claudel

okres Praha
Velký filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 26.4.2017  00:37

Jasný důkaz o tom, jak daleko, předaleko má tento snímek do mistrovského díla Proti zdi. Náznaky talentu jsou nepřehlédnutelné, stejně tak do oči bije chabý scénář bez špetky kreativity a prvoplánové násilí. Neříkám, že jsem zklamaný, viděl jsem i horší prvotiny, ale u Akina jsem si nastavil laťku tak neskutečně vysoko, že se obávám, že už se mi žádný jeho snímek nebude líbit jako Proti zdi.

• 25.4.2017  02:05
    Miss Sloane (2016)

Naprosto skvělý a zásadní film roku 2016, daleko lepší než dvě třetiny na Oscara nominovaných snímků. Famózní a přesvědčivá Jessica Chastain září ve své životní roli a hraje Miss Sloane s takovým nasazením, že ačkoli se mi některé bezcitné metody příčily, neubránil jsem se dvouhodinovému pocitu, že jí fandím a chci, aby to pro ni dobře dopadlo. Závěr už jen korunuje celé dílo. Oba palce nahoru, nezapomenutelný filmový zážitek.

• 19.4.2017  23:38

Musím přiznat, že takový film jsem ještě neviděl. Po půlce jsem si říkal, o co v něm vlastně jde, vždyť se zdá, že je totálně o ničem, ale když jsem se trochu víc zamyslel, uvědomil jsem si, že přece jen o něco jde a nemálo. A když se mohou točit filmy o jedné noci, jednom dni, jedné hodině v uzavřeném prostoru, kde se jen žvaní anebo nervydrásajícím způsobem bojuje o holý život, proč by nešlo natočit film o jednom dni dobrovolníků, lidí, kteří pomáhají tam, kde je potřeba. A když se sejde ještě taková silná mezinárodní herecká partička, zachvěje se srdce nejednoho filmového fanouška. Nicméně jako příznivce silných a bohatých scénařů milující zvraty a dějové kolotoče nemohu dát více než průměrné hodnocení. Aspoň ten konec byl hořkosladký, jako mám rád.

• 18.4.2017  23:25

Tuhle sérii hodnotím zásadně v rámci žánru a bez nějakého hloubání, naprosto odmítám se bavit o nějaké logičnosti či reálnosti. Je to pořádná akční zábava, která člověka přivede na jiné myšlenky a evidentně se pořád daří napsat solidní scénář, který má nějaký děj, poskládat s každým dalším dílem silnější a silnější hereckou sestavu, najít výrazného záporáka , zarámovat to do amerických klišoidních vzorců o rodině a přátelství, nasázet několik povedených hlášek, obsadit sexy komparsem a samozřejmě vymyslet pro auťáky co nejpůsobivější akční scény. Kina praskají ve švech, za první promítací týden je pokořen další rekord a můžeme takhle jet donekonečna. Anebo najde se alespoň pět procent fanoušků této série, kteří by křičeli - "nechceme další díl"? Myslím, že ne, že už se zase všichni těšíme, s čím nás Toretto a spol. překvapí v devátém díle. No, ruku na srdce - většina filmů totálně tápe už při prvním pokračování a tady se bavíme již o devítce. Ať si všichni realisté a zapřísáhlí filmoví intelektuálové vytrhají všechny hlasy na hlavě, zrodil se fenomén.

• 17.4.2017  23:18

Moje první setkání s do nebes vychvalovaným Cumberbatchovým Holmesem a ovládají mě výrazně negativní pocity. Nevím, zda jsem si zrovna zvolil ukázkový vzorek, ale i tak se domnívám, že bych měl být unesen hereckými kreacemi velkého Benedicta. Nestalo se, protože jakýkoli jeho sebelepší výkon přebil naprosto stupidní a zmatený scénář a ačkoli námět si říkal o atmosferickou hororovou detektivku, ve výsledku se jedná o nudný, nezáživný a trapný blábol. Jsem vyléčený a bude mi trvat asi hodně dlouho, než se na tohoto Cumberbatche v roli Holmese znovu podívám.

• 17.4.2017  23:11
    Nevinné lži - Hra (E13) (epizoda) (2014)

Hodně varovný díl v dnešní internetové době, kdy se i malé děti dostanou k čemukoli nechutnému a zvrácenému velmi snadno a může to mít neblahé a dalekosáhlé následky. Jan Hájek si s chutí zahrál další z řady kontroverzních postav.

• 17.4.2017  23:03

Moje pravda není na první zhlédnutí žádné terno, ale když se mi celý příběh rozležel více v hlavě a přečetl jsem si komentář uživatele Helmutek, dávám mu zcela za pravdu, pokud jde o vyústění celého příběhu, byť jsem si v průběhu kolikrát říkal - tohle je zbytečné, přehnané, za hranou. Na druhou stranu lidské vztahy nám nabízejí někdy i ty nejroztodivnější varianty, takže vlastně se scénáristům vztahových dramat nemusí klást žádná omezení.

• 17.4.2017  23:01

Bohdan Sláma opět nezklamal a rozehrál zatraceně dobrou partii se Stanislavem Majerem, který doslova září. Silný a tragický příběh se spoustou dalších vedlejších proudů.

• 17.4.2017  22:42

Po zábavném Zrádci přišel naopak hodně psycho díl, který mnou docela dost otřásl a utvrdil mě v názoru, že člověk nemůže vždy bezmezně podléhat ošetřujícím lékařům a vše řešit pouze medikamenty. Kodetová se nám objevila ve více dílech, ale tento patřil vysloveně pouze jí.

• 17.4.2017  22:41

V tomto případě si přišli na své především pánové a to zase spíše jen ti, kteří sledují sport, prožívají fanouškovství a hlásí se k příslušnosti k nějakému klubu. Fandění a sportem nedotčené jedince tenhle díl nemůže absolutně bavit, my ostatní jsme si přišli na své a náramně se pobavili. Kryštof Hádek exceluje a skvěle mu nahrávají Plesl s Májem. Jana Pidrmanová je tradičně sexy a předvede ukázkovou povrchnost v celé kráse. Patrně nejzábavnější díl celého cyklu.

• 17.4.2017  22:38

Tři slavné herečky se nám pěkně herecky vyřádily a přimotal se jim k tomu vždy skvělý a bezchybný Javorský a byl toho jeden z těch spíše veselejších, lépe řečeno hořko-sladkých dílů.

• 17.4.2017  22:36

Podle mě nejslabší díl cyklu, první i druhé série. Lež nijaká, příběh nulový, většina stopáže nuda, o to víc mě pak překvapuje, když se podívám na jméno režiséra a scénáristy v jedné osobě.

• 17.4.2017  22:35

K tomuto tématu představuje absolutní vrchol Vinterbergerův Hon, nicméně česká inscenace z cyklu Nevinné lži se nenechala ničím zahanbit. Příběh je velmi uvěřitelný, výtečně napsaný a zahraný. Konec důstojný. Vše funguje tak, jak má. Jeden z nejlepších dílů celého cyklu.

• 14.4.2017  02:19

Jo, jo, přesný obraz dnešní doby - vyždímat člověka na maximum, využít a zneužít jej do poslední chvíle, a pak jej odkopnout. Skvěle zahrané, skvěle napsané a závěr akceptovatelný z reálného pohledu.

• 14.4.2017  02:17

Po hodně vážném prvním tématu přichází odlehčená pohodovka, skutečně "nevinná lež", jež s sebou nenese žádné tragické důsledky. Vilhelmové a Dykovi to spolu sluší, jiskří to mezi nimi a zkrátka se k sobě hodí. Povinné vedlejší postavy kamaráda/kamarádky v podání Ruppert-Čvančarová nepůsobí zas tak trapně. Slušné tři hvězdičky.

• 14.4.2017  02:14
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Podle ukázky to vypadalo slibně, ale nakonec mi navzdory silnému obsazení, zajímavému námětu a poměrně slušné atmosféře Zádušní oběť nesedla. Celou stopáž mi něco vadilo, snímek na mě působil divně a asi se na tom ve značné míře podepsal scénař, který to s postupujícím časem jen zhoršoval a zhoršoval, až vyvrcholil doslova debilním koncem. Hodně nepovedená záležitost.

• 9.4.2017  01:57

Na komedii tohoto typu to má neúnosně dlouhou, přímo přepálenou stopáž. Taková komedie, aby byla úderná, musí mít nanejvýš sto minut. Jelikož mám od polských filmů velká očekávání a laťka je nastavena hodně vysoko, tři hvězdičky jsou možná až příliš. Smrdí to totiž hroznou schematičností a americkými vlivy. Sestříhat, vyostřit, opepřit a zamíchat více humoru.

• 8.4.2017  22:45
    U nich doma (2012)

Pokud pominu úlet Sitcom, tak jde jistojistě o nejzvláštnější Ozonův snímek. Rozehrál promyšlenou hru plnou manipulace, skrytých vášní, tužeb a do jisté míry i temnosti a zvrhlosti. A kupodivu jsou hlavními postavami muži, přestože se jádro příběhu opět točí kolem ženy-žen. Spojení Ozon-Luchini bych si v budoucnu klidně zopakoval. Pro všechny, kteří milují francouzský jazyk, jsou filmy s Luchiniho účastí neskonalým zážitkem.

• 8.4.2017  17:40
    Medianeras (2011)

Tento film je krásnou oslavou všech neurotiků. Všem, kteří trpí nějakou obavou, úzkostí či iracionálním strachem, se Medianeras musí zákonitě líbit a dokonce se možná budou i smát. Určitě se budou smát všichni ostatní normální diváci, protože neurotické projevy působí na nepostižené jedince až absurdně a komicky. Je to moc pěkný příběh s vytouženým koncem. Pilar i Javier působí civilně, sympaticky a roztomile. Nenápadný a o to silnější a cennější snímek.

• 22.3.2017  00:24

Během sledování ryzího evropského filmu s velkým F jsem si v duchu říkal, jestli mám zapotřebí se ještě pořád dívat na ty americké (z devadesáti procent) blbosti, když se nám to v Evropě hemží takovými skvosty. Na druhou stranu snímky jako Odhalený přístav není možné sledovat každý den a upřímně řečeno, mám po tom návalu deprese, smutku a beznaděje chuť si pustit něco absolutně odlehčeného. A zase se potvrdilo, že na divákovy city v negativním slova smyslu nejsilněji působí děti a zvířata, pokud je jim ubližováno. V jeden okamžik jsem měl pocit, že se snad ani nedokážu dodívat do konce. Ale vydržel jsem to.

• 18.3.2017  23:30

U prvního dílu jsem si především vychutnal hereckou parádu Ani Geislerové v hlavní a Daniely Kolářové ve vedlejší roli. Téma je hodně bolestivé a smutné, ve vztazích je to sakra těžké, zvláště pokud si partneři lžou v zásadních věcech.

• 12.3.2017  00:25

Tak jsem si přečetl svůj negativní komentář ke dvojce a zjistil, že mi trvalo osm let, než jsem se "dokopal" ke trojce. Jako nenáročná oddechovka ano, zvláště, když máme filmů s pirátskou tematikou stále jako šafránu, ale chtělo to šikovného scénaristu/dramaturga, který by to celé sestříhal alespoň o hodinu a bylo by z toho zábavné akční dobrodružství. Takhle mi z těch všech kapitánů, pirátských klanů a dějových propletenců jde hlava kolem. Na čtyřku se podívám brzy, protože se hrozně těším na Bardema v pětce, tak potřebuji návaznost.

• 11.3.2017  22:48

Jsem přesvědčený, že bych se v divadle za břicho popadala, u televize to bylo decentnější. Tyhle situační komedie a frašky jsou vždy vděčné pro odreagování. Druhá půlka se mi líbila mnohem víc než ta první.

• 10.3.2017  00:18

Je to popáté nastavovaná kaše, příběh sklouzává téměř k stupidnosti, ale bylo, je a bude to navždy moje guilty pleasure. Nemohu si pomoci, mě tenhle svět válek mezi upíry a vlkodlaky pořád baví, stejně jako mě pořád baví se dívat na Kate v koženém oblečku.

• 9.3.2017  22:36
    Kráľovská hra (TV film) (1999)

Jako šachista musím objektivně konstatovat, že pro nešachistu musí být tato inscenace hodně nudná. Alespoň část kouzla se vytrácí. Přesto i já jako šachista bych inscenaci neoznačil úplně za dechberoucí. Nicméně jsem se tak namlsal, že jdu hned hrát šachy přeš internet.

• 9.3.2017  00:19
    Tažní ptáci (TV film) (1983)

Z mého pohledu o něco slabší než první díl, který na mě zapůsobil nesmírně silně. Čistě subjektivně jsem měl pocit, že Menšík hraje úplně jiného člověka než v prvním díle a tento nepříjemný pocit mě provázel po celou dobu. Navíc v prvním díle byly scény, z nichž mě mrazilo, zde mě žádná scéna tolik nezasáhla. A chyběl mi oblíbený Vinklář. Přesto souhlasím, že se jedná o nadprůměrný televizní zážitek.

• 7.3.2017  01:20
    Spojenci (2016)

Jednoduše skvělé! Jediné, co jsem o Spojencích viděl, byl ten bulvární humbuk, který se kolem nich spustil. Upřímně řečeno, vůbec bych se nedivil, kdyby mezi Marion a Bradem během natáčení nějaká jiskra nepřeskočila. Myslím, že to biologicky a psychologicky snad ani není možné, když se potkají dva takhle atraktivní a neodolatelní lidé a mají sehrát tragické a osudové milence. Jak to bylo, vědí jen oni dva, já každopádně věřím tomu, že Marion zůstala věrná Guillaumovi. Jsem neskonale rád, že jsem si nepřečetl ani větu o obsahu na ČSFD, protože bych se na ten film ani nemusel dívat, hlavní zápletka a dějový zvrat v půlce filmu vyzrazeny. Naštěstí jsem si mohl celý film vychutnat informacemi nedotčen. Jeden z nejlepších filmů roku 2016, lepší než dvě třetiny na Oscara nominovaných.

• 6.3.2017  22:29
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

České lvy jsem sledoval s kamarádi ze základky a chtěl jsem se ukázat, že jsem skutečný filmový fanda a budu jim tipovat vítěze každé kategorie. Po asi pěti, šesti kategoriích mě to přestalo bavit a na závěr jsem byl už vysloveně nasraný. Film, který vidělo pár lidí, posbíral skoro všechno? Ještě štěstí, že v Masarykovi nevyškrabali nějakou hlavní ženskou roli, to by se fenomenální a nedostižná Michalina musela třást. Tisíceré díky aspoň za dvě naprosto zasloužené ženské herecké ceny. A vůbec se mi nelíbilo, že vypustili u většiny kategorií ukázky z filmů. Slabší ročník, zatímco pár filmových perel by se našlo - Hepnarová, Rodinný film, Učitelka.

• 6.3.2017  22:10

Po prvních deseti minutách jsem se zalekl, že uslyším vypnout, kravina. Naštěstí se z toho vyklubala normální tříhvězdičková komedie se všemi plusy a mínusy včetně amerického závěru. Hřebíčkové to s Vetchým sluší, Langmajer si v roce 2016 zahrál už druhou podobnou roli, Ruml a Svarinská jsou pěkným vzkazem pro filmové fanoušky. Komedie roku to zrovna není, ale oddechovou zábavu nabídne.

• 1.3.2017  00:19
    John Wick 2 (2017)

Keeanu Reeves se na tu roli náramně hodí i vzhledem k tomu, co se o něm píše - i když všichni víme houby, jak to s ním vlastně je. Ze začátku jsem neměl moc náladu, tak mi připadalo, že se vlastně podruhé dívám na stejný film, ale od Říma jsem si jako divák ani na chvilku nevydechl, protože šlo o jednu nekončící akci, jedna nápaditá scéna střídala druhou. Pokud se používají termíny totální fotbal, totální opera, tak tohle byl totální akční film. Máme jasně zaděláno na trojku a pokud to takhle půjde dál, můžeme se dočkat podobně dlouhé série jako Rychle a zběsile.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44