Disk

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 22.2.2017  23:26
    Mlčení (2016)

Naprosto fantastický a ojedinělý filmový zážitek, který se v současné hollywoodské kinematografii už jen tak nevidí. Snímek plný úžasných hereckých výkonů (kde je oscarová nominace za životní výkon Andrewa Garfielda?), dokonalé kamery a celkově filmové řeči, která nám dává nahlédnout do mysli osobností, jež měly úplně odlišnou životní filosofii a postoje. Nejednoznačné přijetí muselo být nutností.

• 15.2.2017  17:44
    V sedmnácti (2016)

I staří klasikové mohou míti mladistvý elán. Neplatí to jen pro Martina Scorseseho, ale také pro Andrého Téchiného, který ve svých 73 letech přichází se snímkem o první lásce. Téma je to samozřejmě zpracovávané mnohokrát, přesto je V sedmnácti filmem, jenž rozhodně stojí za vidění, hlavně samozřejmě v kině. André Téchiné se soustředí na vztah dvou spolužáků, u kterých bychom na první pohled těžko mohli předvídat, že by právě tito dva kluci mohli vytvořit milostnou dvojici. Jejich vzájemný vztah je silně až výbušný, ale také hodně citlivý. S tím souvisí absolutně skvostné herecké výkony obou protagonistů, přičemž sledovat jejich vzájemnou chemii (verbální i fyzickou) je něco úžasného. A to je Kacey Mottat Klein ve svých 19 letech ostřílená herecká hvězda a o deset let starší Corentin Fila teprve herecký nováček. Jejich milostná scéna patří k tomu nejlepšímu, co lze v tomto snímku vidět. Něco tak intenzivního tu v queer kinematografii už dlouho nebylo. Vše dotvářejí nádherné záběry francouzských Pyrenejí v různých ročních obdobích a výborná práce se střihem. Kdo čeká klišovitou romanci, má smůlu. V sedmnácti je nádherným snímkem o dospívání, který vám z hlavy jen tak nevyprchá.

• 8.2.2017  09:58

Verzi s Peterem Ustinovem jsem bohužel neviděl, ale David Suchet jako Hercule Poirot nikdy nezklame. Další detektivní skvost.

• 4.2.2017  21:57
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Za dokonalou pětici dílů s Metadonem. O tomhle se bude mluvit ještě dlouho nejen v české youtube komunitě. Bylo to něco naprosto výjimečného, co v dějinách tohoto obskurního pořadu nemá obdoby. Jasně, je to kontroverzní a tuhle sérii cílovka určitě nepobere, ale stoprocentně si stojím za tím, že podobné oživení Prostřeno potřebovalo jako sůl. Pokud jde o jednotlivé postavy z Oldova repertoáru, u mě vedou Kung Fury a Bruno, protože tihle dva mě dokázala přivést k několika záchvatům smíchu.

• 4.2.2017  18:33
    Ranhojič (2013)

Tento historický snímek na motivy románu Noaha Gordona mi hodně sedl. Naprosto dokonalé herecké obsazení, funkční scénář, absolutně skvostná výprava a výborná režie, která perfektně utáhne delší stopáž, již si diváci a divačky ani nestačí uvědomit. A že jde o nízkorozpočtový snímek? Není to nijak poznat, tvůrčí vynalézavost je zde nekonečná. 9/10

• 17.1.2017  23:38

Noblesní detektivka v tom nejlepším slova smyslu.

• 15.1.2017  23:07

Výborné. Robert Sedláček opět nezklamal a těším se na další části. Vedou Michal Dlouhý a Vladimír Javorský jako Zdeněk Štěpánek a Vlasta Burian. Jasně, žádná oslava české kinematografie se samozřejmě nekoná, o čemž svědčí hlavně osoba Václava Binovce, antisemity, fašisty a vlajkaře ještě před vznikem protektorátu. Jsem velmi rád, že takový projekt vznikl a bude nastavovat zrcadlo naší minulosti, protože nebyli jenom hrdinové, a pokud byli hrdinové, museli za své hrdinství tvrdě zaplatit. Seriál se bude odehrávat až do roku 1953, takže jsem zvědavý hlavně na rok 1945 a účtování za válečné (zlo)činy.

• 8.1.2017  23:44
    La La Land (2016)

Úžasná pocta mému milovanému Technicoloru.

• 2.1.2017  00:21

Samson a Dalila, slavný biblický příběh v režii legendárního Cecila B. DeMillea. Skutečně úžasný technicolorový zážitek. Výborná hudba, skvělá kamera a fantastická Hedy Lamarr. Zub času je sice lehce znát, ale nijak to nevadí, v tom filmu se píšou dějiny Hollywoodu.

• 30.12.2016  22:22

Assassin's Creed má jeden jediný klad - dokonalé tělo Michaela Fassbendera. Jinak je to neskutečně špatná záležitost, která ani v nejmenším nedává žádný smysl. Bylo to všecko takové... hodně amatérské. 2/10

• 28.12.2016  23:31

Jediný celovečerní animák natočený na superširokoúhlý formát 2.55:1 a 70 mm materiál. Pak se od toho upustilo, protože to bylo strašně drahé. Ale právě díky tomuto formátu si Šípková Růženka zachovala svou jedinečnost. Kupodivu největším kladem je minimalizace typických disneyovských motivů, jako jsou zvířátka a písničky, přičemž melodie jsou inspirovány Čajkovským. V několika momentech je to docela temné (de facto všechny scény se zlou vílou). Dnes natočet něco podobného by si nikdo netroufl. Samotná pohádka přitom bez problémů obstojí i v dnešní konkurenci. Walt Disney a jeho tým si zaslouží veškerý obdiv za odvahu, která sice vyústila do slepé uličky, nicméně v historii světové kinematografie má Šípková Růženka své nezpochybnitelné místo. 10/10

• 26.12.2016  18:16

Krátce řečeno - bylo to velice špatné. A navážení se do svých oponentů bylo nesmírně ubohé.

• 21.12.2016  18:32

Fantastický snímek. Dokonalá práce se zvukem, kamerou a střihem, výborní herci (hlavně Vladimír Pucholt, ten nezklame nikdy). Nádherné překvapení. Je to podobně radikální jako Slnko v sieti. Tady není co vytknout.

• 20.12.2016  23:13

Hrozným způsobem to zestárlo.

• 15.12.2016  23:08

Vyloženě nadšený nejsem (kvůli trošku nepřehlednému začátku), velmi spokojený ale ano. Je to výborný film a ten konec je krásný doják. Takže jo, je dobře, že ten film byl natočený. 8/10

• 27.11.2016  17:48
    New Wave (TV film) (2008)

Spíše filmová povídka než celovečerní film, čemuž nasvědčuje velmi krátká stopáž. Docela slušný snímek o dospívání, ale určitě nejde o nic zásadního. Hodně nedořečená záležitost. Ovšem chemie mezi oběma protagonisty je bezchybná.

• 25.11.2016  00:17
    Hra o jablko (1976)

Je to takové hodně jízlivé, hlavní hrdina v podání Jiřího Menzela je tam vykreslený jako sobec a zbabělec a hlavní hrdinka v podání Dáši Bláhové jako poměrně vyděračská osoba. Jinak jsem skoro nevěřil, že ten film vznikl v normalizační době, protože tam jsou vidět dost uvolněné poměry a docela na tu dobu slušné množství (ženské) nahoty. Divím se, že Věře Chytilové něco takového u schvalovatelů vůbec prošlo.

• 24.11.2016  15:00
    Snowden (2016)

Snowden mě rozhodně nezklamal a byla to skutečně skvělá podívaná. Je samozřejmě jasné, komu Oliver Stone (tenhle film taky nikdo jiný točit nemohl) fandí a leckdo by mu mohl vyčítat, že si neudržel od tématu jistý odstup. Na druhou stranu jako autorská výpověď je Snowden bezchybný. Herecky taktéž výborné, Joseph Gordon-Levitt byl fantastický a jeho přerod z Bushova vojáka na whistleblowera byl přesvědčivý. Snowdena lze těžko brát jako nějakou objektivní novinářskou výpověď a velkou roli bude hrát politické přesvědčení každého z diváků a divaček. Edwarda Snowdena považuji za hrdinu a člověka, který je inspirativní pro veřejnost 21. století.

• 22.11.2016  22:35

Naprosto fantastická záležitost. Sedlo mi to maximálně, dokonalé retro. Herci a herečky bez debat dokonalí. Eddie Redmayne mě opět nezklamal stejně jako skladatel James Newton Howard. Navíc má snímek jednu obrovskou výhodu oproti předchozí HP sérii - jde o původní film, tedy žádnou adaptaci knížek.

• 10.11.2016  13:52

Hedwig a Angry Inch se právem chlubí kultovním statusem, jakým disponuje třeba Rocky Horror Picture Show. Což rozhodně není málo. Nádherná muzikálová jízda doplněná skvostnými animovanými sekvenci a naprosto božími výkony samotného Johna Camerona Mitchella a Michaela Pitta. Snímek za svých patnáct let nijak nezestárl a na plátně mu to stále sluší.

• 9.11.2016  08:17
    Oběť (1961)

Příběh z časů, kdy homosexualita byla tehdy nejen ve Velké Británii trestným činem. Výborně rozehrané drama, v níž uznávaný právník pátrá po "lidech", kteří tohoto zákona zneužívají ve svůj prospěch a vydírají své oběti, že veřejnosti prozradí jejich pravou sexuální orientaci. Snímek vyvolal velké kontroverze, ve Spojených státech byl promptně zakázán a o šest let později přispěl k dekriminalizaci homosexuality ve Velké Británii. Mimochodem najdete zde i českou stopu - kameramanem u tohoto filmu nebyl nikdo menší než geniální Otto Heller.

• 8.11.2016  10:59
    Kluci (2015)

Velké překvapení! A pak že dramata o dospívání nemůžou nabídnout nic nového. Silný snímek.

• 7.11.2016  08:52
    Ornitolog (2016)

Absolutně mistrovské dílo plné nádherné přírody. Suverénní režie, fantastická kamera a nepopsatelný divácký zážitek. Nutno vidět na velkém plátně.

• 6.11.2016  09:15
    Barash (2015)

Bohužel zcela průměrný snímek, který oživuje pouze postava otce hlavní hrdinky. Nejlepším coming of age snímkem asi už navždy zůstane Mexická jízda od Alfonsa Cuaróna.

• 6.11.2016  09:11

Skutečně dokument své doby. Ovšem ne pro každého.

• 4.11.2016  09:53
    Kocour (2016)

Skutečně mimořádný divácký zážitek. Ten film má hlavně dokonale sehrané herecké kreace ústředního páru. Dlouho se mi nestalo, abych tak fascinovaně zíral na plátno a těm lidem upřímně fandil. Kocour získal na letošním Berlinale cenu Teddy za nejlepší queer film. Teď můžu s čistým svědomím dodat - právem.

• 29.10.2016  18:59
    Odjezd (2015)

Nádherný film s ještě nádhernější impresionistickou kamerou a navíc tam zní Dvořákova Rusalka v podání Gabriely Beňačkové a České filharmonie. A hlavní roli hraje mladičký Alex Lawther, který skvěle zaujal už jako mladý Alan Turing v Kódu Enigmy. Nenápadná pecka, která o to více strhne.

• 26.10.2016  22:11

Doctor Strange mě bohužel zklamal. Herecky slušné, řemeslo bylo na špičkové úrovni, ale ten fikční svět, to byla jenom povrchní vykrádačka Matrixu a Inception. Tohle Marvelákům prostě nežeru. A to nemluvím o zoufalých pokusech o humor, který byl totálně nefunkční. Je mi to líto. 5/10__________P.S.: Michael Giacchino okatě vykrádal své startrekovské soundtracky.

• 12.10.2016  23:31
    Sieranevada (2016)

Cristi Puiu nezklamal a jeho nový snímek je stejně geniální jako Smrt pana Lazaresca. Velká rodina se schází při příležitosti posledního rozloučení s příbuzným a to je vše, co potřebujete vědět, abyste si jeden z nejlepších filmů letošního roku nenechali ujít. 10/10

• 12.10.2016  23:30
    Zdaleka (2015)

Snímek o komplikovaném vztahu padesátníka a mladého kluka z caracaského předměstí. Nádherná kamera a přesné herecké výkony. O scénáři inspirovaném povídkou Guillerma Arriagy nemluvě. Režisér Loranzo Vigas tímto filmem sice celovečerně debutuje, ale debutantské neduhy nejsou naštěstí vůbec znát, naopak má divák pocit, že Zdaleka je snímkem zkušeného tvůrce. 9/10

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33