claudel

okres Praha
Velký filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 20.5.2017  18:32

Neviděl jsem snad zatím jediný film s Patrickem Dewaerem, jenž by nebyl bizarní, a v němž by nehrál bizarní/vyšinutou postavu. Černá řada jde místy až do úplného extrému a někdy jsem nevěděl, zda se mám opravdu smát a zda to tak tvůrci chtěli, aby vše odlehčili, anebo to byla neúmyslná tragikomická vložka. Za vše hovoří, že hlavní rolí se zhostili dva herci, již oba vedli poměrně neuspořádaný život s nezadržitelným tragickým koncem. Mám opravdu zvláštní pocit a tři hvězdičky jsou asi nejvýstižnějším hodnocením, nedokážu se přiklonit ani směrem nahoru ani směrem dolů.

• 18.5.2017  00:27
    Shameless - Série 1 (série) (2011)

Fiona, oh Fiona. Začínám Emmou, protože pokud v ČR může hrát Panenku Marii pouze Klára Issová, tak ve zbytku světa Emmy Rossum. Ta neskutečná kukadla omamují a nechají zapomenout na veškerou bídu spojenou s rodinou Gallagherových a jejich okolím. Shameless je neobyčejný seriál, který ani nenalézá srovnání, o to víc mě překvapuje, že je to americký remake - nedovedu si představit, jak skvělý musí být originál, protože americké remake povětšinou nesnáším a považuji je za totální odpad. Tenhle se ale dozajista povedl. Hořko-sladké okamžiky, u některých jsem slzel pobavením, jindy zase dojetím. Těším se na další sérii a věřím, že jich bude ještě hooodně.

• 14.5.2017  01:52

Další tradiční polská kvalitka odehrávající se v osmdesátých letech. Nemohl jsem si vybral lépe s ohledem na moji pracovní návštěvu Gdaňsku, kde na vás historie osmdesátých let, Solidarita a Walesa dýchají na každém kroku. Matně si vybavuji Růžička, která se odehrávala v trochu jiné době, ale příběh byl dle mého soudu celkem podobný. Každopádně solidní filmový zážitek.

• 14.5.2017  01:49
    Velký případ (TV film) (1999)

Až Durrenmattovské rozjímání o pravdě a lži, vině a nevině a věčné spravedlnosti. Mistrně napsané, mistrně zahrané v čele s Bartoškou a Somrem. Sháním si už další inscenace, k nimž napsal scénář pan Hubač.

• 7.5.2017  23:55

Příliš dlouhé a příliš málo prostoru pro Emmy Rossum, navíc subjektivně - v podstatě celou dobu se mi honilo hlavou, že je to vlastně skoro tentýž příběh, který nám loni vyprávěl Troška ve Strašidlech. Je to zbytečně dlouhé a překombinované, stačilo si trochu pohrát se scénářem, ještě víc nechat vyřádit Jeremyho Ironse a Emmu Thompson a pravděpodobně přeobsadit ústřední duo, jež působilo příliš mdle.

• 7.5.2017  23:52

Po Kruté nevěře opět povedený díl, v němž exceluje Jan Budař, zase obohatil svoji škálu tentokráte záporných postav. A celkově bych po shlédnutí dokázal danou inscenaci označit jako kriminální thriller.

• 6.5.2017  17:28

Pro upíry mám slabost od malička, takže v jakékoli podobě se na ně rád podívám a ten nejotřepanější a nejznámější příběh se dá vyprávět v různých obměnách donekonečna. Příjemná jednohubka na páteční noc-sobotní líné odpoledne. Luke Evans a Sarah Gadon k sobě ladí, ale dvojice Gary Oldman a Winona Ryder je nejspíš už nepřekonatelná...

• 1.5.2017  23:30

Spojení Vorel-Kohák je pro mě natolik odstrašující, že jsem překvapil sám sebe, když jsem tenhle snímek pustil v přehrávači. Vorel mě naštval Gymplem, i když si to spravil s Vejškou a Kohák mě štve tím, že když zapnu TV, ať přepnu na jakýkoli kanál, zírá na mě Kohák v zábavném pořadu, reklamě, seriálu, čemkoli, dokonce jsem ho potkal i na jedné mezinárodní akci, která se jej absolutně nemohla týkat. Nicméně mě oba pánové potěšili, protože se Instalatér z Tuchlovic náramně povedl. Kohákovi ta role přesně sedla. Je to příběh o zcela obyčejném muži s dobrým srdcem, šikovnýma rukama a věčně prudící matkou (skvělá Holubová). Ke konci to trochu sice sklouzávalo do tragikomické grotesky, ale to je už zkrátka Vorel. Chápu, že ten film úplně neboural žebříčky a neokouzluje davy, mně ale hodně padl do noty.

• 1.5.2017  15:55

Tematicky by se film hodil spíše až na příští víkend, ale měl jsem chuť se zase po čase podívat na balkánskou kinematografii, navíc s českou stopou. Velmi pěkný film o základních a nadčasových hodnotách, který neútočí na city a nenabízí tolik bolestných scén, ačkoli se na ně divák předem připravuje. Líbila se mi i vícejazyčnost, místy jsem se ztrácel v tom, který jazyk vlastně poslouchám. A nemohu si odpustit vysmeknout poklonu Katarině Ivanovske - kdyby všechny modelky z Victoria´s secret předváděly takové herecké výkony, hemžilo by se nám to ve filmech jen krásnými obličeji a výstavními těly.

• 27.4.2017  22:59

Recenze neklamaly, druhý díl se mi opravdu líbil víc než první, což je poměrně nebývalý jev, protože nejen ve filmu známe odvěké pravidlo, že není zase tak těžké dosáhnout nějakého úspěchu, ale tento úspěch potvrdit. A Jirkovi Strachovi se to podařilo, byť s větším časovým odstupem. Poněkolikáté vsadil na osvědčenou dvojici Trojan-Dvořák, přidal univerzální herečku Vicu, jež zahraje rajdu stejně přesvědčivě jako světici a výborného Polívku. A samozřejmě nesmí chybět bezkonkurenční Panenka Marie Klára Issová, jež lahodí všem smyslům. Oceňuji, že si na své přijdou nejen děti, ale i dospělí, pobavila mě spousta povedených vtípků. A třešničkou na dortu představují nádherné exteriéry Českého Krumlova. Chápu zdrženlivost, ale myslím, že si spousta dětských i dospělých diváků tu trojku přeje.

• 26.4.2017  00:37

Jasný důkaz o tom, jak daleko, předaleko má tento snímek do mistrovského díla Proti zdi. Náznaky talentu jsou nepřehlédnutelné, stejně tak do oči bije chabý scénář bez špetky kreativity a prvoplánové násilí. Neříkám, že jsem zklamaný, viděl jsem i horší prvotiny, ale u Akina jsem si nastavil laťku tak neskutečně vysoko, že se obávám, že už se mi žádný jeho snímek nebude líbit jako Proti zdi.

• 25.4.2017  02:05
    Miss Sloane (2016)

Naprosto skvělý a zásadní film roku 2016, daleko lepší než dvě třetiny na Oscara nominovaných snímků. Famózní a přesvědčivá Jessica Chastain září ve své životní roli a hraje Miss Sloane s takovým nasazením, že ačkoli se mi některé bezcitné metody příčily, neubránil jsem se dvouhodinovému pocitu, že jí fandím a chci, aby to pro ni dobře dopadlo. Závěr už jen korunuje celé dílo. Oba palce nahoru, nezapomenutelný filmový zážitek.

• 19.4.2017  23:38

Musím přiznat, že takový film jsem ještě neviděl. Po půlce jsem si říkal, o co v něm vlastně jde, vždyť se zdá, že je totálně o ničem, ale když jsem se trochu víc zamyslel, uvědomil jsem si, že přece jen o něco jde a nemálo. A když se mohou točit filmy o jedné noci, jednom dni, jedné hodině v uzavřeném prostoru, kde se jen žvaní anebo nervydrásajícím způsobem bojuje o holý život, proč by nešlo natočit film o jednom dni dobrovolníků, lidí, kteří pomáhají tam, kde je potřeba. A když se sejde ještě taková silná mezinárodní herecká partička, zachvěje se srdce nejednoho filmového fanouška. Nicméně jako příznivce silných a bohatých scénařů milující zvraty a dějové kolotoče nemohu dát více než průměrné hodnocení. Aspoň ten konec byl hořkosladký, jako mám rád.

• 18.4.2017  23:25

Tuhle sérii hodnotím zásadně v rámci žánru a bez nějakého hloubání, naprosto odmítám se bavit o nějaké logičnosti či reálnosti. Je to pořádná akční zábava, která člověka přivede na jiné myšlenky a evidentně se pořád daří napsat solidní scénář, který má nějaký děj, poskládat s každým dalším dílem silnější a silnější hereckou sestavu, najít výrazného záporáka , zarámovat to do amerických klišoidních vzorců o rodině a přátelství, nasázet několik povedených hlášek, obsadit sexy komparsem a samozřejmě vymyslet pro auťáky co nejpůsobivější akční scény. Kina praskají ve švech, za první promítací týden je pokořen další rekord a můžeme takhle jet donekonečna. Anebo najde se alespoň pět procent fanoušků této série, kteří by křičeli - "nechceme další díl"? Myslím, že ne, že už se zase všichni těšíme, s čím nás Toretto a spol. překvapí v devátém díle. No, ruku na srdce - většina filmů totálně tápe už při prvním pokračování a tady se bavíme již o devítce. Ať si všichni realisté a zapřísáhlí filmoví intelektuálové vytrhají všechny hlasy na hlavě, zrodil se fenomén.

• 17.4.2017  23:18

Moje první setkání s do nebes vychvalovaným Cumberbatchovým Holmesem a ovládají mě výrazně negativní pocity. Nevím, zda jsem si zrovna zvolil ukázkový vzorek, ale i tak se domnívám, že bych měl být unesen hereckými kreacemi velkého Benedicta. Nestalo se, protože jakýkoli jeho sebelepší výkon přebil naprosto stupidní a zmatený scénář a ačkoli námět si říkal o atmosferickou hororovou detektivku, ve výsledku se jedná o nudný, nezáživný a trapný blábol. Jsem vyléčený a bude mi trvat asi hodně dlouho, než se na tohoto Cumberbatche v roli Holmese znovu podívám.

• 17.4.2017  23:11
    Nevinné lži - Hra (E13) (epizoda) (2014)

Hodně varovný díl v dnešní internetové době, kdy se i malé děti dostanou k čemukoli nechutnému a zvrácenému velmi snadno a může to mít neblahé a dalekosáhlé následky. Jan Hájek si s chutí zahrál další z řady kontroverzních postav.

• 17.4.2017  23:03

Moje pravda není na první zhlédnutí žádné terno, ale když se mi celý příběh rozležel více v hlavě a přečetl jsem si komentář uživatele Helmutek, dávám mu zcela za pravdu, pokud jde o vyústění celého příběhu, byť jsem si v průběhu kolikrát říkal - tohle je zbytečné, přehnané, za hranou. Na druhou stranu lidské vztahy nám nabízejí někdy i ty nejroztodivnější varianty, takže vlastně se scénáristům vztahových dramat nemusí klást žádná omezení.

• 17.4.2017  23:01

Bohdan Sláma opět nezklamal a rozehrál zatraceně dobrou partii se Stanislavem Majerem, který doslova září. Silný a tragický příběh se spoustou dalších vedlejších proudů.

• 17.4.2017  22:42

Po zábavném Zrádci přišel naopak hodně psycho díl, který mnou docela dost otřásl a utvrdil mě v názoru, že člověk nemůže vždy bezmezně podléhat ošetřujícím lékařům a vše řešit pouze medikamenty. Kodetová se nám objevila ve více dílech, ale tento patřil vysloveně pouze jí.

• 17.4.2017  22:41

V tomto případě si přišli na své především pánové a to zase spíše jen ti, kteří sledují sport, prožívají fanouškovství a hlásí se k příslušnosti k nějakému klubu. Fandění a sportem nedotčené jedince tenhle díl nemůže absolutně bavit, my ostatní jsme si přišli na své a náramně se pobavili. Kryštof Hádek exceluje a skvěle mu nahrávají Plesl s Májem. Jana Pidrmanová je tradičně sexy a předvede ukázkovou povrchnost v celé kráse. Patrně nejzábavnější díl celého cyklu.

• 17.4.2017  22:38

Tři slavné herečky se nám pěkně herecky vyřádily a přimotal se jim k tomu vždy skvělý a bezchybný Javorský a byl toho jeden z těch spíše veselejších, lépe řečeno hořko-sladkých dílů.

• 17.4.2017  22:36

Podle mě nejslabší díl cyklu, první i druhé série. Lež nijaká, příběh nulový, většina stopáže nuda, o to víc mě pak překvapuje, když se podívám na jméno režiséra a scénáristy v jedné osobě.

• 17.4.2017  22:35

K tomuto tématu představuje absolutní vrchol Vinterbergerův Hon, nicméně česká inscenace z cyklu Nevinné lži se nenechala ničím zahanbit. Příběh je velmi uvěřitelný, výtečně napsaný a zahraný. Konec důstojný. Vše funguje tak, jak má. Jeden z nejlepších dílů celého cyklu.

• 14.4.2017  02:19

Jo, jo, přesný obraz dnešní doby - vyždímat člověka na maximum, využít a zneužít jej do poslední chvíle, a pak jej odkopnout. Skvěle zahrané, skvěle napsané a závěr akceptovatelný z reálného pohledu.

• 14.4.2017  02:17

Po hodně vážném prvním tématu přichází odlehčená pohodovka, skutečně "nevinná lež", jež s sebou nenese žádné tragické důsledky. Vilhelmové a Dykovi to spolu sluší, jiskří to mezi nimi a zkrátka se k sobě hodí. Povinné vedlejší postavy kamaráda/kamarádky v podání Ruppert-Čvančarová nepůsobí zas tak trapně. Slušné tři hvězdičky.

• 14.4.2017  02:14
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Podle ukázky to vypadalo slibně, ale nakonec mi navzdory silnému obsazení, zajímavému námětu a poměrně slušné atmosféře Zádušní oběť nesedla. Celou stopáž mi něco vadilo, snímek na mě působil divně a asi se na tom ve značné míře podepsal scénař, který to s postupujícím časem jen zhoršoval a zhoršoval, až vyvrcholil doslova debilním koncem. Hodně nepovedená záležitost.

• 9.4.2017  01:57

Na komedii tohoto typu to má neúnosně dlouhou, přímo přepálenou stopáž. Taková komedie, aby byla úderná, musí mít nanejvýš sto minut. Jelikož mám od polských filmů velká očekávání a laťka je nastavena hodně vysoko, tři hvězdičky jsou možná až příliš. Smrdí to totiž hroznou schematičností a americkými vlivy. Sestříhat, vyostřit, opepřit a zamíchat více humoru.

• 8.4.2017  22:45
    U nich doma (2012)

Pokud pominu úlet Sitcom, tak jde jistojistě o nejzvláštnější Ozonův snímek. Rozehrál promyšlenou hru plnou manipulace, skrytých vášní, tužeb a do jisté míry i temnosti a zvrhlosti. A kupodivu jsou hlavními postavami muži, přestože se jádro příběhu opět točí kolem ženy-žen. Spojení Ozon-Luchini bych si v budoucnu klidně zopakoval. Pro všechny, kteří milují francouzský jazyk, jsou filmy s Luchiniho účastí neskonalým zážitkem.

• 8.4.2017  17:40
    Medianeras (2011)

Tento film je krásnou oslavou všech neurotiků. Všem, kteří trpí nějakou obavou, úzkostí či iracionálním strachem, se Medianeras musí zákonitě líbit a dokonce se možná budou i smát. Určitě se budou smát všichni ostatní normální diváci, protože neurotické projevy působí na nepostižené jedince až absurdně a komicky. Je to moc pěkný příběh s vytouženým koncem. Pilar i Javier působí civilně, sympaticky a roztomile. Nenápadný a o to silnější a cennější snímek.

• 22.3.2017  00:24

Během sledování ryzího evropského filmu s velkým F jsem si v duchu říkal, jestli mám zapotřebí se ještě pořád dívat na ty americké (z devadesáti procent) blbosti, když se nám to v Evropě hemží takovými skvosty. Na druhou stranu snímky jako Odhalený přístav není možné sledovat každý den a upřímně řečeno, mám po tom návalu deprese, smutku a beznaděje chuť si pustit něco absolutně odlehčeného. A zase se potvrdilo, že na divákovy city v negativním slova smyslu nejsilněji působí děti a zvířata, pokud je jim ubližováno. V jeden okamžik jsem měl pocit, že se snad ani nedokážu dodívat do konce. Ale vydržel jsem to.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44