• Fantasy

Duna (2021)

Oni vážně vynechali celou druhou půlku knižní předlohy pro další film? Musím se přiznat toto je velké zklamání, příběh okleštěný od plného rozsahu filozofických úvah a budování Herbertova světa jsem tak nějak očekávala a byla připravena i zamhouřit oko, neb toto převést do ryze komerčního filmu je celkem těžké, ale utnutá dějová linka, kdy jako fanoušek knihy celý film vyloženě čekáte až Paul přijde mezi fremeny, kde jeho příběh skutečně teprve začíná a dostanete... 10 minut na konci, vlastně k nim ani nedošli, jen je potkali. Celé to až příliš zavání jako cashgrab, nedokončený příběh s pokračováním v dalším drahém blockbusteru, děkuji už nechci... Nehledě na to, že ani jednou nevidíme fremenské jezdce na písečných červech a to je zklamání na další úrovni, vzhledem k tomu kolik CGI je věnováno vesmírným lodím... 3* za hudbu

Pýcha a předsudek (1995) (seriál)

Pro mně nejlepší adaptace P&P, ač obdivuji cinefilní formu filmové verze z roku 2005. Velká míra věrnosti duchu předlohy, oproti filmu má minisérie přes 5 hodin čistého času.

Nákaza (2011)

:coming soon", viděno optikou roku 2021, nadčasový film, který je aktuální až 9 let po svém vzniku

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Jakožto čtenáře Sapkowkeho díla mne toto potěšilo, ALE Kvůli nekonzistentní časové linii, která je pro nečtenáře dosti matoucí, hodnocení sníženo na 3*. Nedostatečné představení časoprostoru Zaklínače v úvodní sérii, matoucí achronologie příběhu, která by možná fungovala, kdyby pro ni bylo nějaké opodstatnění (třeba po úvodním zasazení příběhu do onoho časoprostoru Sapkowskeho světa...) v tomto je snad lepší storytelling, který nabízí RPG PC hry stejného titulu... Hodnocena pouze 1. série, uvidíme, jaká bude ta druhá.

Zaklínač (2019) (seriál)

Poolhawooseu (2004) (seriál)

Příjemné překvapení z roku 2004. Oproti současným doramám těžící především z vlastní chemie hlavní dvojice a jen minima vedlejších postav a omezeného množství doprovodné hudby. Průkopník rom-kom v korejské televizní tvorbě. I po letech vtipné. Je vtipné že Rain a Song Hye-kyo teď bydlí přímo přes ulici v Itaewonuu... po 13ti letech jsou z nich zase sousedi.

Koruna (2016) (seriál)

Absolutní nutnost pro každého "britofila" a nadšence do historie královské rodiny. Emocionálně nabité, ač jsou všechny události již předem známy dějinám. Koukám podruhé a nevylučuji třetí zhlédnutí...

La La Land (2016)

Jednu hvězdu ubírám za ty rozostřené záběry..., každopádně jinak se návrat do zlatých časů filmového muzikálu opravdu povedl i se svou "realistickou" tečkou nakonec.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Už zřejmě budu zarytý fanda téhle posádky, navždy. V třetím filmu jsou konečně dostatečně rozehrány vztahové glosy původního seriálu, nostalgie k tomu.

Notting Hill (1999)

Dokonalá romantická komedie pro nové začátky. Dlouho jsem ji odkládala, ale stála za to. Velké plus za úžasný soundtrack "She", "Aint No Sunshine", "You've Got a Way"... a navíc Hugh Grant a romantická komedie je neoddělitelná dvojka.

Ovládací panel
1 bod