Oscar 2024 (2024) (pořad)

Oppenheimer, Emma Stone, zpívající Gosling, vkusný Kimmel, Dvojčata, Al Pacino, nahej John Cena... what else? Fajnovej ročník! ČT: komentátoři bohužel občas nepřekládali, ale informovali - i v momentech, kdy to nebylo ouplně vhodný.

Pappa Mia! (2023)

Několikrát viděný, příííšerneeej herec v hlavní roli, skřípající režie i scénář... Ale stačí to na vypnutí mozku a sledování, jak ze sebe starej Bobby zas dělá luldu... 50%

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Po skvostným prologu přišel sterilní zbytek. Pedro Pascal má charisma a je boží, Nico Parker jako jeho dcera taky! Ale Bella Ramsey je v roli Ellie veeeeeliký šlápnutí vedle a ostatní herci jsou smutně bez charismatu. Těšil jsem se, nudil jsem se. Šanci tomu ještě dám.

Paradise City (2022)

Režisér LIKVIDÁTORA a MASKY natočil film, u kterého máte pocit, že trpí afázií všichni. Bruce má tentokrát asi pět dvojníků na záběry přes rameno, tři zezadu, dva na střelbu a jednoho na běh, někteří se prostě najednou objeví v záběru místo něj. O něco, čemu se za časů 12ti opic nebo Šestýho smyslu říkalo herectví, už se ani nesnaží a je to celý strašně smutný - přál bych mu jakkoli lepší kariérní odchod. Travolta se naopak snaží, i když ví, jak je to blbě napsaný. Stephena Dorffa je do toho taky škoda. A zbytek jsou nějací lidi, co hrajou zadarmo. Akce, děj, dialogy, hudba, kamera, střih - šecko prostě tak do telky ve dvě ráno. Teskno mnou cloumalo.

Blondýnka (2022)

Štve mě to! O to prej šlo. Mám po tom chuť skočit z balkónu na plot a říkat si, že nic nemá smysl. A BLONDÝNA nemá moc děj. Kdyby ta holka vážně jen takhle trpěla, bulela a nebyla prakticky NIKDY v pohodě (Marilyn se usmívá asi dvě minuty ze sto šedesáti), těžko by byla oblíbenou a obsazovanou MEGASTAR. Je to zlej film. S tím souhlasím. Ale pak to moc nefunguje. Daleko víc líto by mi bylo té skutečné, usměvavé Monroe. Tahle psychotická paní už mi spíš hrála na žíly a kdekdo by jí rád zaplatil léčbu. Zahraný by to bylo skvěle, kdyby dal rejža tej Anči k hraní víc než jednu polohu ("jsem furt strašně moc v p*deli") - Brody je taky tuze fajn. Všechny témata byly strašně otravně křičený (producenti jsou svině! Kennedy! ženy jsou maso!....). Formou úžasný, záměrně nestravitelný a hodně nápaditý. Ale už nikdy!

Jan Žižka (2022)

Ta čtvrtá hvězda je pro Petra Jákla. Ten kaskadérskej kluk to dokázal a šel si za svým snem přes všechny překážky, trable, úspěchy i nezdary, shánění (na český poměry) obřího rozpočtu, přepisování scénáře, získávání zvučných jmen....a dalších milion věcí. Za to má můj velkej respekt! Ač mi ve filmu spousta věcí chyběla, vadila, případně na mě nefungovala tak, jak měla, tak mi to prostě všechno zastiňuje to jeho osobní vítězství. Jákl je pro mě vlastně tím Žižkou z jeho filmu. Dostává rány, je bojovník, musí taktizovat, teče z něj spousta krve, ale probojuje se až k cíli své cesty! Hashtag ODHODLÁNÍ.

Predátor: Kořist (2022)

Přesně to, co mám na Predátorovi rád! Akční hvězda, týmovka, výrazný postavy, humor, přepálený hlášky, přepálená akce, bezbolestná, nekompromisní, chytrej emzák, úderná hudba a jdem na to s doutníkem v držce! Nemáme čas krvácet a.... eh... ajo! Vono tady nic z toho, co mám na Predátorovi rád, nebylo.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Asi bych se chtěl radši dvě hodiny dívat, jak se na ten film Cumberbatchova mladší verze dívá a jí u toho Krustyho animované burgery... nohama. Těšil jsem se. Ale asi se mi to líbilo v jiným vesmíru.

Večírek (2021)

"Co je na drogách smutnýho? Feťáci jsou veselí lidi!" Jen maj pak asi zkreslený vnímání. Netuším, jak to fungovalo na divadle, ale tohle je nelogický, ochotnicky zahraný (Karel ne, za Karla ta hvězdička), tralalaaaaa, autobus a k tomu ta mile legrační hudba...a spolužák měl přezdívku Prasopes. Cha!