snaked

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 12.2.2017  17:08

4-5 // síla

• 9.2.2017  22:46

slabší 4* // já jsem se tedy rozhodně nenudila, což je hlavně zásluha přesvědčivého Marka Taclíka

• 9.2.2017  22:31
    Domovoj (2017)

Velice zdařilý, vymazlený kousek. Bezvadně funguje kontrast mezi tím, co zaznívá v básni, a tím, co vidíme v obraze.

• 26.1.2017  10:12
    Vrba (studentský film) (2014)

Je to dobře natočené, se solidní atmosférou.

• 15.1.2017  18:54

Copyright 2016, stopáž 30 minut // Potenciál velký, dovedu si představit osudy Martina rozpracované do podoby celovečerního filmu. Chci vědět o hlavních postavách víc, v hlavě se člověku vynořují různé varianty, jak se příběh odvíjí dál... // http://25fps.cz/2017/pristoupili/

• 26.10.2016  10:41

Vynikající úlet se starým Trevorem Howardem. Viděno na Visions of Light v Brně už nevím před kolika lety.

• 15.8.2016  00:40
    ZOO (2016)

4-5 // Pokud tady zaznělo srovnání s nepovedeným filmem Road-Movie, osobně ho považuju za naprosto zcestné. V tomhle filmu je neustále přítomné napětí, protože "nikdy nevíš, kdo přistoupí", jinými slovy - jak se která postava zachová a jaké budou následky. Nevšimla jsem si, že by mi herecké výkony přišly slabé. Většinou je to rozhodně nadprůměr. Nejsilnější pro mě zůstává segment s mrazivým "Jarynem", který je jasně za 5*. Na pohledy Orlina Stancheva nikdy nezapomenu. Po dvou letech tahle část fungovala pořád výtečně. Těším se, až si film dám znovu. Pokud máte slabost pro vlaky (nebo filmy odehrávající se ve vlaku), tak je to must-see. Chci víc, jo a chci vědět, co se stalo v Zoo!

• 28.7.2016  14:42
    Jason Bourne (2016)

3-4 (4* dávám spíš proto, že 3* jsem dala Bourneovu odkazu, který byl podle mě ještě nepovedenější) // scénář achjo... // souhlas s DaViD´82

• 27.7.2016  16:15
    Paterson (2016)

Napřed zklamání, postupně mě ten film bavil víc a víc. Ale přesto jsem podle nadšených ohlasů čekala víc.

• 26.7.2016  11:31

Ano, předloha je silnější. Ve druhé části pro mě film ztratil trochu šmrnc, ale pořád je to pozoruhodná adaptace, zajímavé přepracování.

• 25.7.2016  00:09

Rozhovor s režisérkou Olgou Dabrowskou: http://www.filmovyprehled.cz/Revue/Rozhovory/Sklep-je-bez-nadsazky-lecivy

• 11.7.2016  00:09
    Švýcarák (2016)

4-5 // Krásná bláznivina

• 8.7.2016  16:24

Vynikající, drásavý film. O tom, že násilí plodí další násilí.

• 8.7.2016  16:11

Pozoruhodné momenty, ale celkově mi to přišlo spíš jako exhibice režiséra, který má zjevně dost problémů... // Taky jsem se nechala zlákat cenou za scénář z Berlinale. Nerozumím, proč ji režisér dostal.

• 8.7.2016  16:06

Taková hrůza, jak tu většina líčí, to fakt není. // Btw na tom pódiu se prý přizabil málem i Václav Havel, Drahomíra Vihanová a řada dalších, takže chyba není v lidech...

• 6.7.2016  23:39

Naprosto přesné, uměřené, skvěle nasnímané, zahrané... Jsem moc ráda, že jsem zrovna tenhle film mohla ve Varech vidět.

• 26.4.2016  11:27
    Modrý tygr (2011)

Nadhodnocuju, protože mám pocit, že přes všechny výtky je ten film nedoceněný.

• 19.4.2016  12:11

Opravdu nevím, jaké zvolit bodové hodnocení. Po technické stránce super, ale co ten příběh? Překombinovaný, chvílemi až komplikovanost vyvolává úsměv. Dánovu detektivku si přečtu.

• 17.4.2016  21:24

1-2 // Už bylo napsáno vše, ale stejně musím: Pavel Kříž jako AH k přežití, Fröhlich/Stránský k přežití, naopak k nepřežití (salvy smíchu v kině) JG - zejména plačící do telefonu, vzlykající hlasem Viktora Preisse, skvělého dabéra, který byl pro tuto roli opravdu """vynikající""" volbou.

• 17.4.2016  21:20

Možná už mi měkne mozek, ale nepohoršovala jsem se u toho (jen mě štvalo protonové centrum, které dalo na film prachy). Neznám předchozí díly (že to není možné? ale je.), i tak mě to ale bavilo a hluchých míst jsem tam moc nepostřehla.

• 1.4.2016  20:33
    Saulův syn (2015)

Čekala jsem něco mnohem radikálnějšího a inovativnějšího, co se opěvované vizuální složky týče.

• 31.3.2016  11:29

Nepamatuju se, že bych měla Pata a Mata ráda, když jsem byla malá. Spíš mi asi lezli na nervy. Mám pocit, že je docení předškoláci, kteří spontánně reagují na "zběsilé" situace, a potom dospělí, kteří si užijí promyšlenost šílených řešení zlatých českých ručiček a hlaviček. Školákům, kteří sjíždí střílečky a mnohem hustší akci, to asi nebude dost dobré. Ale ráda bych se pletla. 10 příběhů propojených jednoduše "principem" promítání funguje dost dobře, nenudila jsem se ani trochu.

• 17.3.2016  22:04

Předchozí Trabanty jsem neviděla, ale to mi nebránilo užít si tuhle cestu.

• 14.3.2016  15:32
    Polednice (2016)

3-4 // po těch cz hrůzách, co jsem byla nucena zhlédnout, to bylo osvěžení - nadprůměrný film...

• 25.12.2015  01:13
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Moc ráda bych dala 5, ale prostě nemůžu. Výtek by se našla celá řada, ale stejně jsem si dala Newsroom v krátkém časovém rozpětí komplet. Aspoň už chápu, proč Jeff Daniels získal Zlatý glóbus v takové konkurenci. Naprosto zaslouženě - je skvělý. Nicméně jsem ráda, že Newsroom skončil u 3 řad. Beru to tak, že 2 řady byly komplet, třetí je navíc.

• 17.12.2015  23:34
    Mamon (TV seriál) (2015)

Norský Mammon byl fajn, žádná super pecka, ale kvalitní krimi, i když s některými dějovými zvraty, které byly na pováženou. Česká adaptace je ok. Po chuti mi byly záběry z Bitcoin Coffee a vůbec Holešovic, ocenila jsem obsazení Pavlíny Štorkové, ale její postava měla postupně čím dál míň prostoru, takže nevyužitý potenciál. Herci dobří, atmosféra slušná, ale lepší nemít přehnaná očekávání.

• 16.12.2015  18:53
    Místo zločinu Plzeň (TV seriál) (2015)

Znělka otřesná. První díl příšerný, dál už je to jen lepší, naštěstí. Kvalita pozvolna stoupá. Kdyby si MČP drželo kvalitu posledního dílu, tak to jde. Ale je to spíš o hláškujících cajtech než o nějaké hloubce. // 2-3 // Jsem z Plzně, takže dávám 3.

• 11.10.2015  18:29
    Stážista (2015)

Oddechovka. Nic víc, nic míň. Žádné překvapení nečekejte, De Niro a Hathaway slušně.)

• 8.10.2015  17:00
    Slečnám nic nevadí (TV film) (1970)

3-4

• 27.8.2015  20:55
    Miranda (TV seriál) (2009)

Někdo Mirandu nesnáší, někdo zbožňuje. Patřím do druhé skupiny. Dokáže mě spolehlivě rozesmát. Miranda je něco mezi Jen z IT Crowd a Bridge Jones. Koho baví britská angličtina, ten si užije.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14