pôsobí osviežujúco, dialógy sú trefné a dobre vypointované. Za zmienku stojí aj Miroslav Táborský, ktorý si svojho starostu náramne užíval.

• 19.2.2017  09:40

Jednotkou to malo skončiť, toto je len dojenie podojenej kravy. Našťastie si detaily prvého filmu nepamätám, takže som sa občas pobavil aj teraz, predpokladám, že humor je len zrecyklovaný...

• 19.2.2017  09:37

Neuveriteľné. Chyba, je to veľmi uveriteľné. Dostať sa do spárov prebyrokratizovaného štátneho aparátu ( nielen v sociálnej oblasti ) je trestom pre obyčajného človeka, ktorý celý život pracoval, platil odvody a dane, ale dostal sa nie svojou vinou do núdze. Snímku sa nedá uprieť ľavicový pohľad na vec a možno pracuje aj s nadsádzkou ( nepoznám podrobne britský sociálny systém ) tak prepotrebnou pri podobnom námete, jedno je však isté, podobný problém môže stretnúť každého aj v našom štáte len s inými názvami tlačív... Dave Johns je v hereckom prejave úsporný, nestrháva na seba zbytočnú pozornosť, jeho výkon je sústredený. Film používa odľahčené scény, ale dokáže aj riadne pritvrdiť. Pre mňa príjemné filmové prekvapenie.

• 18.2.2017  13:38

Snímok sa uberá pomalým rozvážnym tempom, dbá na detaily a svojským rozprávačským štýlom rozoberá príbeh bostonského údržbára, ktorý prežil svoje vnútorné peklo. Konfrontácia s ďaľším problémom, ktorý sledujeme vo filme ( minulosť sa odohráva v retrospektívach ), je jemne pretkaná humorom, hoci hovorí o vážnych záležitostiach. Príjemný ľudský film s peknou hudbou.

• 17.2.2017  11:46

Možno by to ani nebol zlý nápad, len to zostalo kdesi na polceste. Chýbala mi snaha o dovysvetlenie niektorých motívov, možno si to viacej užili priaznivci hry.

• 16.2.2017  12:41

Film právom označovaný za kultovú záležitosť, na svoju dobu myšlienkovo odvážny a až pokrokový vo filmárčine. Zmysluplne vizuálne natočený, dokonale prepracovaný strihom a doplnený perfektným výberom hudby. Danny Boyle stvoril kompletný film.

• 16.2.2017  12:36

Oceňujem, že sa podarilo dostať do T2 všetky relevantné osoby, ktoré slávili nevídaný úspech už pred 20 rokmi. Pokračovanie sa nesie v znamení jednotky, brilantný strih, kamera a hudba je dychberúca. Samotný príbeh je nastavený na reálny dej po 20-tich rokoch, pre tých, ktorí jednotku nevideli sú nápomocné flashbacky z minulosti a pre znalých fanúšikov kratučké výlety do minulosti nerobia problém. T2 je štýlový moderný film, ktorý sa nevenuje len drogám, ale aj pornografii či eurofondom.

• 15.2.2017  10:14

Snímok si berie na paškál vzťahy rodinných príslušníkov írskej kočovnej komunity, ktorá žije neustále na hrane zákona v karavanoch neďaleko mesta. Hlavnou postavou je Chad ( Michael Fassbender ), ktorého tento spôsob života už neuspokojuje a chce pre svoju rodinu lepší život. Dostáva sa do konfliktu so svojim otcom ( Brendan Gleeson ), "vládcom" komunity. Práve na vzťahu s otcom a vlastným synom, ktorému starý otec imponuje ( nepodporuje chodenie do školy ) sa tvorcovia pustili do drámy, ktorú zvládli len na polovicu. Chýbalo mi tu silnejšie uchopenie diváka, vyostrenejší generačný konflikt. V každom prípade má aj tento nezávislý film svoju hodnotu a oplatí sa ho vidieť. Tretí komentár.

• 14.2.2017  07:58

Píše sa rok 1961 a v tomto prípade sú v hre tri černošky, geniálne matematičky, ktoré sa denne potýkajú s rasizmom a napriek svojmu handicapu bojujú o svoje miesto v spoločnosti, resp v NASA.. Melfiho snímok hraje na istotu, ide do vôd, ktoré sú divácky overené. Príbeh ponúka zdravé sebavedomie černošiek, množstvo scén, ktoré kritizujú spoločnosť a pomery a sú natočené ľudským, mnohokrát dokonca vtipným spôsobom. Navzdory svojej téme a matematickým termínom je film zrozumiteľný a zábavný. Herecké obsadenie je výborné, okrem troch hlavných predstaviteliek má veľmi sympatickú úlohu aj Kevin Costner.

• 13.2.2017  09:34

Mladý Conor to nemá jednoduché, rodičia sú rozvedení, matka smrteľne chorá, v škole ho šikanujú a prenasledujú ho nočné mory. Je to práve obrovský strom, netvor, ktorý sa mu zjavuje a ako jediný ho dokáže vyslobodiť z nepokojnej duši... Emocionálny nímok, ktorý nie je rozhodne pre deti, hovorí cez postavu chlapca o pravde, ktorá nemusí byť zákonite pravdou, keď mnohé veci vyzerajú inak, ako sa nám zdajú. Tvorcovia použili vhodnú animáciu a fantasy scény patria k tomu lepšiemu. 4+

• 12.2.2017  10:53
    Mlčení (2016)

Existenciálna dráma o pochybách prečo treba tak trpieť, keď Boh existuje...Snímok silne polemizuje o sile kresťanskej viery a zrade a tvorcovia sa v týchto otázkach jatria až masochistickým spôsobom. Konfrontácia dvoch náboženstiev, kresťanského a budhistického, je silná až útrpná a natíska myšlienku, prečo niekomu vtláčať iné vierovyznanie mysliac si, že to moje je najsprávnejšie. Patrí to navzájom, v tomto je Scorsese objektívny, hoci sledujeme primárne príbeh kresťanských misionárov. Strastiplný cesta Japonskom v polovici 17. storočia je stvárnená obrazovo dokonale, v podstate bez hudobného doprovodu, možno by sa dalo povedať, že aj pomalým tempom ( mne tento štýl vyhovoval ). Dialógy sú na úrovni, filozofické monológy zosilujú myšlienky. Andrew Garfield ( v roku 2016 vynikol aj na kopci Hackshaw Ridge ) je famózny a uveriteľný. Silence je hĺbavým filmom, ktorý nie je pre každého, vyžaduje určité znalosti danej problematiky v danom období a treba v ňom hľadať filozofické posolstvo.

• 11.2.2017  12:51
    Rozpolcený (2016)

M. Night Shyamalan je späť. Precízne postavený príbeh, ktorému kraľuje James McAvoy. Klaustrofobické prostredie dokresĺuje už aj tak temnú atmosféru, kamera odvádza výbornú prácu. Spokojnosť.

• 10.2.2017  10:56
    Spojenci (2016)

Primárne obrazovo luxusná, romanticky striedma a vzhľadom k obdobiu akčne chladná v pozitívnom zmysle. Sekundárne sofistikový, mrazivý, do konca napínavý. Spojenci sú dokonalou ukážkou filmárskej vyváženosti na všetkých frontoch. Snaha o retronoir vychádza a pôsobí ako balzam. Herecké obsadenie veľmi príjemné, je poznať, že vojnové filmy Pittovi svedčia a sú vždy stávkou na istotu, Cottilard je atraktívna a tajomne sexy.

• 9.2.2017  15:06
    The Night Manager (TV seriál) (2016)

Kvalitná inteligentná špionážna zábava so skvelými hercami a dobre vystavaným príbehom.

• 8.2.2017  17:03

Slušný béčkový western s Lexom Barkerom ( o sedem rokov neskôr sa stal nesmrteľným postavou Old Shatterhand ). Prijateľná minutáž filmu svedčí, stále sa niečo deje, postavy sú sympatické, dokonca aj tie záporné. Tretí komentár.

• 7.2.2017  17:00

Filmová báseň o láske a strate. Lepšie povedané pseudobáseň. Ťažko uchopiteľná s nejasnými motívmi. Kvalitne natočená, ale nezrozumiteľná a v mnohom prekombinovaná.

• 6.2.2017  12:28

Zaujímavý námet hovorí o stretnutí dávnej lásky, ktorí nemajú čisté svedomie z minulosti. Psychologický aspekt je dobrý a síce je záver očakávaný už od polovice filmu, bol som spokojný. Celovečerný debut Michelangela Antonioniho však nemá v sebe toľko motívov, aby bol naťahovaný a strácal údernosť, čo je veľká škoda.

• 6.2.2017  12:19

Sovietska kinematografia sa občas pokúsila o komédie, mnohokrát to dopadlo rozpačito. Tu sa tvorcovia vrátili k postave dobráckeho ale pomotaného Šurika a vytvorili celovečerný film ( predchádzajúci film boli v podstate tri poviedky ). Bohužiaľ, látka je maximálne na poviedku a v tomto snímok značne trpí. Je zbytočne rozťahaný a grotesktný humor sa vytráca. Film bežal v našich kinách od roku 1967.

• 6.2.2017  12:12

Harald Reinl bol zručným režisérom ( v tomto roku začal s mayovkami ) čo dokázal aj v tomto detektívnom príbehu. Špeciálny agent Harry Raffold ( Joachim Fuchsberger ) rieši záhadné úmrtia pomocou otráveného dymu. Keď sa stane obeťou aj strýko mladej ženy Ann ( Karin Dor ) ide do tuhého. Louis Weinert-Wilton ( vlastným menom Alois Weinert ) napísal 4 krimimálne knižky odohrávajúce sa v anglickom prostredí s rovnakou typológiou hlavných postáv ako používal Edgar Wallace a s pomocou španielského koproducenta vznikli štyri filmy ( v poradí Der Teppich des Grauens, Die Weisse Spinne, Das Geheimnis der schwarzen Witwe, Das Geheimnis der chinesischen Nelke ). Tento film má síce svoje tempo, ale neprináša nič nového, len recykluje ostatné podobné západonemecké kriminálky. Prvý komentár, druhé hodnotenie.

• 3.2.2017  13:52
    Hon (1966)

Dusivá atmosféra nielen kvoli vyprahnutej pustine, kam sa vydali štyria muži na lov králikov. Táto činnosť je len spúšťačom udalostí. Každý si nesie svoju frustráciu z neúspechov a je len otázkou času, kedy prepukne v nenávisť voči druhému. Psychologická dráma v Saurovom poňatí má svoju kvalitu a dokazuje, že aj s minimom rekvizít v nehostinnom kúte sveta sa dá vytvoriť kvalitný film. Piaty komentár.

• 3.2.2017  13:35

Film spĺňa všetky predpoklady kvalitného historického filmu, juhoslovanské exteriéry dokonale zobrazili ruskú realitu. Herecké obsadenie je kvalitné, škoda len, že Gassmanovi sa ušla len epizódka na záver. Snímok mal premiéru v našich kinách v roku 1962. Štvrtý komentár.

• 3.2.2017  11:23

24. wallaceovka v poradí v povonovom Nemecku patrila vo svojej krajine k najúspešnejším. Ako z mála bola uvedená aj v našich kinách. Vyznačovala sa temnou atmosférou a rýchlym tempom ako to bolo zvykom.

• 2.2.2017  16:30

Snímok by sa dal zaradiť do subžánru "meč a sandal" hoci sa odohráva v Oriente. Zákerný Ganor zabije svojho vládcu, ale jeho ďeťom sa podarí utiecť. Predovšetkým sledujeme osud dcéry Sorayi ( Michéle Girardon ), ktorá sa pomocou Anthara, syna Herkula, snaží o pomstu. Toho hraje ďaľší svalovec, otrasný neherec Kirk Morris, čo bolo najvačším omylom castingu. Samotný film spĺňa len polovičné parametre dobrej zábavy, našťastie ide všetko rýchlo a podobne aj rýchlo vyšumí z divákovej hlavy. Slabší priemer. Druhý komentár, piate hodnotenie.

• 2.2.2017  16:15

Samotný dej sa sústreďuje na udalosti po Hectorovej smrti a samotný pád Tróje. Plusom je, že rieši hlavne osud bojovníka Enea ( Steve Reeves ) na historických udalostiach. Snímok má slušné tempo, dobrú výpravu a uveriteľné výkony.

• 2.2.2017  16:10

Veľmi špatný neherec ( natočil len 5 podobnýh filmov ) Reg Park v namixovanom guláši dobrodružnej mytologickej hororovej fantasy so slabými trikmi.

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116