Pavouci z vesmíru (2010)

No a čo. Páčil sa mi District 9 a páči sa mi aj Skyline. No dobre, District bol lepšie natočený a uveriteľnejší, ale Skyline má tiež niečo do seba. Za 10 miliónový rozpočet, za ktorý sa toto celkom obstojné béčko vôbec nemusí hanbiť dostane jeden a pol hodinovú scifárnu s CGI efektami na dobrej úrovni (možno až nadpriemernej), asi tri alebo štyri celkom zaujímavé scénky (tá s bezpilotovými letúňmi ma celkom pridrtila k sedačke zatínajúc palce kedy to tam tá atómka napáli), jednoduchší príbeh (inak tak to má asi byť, keď sa k nám privalia marťania, tiež to bude pre nich prechádzka ružovým sadom bez zbytočného vysvetľovania) a troška dlhšie hluché a nudné scénky, ale dajú sa odpustiť. Vôbec mi nevadí, že Skyline vykráda ďalšie filmy ako napr. Cloverfield, už spomínaný District 9 a dokonca aj hry (mimozemšťania mi strašne pripomínali alienov z Crysis). Herci sa síce tvária ako vygumovaní a bez emócií, ale to taktiež nevadí lebo čo je najdôležitejšie a na čo som skutočne dlho čakal je, že v hlavnej úlohe tentoraz nie sme my. Takže vážení, nečakajte žiaden Hollywoodsky happyend (i keď možno...), tentoraz dostaneme poriadne na prdel. A toto som na Skyline strašne žral. Mňam. Za tých 5 libier za vstupenku do kina to celkom stálo. Bavil som sa celkom dobre a teším sa na pokračovanie. Pre mňa príjemných 7/10.

Kick-Ass (2010)

Pre mňa príjemné prekvapenie tohto roka. Netreba ani komentár, jednoducho chodťe do kina a uvidíte. Určite to stojí za to. Stačí len dodať: Kickass vám všetkým nakope prdel.

Paranormal Activity (2007)

Až na jedny zimomriavky to bola strašná nuda. Presedel som to s notebookom na kolenách a surfovaním na nete. Ešte, že som na to nešiel do kina.

G. I. Joe (2009)

Jednu hviezdičku za baby v sexi oblečkoch, druhú za akčné scény. Ostatné bolo neskutočná kravina. A to ma inak podobné filmy neskutočne bavia, ale toto som dajako nemohol stráviť. No videli ste už niečo také, aby (20 tonový) džíp rozrážal všetko, čo mu príde do cesty a nie a nie ho zastaviť. Obrnený vojaci, ktorým ani rana z bazooky nepohne vlasom na hlave. A veselo si kráčajú ďalej. Auto, ktoré z ničoho nič zrazí J.I. Joa vystupujúceho z dodávky na parkovisku a to parkujú skoro pri múre (túto scénu som si musel pozrieť niekoľko krát, kde sa to tam to auto do pekla zobralo. Ono to bola vlastne zábavná scénka, nasmiať som sa nasmial). A záverečná scénka, keď sa zloduchovia rozhodnú, že zničia podmorské mesto tým, že vyhodia ľadovec nad ním. Následne sa ľadovec potopil!!! a rozbil mesto. No a koniec. To už stačí.

Komando (1985)

Tak dobre som sa uz dlho nezasmial. Komédia od začiatku až do konca. Skvelé. Odporúčam na pobavenie.

Stmívání (2008)

Taká odľahčená rozprávka o upíroch. Má to svoje pre aj proti. Je to naťahané jak gate, takže si svoju polovičku umlčíte aspoň na dve hodinky. Nudiť sa nebudete, je na čo pozerať. Veľa ľudí (mám na mysli tínedžerov) si tu nájde svoj idol, to je jasné. Ale mňa film až tak moc nenadchol (knihu som nečítal). Sa mi to zdá trocha prekrútené, ale na druhej strane opäť niečo nové. Nakoniec, ono to nie je až také zlé. Pozrite si to, určite neoľutujete. Ja si film horko-ťažko pustím ešte raz, ale určite si rád pozriem pokračovanie. Takže ja si otváram ešte jednu fľašku Pravej krvi a vraciam sa do reality.

Rallye smrti (2008)

Až na ten nudný úvod a záver to bola naozaj skvelá jazda. Jason Statham je asi najviac nasratý zo všetkých svojich predchádzajúcich úloh. Naopak Tyrese Gibson mi nepripadal až taký drsný ako sa po celú dobu snažil tváriť. Nejako mu tá rola trošičku ušla. Gore efekty na úrovni. Krvička strieka a ľudské „úlomky“ lietajú všade tade. Bravo. Tlieskam a klaniam sa Paul Anderson. Konečne sa si vyšvihol z toho obyčajného priemeru, do ktorého si bol po dlhší čas namočený. Len tak ďalej.