Zločiny a poklesky (1989)

Zaujímavé, ale čakal som trochu viac. Za niekoľko perfektných vtipov (najmä strih z Lestera na Mussoliniho) dávam 4*.

Seber prachy a zmiz (1969)

Jeden z najlepších filmov od Allena, aspoň z tých čo som videl. Perfektný humor. 5*

Spáč (1973)

Absurdná utopistická sci-fi komédia s poučným záverom o politike. 4*

T2 Trainspotting (2017)

V kine som sa miestami nudil, ale po pár dňoch od pozretia sa mi to zdalo už oveľa lepšie. Určite by som si to pozrel ešte raz. Bolo to dosť nostalgické, ale nie je to vlastne to na čo sa snažil film upozorniť? Že všetci sa stále vraciame späť a nevieme žiť v prítomnom okamihu? Hudba podľa očakávania super. Zatiaľ dávam 4*, po ďalšom pozretí to môže ísť o hviezdičku hore aj dole.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Čakal som, že to bude slabé, ale zostal som prekvapený. Trvalo dlhšie, kým sa to rozbehlo, ale za záver musím dať vyššie hodnotenie. Znovu by som si to už asi nepozrel, takže slabé 4*.

Vánoční prázdniny (1989)

Hoci je to miestami primitívny humor, považujem to za klasiku, ktorá vždy pobaví. 4*

Anthropoid (2016)

Veľmi drsný film. Už si nepamätám, kedy som na film pozeral s doslova zatajeným dychom. Jeden z najlepších vojnových filmov, čo som videl. Konečne som odchádzal z kina s nejakými pocitmi, nie len s vypláchnutým mozgom. Cillian Murphy to zahral skvelo, vynikajúce bojové scény a k tomu záver, kde v kine snáď nikto nedýchal. Klobúk dole pred tými, čo takto obetovali svoje životy. 5*

Café society (2016)

Film o dvoch ľuďoch, ktorí mohli byť spolu, ale každý si našiel niekoho iného a potom im to bolo ľúto. Pár úsmevných momentov. Nič viac sa k tomu nedá napísať. Slabé 3*

Vinnetou (1963)

Tak konečne som videl aj ja túto klasiku a to rovno na amfiteátri v Banskej Bystrici. Tvorcovia to možno ani tak nezamýšľali, ale scéna bitky Old Shatterhanda je neuveriteľne vtipná a práve vďaka nej, perfektnej hudbe a super atmosfére pri sledovaní filmu dávam plný počet. 5*.