Freddie Mercury: Příběh (2012)

Skvělý dokument o jedné hudební legendě, který nabízí opravdu velkou porci "nahlédnutí pod pokličku".

Hitlerovi muži (1996) (seriál)

Další skvělý dokument z období druhé světové, který se zaměřuje v každé z 12 epizod na jednoho zloducha, Adolfova kumpána. Některé postavičky jsou samozřejmě zajímavější než jiné. Rozhodně stojí za zhlédnutí pokud si chcete udělat určitý přehled o těch "nejdůležitějších".

Vzestup a pád NSDAP (2014) (seriál)

Takové dokumenty mě prostě baví, moc dobře zpracováno (jak výklad, tak hrané scény). Průběh druhé světové a dokumenty o ní jsou dobře známé, tady se podíváme detailněji pod pokličku méně vyhledávanému tématu, ale o to více zajímavému.

České fotbalové legendy (2021) (seriál)

Tito borci by si jistojistě zasloužili více než nějakých 25 minut. Opravdu zlatá generace a jsem rád, že jsem jejich kousky mohl prožívat jako divák.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Skvělý seriál se super postavami a humorem. Pro znalce reálií je to ještě o stupeň větší zážitek. 90%

Zlatokopové z Wembley (1996) (TV film)

Můj první velký fotbalový šampionát, který si pamatuju, byl bohužel až ten další (MS 1998), takže jsem přišel o velkolepou českou jízdu do finále anglického Eura. Tento dokument se zaměřuje především na český tým, ostatní zápasy jsou potlačeny. Nabízí pohled i do zákulisí (např. Šmícova svatba), což je fajn zpestření.

Dokonalý žralok (2007)

Dokonalý dokument o největším vodním predátorovi.

Official Review of UEFA Euro 2008, The (2008)

Jaký fotbalový fanda by neměl rád průřez hlavními mezinárodními turnaji? Euro 2008? To je náš kolaps s Turkem a počátek čtyřleté španělské nadvlády.

Sigma stoletá (2020)

Po fotbalového fandu docela příjemná změna, podívat se trochu do historie klubu, který není tolik na očích.