Bobule (2008)

Hodně povrchní pohled na jižní moravu a potožmo venkov celkově. Nevím jak vidí venkov lidé z větších měst, ale takhle to na venkově moc nefunguje a ani nefungovalo. Aspoň že hudba, kamera a pár hereců bylo snesitelných jinak bych se nerozmýšlel ani nad těmi dvěmi hvězdami.

Avatar (2009)

nakonec byla zvědavost silnější a taky jsem se vypravil do kina na tento "zázrak" jak je všude tento film prezentován. Bylo mi celkem jasné že film staví svůj úspěch na potenciálu 3D promítání a musím říct že pro osobu která jde poprvé do 3d-čka zrovna na toto (to byla i má situace) je to pecka. Vím že tento film není o příběhu ale o bombastickém vizuálním a zážitku, nicméně mi to nedá a musím tu napsat že ten příběh je hrozná sr...a. Když už ten film byl tak sviňsky drahý tak si mohl milý Cameron na scénáři nechat záležet trošku víc i když se s ním babral nevím kolik roků. Přesně jak tu píše POMO. K čemu tak oslnivý a nablískaný fantasktní svět když vás příběh i přes svůj překrásný obal začne v půlce promítání neuvěřitelně nudit a mě osobně místy trochu štvát (taky měl někdo při promítání takový ten trapný pocit z toho co trapného se na plátně odehrává, jako já?) Kdyby byl příběh jen o fous originálnější dal bych tomuto filmu plných pět. Přijde mi škoda že jediná vada na tomto popkornovém blockbusteru je příběh. No nic...jsem zvědav na Alenku

Samotář (2008)

Navzdory dobrým hereckým výkonům, fajn hudbě a celkově dobrému technickému zpracování má tento film opravdu příliš plochý scénář který žádným razantním způsobem neupoutá diváckou pozornost. Staví se tu na ohraném tématu hledání štěstí který jsem viděl už nesčetněkrát. Škoda nevyužitého potenciálu v hereckém obsazení které bylo opravdu kvalitní. Film neurazí ale na lepší hodnocení než tři hvězdy to pro mě není. 2.5*

Dylan Moran: Like, Totally (2006)

Monster je podle mě trochu lepší, víc jsem se u něho smál. Toto taky není vůbec špatné ale předcházejícímu představení od tohoto skvělého komika se nevyrovná. 4,5*

Americký zločin (2007)

tak tenhle film mě vážně dostal. Při uvědomění že se to opravdu stalo a že se takové věci se dějí denně,tak na vás film padne jak tunová traverza. Zcestné chápání co je správné a co není? Nenávist k sobě samému aplikovaná na nevinné osobě? nebo jen obyčejné zlo... Tento film vás rozhodně donutí nad tím přemýšlet

Hranice ovládání (2009)

Tak tohle byl opravdu hodně zvláštní film. Nemůžu říct že jsem ho zatím pochopil. Celé tohle dílko nabízí jen spoustu otázek a velmi málo odpovědí-to sice určitě bylo Jarmuschovým záměrem jen nevím jestli to nevyvolává poněkud neurčité nebo triviální otázky. Nedokážu teď po prvním shlédnutí film ohodnotit. Je fakt že atmosféra byla pěkná a při sledování jsem se nenudil, jen si musím nad tím vším udělat pořádek v hlavě a možná se zkusit na film podívat někdy ještě jednou. Trošku se mi nabízí srovnání s nějakým Lynchem (konrtétně lost highway) To je také film který vám udělá v hlavě zmatek, zato ve vás po shlédnutí ještě dlouho sedí. Jen u tohoto filmu jsem se s tím zatím moc nesrovnal (možná je to tím že jsem zvyklý na trošku jiného filmy od tohoto tvůrce). Zatím bez hodnocení...

Jméno růže (1986)

opravdu velmi zajímavý film který skrz detektivní zápletu kolem které se děj točí, nabízí mnoho otázek ohledně církve a tehdejším životě v klášterech. Velmi pěkné i ztvárnění středověku. Na celém filmu mi vadil akorát trochu konec, kde hlavní padouši zemřeli a hlavní postavy kladného charakteru zůstaly živé-čekal jsem trochu něco negativního. Nevím proč musejí některé filmy za každou cenu končit víceméně kladně, Scéna se svrhnutím exekutora ze skály, mi přišla v kontextu s tehdejší dobou spíš méně než více uvěřitelná. Když se podívám na české filmy pojednávající o podobném tématu (údolí včel, kladivo na čarodějnice) vychází mi na tom lépe česká díla. Jinak zasloužené 4*.

Sin Nombre (2009)

nemůžu si pomoct ale mě ten film nějak zvlášť neoslovil. Vcelku se mu nedá vytknout nic závažného, co by nějakým razantním způsobem filmu škodilo. Už od třetiny filmu jsem ale vcelku jasně věděl jak to dopadne a to i včetně naprosto předvídatelného konce. Pokud sledujete film který svým příběhem nepřekvapí a předem víte jak to celé dopadne tak to musí zákonitě trochu nudit. I přes zajímavé vykreslení současného Mexika průměr.

Závrať (1958)

nejsem znalcem filmové klasiky ale nedokážu pochopit proč je tento film tak vysoce hodnocený. Nebyl úplně špatný, jen jsem se u něho vážně dost nudil. Možná je to stářím filmu ale já na tomto díle nenacházím nic nějak opravdu originalního-je to asi tím že to porovnávám v kontextu s dnešní dobou. Na svoji dobu to možná bylo něco skvělého. 60%

Oko dravce (2008)

ze začátku celkem napínavé. S postupujícím příběhem to ale všechno začíná padat na držku kvůli překombinování děje a naprosto nedůvěryhodnými, nereálnými technickými vymoženostmi, které jsou spíše utopickými představami budící úšklebek než něco co bychom mohli brát vážně, nehledě na to že film evidentně vykrádá jiné snímky(nepřítel státu, vesmírná odysea...) Taky mi v příběhu vadil konec kde hlavní hrdina statečně zachrání prezidenta i za cenu riskování svého života-nemám rád tyto konce a nemám rád americký patriotismus ve fimech. Dvě hvězdy za první půlhodinku.

Ovládací panel
1 bod