Faidra

Faidra

Faidra the Expendable

Česko
Walking on the wild side

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 23.1.2017  14:21
    Endeavour (TV seriál) (2012)

Hodnocení britských krimiseriálů u mě probíhá v nudném sterotypu: první dvě série mě chytnou za srdce, u třetí se chytám za hlavu.

• 4.11.2016  17:32

Mno jo, todleto přijde takový nedomrle nepřesvědčivý vší uřvanosti navzdory asi každýmu z mýho vrhu. Babička k mé matce při jednom zemětřesení mezi normálními lidmi zvanému rodinné setkání: "Však jsem ti řekla - jestli přijdeš zbouchnutá, půjdeš tam, kde sis to upletla!" Máma polkla doušek kafe a s ledovým klidem odvětila: "A já ti na to řekla, že v parku bydlet nebudu."

• 28.10.2016  13:06
    Den zrady (2011)

Ano, politika je nablýskané jablko z rukou usměvavé macechy a když do něj říznete, vyvalí se hniloba a červi, ale nepotřebuju George Clooneyho, aby mi to říkal. Ehm... nepotřebuju George Clooneyho - to jsem fakt napsala já?

• 4.8.2016  06:57

Star(osvětsk)á láska nerezaví, zvlášť když je natírána tak dokonalou antikorozí, jakou jsou Robertovy nové filmy.

• 15.7.2016  11:02

Příliš mnoho koření v příliš malý misce polívky aneb jako kdyby Michael Bay a Christopher Nolan potají zplodili potomka, co se chce zavděčit oběma tatínkům. A to jsem z pěti sourozenců, takže nikdo nemá lepší předpoklady projevit pochopení pro nesmyslná rozhodnutí, nenadálé změny stran, bezdůvodná nepřátelství, jepičí spojenectví a přebornictví v bodání nože do zad.

• 21.6.2016  21:04
    Truth (2015)

James Vanderbilt je Aaron Sorkin pro chudé. Truth nehledejte. 50%

• 7.6.2016  08:38
    The Ward (2010)

Když nekorektně vyskočím ze své bubliny částečně úvazkového poradenství pro oběti domácího násilí, tak za svůj herecký výkon si paní Brzyexdeppová o těch pár na budku vysloveně koledovala. A možná si já vykoleduju ukřižování, což je v souvislosti s původním povoláním Nazaretských vysloveně roztomilá ironie, ale u Carpenterových filmů jsem se nebála nikdy a kousek, kde se vraždící duch likviduje sssekerou, milý Lojzo, to těžko napraví.

• 25.5.2016  22:21

S přehledem nejvíc mě v tom vyděsila scéna, kdy dá Nicky za zmrzlinu šest dolarů.

• 25.5.2016  21:54
    Spoutej mě! (1989)

We will always have Stockholm.

• 18.11.2015  19:27
    Mr. Holmes (2015)

Mrtví už nejsou osamělí.

• 2.9.2015  11:59

Oscar Wilde se kdysi vyjádřil, že golf je procházka zkažená tím, že boucháte do míčku. Tohle je film zkaženej tím, že jsem ho viděla.

• 25.2.2015  08:04

Hmmm. A já si doteď myslela, že když zkřížíte trpaslíka s elfkou, dostanete Conchitu Wurst.

• 24.2.2015  20:56

My, prachy, nesmrdíme... a tak jsou kvůli nám i jinak slušní herci ochotní k ledasčemu. Je fakt, že takovej zápas sešívanejch ani Eden neviděl. Naštěstí.

• 6.2.2015  19:47
    Dark Tourist (2012)

Je to taková divná malá věc, tenhle film. Ale kdybych neměla ráda malý divný věci, tak jsem se nevdávala.

• 6.2.2015  17:57
    Síla lásky (2009)

Jennifer Connelly trpí nediagnostikovanou zálibou v hraní manželek, jejichž chlap vidí lidi, co tam ve skutečnosti nejsou.

• 6.2.2015  17:51

Tentokrát musím výjimečně složit poklonu výstižnosti českého názvu - ta vášeň byla mezi řádky ukrytá tak mistrně, že jsem se k ní vůbec neprokopala. Asi je nevyhnutelný, že z Anglického pacienta je po dvaceti letech Anglický páprda.

• 26.12.2014  10:12
    Panství Downton (TV seriál) (2010)

Moje probritsky a tradicionalisticky bušící srdce to láme, ale královněžel to je fakt telenovela pro snoby.

• 2.9.2014  20:56

Informaci, že i klišé může metastázovat, u nás na fakultě milosrdně vynechali z osnov - a fakt, že romantizace chcípání na rakovinu je přímo úměrná odsolenosti a dehydrataci přihlížejících, pro změnu potvrzuji z vlastní klinické studie jednoho ze dvou neplačících v narvaném sále.

• 2.9.2014  20:45
    16 a těhotná (TV pořad) (2009)

Zahlédnuto náhodou, tudíž nehodnoceno... ale postačilo to k zase jednomu uznání, že jakkoli jsme s mámou, která mě počala namísto hodiny branné výchovy, občas válčily zřejmě proto tak, že by před námi Anglie a Francie za stoleté války zbledly závistí, mohla jsem dopadnout podstatně, podstatně hůř.

• 14.8.2014  21:55
    Barbar Conan (2011)

Barbar Conan mi silně připomíná tampón. Můžete s tím dělat všechno od hraní Diabla po vysokohorskou turistiku, aniž byste něco zmeškali, ale stejně stejně tak to můžete dělat bez nutnosti ho používat a užijete si to podstatně líp.

• 14.8.2014  21:49
    The Words (2012)

Plky.

• 31.3.2014  20:32

Ano, dá se říct, že už jsem to všechno někdy někde viděla, ale staré dobré známé vždycky ráda vidím, vy snad ne?

• 15.3.2014  20:03
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Spánek rozumu plodí monstra... Cthulthu pořádá čajový dýchánek s jižanskou gotikou a mrazivou kriminálkou, branou Carcosy se vchází do věčného zatracení a nihilismus soutěží s žízní po spravedlnosti, kterou neuhasí kalné spodní vody louisianských močálů. Optimista se domnívá, že žijeme v nejlepším z možných světů, pesimista se obává, že tomu skutečně tak je, ale kdo posoudí, zda za nejtemnějším z případů stojí vesmírná hra v kostky nebo jen nepominutelná blbost a hnusnost lidská? Každopádně optimista budu a věřím, že Matthew si k plešounovi na poličku přistaví i Emmy.

• 2.3.2014  19:30

Když vám zemřou rodiče, uvědomíte si svou smrtelnost; když vám zemře dítě, ztrácíte svou nesmrtelnost.

• 21.2.2014  18:55
    Crash (2004)

Místy silné, místy samoúčelné, místy barvité, místy smutně černobílé (no pun intended) a ke konci jsem byla nucena zkonstatovat, že z Čechovovy pušky se dvakrát opomnělo vystřelit, a zavzpomínat na okamžik, kdy jsem kamarádovi Nigérijci na londýnské policejní stanici, kam nás předvolali coby svědky rvačky Turků se Syřany v pákistánské restauraci, řekla: "Tak teď jsem fakt zvědavá, kdo z toho vyjde jako větší rasista."

• 16.2.2014  09:23

Emocionální síla předlohy mi opakovaně podráží nohy, film mě tak nanejvýš zlehka šimrá na chodidlech.

• 11.2.2014  20:54
    Vévodkyně (2008)

Aneb jak by asi psala Jane Austenová, kdyby se vdala.

• 31.1.2014  20:44
    Mnichov (2005)

Co říct tam, kde už bylo řečeno všechno? לֵךְ עַמִּי, לְשָׁלוֹם שׁוּב לְאַרְצֶךָ, הַצֱּרִי בְגִלְעָד, בִּירוּשָׁלַיִם רוֹפְאֶךָ,רוֹפְאֶךָ יְיָ, חָכְמַת לְבָבוֹ,לֵךְ עַמִּי לְשָׁלוֹם, וּרְפוּאָה קְרוֹבָה לָבוֹא...

• 28.1.2014  21:07

Martyho bych nepodezírala, že se takhle odváže, a jízda je to řádně našlapaná, byť poněkud stereotypní a po nějaké době už jsem si přišla spíš jak na pařbě ve Vegas než mezi vrahy z Wall Streetu. Jednou za čas je to osvěžující a vítám, že namísto mravokárného ukazováku pro blbečky se tu zdvihá vedlejší prst. Byť to ve výsledku vychází stejně jako tři hodiny originálního sexu bez orgasmu, pro což se u nás v Sudetech vžilo označení "zbůhdarma promrdanej čas."

• 20.1.2014  23:54
    Hisss (2010)

54%? Mně, jak vidno, stačí v některých případech málo... ale já miluju hady... a miluju Davida Lynche a jeho výtvory a Jennifer zdaleka není nejhorším z nich... a miluju zvířata a bohy, které vidíme v jejich očích... a pánové, příště pozor, až budete té své říkat, že je zmije... můžem totiž uštknout.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29