Kladivo na čarodějnice (1969)

Dokonalé zpracování zrůdnosti myšlení omezeného člověka. Knihu jsem četla několikrát, film mě strašně štval - svým obsaheem, protože byl tak dokonale natočen, že jsem některé aktéry (Boblig) upřímně nenáviděla. Film krásně ukaazuje, že moc a majetku chtiví lidé jsou schopni všeho a to, že se to jen tak nezmění a ani nezměnilo.

Stmívání (2008)

Do kina jsem šla jako naprostý neznalec knižní předlohy. I přesto mi nedělalo problém děj pochopit. Bylo tajemné, napínavé a sexy. Už na začátku mě zaujala Cullenovic rodinka a zajména Edward - Roberta Pattinsona jsem nikdy neměla ráda (v Harry Potterovi se mi nikdy nelíbil), takže jjsem se bála, že mi celý film zkazí. Ale opak je pravdou - je ten správný Edward Cullen, který dakáže být vážný, něžný i nebezpečný. U filmu jsem dokonce začla lehce slintat, takže jsem si ještě ten den půjčila knihu a ještě ten den jsem ji přečetla. Podle knihy také přesné, dobře vystihnuté charaktery. Dávám maximum hvězdiček :-)

Pýcha a předsudek (1995) (seriál)

Nikdy jsem neměla ráda romantické filmy, ale po tomto seriálu jsem změnila názor. V porovnání s filmem z roku 2005 je tato verze o mnoho lepší nejen svou autentičností vůči knize a době, ale také co se týče výběru herců, kteří se pro své role jakoby narodili. Do pana Darcyho v podání Colina Firtha se zamiluje každý, i přes jeho nadutost a Jenifer Ehle je Elizabeth přesně taková, jaká by měla být podle knihy i podle mých představ. Kiera Knightly se se svými našpulenými rtíky může jít vycpat.

Parfém: Příběh vraha (2006)

originální námět, skvělé zpracování. nejvíce mě uchvátil hlavní hrdina, svou roli zahrál mistrně, věřila jsem mu, že všechny ty vůně opravdu cítí a že na světě není nic krásnějšího...

Oko dravce (2008)

Nápad byl dobrý, ale zdá se mi, jakoby se autoři snažili udělat film co nejakčnější. Několika minutové automobilové hodičky, hromady šrotu a vyděšené křičení mě dlouho nebavily. Jinak motiv Big Brothera přesvědčivý a živý, asi se budu bát zvednout mobil neznámému číslu..

Hitman (2007)

Hitman je jedna z mých oblíbených her, takže jsem se na její filmové zpracování celkem těšila. Musím přiznat, že se mi to líbilo. Ovšem pouze jako celkový obraz filmu. Olyphant není zrovna hitmanovský typ (já si ho naneštěstí stále pamatuju z filmu Sexbomba odvedle) a jeho umělý drsňácký výraz není moc přesvědčivý. Taky Olga Kurylenko mi nepřipadá nijak ohromující, ale to je můj pocit. Celkkově si myslím, že se film povedl

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Myslím, že Miami svou starší sestru v mnoha ohledech předčí. V první řadě je mi Horatio Caine mnohem sympatičtější než chladný Grissom. Ostatně celý vyšetřovascí tým mi připadá poněkud charismatičtější než v LV, hlavně tedy skvělá soudní patoložka promlouvacíjí se svými "pacienty". Jinak mi chybí vyloženě vtipná a nešikovná postava typu Grega Sanderse. No musím říct, Miami a Las Vegas má každá něco do sebe