Radiq

okres Olomouc
Kuna

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86
    • 25.3.2017  21:10

No, něco tomu tak nějak chybělo. Jo, asi je zajímavý sledovat, jak to tenkrát vlastně přibližně bylo a jakej byl Heineken kliďas. Ale spíš by mi stačilo prečíst si o tom nějakej článek, než sledovat tenhle film. Dost mě totiž nudil. Tak nějak jsem měl pocit, že jsem Jima Sturgesse viděl už jednou, ve skoro úplně stejné roli (asi jsem myslel film Štvanec IRA). Ani ostatní herci v obsazení tam vůbec nemuseli být a třeba takovej Hopkins byl až ostudně nevyužitej. Nevím, co víc k tomu napsat, protože i to by byla ztráta času.

• 25.3.2017  20:59
    Angelika (2013)

První a hlavní velkej průser je to, že Angelika není vůbec okouzlující, krásná až oči přechází a úchvatná. Mě teda neuchvátila vůbec. Taková obecná pipka to spíš je. Nic zvláštního na ní není. Ještě hůř dopadl de Peyrac, kterej je starej dědek, bez charismatu a na první pohled spíš francouzskej úchyl. A celkově z toho moc čpí tupá francouzská filmařina. Místama jsem si připadal, jak kdyby to natočil Troška nebo jinej matlal. Je to typická sračkoidní předělávka, které se pravděpodobně chytila nějaká rychlokvaška s vidinou zisku a slávy. Děj byl jakejsi napěchovanej, postav tam bylo jak ve Ferdovi Mravencovi, ale v tom se aspoň člověk orientoval, v tomhle ne. Kozy tam sice jsou, ale není to vůbec erotické. Celé to působí moc moderně, hlavně herci a jejich vzhled. Všiml jsem si 2 českejch herců v Bastille, ale to nic neznamená. Zbytečnej film, u kterýho mě zhrozilo, že to je první díl. Doufám, že další se točit nebudou. Byla by to ztráta času, peněz, všeho. Jasně, člověk chce trochu srovnávat s původním filmem, ale jsem rád, že jsem ho viděl, protože jinak bych se v tomhle ztratil úplně. Původní Angelika měla svoje kouzlo a i když to mělo své mouchy, tohle je úplnej roj much...

• 20.3.2017  20:30
    Hypnotizér (2012)

Lasse zklamal. Hodně, hooodně předvídatelné, až má člověk pocit, že ti cajti jsou úplně blbí a jak kdyby ten případ ani nechtěli objasnit... a tím pádem se to taky hodně, hooodně táhne. Trocha napětí přijde asi 5 minut před koncem, když se potápí autobus, ale to je tak všechno. Totální průser je hysterická postava Leny Olin, která mi celou dobu šla na nervy. Tuhle herečku fakt nemám rád, neni pěkná a je hrozně nesympatická. Jak je nesympatická herečka, tak je hysterická a blbá ta postava. Taky ten hypnotizér není nic moc a cely je to jakysi prapodivny, že mě to vůbec nebralo a těšil jsem se na konec. Tohle se prostě nepovedlo a nestojí to za to.

• 20.3.2017  19:41

Mamka a taťka byly fakt hodně ujetí a to tak, že byli fakt psycho... Docela jsem to nečekal, že to bude takovej syrovej bezcitnej film. Pravda, je tady spíš víc zabíjení a krve, než deviantních zhovadilostí, ale ten, kdo to napsal, měl asi celkem silnej žaludek. No, mě to ale zase až tak nepřekvapilo, protože na podobná témata jsem psal na základce slohové práce. Ale musím uznat, že z tohoto žánru, tudíž uvěznení nevinnejch, hrátky s nima, mučení a zabíjení, to patří k té zajímavější půlce. A to hlavně kvůli taťkovi, kterýho si asi budete pamatovat do konce života.

• 14.3.2017  21:19
    Konzultant (2013)

No do prdele, tohle mě uplně rozsekalo. Pravda, ty filozoficky kecy s prodejcem diamantů na začátku a s nějakým mexickým zvířetem na konci byly dost intelektuální, ale přičítám to tomu, že se něco ztratilo v překladu. Ale to, co bylo mezi tím, mě fakt dostalo. Asi od poloviny filmu mě uvěznilo kruté napětí, co se bude dít dál. Přitom ani první polovina nebyla špatná, protože jsem zas byl zvědavej, o co tam vlastně jde... a jistě tomu dopomohlo i to skvělé obsazení - Fassbender, Bardem, Pitt, Diaz, Cruz, to už je solidní nadílka... Ale každej určitě má v hlavě ty krvavé a násilné scény! A já taky. Ale scénář dělal Cormac McCarthy, tak co jinýho se dalo čekat. Jediný, co jsem nečekal, že to bude mít na ČSFD tak nízké hodnocení (54%? No to děte do hajzlu, přátelé). U mě právě naopak. Ridley Scott se konečně zas jednou vzmužil a natočil něco, na co může být podle mě hrdej. Do toho ty historky, který sype z rukávu postava Javiera Bardema (kterej tady mimochodem vypadá skvěle). Pak několik hlášek (né vtipnejch, ale spíš moudrejch), který by mi ulpěly v paměti, kdybych měl dobrou paměť, ale to já nemám (ale mám chuť to někdy sjet znovu, možná i s dabingem, abych se víc chytal ve věcech, které mi asi místama unikly). Navíc Cameron Diaz si to tady střihla vážně dost drsně i sexuálně a předpokládám, že 90% diváků sračkoidních televizí by to od ní nečekala. Pak tady máme taky množství vedlejších postav a scén, ktery krásně oživují děj (no, "oživují" je možná trochu zavádějící). Možná ve mě ještě kypí to nadšení z kousku, od kterýho jsem to nečekal, ale myslím, že těch pět hvězd si to zaslouží. PS: viděl jsem extended verzi.

• 5.3.2017  20:31

No, co si budeme povidat, Angeliky už bylo nějak moc. Ty předchozí díly jsem na rozdíl od většiny čsfd komentátorů docela snesl, ale tady už mě to nějak nebralo. Michèle Mercier v arabskejch hadrech teda nebyl moc dobrej nápad, navíc toho moc neodhalila a ty oční stíny, to bylo skoro jak po zápase v boxu. Ale co bylo uplně tupy jakože nudny, nesmyslny a drásající mozek, byl ten stupidní děj, během kteryho sem musel furt kroutit hlavou a očima. A pak najednou Žofré aka Reskátor, záchrana, cucačka, konec. Hm, fajn, ale bylo to nějaky odflákly.

• 1.3.2017  16:16

Na tohle jsem se kouknul jedině kvůli Bruci Willisovi, kterej je tady fakt vtipnej, ale musíte se na to dívat v originálním znění, ne s dabingem. Během filmu jsem přišel na to, že další důvod je Isabella Rossellini, která je tady (vlastně v podstatě všude) fakt sexy. Přitom nápad to nebyl vyloženě špatnej, ale černej humor byl podle mě málo černej a to zpracování roku 1992 jde poznat. Pobavilo mě pak ještě taky to, že se ty dvě oslovovaly Madeline jako Mad (šílená) a Helen jako Hel (peklo), chch. Ale jinak nic moc (pod)průměr... a můžou za to hlavně Meryl Streep a Goldie Hawn, ktery krásy zrovna moc nepobraly a ani herecky mi nikdy ani jedna neseděla...

• 25.2.2017  20:37

Masky byly fakt hrůza, ale nešla z nich hrůza, ale trapas, takže trapas a hrůza. Ale masky v podstatě přijdou až když se začne podávat večeře. Jinak musím říct, že i když místama to uplně ztrácelo logiku a bylo tam plno jinejch nesmyslností, než se na scéně objevili upíři, mělo to docela dobrou atmosféru. Michael Parks se do role skvěle hodil - škoda, že pak jen chlastal, všechno spíš jen sledoval a moc se nezapojoval. Potěšil Danny Trejo ve své třetí odsoumrakudoúsviťácké roli, na svůj věk solidně sexy mature mama Sonia Braga a dokonce i ten pastor, z kterýho se vyklubal docela borec poté, co si pěkně zašukal a pak přišpendlil tomu maníkovi hlavu ke stolu. Postava kata byla sice dobrá, ale to bylo spíš tím, že ji hrál Temuera Morrison, než tím, že by byla dobře napsaná - a navíc moc prostoru tam taky nemá. Naopak Mardo Leonardi hrajícího psance Johnnyho tam je skoro furt, ale je to docela sympaťák, takže pohoda. No, po otřesném upírském finále nám nakonec vysvětlili, jak vlastně vznikla Santanico Pandemonium a pak byl konec. Hm, fajn, nevadí.

• 23.2.2017  21:39

Zatraceně, to vůbec nebylo špatný! Jasně, má to svoje mouchy dvojky, ale jinak to byla fakt docela sranda. Rozhodně jsem si u toho připadal líp, než když bych měl čumět celej večer na porno, ktery ani porno není, jak to dělali ti týpci v motelu. Je tady několik dobrejch hlášek, solidní hudba, často efektní záběry a i ti netopýři jsou docela vtipní, když to neberete moc vážně. Potěší, že hlavního hajzla hraje Maynard z Pulp Fiction, hlavního klaďase (i když poněkud zápornyho) zas Robert Patrick, chvíli si tam zahraje Danny Trejo (kterej byl v jedničce zabitej, takže to mi moc smysl nedávalo (a podle zmínky o bratrech Geckových se to fakt odehrává až po jedničce)) a taky třeba cameo Bruce Campbela hned na začátku dává tušit, že to nebude úplnej šit. Taky to produkovali Tarantino s Rodriguezem, takže za něco to stát muselo. Prostě do koše bych to zas tak nezahazoval... Ale slabost pro to mít asi nikdy nebudu. Upozorňuju všechny, aby se vyhnuli českému dabingu, kterej plno vět překládá naprosto jinak, vyhýbá se explicit slovům a celkově je to hrůza.

• 19.2.2017  22:18

Tak tohle asi bylo flusnutí do tváře všem fanouškům série. Všechno tam bylo tak absurdní, jak v nějakym béčku. Zoufalost čpěla ze zvolání "Yippee-ki-yay, motherfucker" společně s okopírovaným pádem padoucha evokujícím pád Alana Rickmana z jedničky. Ani nebudu kritizovat tu zhovadilost se synkem v CIA a dějem v Rusku a uranem z Černobylu. Hlášky od McClanea vycházej z Willisovejch úst do prostoru tak nějak vniveč a je to hrozně křečovity. Celý to byl prostě dost velkej nesmysl a nejde to ani vnímat jako regulérní sequel. Tohle je prostě jenom další hollywoodská akční sračka s hromadou efektů a akcí, které se nedají přežít, ale z hrdinů se tady stávají supermani. Taky jsem se lekl, když jsem tam uviděl Rytmuse a bál se, že tam bude mít větší roli. Na štěstí ne. Pro mě je tenhle film velké zklamání a kopanec do řiti. A já taky kopu do řiti všechny, kteří se na tom podíleli. Jen je mi líto Jai Courtneye, kterej se vždy dostane do ambiciozního filmu a nakonec je z toho velkej průser...

• 19.2.2017  20:04

Geoffrey Rush válel! Tohle je přesně ta role, do které mi sedí, né nějakej trotl v Pirátech z Karibiku. Horší to bylo s ostatním osazenstvem, na kterym mi přišlo něco hrozně podrzřelyho, takže finální rozuzlení mě ani nějak nepřekvapilo. Obzvlášť ta divná tajemná žena, kterou mohli obsadit nějakou víc sympatickou a hezčí herečkou. Tahle byla spíš takovej průměr typu Kim Bassinger, když byla mladá... takže nic moc. Zajímavá byla pražská Pivnice U Milosrdných, která byla fakt stylová a zajimalo by mě, jestli fakt existuje nebo to byla jenom kulisa pro film. Každopádně jestli existuje, tak počítám, že pivo tam mají minimálně za půl druhýho kila. Ale jinak to bylo docela originální a nenudilo mě to. Potřebuju to zas někdy vidět? Ne.

• 15.2.2017  21:25

Škoda, že někdo se místo old-schoolové akce uchýlil k megalomanské akci, přehnanému nesmyslnému kybernetickému útoku a typicky hollywoodskému průměrnému mainstreamu. Obzvlášť pěst na oko byl souboj se stíhačkou F-35, kde bylo plno těsnejch, neuvěřitelnejch, nepřežitelnejch situací. Ale v celym filmu takovejch kiksů bylo víc. Ani se tady tak nehláškovalo a i když Bruce Willis s holou hlavou nevypadá vůbec špatně, k Johnu McClaneovi mi to nějak nejde. A konečně dcera, která se přimotala do děje, to už je čirá scénáristická zoufalost. Jinak McClane je hlavní tahoun filmu, takže v podstatě nesleze z obrazovky a je furt v akci... a přežije fakt všechno. Justin Long mi dycky připadal jako takovy mlady ucho, ktery může hrát jenom komediální role, ale kupodivu tohle mu sedlo a vůbec to neposral. To spíš ti scénáristi, potažmo režisér. Ale jinak je to pohodová akční podívaná, která leckdy přijde k chuti... Možná to ještě někdy zkusím s českým dabingem, ale netrvám na tom.

• 13.2.2017  07:49
    Pilíře Země (TV seriál) (2010)

Že se tam všechno, ale fakt snad úplně všechno točí jen kolem boha, to bych přežil s ohledem na to, že tenkrát věřil snad každej (takže spolu klidně všichni mohli dělat). Nemůžu to teda kritizovat podle mojeho striktně ateistického vnímání světa, kterej říká, že kdo věří, musí být asi úplně blbej. Bohužel většina postav mi tady přijde taky docela blbá a já za to nemužu - prostě to už v sobě mám nějak zakořeněny. Intriky bych aji docela pobral, zmatek v postavách jsem nezaznamenal, ale co mi hlodalo hlavou - je to podle pravdy nebo ne? Došel jsem k závěru, že asi ne a že jenom někdo využil stavby katedrály k tomu, aby kolem toho omotal příběh podbarvenej krví, láskou a nudnejma středověkejma klišéma. Pravda, někdy to mělo jakž takž šťávu, ale nelíbilo se mi laciné televizní zpracování, které se vyhýbalo detailním zobrazením zabíjení, velkým válečným střetům, dobrým hercům a čemukoliv, co by sežralo moc z rozpočtu. Stavba katedrály bylo asi to jediny, co měli tvůrci docela zmákly. Ale jinak bych se pomalu bál, že když tam přijdu, tak na mě spadne strop, když vidím, jací umělci bez zkušeností to tenkrát stavěli...

• 12.2.2017  20:41

Dělat z chlápka legandu už zaživa bylo podle mě dost ošemetny a obzvlášť když se jedná o jedince z americké armády. Clint Eastwood na postu režiséra je poměrně solidní záruka kvality a to se potvrdilo hlavně v akčních scénách, které se fakt povedly. Bylo to realistické a vcelku záživné, ale jinak je ten děj docela o ničem. Nepotřebuju další dávku vlastenecké oddanosti k propagaci toho, jak je americká armáda skvělá a přesně tak to na mě působilo. Příčí se mi to ale pohřbít dvěma hvězdičkama. PS: ale to použití panenky místo mimina, to bylo pěkně trapny, protože to fakt bylo poznat.

• 11.2.2017  20:31

Utrpení jak sviňa. Nevím, co bylo horší... předloha a stupidní děj, naivní blbka, zasmušilej ksicht, herci samotní, celej film... ale vím jistě, že nic tam nebylo dobry. Fakt se tam nedalo najít nic, co by se mi líbilo. Táhlo se to jak střeva přejeté srnky po silnici. Ani jednou tam neukážou frndu, jenom ty kozy furt dokola. Prej ať jí udělá to nejhorší a on ju jenom 6x mrskne... mě z toho asi taky mrsklo. Hrůza! Už vidim, jak to budou na Nově dávat minimálně každej rok a v upoutávce budou říkat, jak skvělej je to film. Kvalitativně snad ještě níž, než Pretty Woman.

• 6.2.2017  21:18

Hodně slabé a je mi to líto - Hallströma mám rád. Není to komedie, což mě překvapilo, protože podle názvu jsem takovej žánr chtěl - teda podle mě to komedie nebyla, protože jsem se nesmál, a to ani zlehka. Není to snad ani romantika, protože sice nějaká malá chemie tam existuje, ale nic srdcervoucího. Tak co to teda ksakru je? Jenom film o jednom šílenym nápadu, kterej se podařilo zrealizovat, teda málem. No, ale to mohlo oslovit snad jedině rybáře nebo nevim koho. Každopádně Amr Waked je snad mladší klon Bena Kingsleyho, ne? A Kristin Scott Thomas je snad odjakživa klon nějaké hnusky, ne? Hnusné hnusny. Fakt je strašná a čím je starší, tím je strašnější. To je tak vše, co bych k tomu rád řekl. A ještě bych si k tomu rád prdl. A to by bylo asi vtipnější, než celej tenhle film.

• 6.2.2017  20:35
    1864 (TV seriál) (2014)

Bohužel, jede to podle zaběhlyho scénáře neboli "Začátek - je to pohoda a život, konec - je to vážný a smrt". To znamená, že nejdřív se seznámíme s postavami, jejich problémy, vztahem k vlasti a nadšením z války... a pak už jde do tuhýho, umíraj kámoši, lítaj kusy těl a dělostřelectvo má hody. Je mi jasný, že být Dán, mám k tomu asi jinej vztah, ale mě to prostě nějak moc nebralo. Jo, z historickyho hlediska asi dobře zpracovaná kapitola o masakru kdesi v řiti, ale takovejch bylo... a horších. Každopádně válečnejch filmů/seriálů z té doby není zrovna moc, takže to bylo takovy osvěžení mezi všema těma prvníma a druhejma světovejma. Pro Dánsko tohle asi je jedna velká traumatická historická událost (něco jak Vietnam pro Amíky), takže se ani nedivím, že Dánové po 2. světové nutili Němce k tomu, o čem je tenhle film. V prvních dílech jsme se dokonce dočkali i několika nefér sexuálních zážitků (hoňka, sběr a kontrola semene, šukání krávy, líbací trojka, znásilnění), ale to trvá jen asi do poloviny dílů a pak to smrdí spíš krví, než erotikou. Ale krví to smrdí poměrně povedeně - lítaj těla, končetiny, kulky hlavou, chrsty krve, ale jenom tak, aby to působilo uvěřitelně. Pochvalu má Eva Josefíková, která sice hrála cigošku, ale takovou tu krásnou, jaká vystupuje v romantických představách, a ne nějakou morenu. Sice za celou dobu řekne jen jedno slovo: "Petr", ale lepší, než Otík, kterej řekne jedno slovo na 100km ("Beroun"). Jinak objevilo se tam docela dost herců, které znám ze seriálu Forbrydelsen, ale to nebylo na škodu - to píšu jen tak pro zajímavost. Tím by mohl můj komentář skončit, ale ještě musím zkritizovat pár věcí, co mi se mi nelíbily: to z té moderní doby tam podle mě vůbec nemuselo být - perlu tomu nasadil na žalud scénárista, kterej vymyslel, že ta holka Claudia je "úplnou náhodou" do rodiny s tím baronem Severinem, o jehož předcích celej ten seriál vypráví. Což mě přivádí k tomu, proč tam furt omílali, že mu je 170 let a je slepej, když podle mě ani jedno nebyl. A podle mě ani nebyl schopnej žít sám, když byl už tak starej, ošemetnej, opelichanej a napůl nemohoucí. Divny. Další velkej kiks byla postava Johana (Søren Malling), která by byla úplně v pohodě, kdyby se z ní nevylíhl jakejsi hypnotizér-věštec-léčitel, což v tomhle žánru bilo do očí, do uší a do lebky. Pak jsem neměl moc dobrej pocit z některejch hár, ktery se mi zdály poněkud moderní... respektive měly působit, jak ze staré doby, ale na mě nepůsobily. Jinak mám takovej pocit, že seriál měl za úkol oslovit široké dánské publikum všech generací s tím, že by se to mohlo používat i jako učební materiál ve školách. Abych jenom nemudroval, tak musim říct, že se mi líbila úvodní znělka včetně hudebního podkresu a celkově si vlastně nemůžu nějak moc stěžovat.

• 5.2.2017  20:29

Heh, docela dobry, typicky Stillerovsky/Wilsonovsky a podobnejma hercama vtipny. Navíc s douškem retra, se špetkou akce a s takovou pohodou, že se nemusí nějak extra přejemšlet, a tak se stačí jen koukat a bavit. Jo, najde se tady několik vyloženě špatnejch až trapnejch vtipů/situací, ale je to poměrně lehce odpustitelné. Navíc Snoop Dogg se tady asi vyloženě našel, páč role mu sedla přímo na kostru. Musím pochválit i ten stylovej filmovej plakát. PS: tipuju, že u původního Starskyho a Hutche našli inspiraci Bestie Boys, když natáčeli videoklip k Sabbotage.

• 29.1.2017  19:28

Nó, tak hlavní postavy kluků, to byla filmová lahoda - takovou přirozenost jsem už dlouho neviděl, včetně sprostejch hlášek, co sypou z pusy jednu za druhou. Taky ostatní herci byli skvělí, samozřejmě s vyjímečným Matthewem McConaugheyem v čele. Ten příběh byl ale jak vyšitej z pera někoho, kdo píše scénáře pro americké nezávislé filmy... a zas tak moc mě nebral. Název Mud se možná vztahuje k hlavní postavě Muda, možná k lidskému bahnu (což by odpovídalo hned několika postavám) a nebo k tomu prostředí bahnité řeky, na které se snaží uživit solidní spodina společnosti. Asi o tom máme polemizovat, ale to mě většinou nebaví. Taky (bacha, spoiler!!!) ten konec, kdy v řece vidíme nějakou mrtvolu versus happy end s živým v odplouvající lodi, byla asi nějaká páka producentů nebo nevím, proč to tam bylo takhle mlživě zmlžené. A to nám z toho dělá poměrně průměr... vzhledem k realističnosti a uvěřitelnosti poněkud nadprůměr.

• 23.1.2017  09:52
    Mys hrůzy (1991)

No tak lepší, než Miss hrůzy, že. Scorsese hned od začátku neváhá a představí nám Maxe Cadyho jako opravdovýho psychouše. Děj odesejpá jedna radost. I když jsem se v půlce divil, co se tam může ještě stát, že to má trvat ještě tak dlouho, uběhlo to jak závod na 110 metrů překážek a De Niro byl dokonalej. Vadily mi tam dvě věci - blbá dcera (tím myslím špatně napsaná, protože Juliette Lewis má na ksicht plnej blbosti patent) a při závěrečné scéně na hausbotu, jak si Max Cady uplně zbytečně popálil světlicí ruku, pak se z vody popálenej vyhrabal nesmyslně rychle zpět na palubu a pak opět pokračovalo drama uvnitř lodi, jak kdyby se nic nestalo. Prostě úplnej übermensch. Ale jinak je to napínavej thriller z dob, kdy ještě "hrůza" v názvu filmu znamenala, že to nebude prachobyčejnej béčkovej film (většinou).

• 18.1.2017  11:49
    Blade Runner (1982)

No, jak bych začal... Viděl jsem Final Cut... a vůbec to nebylo záživný! Pro někoho možná šokující výsledek, ale já to viděl už podruhé a ani kdysi dávno jsem z toho nebyl nijak nadšenej. Obzvláště mě udivuje to, jak se na internetu řeší to, jestli Deckard je nebo není replikant. I když jeho jméno zní podobně jak Descartes (myslím, tedy jsem) a to by mohlo naznačit, že určitej záměr nanzačit, že by se o tom mohlo diskutovat, spíš mi to celý přijde jako jedna nafouklá bublina, která vznikla až po vstupu do kin a po tom milionu sestřihů, než aby to byl původní záměr tvůrců. Pro mě tam nebyl žádnej důkaz, kterej by naznačoval, že replikant je. Ale nevim, nehodlám to dál řešit. Jdeme dál od těchto dohadů k samotnymu filmu. Na svou dobu jistě dobré zpracování a částečně bych i řekl, že to je nadčasové, ale vadilo mi tam několik věcí: syntetická hudba ee - nelíbila se mi, divná ozvěna v různých prostorách, divné osvětlení, často rozeznatelné papumdekly, auta z překližky, celkově to bylo moc natahovany a zdlouhavy, že by se u toho klidně dalo prstit nafukovací pannu. Což mě přivádí k milostné scéně, která mi díky použití saxofonu přišla dost antierotická. Dále okomentuju tu scénu s hadem, kde sice vystupuje ženská nahoře bez, což by se dalo, ale to její vyfénovany háro z 80. let se nedalo. Ve filmu vystupuje hrozně moc šikmookejch komparzistů, akorát Gaff (Edward James Olmos), kterej asi má taky hrát šikmookýho, šikmookej ve skutečnosti není. Rutger Hauer měl několik nezapomenutelných scén, obzvlášť tu na konci, ale ostatní replikanti byli spíš k smíchu a často byli dost nelogičtí. Tak nějak cítím, že ten film má nějaké poselství a respektuju, že někoho to bere. Mě to moc nebere. Proto se ani nějak extra netěším na pokračování, které určitě všechny fanoušky zklame a mě to bude jedno...

• 18.1.2017  11:30
    Monty Python v Hollywoodu (divadelní záznam) (1982)

Kultovní scénky - některé lepší (Michelangelova Poslední večeře, švihlá chůze, složení bonboniéry, boháči předhánějící se ve své chudobě v mládí, pře na objednávku, církevní policie), některé nic moc (zápas sám se sebou, televizní znalostní soutěž se stoupenci komunismu/socialismu, soudci transvestiti, albatros!, "know what I mean know what I mean"-skeč) a některé docela trapné (ukecaná dovolená v Indii, formy vtipů rozdělené do kategorií). Dále mě nebavily ty mezizpěvy, hrané scénky (kromě Karkulky) a animované, ostatně stejně jak v sérii, taky nic moc. Jinak je to ale paráda a typickej Monty Python. Musím doporučit!!!

• 17.1.2017  21:28

Tohle je už legandární. Kdo neví, do čeho jde, se bude hodně divit. Ze začátku to vypadá na road-movie gangsterku, pak komediálně mexická atmosféra mexického pajzlu napoví, že tady něco nehraje (kromě té kapely) a nakonec z toho zničehonic vyleze upírská vyvražďovačka, která těžce černohumorně hraje na struny vyrobené ze střev. A je to fakt prdel. Jediná a největší škoda jsou ty zastaralé digitální efekty při morfingu z lidí na upíry. Jo, v době natočení jsem to tak nevnímal, ale zub času na sebe nenechal dlouho čekat, takže tahle béčkoidně áčkoidní věcička dostala trochu po piči. Co se mi na tom líbí nejvíc, tak často se tam stane něco, co absolutně nečekáte. A scénář se taky nebojí vymírání jednotlivých postav. A postavy jsou tam skvělé - ať už bráchové Geckovi nebo pak spolubojovníci v pajzlu. A taková trojrole Cheeche Marina, to už je jen chuťovka pro vyvolené znalce. Je to pro mě skoro kultovka, ale absolutně chápu, že pro někoho to je kultovka úplně. Tarantino a Rodriguez, dobrá kombinace...

• 16.1.2017  12:12
    Wallander (TV seriál) (2008)

První, co mě zarazilo - že se to odehrává ve Švédsku, jsou tam švédské texty, reálie, všechno... ale mluví se tam anglicky? E? Ok, s tím můžu žít, ale nadšenej nejsu. Tom Hiddleston aka kudrnáč mlady péro hošánek mě zarazil, že vypadá kudrnatě, ale to jen tak pro zajímavost. Teď k Wallanderovi samotnymu. Kenneth Branagh je myslím solidní herec a není v podstatě nic, co by mi na něm vadilo. Akorát ty děje. V prvním díle to bylo silně předvídatelné, v druhym trošku míň, ale nakonec taky. Jinak napětí jsem u toho žádné nepociťoval, což není moc dobrá vizitka. Holt okopírovat severskou atmosféru není jen tak, že. Ten třetí díl byl ale krásná ukázka ideálně depresivní filmařiny. Všechno se sere a co se nesere, stejně neni vesely. Dokonce se to vyvrbí dost překvapivě a tím si mě asi Wallander docela získal. V druhé sérii si mě Wallander získal ještě víc. Musim si nasypat na hlavu a říct, že atmosféra teda hustá často je. Děkuji. Pěkně pochmurně se nám to vyvíjí i ve třetí sérii, která je asi nejlepší a člověk z ní má zákonitě pocit, že ten jeho osobní život stojí za hovno. V profesním životě to zas má tak, že sice všechno vyřeší, ale ty oběti a další mrtví mu na náladě nepřidaj. A čtvrtá zas trochu upadá - sice africkej díl dobry, ale ten druhej, s motorkářema nic moc. A jak se zpívá v té písničce: "Tak jdeme do finále, poslední tóny zní..." a my jsme u posledního dílu. A ten se vydařil, hlavně tím, že z Wallandera nedělá borce, kterej za život vyřeší 300 tisíc případů, ale raději má dá pořádnej důvod, proč s jeho prací skončit. Paráda. Tenhle seriál mě nakonec příjemně překvapil a určitě stojí za pozornost...

• 14.1.2017  16:53

Tak to už bylo trochu moc, ne? Cestování časem ve filmu byla vždy jedna z největších blbostí, co se může na plátně vymyslet. A že se tady zamotají postavy a souvislosti z celé série, to scénáristi museli jet na nějakejch drogách nebo trpí nějakou mozkovou chorobou nebo jsou to prostě dementi. A kdo pochopil, jak je to všechno vlastně možny a kdo se kam jak dostal v čase a jak se co mohlo stát, tak je asi taky dement, protože to není možný. Najde se tam hromada dalších debilností, co se nepovedly. Trapné akční scény plné digitálna a nesmyslů, digitální omlazenej Schwarzenegger, na kterym to digitálno jde poznat, několikráte použití toho, co jsme už v nějakym Terminátorovi viděli (a tady to rozhodně nebylo dobry ani vtipny ani nic) a bylo tam toho prostě hodně. Emilia Clarke i Jai Courtney si tak nízké hodnocení nezaslouží, protože mě se jako herci líbily a za ten debilní film v podstatě oni nemůžou. Doufám, že to jejich kariéru nepošle špatným směrem nebo ji rovnou nepohřbí, jak to dopadlo s Kristannou Loken nebo Nickem Stahlem v Terminátor 3: Vzpoura strojů. Bohužel to vypadá, že natočí další díl, takže doufám, že to bude tak velkej propadák, že tím Terminátor už navždy skončí...

• 10.1.2017  20:53

Sice roztomiloučky stvoření, ale jinak docela beze srandy. Prostě klasická pípovina pro dětičky, kterejm se to určitě líbit bude a to nemyslim nijak ironicky. Jsou tam zvířátka, hodně vody a dál už moc nevim. I když jsem to viděl asi před 14 dnama, zapamatoval jsem si jednu hlavní věc - že je mi úplně jedno, že si z toho nebudu pamatovat skoro nic. A to nemám alzheimera...

• 10.1.2017  07:23

Vadily mi tady hlavně dvě věci - trapné bylo do třetice použití "yippee-ki-yay, motherfucker" (které navíc v češtině vůbec nevyzní) a pak ten strašnej digitální efekt v tunelu s náklaďákem, když se přihnala voda a pak McClanea vymrštila na povrch. Přehnaností je tam víc, ale v rámci 90. školy se to dá přežít. Záporák Jeremy Irons se svejma vojákama, jakožto i jeho smrt, taky byli nasáklí čmuchem filmů své doby, ale zápletka s bombama a krádeží zlata byla vcelku povedená. Pochválit musím několik vynikajících hlášek jak z úst McClanea, tak samaritána Zeuse. Akční scény - spokojenost. Konečně jsem to skoukl. Ale že mi to trvalo...

• 4.1.2017  19:21
    Repeaters (2010)

Trapné. A nikde hlavně nebylo vysvětleny, proč se ty dny najednou přestaly opakovat. Ale než jsme se dohrabali ke konci, museli jsme trpět nudou. Ta myšlenka opakování mě nijak nenadchla a směřování děje k větším naschválům, násilí a zločinům se dalo lehce předpokládat, takže pokud to mělo být drama, pro mě to byl jenom obyčejnej předvídatelnej film, kterej mě nebavil... Jenom doufám, že nikdy nikoho nenapadne natočit třeba pokračování...

• 3.1.2017  22:56

Já vás všechny mám taky v péči, tak běžte do péče ti, co se vám to nelíbilo! Komedie tam moc nebylo a když jo, většinou u toho musel být Polívka. Bylo to totiž spíš dráma a to takovy, že to bylo cely dost smutny. Nejen kvůli tomu, jak to chodí v našem zdravotnictví, ale hlavně kvůli rozežranosti rakoviny. Tomu se holt nedá moc smát. Sledujeme poslední pokusy zdravotní sestry, která to má za pár, zvrátit osud a zkusit konečně trochu žít. Spoiler: Jo a nakonec asi pěkně všechny nasere, když posere svatbu. Dobře to Mihulová zvládla, Bolek klasicky- Morava mu holt jde - a Vilhelmová jako vždy pěkná a taky dobrá. Není to ale žádnej velkej příběh, kterej bych musel nějak zvlášť opěvovat...

• 3.1.2017  22:42

Ondřej Trojan je poměrně opomenutej režisér, kterej ale umí. Podle předlohy Šabacha natočil kvalitativně minimálně stejně tak dobrej film, jak Pelíšky. Pravda, nebylo tady tolik srandy, ale ta atmosféra, ta atmosféra! Máničky mají zatím málo dobrejch filmů a tento se zrovna povedl. Nejen tím, že do hlavních rolí vybrali neherce. To, když se to povede, vždy dokážu ocenit. Čtyřka borců je totiž sympatická a autentická (jo, i ty jejich hára, žádný paruky - na rozdíl od Latináka, u kteryho to bylo poznat hned). Tak se a to koukněte, abyste věděli, v jaké době byste nechtěli žít. Já na to klidně někdy kouknu znovu, páč mi unikl začátek.

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86