11. září - Když spadly věže (2010) (TV film)

Jako dokument dobrý, zajímavý přiblížení toho, co se dělo bezprostředně po spadnutí dvojčat. Ale ti Amíci do toho prostě musej cpát ty rodinný příběhy, který mě jako diváka moc nezajímají.

Kate a Leopold (2001)

Z týhle romance dýchá taková pohodovost, že to prostě musím ocenit. V některých romantických filmech se autoři snaží diváka emocionálně vyždívat, co to jen jde, to já teda moc nemusím, ale v tomto případě je to spíš naopak. Nenásilný, příjemně humorný film, který navíc obohucuje fantasy námět, který z toho pro mě dělá mnohem zajímavější film (někdo to nemusí, já mám ovšem tenhle typ romantických komedií nejradši). Film se mi líbil i přesto, že Meg Ryan opravdu moc nemusím. 75%

Rango (2011)

Rango je poměrně dobrej animák. Dvě třetiny jsem se bavil velmi slušně, některý vtípky byly výborný. Ke konci mě to už bohužel tolik nebavilo, takže dávám "pouze" (lepší) trojku, ale celkově to můžu určitě doporučit. Je to zase něco trochu novýho, i když to schéma je vlastně pořád na jedno brdo. Přestože tam jsou sem tam dospělácký žvásty, tak si to děcka užijou určitě víc. 65%

Ledové ostří (1992)

Kdyby to nedávali v autobuse cestou k moři, kde tomu nejde uniknout, tak bych se k tomu asi nedostal. Ale musím říct, že to byl docela pohodový film s fajnovým příběhem. Taková romantická blbůstka, která se jednou za čas dá zhltnout. Krasobruslení je kravina, ale tenhle film celkem ujde. 60%

Partička (2011) (pořad)

Viděl jsem jen pár scének na YT, ale bavil jsem se dokonale. I kdyby to ostatní bylo slabší, tak tohle mi bohatě stačí, abych vysolil takové to hodnocení. Ti co to zatracují jsou neskuteční ignoranti, protože tenhle pořad (seznamka, blázni, abeceda) dokáže jako jeden z mála opravdu pobavit. Suchánek a Genzer se tam hodí jak prdel na hrnec, tihle dva jsou zárukou dobré zábavy, Sokol mě taky překvapil.

Hunger Games (2012)

Hunger Games je značně rozporuplný počin. Na jednu stranu je to poměrně zajímavý sci-fi z budoucnosti s chytlavým konceptem, který přináší napětí a očekávání, na druhou stranu je to místy poměrně naivní dílo se slabšími až stupidními momenty, které mohly být asi natočeny o něco líp. Celkově ale můžu říct, že jsem si film užil, bavil jsem se po většinu času velmi dobře a když se podívám na film jako na celek, tak můžu říct, že mě zaujal a nějaký ty drobnosti tomu dokážu odpustit. Těším na pokračování... 80%

Chata v horách (2012)

Originalitu tomu nikdo neupře, něco takovýho tady ještě nikdy nebylo. Nápad se musí ocenit, ale zpracování a hlavně závěr byl z mýho pohledu až přespříliš. Film určitě není pro každýho, člověka, který hledá čistě hororovou atmosféru, pravděpodobně nenadchne. Nejvíce to ocení takoví ti opravdoví fanatici do hororu a do fantasmagorickejch filmů, já osobně to považuju za průměrnou, netradiční a svěží hororovou komedii (Kde je sakra v žánrech komedie? :-)), pro širší publikum to asi bude sračka. Tenhle film má sice něco do sebe, ale já upřednosťnuju zpravidla horor nebo komedii nebo sci-fi nebo fantasy, ne namíchaný všechno dohromady. A když už něco takovýho, tak bych aspoň očekával nějaký nečekaný zvrat událostí, tady to bylo divákovi servírováno v takový podivný formě během celýho filmu. Takže abych to shrnul, když nad tím nebudete moc přemýšlet, tak je to film docela na pohodu, má to povedený, tajemný i vtipný situace, ale na můj vkus to je až moc crazy a závěr, nad kterým tady mnozí šílí nadšením, se mi z celýho filmu líbil nejmíň a je spíš potvrzením, že tenhle film je značně ujetá záležitost, kterou rozhodně nestráví každý. Jedno se ale Chajdě v lesích musí nechat, i když se to člověku líbilo nebo nelíbilo, určitě to zaujalo a bude se o tom dlouze diskutovat... 60% Po druhém zhlédnutí: Ale jo, je to pohodový film, který fakt pobaví a potěší. Asi se k němu budu v budoucnu občas vracet. Počáteční nespokojenost odplula jak lodička po vodě... :D 75%

Tajemný muž (2012)

Film je natočenej fakt dobře, kvalitně odehranej, zamotanej, takže člověk pořádně neví na čem právě je. To se mi líbilo. Atmosféra je taky více než dobrá. Tohle všechno ale zabíjí myšlenka filmu, která je prostě... nenacházím slov, no prostě na přesdržku. Jsem tím dost znechucenej, v tomto případě to prostě nejde brát jen jako na film, jako nereálnou věc. Jestli takhle tvůrci filmu uvažují, že by to třeba mohlo fungovat, tak z toho mi je fakt na nic. Filmový zpracování dobrý, obsahová stránka vzhledem k závěrečnýmu rozuzlení je pro mě odpadem! Kéž by to skončilo nějak jinak... 55%

Diktátor (2012)

Diktátor má jeden jediný klad a to že obsahuje pár opravdu hodně povedených a vtipných scén. Nicméně jsem očekával, že ten humor bude v mnoha případech lepší a že budou co nejvíce omezeny určitý situace, který jsou už prostě moc a nepůsobí vůbec vtipně. To se bohužel nestalo, takže jsem chvílema jen kroutil hlavou, místo toho abych se bavil. A druhou výtku mám k ději a to především k její romantický stránce. Bože, to se ty ujetý romantický klišé musí srát i do takovejch filmů? Ke konci jsem z toho už šílel a můžu říct, že ten jejich románek přizabil tenhle jinak celkem slušně zábavný film. Jinak Cohenovi fandím, některý jeho narážky nemaj chybu, a doufám, že zase s něčím brzy příjde a že to tentokrát bude ještě lepší. 60%

Sněhurka a lovec (2012)

Je to dost na hraně, jsou to spíš slabší 4 hvězdičky, ke kterým jsem se nakonec přiklonil vzhledem k celkovému dojmu z filmu a především proto, že jsem si sledování Sněhurky a lovce nadmíru užil a to hlavně v určitých pasážích, protože co si budeme namlouvat, jsou tam i slabší (zdlouhavější) momenty, kdy film začne ztrácet, aby to v závěru zase pořádně rozjel. Oceňuju skvělý bojový scény, chytlavou první polovinu a závěr, hudbu a efekty, slabší mi naopak přišla zhruba třetí čtvrtina filmu, kdy se na scénu dostaly trpaslíci. Celkově jsem si film užil víc než dost a určitě se na něj někdy podívám znova. 70%