Flego

okres Malacky
milovník starších filmov

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114
    • 19.1.2017  14:50

Slušivé béčkové spaghetti s perfektnou hudbou Riza Ortolaniho má zaujímavo rozbehnutý príbeh, ktorí sa síce blížiacim koncom zadrháva, napriek tomu svojmu žánru hanbu nerobí. Príjemná oddychovka.

• 18.1.2017  11:07

Myšlienková ekvilibristika plná úsečných dialógov a monológov, pocitová rozvrátenosť a záver hraničiaci s dementnosťou. Protagonisti zvládli svoje úlohy podľa Godardových predstáv a predstáv filmových fajnšmekrov, v tomto smere ma Belmondo vobec neprekvapil, z ranej tvorby viackrát príjemne prekvapil ( Opice v zime ). Za zmienku stojí aj kvalitná hudba.

• 18.1.2017  10:59

Talianska komédia podľa vzoru 70-tych rokov so skvelou Loren, Mastroiannim a nevyužitým Briceom. Všetko je to násilne utrepané do krimi komédie, kde sa striedajú lepšie scény s tými zlými.

• 17.1.2017  11:15

Od roku 1962 do roku 1973 natočil Šintaró Kacu 25 samostatných filmov o slepom masérovi Zatoichim, vynikajúcom majstrovi v bojovom umení. Celá séria sa niesla v obdivuhodne vysokej kvalite, keď prím hrali jednoduché zápletky a hlavne prepracované choreografie súbojov. Tento predposledný príbeh privádza Zatoichiho spať do rodnej dediny, odkiaľ sa pred rokmi vydal na strastiplnú púť, a musí sa postaviť špekulantovi, ktorý terorizuje občanov. Snímok je viac osobný, melancholický, ale prídu si na svoje aj vyznavači jednoduchosti. Tu je predchádzajúca časť a posledná časť natočená po rokoch.

• 17.1.2017  10:59
    Zvuky temna (1977)

Najvačšou ozdobou filmu je zamotaný príbeh, ale paradoxne je to aj jeho veľkou slabinou, lebo hoci boli traja scenáristi k vlastnému námetu potrebovali rozne barličky. Film však dobre odsýpa, má gradáciu deja a Jennifer O'Neill je pekná. Jej oči tiež, ale tie nájazdy kamery sú až kontraproduktívne.

• 17.1.2017  10:52

Poviedkový film bohužiaľ neponúka to správne orechové, navzdory luxusnému obsadeniu mnohokrát nemajú herci čo hrať. Kolísavú úroveň tak zachraňujú osvedčené rekvizity a prostredie.

• 17.1.2017  10:49

Sviežo natočené, rýchle tempo dokáže diváka prikovať ku kreslu a herecké výkony hlavných postáv posúvajú komerčný film do vyššieho levelu.

• 17.1.2017  10:43

Profesor Mamlock je uznávaná kapacita v chirurgii, ale jeho problém je, že je Žid a posobí v časoch nastupujúcej fašistickej doktríny v Nemecku. Film však nekonfrontuje len tento aspekt, ale aj komunizmus voči fašizmu ( syn ), poprípade nepochopenie nastupujúcich praktík ( manželka ). Tento východonemecký film je dobre natočený s dorazom na kameru, čierno-biele zobrazenie má autentickosť, herecké výkony sú na úrovni.

• 16.1.2017  14:39
    Under sandet (2015)

Silný príbeh, kde sa povojnový akt pomsty zmenil na akt milosrdenstva. Dánsko využlo mladučkých nemeckých zajatcov na zneškodňovanie mín na svojom pieskovom pobreží a v tomto prípade rozohralo nevšedný film plný ľudskosti ale aj bezbrehej nenávisti. Roland Møller si za postavu seržanta Carla plne zaslúžil poctu za najlepšieho herca roka, prerod jeho postavy je impozantný.

• 16.1.2017  12:15
    Toni Erdmann (2016)

Winfried je zváštny človek, ktorý si kráti život na dochodku občasnými pubertálnymi vtípkami. Keďže jeho vzťah s dcérou je na bode mrazu a ona pozná len svoju prácu, votrie sa do jej pracovného a súkromného života a obráti ho naruby. Použije pritom vymyslenú identitu Toniho Erdmanna... Príbeh veľmi pomalým tempom rozpráva o nedorozumeniach medzi ľuďmi, pracovnom ošiali, syndrómu vyhorenia a svojským sposobom chce opatovne nastoliť poriadok vo vzťahoch. Ako pracovný nástroj používa smutné i vtipné scény a osviežujúcu otvorenosť.

• 14.1.2017  12:10

Obrazová feéria bez slov rozpráva nenásilným sposobom o poznaní samého seba, svojho blížneho. Na jednoduchom príbehu v časovo dlhom horizonte spoznávame myslenie človeka, ktorý uviazol ako stroskotanec na pustom ostrove. Príjemné sebapoznanie pre dospelých.

• 13.1.2017  15:45
    Pasažéři (2016)

Táto kombinácia zromantizovanej vesmírnej opery začína byť populárna. Už Gravitácia ukázala cestu, v tomto prípade to má od jej kvalít nejaký ten svetelný rok, Pasažieri dokonca postrádajú v mnohom originalitu, až na ústredný motív samozrejme, aj tak však ide o slušnú filmovú zábavu.

• 10.1.2017  10:49
    Trapped (TV seriál) (2015)

Prepracovaný seriál do najmenšieho detailu s vynikajúcou atmosférou chladného severu. Malé prístavné mestečko na Islande je odrezané od sveta kvoli snehovej kalamite a všetky postavy sú zainteresované do temného objavu muža bez hlavy a končatín. Príbeh dokáže udržať diváka neustále v strehu, postavy postupne odhaľujú svoje charaktery a motívy a nad všetkým čnie trojica miestnych policajtov, ktorý musia vyšetriť rozvetvený kriminálny čin. Oceňujem civilnosť všetkých postáv, čo je obohacujúce na rozdieľ od americkej seriálovej produkcie.

• 10.1.2017  10:37
    Tančiareň (divadelní záznam) (2013)

Výborné predstavenie bez jediného slova s vynikajúcou tanečnou choreografiou prisposobené našim dejinám. Moj výnimočný zážitok umocnil aj fakt, že som ho videl aj naživo.

• 10.1.2017  10:30

Komické eskapády, na aké sme pri legendárnych komikoch zvyknutí, zavedú oboch najprv do Škótska aby skončili v Indii. Vtipný snímok s nezabudnuteľným tancom okolo smetného koša. Piaty komentár.

• 9.1.2017  11:39

Celkom vydarená "hammerovka" so všetkým, na čo sme zvyknutí. Len ten záver mohol byť trochu viacej dramatický.

• 8.1.2017  09:59

Trojhodinová klaustrofobická dráma skrývajúcich sa ľudí na povale starej fabriky v Amsterdame je filmovou poctou obetiam nacistického vyčínania. Vynikajúce spracovanie, ktoré rozhodne nenudí, poodhaľuje charaktery postáv, ale hlavne mladučkej Anny, jej pohĺad na život, rebéliu, citový život.

• 8.1.2017  09:44

Až v 24. príbehu slepého maséra si sadol hlavný predstaviteľ aj na režisérsku stoličku a svoju prácu zvládol viac ako dobre. Film je temný, osobný, záverečné scény sú úchvatné.Tu je predchádzajúca časť a nasledujúca časť.

• 8.1.2017  09:40

Film je presne to, čo možeme očakávať od humoru Normana Wisdoma. Situačná komédia, plná bláznivých nápadov s jednoduchým príbehom. Dobrá zábava do každého počasia. Piaty komentár.

• 6.1.2017  09:11

Posledný Bergmanov veľký film je silnou rodinnou ságou s množstvom postáv a drobných zápletiek. Tu je práve kameň úrazu tohto filmu, lebo príliš dbá na rodinnú atmosféru v uvodnej hodine a v závere, a zbytočne rozptyluje diváka prílišnou popisnosťou. Samotná dejová linka venovaná Alexandrovi a jeho sestre je naopak posobivá a veľmi silná.

• 6.1.2017  09:04
    Tančírna (1983)

V hlavnej úlohe je predovšetkým hudba a tanec. Na pozadí historických udalostí sme svedkami malých príbehov "tanečníkov" v rozpatí desiatok rokov. Je neuveriteľné, že to trvalo toľko rokov, aby som sa v tomuto filmu dostal.

• 6.1.2017  08:59

Taká klasická hollywoodska komédia tých rokov s vtipnou zápletkou, dorazom na rodinu a ambíciou pobaviť diváka. Vďaka hlavným protagonistom sa to podarilo. Scény so sudcom v úvode a v závere sú báječné.

• 5.1.2017  09:34

Mrazivý thriller o stratenom dievčatku je predovšetkým scenáristickou a režisérskou ozdobou filmového priemyslu. Hra s divákom je obdivuhodná, záver excelentný.

• 5.1.2017  09:30

Šialená psychedelická show so sugestívnou kamerou a perfektným výkonom Rocka Hudsona. John Frankenheimer ide na hranu, jeho temné sci-fi je kompatibilné s ťažkou psychodrámou.

• 5.1.2017  09:25

Snaha o rozmarné vtipné rozprávanie sa trochu utápa vo filozofických myšlienkách, aj tak ide o dobre a svižne natočený groteskný a ironizujúci pohľad na dve kráľovstvá - božské i pekelné.

• 4.1.2017  06:46

Prvé stretnutie s režisérom dopadlo trochu rozpačito, jeho temno-rozprávkové rozprávanie plné dialógov sa nesie v znamení nezrozumiteľnosti a polemických hereckých výkonov.

• 4.1.2017  06:40

Príbeh zo Starého zákona o Ruth, ktorá sa napokon stala prababičkou kráľa Davida. Ale to predbieham... film mapuje strastiplnú mladosť moábskej ženy Ruth pri získaní svojej životnej lásky. Nie sú v ňom pompézne scény, ani historické boje na aké sme zvyknutí v podobných filmoch, ide skor o komorné rozprávanie. Má však v sebe atraktivitu aj tempo dobre natočených filmov. Piaty komentár.

• 4.1.2017  06:28

Táto sovietska rozprávka, ktorá bola neustále reprízovaná v televízii, mi utkvela z detstva v pamati podľa mena čarodejníka, takže svoju obnovenú premiéru po rokoch som privítal. Ide o tú najklasickejšiu klasiku zasadenú v prepracovanom štúdiovom prostredí s trikmi na vtedajšej úrovni a humorom, ktorému rozumia aj deti. Premiéra v našich kinách bola v roku 1948.

• 3.1.2017  14:39

Postáv pribúda, humoru ubúda.

• 2.1.2017  13:24
    Vojtěch (2015)

Vcelku príjemné smutno - vtipné rozprávanie o neúspešnom mužovi, ktorému sa zrútil súkromný aj pracovný život. Landlovi postava Vojtecha sadla výborne, zaujal aj smiešny Miezga.

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114