Vetřelec: Covenant (2017) odpad!

Ak Prometheus bol filmom, v ktorom náhoda hrala hlavnú úlohu tak Alien Covenant je ... niekto sa očividne nepoučil zo svojich predchádzajúcich chýb. Opäť tu hrá hlavú úlohu "náhoda" a ľudská "hlúposť". Najmä ľudská hlúposť. Aristoteles má radosť - trojica je opäť zachovaná. Rozmýšľam, či ja som "divný" alebo všetci ľudia vôkol mňa sú "divný", keď vyhlasujú, že film je "totálna pecka". Začínam pochybovať o svojej "normálnosti".

Prometheus (2012)

Aristotelova jednota miesta, deja a času je zachovaná. Učebnicový príklad. Moja bývalá učiteľka slovenčiny by bola uchvátená, kedy nebola už tak stará a nemala odpor voči moderným a najmä Americkým filmom. Škoda pre ňu. Jediné slovo, ktoré mi napadlo po niekoľkonásobnom zhliadnutí tohoto filmu je slovo "náhoda" . Všetko sa v tomto filme deje, až neuveriteľne, náhodne. No dobre, napadlo mi ešte jedno slovo "hlúposť". Postavy sa správajú obdivuhodne hlúpo. Človek by povedal, že v budúcnosti bude mať univerzitné vzdelanie úplne každý a tak nájsť vhodných kadidátov na cestu "na koniec vesmíru" nebude až taký veľký problém. Očividne to je problém aj v budúcnosti. :-) Ak mysliaca bytosť vypne mozog, tak film naozaj pôsobí sviežo a úžasne. Ale toto opojenie trvá iba chvíľku. Rozum sa prihlási a vyžiada si opätovné aktivovanie. Hlbšia analýza vám, bohužiaľ, ukáže tienisté stránky filmu a jeho celú nelogičnosť. Film neodpovedá na žiadne otázky ale práve naopak. Film kladie nové otázky a staré otázky úspešne ignoruje. Na záver jeden výrok, ktorý objasňuje zámer RidleyScott čo chcel týmto filmom povedať: "Náhoda je koneckonců Bůh." (Hříšní lidé města pražského - Případ lichého střevíce, výrok pána Brůžka) . :-) :-) :-)

Malá Dorritka (1987)

Nechápem to nízke hodnotenie. Vynikajúce filmové spracovanie knižnej predlohy. Všetci a všetko bolo absolútne veľkolepé. Kamera je naprosto úchvatná. Je pravda, že stopáž je veľká ale nič to neuberá na kvalite, práve naopak. Nebudete sa nudiť.

Čarodějnice (2015)

Začiatok celkom zaujímavý ale potom sa to akosi pokazilo a záver nuda.

Warcraft: První střet (2016)

Warcraft poznám iba ako PC hru. Film sa mi zdal trochu divný až nudný. Hĺbka deja bola, podľa mňa, príliš malá. Dej bol až príliš plochý.

Obr Dobr (2016)

Soundtrack mi pripomínal Harryho Pottera - až veľmi.

Horor v Amityville (1979)

Zvláštne. Pomalé tempo. Margot Kidder vezerala super. Pekné šatičky. Ak by to bolo porno, mohlo to byť oveľa zaujímavejšie.

V žáru noci (1967)

Zaujímavé. Mne sa film nezdal až taký "veľkolepý", na základe hodnotenia čo tu vidím. Nebola to nuda ale dej bol ani žiadne terno. Ale ja som dieťa inej generácie.