Liga výjimečných (2003)

Příšerná slátanina s šišlavým Šónem. Tom Sawyer jako americký agent? Upírka co se proměňuje ve stovku netopýrů? Ponorka která vypadá spíše jako z budoucnosti než z minulosti? A co ten nesmysl s ne-smyslným Dorianem Grayem a co teprv to vzříšení z hrobu na konci?

Animatrix (2003)

Protože mám japonskou animaci hodně rád, byl jsem na Animatrix docela zvědavý. A to i z důvodu, že Matrix (první díl) je můj oblíbený film a s japonskou animací, která není zaměřená na dětské publikum, se jinak nemám možnost setkat (Kdo by věděl jak se v Praze dostat k filmům Ghost in the Shell nebo Akira, ať se mi prosím ozve na mail, co mám v infu o uživatelích). Občas se stává, že na něco, na co se hodně těšíme, podvědomě klademe vysoké nároky a pak jsme zklamaní. To u mě naštěstí nebyl tento případ. Animatrix se mi líbil ještě víc, než jsem čekal. Poslední let Osirise, který jsem dříve viděl na Nově, naštěstí patří k těm nejméně kvalitním ze všech příběhů a o to příjemnější překvapení pro mě Animatrix byl. Krátké filmečky jsou fascinující, tajemné, ale hlavně pro mě vynikají něčím, co se špatně popisuje. Při jejich sledování jsem totiž měl pocit, že se mi otevírá nový, krásný vesmír plný fantazie a krásy.

Smallville (2001) (seriál)

Já si nemůžu pomoct, ale tyhle nové americké teenagerovské seriály z prostředí high school mám fakt rád. Tenhle sice není tak povedený jako Dawson a Roswell, jemuž pravděpodobně vděčí za vznik (opakující se motiv skrývaných nadpřirozených schopností na střední škole), ale stejně má pro mě velké kouzlo.

Angličan (1999)

Film, kterému chybí šťáva, ale za to má velmi originální kameru. Potěšila mě role Petera Fondy, která je jakousi poctou legendě amerického filmu 60. let.

Spawn (1997)

Opravdu nevydařená kopie Vrány. Nic na tom nemůžou změnit dobré efekty ani skvělá hudba.

Darebáčci (2000)

Woody Allen si svým jedinečným způsobem utahuje z povrchního a falešného světa snobů.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Pulp fiction po anglicku má hodně zamotaný a za vlasy přitažený příběh, ale právě to z něj spolu s drným humorem dělá skvělý film.

Sladký ničema (1999)

Celý film můžeme jen hádat, jaký ve skutečnosti geniální kytarista je, protože není zcela jasné, co je jen póza a co je pravým vyjádřením jeho duše. A ty krátké záblesky, kdy odhalujeme (nebo si myslíme že odhalujeme) jeho skutečnou tvář, mají hodně silný emocionální náboj.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Rádoby cool feministický seriál, kde se hlavní hrdinky, rozmazlené fifleny, snaží chovat jako drsný chlapi, tzn. že mluví pořád o sexu, neváží si příslušníků druhého pohlaví a potřebují je jenom do postele. Kdyby Sex ve městě zůstal v této poloze, myslím že by výsledek dopadl líp. Ale ta jeho věčná, nucená snaha za každou snahu šokovat, tzn. že co díl, to další tabu nebo úchylka a hlavně ty trapné sentimentální momenty, kdy se ukáže, že všechny mají vlastně ve skutečnosti srdce na správném místě a jsou to romantičky, to už fakt ustát nejde.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Tento film, který možná budí dojem, že půjde o další stupidní rodinnou zábavu s Robinem Williamsem (Dr. Flastr, Flubber), je skvělá existenciální podívaná s nádhernou výpravou.

Ovládací panel