claudel

okres Praha
Velký filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 22.3.2017  00:24

Během sledování ryzího evropského filmu s velkým F jsem si v duchu říkal, jestli mám zapotřebí se ještě pořád dívat na ty americké (z devadesáti procent) blbosti, když se nám to v Evropě hemží takovými skvosty. Na druhou stranu snímky jako Odhalený přístav není možné sledovat každý den a upřímně řečeno, mám po tom návalu deprese, smutku a beznaděje chuť si pustit něco absolutně odlehčeného. A zase se potvrdilo, že na divákovy city v negativním slova smyslu nejsilněji působí děti a zvířata, pokud je jim ubližováno. V jeden okamžik jsem měl pocit, že se snad ani nedokážu dodívat do konce. Ale vydržel jsem to.

• 18.3.2017  23:30

U prvního dílu jsem si především vychutnal hereckou parádu Ani Geislerové v hlavní a Daniely Kolářové ve vedlejší roli. Téma je hodně bolestivé a smutné, ve vztazích je to sakra těžké, zvláště pokud si partneři lžou v zásadních věcech.

• 12.3.2017  00:25

Tak jsem si přečetl svůj negativní komentář ke dvojce a zjistil, že mi trvalo osm let, než jsem se "dokopal" ke trojce. Jako nenáročná oddechovka ano, zvláště, když máme filmů s pirátskou tematikou stále jako šafránu, ale chtělo to šikovného scénaristu/dramaturga, který by to celé sestříhal alespoň o hodinu a bylo by z toho zábavné akční dobrodružství. Takhle mi z těch všech kapitánů, pirátských klanů a dějových propletenců jde hlava kolem. Na čtyřku se podívám brzy, protože se hrozně těším na Bardema v pětce, tak potřebuji návaznost.

• 11.3.2017  22:48

Jsem přesvědčený, že bych se v divadle za břicho popadala, u televize to bylo decentnější. Tyhle situační komedie a frašky jsou vždy vděčné pro odreagování. Druhá půlka se mi líbila mnohem víc než ta první.

• 10.3.2017  00:18

Je to popáté nastavovaná kaše, příběh sklouzává téměř k stupidnosti, ale bylo, je a bude to navždy moje guilty pleasure. Nemohu si pomoci, mě tenhle svět válek mezi upíry a vlkodlaky pořád baví, stejně jako mě pořád baví se dívat na Kate v koženém oblečku.

• 9.3.2017  22:36
    Kráľovská hra (TV film) (1999)

Jako šachista musím objektivně konstatovat, že pro nešachistu musí být tato inscenace hodně nudná. Alespoň část kouzla se vytrácí. Přesto i já jako šachista bych inscenaci neoznačil úplně za dechberoucí. Nicméně jsem se tak namlsal, že jdu hned hrát šachy přeš internet.

• 9.3.2017  00:19
    Tažní ptáci (TV film) (1983)

Z mého pohledu o něco slabší než první díl, který na mě zapůsobil nesmírně silně. Čistě subjektivně jsem měl pocit, že Menšík hraje úplně jiného člověka než v prvním díle a tento nepříjemný pocit mě provázel po celou dobu. Navíc v prvním díle byly scény, z nichž mě mrazilo, zde mě žádná scéna tolik nezasáhla. A chyběl mi oblíbený Vinklář. Přesto souhlasím, že se jedná o nadprůměrný televizní zážitek.

• 7.3.2017  01:20
    Spojenci (2016)

Jednoduše skvělé! Jediné, co jsem o Spojencích viděl, byl ten bulvární humbuk, který se kolem nich spustil. Upřímně řečeno, vůbec bych se nedivil, kdyby mezi Marion a Bradem během natáčení nějaká jiskra nepřeskočila. Myslím, že to biologicky a psychologicky snad ani není možné, když se potkají dva takhle atraktivní a neodolatelní lidé a mají sehrát tragické a osudové milence. Jak to bylo, vědí jen oni dva, já každopádně věřím tomu, že Marion zůstala věrná Guillaumovi. Jsem neskonale rád, že jsem si nepřečetl ani větu o obsahu na ČSFD, protože bych se na ten film ani nemusel dívat, hlavní zápletka a dějový zvrat v půlce filmu vyzrazeny. Naštěstí jsem si mohl celý film vychutnat informacemi nedotčen. Jeden z nejlepších filmů roku 2016, lepší než dvě třetiny na Oscara nominovaných.

• 6.3.2017  22:29
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

České lvy jsem sledoval s kamarádi ze základky a chtěl jsem se ukázat, že jsem skutečný filmový fanda a budu jim tipovat vítěze každé kategorie. Po asi pěti, šesti kategoriích mě to přestalo bavit a na závěr jsem byl už vysloveně nasraný. Film, který vidělo pár lidí, posbíral skoro všechno? Ještě štěstí, že v Masarykovi nevyškrabali nějakou hlavní ženskou roli, to by se fenomenální a nedostižná Michalina musela třást. Tisíceré díky aspoň za dvě naprosto zasloužené ženské herecké ceny. A vůbec se mi nelíbilo, že vypustili u většiny kategorií ukázky z filmů. Slabší ročník, zatímco pár filmových perel by se našlo - Hepnarová, Rodinný film, Učitelka.

• 6.3.2017  22:10

Po prvních deseti minutách jsem se zalekl, že uslyším vypnout, kravina. Naštěstí se z toho vyklubala normální tříhvězdičková komedie se všemi plusy a mínusy včetně amerického závěru. Hřebíčkové to s Vetchým sluší, Langmajer si v roce 2016 zahrál už druhou podobnou roli, Ruml a Svarinská jsou pěkným vzkazem pro filmové fanoušky. Komedie roku to zrovna není, ale oddechovou zábavu nabídne.

• 1.3.2017  00:19
    John Wick 2 (2017)

Keeanu Reeves se na tu roli náramně hodí i vzhledem k tomu, co se o něm píše - i když všichni víme houby, jak to s ním vlastně je. Ze začátku jsem neměl moc náladu, tak mi připadalo, že se vlastně podruhé dívám na stejný film, ale od Říma jsem si jako divák ani na chvilku nevydechl, protože šlo o jednu nekončící akci, jedna nápaditá scéna střídala druhou. Pokud se používají termíny totální fotbal, totální opera, tak tohle byl totální akční film. Máme jasně zaděláno na trojku a pokud to takhle půjde dál, můžeme se dočkat podobně dlouhé série jako Rychle a zběsile.

• 27.2.2017  06:36
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

Myslím, že tohle už asi nikdy nezažijeme. Z praktických důvodů by Oscara za nejlepší film měli předávat lidé, kteří ještě nepotřebují na čtení brýle :-) Z devíti nominovaných na nejlepší film si to zasloužily jen tři, takže mně je srdečně jedno, jestli to Beatty přečetl dobře nebo špatně. Aspoň, že vyhrál Affleck.

• 27.2.2017  06:34
    Lion (2016)

Krásný a dojemný příběh, který mě až rozplakal. Ze všech na Oscara nominovaných filmů jsem si jej nechal nakonec a spolu s Místem u moře a Hacksaw Ridge je jediný, který nominaci získal oprávněně. Poutavě zobrazený příběh strastiplné cesty, výborný výkon Deva Patela a Nicole Kidman. Smutné, moc smutné.

• 26.2.2017  23:46
    La La Land (2016)

Nejlepší film? Ani náhodou! Nejlepší kostýmy, výprava, hudba? Rozhodně ano. Nejlepší herecké výkony? Rozhodně ne! Ačkoli mám Emmu a Ryana moc rád, nevidím žádný velký rozdíl s jejich výkony v Bláznivé zatracené lásce. Měli by si počkat na nějaké zajímavější role, za něž budou sbírat Oscary. Tuctový příběh zabalený v písničkách a tanečních číslech, asi je něco špatně, když jsem většinu z nich přeskakoval, na druhou stranu bych musel být velký cynik a necita, kdyby mě aspoň jedna hudební vložka nechytla za srdce. A nejvíc oceňuji pěkný, neotřelý a zajímavý konec. Pěkné tři hvězdičky.

• 26.2.2017  19:55
    Moonlight (2016)

Z černošských na Oscara nominovaných filmů asi ten nejlepší, ale stejně si nejsem úplně jistý, jestli je nominace na nejlepší film zasloužená. Poslední třetina filmu je vysloveně nepovedená a nudná, kdyby se rozpracovaly první dvě třetiny, mohlo z toho být trýznivé drama zaměřené na dvě menšiny a jeden patologický jev ve společnosti. Janelle Monae jsem dnes již podruhé nepoznal, ale za to vyzdvihuji výkon Naomie Harris, ten je jediný ryze oscarový, protože naše Moneypenny hraje jako o život.

• 26.2.2017  18:15

Další oscarový omyl, ledaže by vedle afroamerických začaly platit rovněž texaské kvóty. Moderní western? Beru, možná tak poslední půlhodinu, která je vážně hodně dobrá, povedená a nějaký western i připomíná. Jinak zcela průměrný film s hluchými místy. Na Oscara ani náhodou. Nejsilnější stránku obstarává herecký výkon obou bratrů, jako vždy vynikající Ben Foster a překvapivě výborný Chris Pine. Ale Jeff Bridges? Zase se rozdávají nominace za zásluhy? To se mám posadit na zadek z jeho vysedávání a vykecávání s indiánským kolegou a jeho drcení slov přes protézu anebo imitujíce texaský dialekt? Oscara už navíc má, tak se ctihodná akademie mohla porozhlédnout jinde.

• 26.2.2017  15:41

Nelze snad najít vhodnější film pro americkou akademii, chybí tomu snad ještě nějakou oslavu americké účasti v nějaké válce, byť vlastně se film dotýká té studené. Máme tady oslavu toho, jak jsou USA úžasné, jak v něm žijí chytří, vzdělaní a talentovaní lidé, kteří musí přece být chytřejší, vzdělanější a talentovanější než ti "zlí Rusové". A samozřejmě se všem po loňsku hodí do krámu, že je pozornost upřena na utlačované a segregované černošky, které na to mají více než bělošky a nemají prostor. Achichach, už jsem opravdu unavený ze všech těch klasických amerických schemat typických pro tento žánr - dokázal bych i se zavázanýma očima určit scénu, kdy se bude tleskat. A pro mě osobně má vždy mínus film, v němž se moc řeší mnou nenáviděná matematika a fyzika, takže jsem se kousal nudou vždy, když se zbytečně zacházelo do technických podrobností. Jedinou hvězdičku dávám za slušné herecké výkony všech hlavních a vedlejších představitelek - Jannelle jsem nepoznal, té to opravdu slušelo a líbil se mi i Kevin Costner, jenž si evidentně rád zahraje v každém snímku, jenž se nějak vztahuje k osobnosti JFK. A na závěr si neodpustím rýpnutí - nevidím jediný rozdíl ve výkonu Octavie Spencer a Kirsten Dunst.

• 25.2.2017  00:16
    Fences (2016)

Každý milovník divadla již po patnácti minutách pozná, že se dívá na filmovou adaptaci divadelní hry. Co je ale totálně přepísknuté, je stopáž. Film jsem doslova protrpěl a díval se asi natřikrát. Kdyby se první hodina úplně vymazala a začalo se dramatickou scénou v kuchyni se zásadním Troyovým oznámením manželce, bylo by z toho téměř strhující rodinné drama. Takhle musí divák cítit pachuť oscarové politiky, že po loňském skandálu se letos musí černochům nominace cpát horem spodem. Neříkám, že herecky si to Washington nebo Davis nezaslouží, a v druhém případě se domnívám, že existuje velká šance, že tentokrát uspěje, ale filmy a herci by se měli hodnotit podle výkonů a ne podle barvě kůže. Když je jeden rok bohatý na excelentní černošské výkony, tak ať jsou nominovaní klidně jen černoši, ale pokud není kde brát, neměly by se dodržovat nějaké pomyslné kvóty.

• 23.2.2017  01:10

Tahle vztahová-rodinná dramata jsou přesně mým šálkem kávy a ačkoli jsem neviděl ani polovinu nominovaných filmů, tohle je můj favorit na Oscara a po úvaze a přemýšlení nejen v kategorii filmové, nýbrž i herecké. Když jsem se totiž zamyslel nad postavou Lee Chandlera, uvědomil jsem si, že ho Affleck hraje naprosto skvěle, to že mi postava valnou většinu stopáže neseděla a byla nepříjemná a nesympatická, je zcela podružné, takže Denzel má Oscarů už dost, Andrew si může počkat, Ryan ho stoprocentně jednou dostane a Viggo jakbysmet. Závěrem chci ocenit nádhernou hudební složku.

• 23.2.2017  01:00

Konečně po delší době zase výborný film a rovnou válečný. Jsem poměrně dost alergický na americkou válečnou produkci posledních let, takže Hacksaw Ridge je pro mě příjemným osvěžením. Když budu sarkastický, tak to bude možná Gibsonem a Australany, že z toho zase nevznikla americká oslavná pitomost. Mel Gibson si u mě v jistém okamžiku získal velké sympatie, a proto mu pár amerických scén odpustím, protože jemu rozhodně věřím, že nebude jásat nad americkou dokonalostí a neomylností. Andrew Garfield měl hodně náročný rok, vedle Mlčení si střihnout ještě roli Desmonda Dosse, muselo mu to dát hodně zabrat, proto je oscarová nominace zasloužená. Když jsem se díval na béčkový horor Zhasni a zemřeš, netušil bych, že hlavní herečku uvidím zanedlouho v áčkovém snímku. No a co dodat k mému oblíbenému komediálnímu herci Vincu Vaughnovi? Já se musím smát, i když hraje vážné role.

• 20.2.2017  22:54

Raději nebudu popisovat kde, za jakých podmínek a při jaké příležitosti jsem tento film viděl, nicméně se mi zdál sen, který byl zcela jistě výsledkem jeho zhlédnutí. Považuji jej za odstrašující pro všechny spokojené tatínky od rodin, kteří mají pocit, že jsou dobrými manžely a plní si své rodičovské povinnosti a nějaké dvě latino sexy kočky tento stav nemohou narušit. Musím říct, že se mi Knock knock celkem dost líbilo, jsou to takové lepší tři hvězdičky, protože to není úplně jednoduchá thrillerová slátanina na jeden večer k pivu a brambůrkám, ale ten podtext je natolik děsivý, že když si představíte, že jednou ujedete a co vás čeká, tak se budete všem vyzývavým dvacítkám vyhýbat obloukem. Dobře natočené, dobře zahrané, ideální délka pro tento žánr. Jednoznačný závěr, když jste sami doma a venku prší, nikomu neotevírejte, I kdyby Vám do dveří bušil.

• 15.2.2017  01:52
    Joy (2015)

David O. Russell točí zvláštní a svérázné filmy a ve většině z nich hraje Jennifer Lawrence a Bradley Cooper. U mě vede jednoznačně American Hustle, Joy mě tolik nepřesvědčila. Snímek na mě působil až příliš americky, šlo to cítit téměř ze všeho. Jennifer je bezpochyby výborná herečka, o tom nemá smysl vést polemiky, nicméně si nemyslím, že by za každý výkon měla získávat nominace a dostávat ceny. Výkon v Joy je slušný, ale nijak omračující. Opět srovnání s American Hustle, tam zářila naprosto jednoznačně. Suma sumárum, Joy je průměrný film, na nějž si za týden ani nevzpomenu.

• 14.2.2017  22:21

První půlhodïnu to bylo celkem zábavné, postupně však moje nadšení začalo upadat, až opadlo úplně. Je to oddechová blbost, ale disponuje vynikajícím hereckým obsazením. Jsou jen tři herci na světě, u nichž je každá vteřina, každý pohyb, každá grimasa a každé slovo uměleckým zážitkem - Eddie Redmayne je jedním z nich, a tak povyšuje tuhle sci-fi slátaninu na přijatelný film. A navíc Mila a Channing jsou sympatická dvojka.

• 12.2.2017  20:14

Klasický případ filmové adaptace knižního bestselleru. Nedokázal jsem se oprostit od srovnávání a z toho film zkrátka nevychází vůbec dobře. Rozumím tomu, že všechny dějové linky a všechny postavy se do filmu dostat nemohly, ale dobrovolně se zbavit těch nejvtipnějších příběhů a scén? Konkrétně mám na mysli KLDR a Írán. A Paříž bez přečtení knihy bych asi ani nepochopil. A nejlepší věta ze setkání se Stalinem z filmu rovněž vypadla. A taky je to tak, že máte vlastní představu, jak ty postavy vypadají, a pak se Vám ve filmu vůbec nelíbí. Uznávám, že kdybych nečetl knihu, asi bych film hodnotil výše.

• 12.2.2017  20:07

Chápu, že v osmdesátých letech musel být Nekonečný příběh naprostá bomba, zjevení a kult, ale dnes v mých letech na mě působí lehce úsměvně a především neskutečně nudně. Některé masky jsou roztomilé i dnes, hlavní pointa je nadčasová, ale celkově mě to zoufale nebavilo. Věřím, že kdybych se díval v dětství, moje nadšení by bylo nezměrně větší.

• 7.2.2017  23:35
    Knír (2005)

Když psal Gogol o nose, proč by Carrere nemohl psát o kníru. Výsledek je tedy celkem prapodivný, ale možná je to také tím, že jsem filmové zpracování nepochopil a asi se o to ani vzhledem k velké únavě nesnažím. První půlka dobrá, slušně gradující, druhá půlka jako z jiného světa a taky fakticky vlastně jo - z druhé polokoule. Herecky jistý Lindon, zdatně sekundující Devos, Amalricovo vystoupení je směšné, mohl dostat více prostoru.

• 7.2.2017  00:11

Čekal jsem trochu víc, ale i tak jsem se poměrně dobře bavil. Tahle komedie vyžaduje dva solidní herce, což Cranston a Franco hravě splňují, Francovi navíc neustále změny sedí, jednou je z něj Tristan, podruhé vyšinutý feťák a tentokrát sympatický i otravný milionář. Některé scény byly velmi povedené, na své si přijdou především milovnicí hrubozrnějšího humoru, resp. ti, které rozesměje velký obraz prcajících kapybar nad postelí...

• 3.2.2017  01:07
    Mlčení (2016)

Pokud budete váhat mezi Mlčením a Jackie, běžte na Jackie. Já jsem to udělal opačně i díky pozvání na předpremiéru od kamaráda Enšpígla. Téma je na tříhodinový film nesmírně únavné, pár jedinců to nevydrželo už v třetině a odešlo ze sálu. Chtělo to sestříhat, osekat, zdramatizovat. Neupírám snímku jisté kvality, ale těšil jsem se na konec a to není nikdy dobré znamení. A taky jsem se dlouho obával, že můj oblíbenec Neeson dostane asi tolik prostoru jako v Ganzích New Yorku. Scorsese by se měl vrátit ke starým dobrým mafiánům a gangsterům všeho druhu.

• 1.2.2017  23:49

Po blbém dnu v práci jsem se sbalil a zamířil do kina na film, u kterého nebudu muset přemýšlet, nanejvýš se smát anebo jen koukat. Volba padla na Vina Diesela v jedné z jeho slavných rolí, po nichž mu sláva stoupla trochu do hlavy. Po patnácti minutách jsem si nadával, že zase až na takovou kravinu jsem chodit nemusel, ale jakmile došlo na populární skládání "sebevražedného oddílu", který narazí na jiný "sebevražedný oddíl" a potkají se na ostrově plném alkoholu a krásek v plavkách, korigoval jsem svůj vnitřní hlas s tím, že tohle jsem přesně potřeboval. Až ten závěr byl zase přehnaný, ale čert to vem, zapomněl jsem na dnešní starosti.

• 30.1.2017  00:50
    Pasažéři (2016)

Nemám moc rád filmy, v nichž se vyskytuje jedna nebo dvě postavy a ještě k tomu někde ve vesmíru nebo na opuštěném ostrově. Výjimku představují inteligentní filmy typu Moon. Příchozí by se dali zařadit k výjimkám, ale asi tak do první půlky, děj vcelku rychle ubíhal a nenudil jsem se, ale poslední třetina filmu mi přišla ryze americká a chyběl mi trošku nějaký větší nápad, pointa, zvrat.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43