Ptáci v trní (1983) (seriál)

Klasická dobře provedená červená knihovna. V rámci žánru top.

Yellowstone (2018) (seriál)

Tough love, moc, poselství chranit dědictví předků všemi způsoby.To jsou kulisy první sezóny. Nemohu se ale ubránit dojmu, že jde jen o trochu lepší soap operu. Uvidíme druhou sezónu...zatím 3*

Volha (2023) (seriál)

Standa byl produkt své doby, svobodná máma ho naučila vychcanosti, doba a systém mu jen pomohly tyto schopnosti rozvinout. Nejlepší pro mě byla postava Josefa Horáčka, producenta, disidenta a taky táty, který balancoval na hraně a snažil se pro svou dceru v té blbé šedé práskačské době vykřesat normální život. Výborný scénář, skvělí herci. Bravo ČT

Bojovnice na druhou (2022) (seriál)

Ač jsou některé příběhové linie výborné tak celková překombibovanost zápletek a melodramatický konec "Spoiler", obětování se pro syna mé hodnocení sráží. Realita války, pocity prakticky všech hlavních postav jsou stvárněny na jedničku, mezi top patří Agnes a Generál. Příběh Margueritte byl strašně překombinovaný, nebýt této až kýčovitosti tak dám snad 5*.

Le Mans '66 (2019)

Naprosto špičkově natočený film o lásce k autům.

Zátopek (2021)

Skvěle řemeslně natočený a zahraný film. Bohužel až na pár drobností byl pro mě děj notoricky známý, sebral mi pomyslný vítr v plachtách, chybělo mi napětí a vlastně i zvědavost. Celá pražská zápletka s Ronem Clarkem mi moc nedávala smysl, přátelství bylo pro mě těžko uvěřitelné. Snad jen jako prozření, že vztahy jsou důležitější než medaile. Možná to bylo poselství této dějové linky. Herecky skvělé. Vašek Neužil perfektní. Ale nemám důvod se na tento film koukat ještě jednoh, proto 4*.

Ovládací panel
9 bodů