Chata v horách (2012)

Chata v horách, je za mňa docela fajn hororom. Možno tomu dodalo aj účasť dvoch hercov ktorých mam docela rád ( Chris Hemsworth a Richard Jenkins ). Ale aj účasť Sigourney Weaver ma prekvapila, pravdu poviem, že som ju ani tak nečakal, ale zas ako vždy aj tu bola perfektná. Za mňa príjemný horor, ktoré neurazí.., ale zas ani neprekvapí. Aj ked tam boli docela prijateľné scény, ale moje hodnotenie filmu je za ⭐️⭐️⭐️⭐️.

Pomsta zelených draků (2014)

Filmy od tochto tvorcu Andrew Lau, tiež nepoznám. Ale keďže to dávali na FilmBoxe, tak som bol trochu aj zvedavý, a zároveň zvedavý na čínsko hongkongský kinematografiu. V ktorom ma, v malej úlohe prekvapil aj Ray Liotta ( ktorého som mal rád ), a zároveň som s filmu cítil aj trochu Martina Scorseseho ale aj viem prečo ,,keď sa v titulkoch objavilo jeho meno”. Samozrejme týchto hercov z hongkongskej produkcie veľmi nepoznám ( okrem tých oveľa viac slávnejších ). Ale mňa samotný film prekvapil, za mňa som dostal poctivú akčnú kriminálku, z niektorými dosť podarenými scénami ( ako v tej garáži , s tou žiletkou ). Možno film nadhodnotim: ale za mňa ⭐️⭐️⭐️⭐️

Smrtící epidemie (1995)

Ďalším mojim dnešným kinovýberom bola táto klasika, od výborného režiséra Wolfgang Petersen ( žiaľ už tiež nieje ). Ale som si povedal, že si pozriem čo som už párkrát videl, poprípade už dávno som videl ,,možno len na VHS ešte”. A tak som si pustil Smrtiacu epidémiu: ktorá svojim dejom - dosť sa priblížila , terajšiemu vírusu. Ale film si aj po toľkých rokoch drží svoju latku , u mňa vysoko, a ešte k nemu keď sa pripoja herecké legendy ako: Dustin Hoffman, Donald Sutherland ( výborný hajzlik ), Morgan Freeman, Kevin Spacey, Cuba Gooding jr a Rene Russo , tak to je jasne. Ale asi najväčšiu zásluhu má na tomto výbornom thrilleru ,,malá opička”. K filmu sa určite ešte niekedy vrátim. Moje hodnotenie filmu zvyšujem na: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Příchozí (2016)

Moje prvé stretnutie s režisérom Denisom Villeneuve, keďže som nemal a ani nemám toľko času sedieť pri filmoch pritom ich ,,milujem”. Ale nejako si nájdem cestu a postupne si pozriem filmy aj od tochto režiséra. A čo sa týka filmu Prvý kontakt aka Přichozí, tak za mňa je to zvláštne sci-fi, ktoré mne niektoré scény prišli ako také menšie vykrádanie filmov ( Vojna svetov, alebo A.I. - Umelá inteligencia ). Tak sa zdá že terajšej dobe mám šťastie na filmy kde sa objaví za mňa výborný herec Forest Whitaker , tak ako aj v tomto prípade , ale tu si zahral svoj štandard, tak ako aj ostatný a tiež čím ďalej sympatickejšia Amy Adams - ktorú považujem za dobrú herečku, tak ako aj Jeremyho Rennera. Oni ako dvojka boli sympatický. A čo sa týka režiséra: tak to budem vedieť posúdiť, až pri shliadnutí ostatných jeho filmoch.. Ale zas ma neurazil tento film, ale moje hodnotenie nemôže ísť na plný počet.. U mňa je to medzi troma až štyrmi hviezdičkami.. Niekedy si ho určite opäť pozriem, ale momentálne hodnotenie tochto filmu je: ⭐️⭐️⭐️ a pol..

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Tak za mňa vydarená akčná sci-fi komédia. Ryan Reynolds si to dáva, niektoré scény sú vtipné pri ktorých som sa aj zasmial. V menších úlohách potešil Channing Tatum, a tiež aj Chris Evans ( pri ňom som aj mal tušenie, že ci ho neukážu - keď sa Ryan Reynolds na sekundu zahral na Captain Ameriku ). Ale samotný film , inak príjemná zábava, ktorá nenudí , zabaví. Takže budem aj zvedavý , že režisér Shawn Levy čo prinesie ďalšie. Ale predtým si budem musieť pustiť aj jeho tvorbu. Možno tento film nadhodnotim, ale mne sa to páčilo. A filmu musím momentálne nadeliť plný počet hviezdičiek. Moje hodnotenie filmu ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Black Panther (2018)

Marvelovky mám docela rád, ale Black Panther zaraďujem medzi zvláštne filmy. Ako akčné scény sú vo filme ako tak obstojné. Ale ako film no neviem, pri niektorých scénach som sa dosť nudil. Ale za to ma potešila účasť v menších úlohách dve herecké legendy ,, Forest Whitaker alebo Angela Bassett”. A čo sa týka hlavného predstaviteľa, tak určite že je škoda že dosť ,,skoro odišiel - do hereckého neba” Ale si od neho ešte niečo pustím , čo stihol natočiť. No ale kto za mňa , ako tak drží film je Martin Freeman.., a tiež Andy Serkis ( ktorý bol určite že lepší záporak ), než Michael B. Jordan ( mňa ako herec ešte nenadchol - takže si budem musieť ešte niaky ten film odneho pozrieť ). Z môjho pohľadu to je dosť slabá marvelovka, ktorá si viac ako tri hviezdy nezaslúži.., ale budem zvedavý že čo mi prinesie Black Panther 2. Film si určite niekedy zopakujem. Ale momentálne moje hodnotenie tejto marvelovky, sú slabé ⭐️⭐️⭐️

Krvavý sport (1988)

Po vyše desiatich rokov som si opäť pustil túto akčnú klasiku, ktorá tento rok už má 35 výročie. Ale jedno je isté že si stále drží svoju latku medzi akčnými bojovými filmami, zamerané na ,,bojové umenie”. Jean-Claude van Damme vo svojej životnej forme , vo svojej životnej úlohe ,, asi spolu z Kickboxerom”, v ktorom predvádza to najkrajšie z bojových umení v čom sa vyzná. A samozrejme nesmiem nespomenúť Bola Yeunga: ktorý je výborný ako záporak, a tuším že navždy zostane aj ako Chong Li. A mladučký Forest Whitaker ktorý si svoju roličku užíva , a je sa príjemne naňho pozerať. Za mňa Krvavý šport , je a už aj ostane kultovou akčnou klasikou ,,medzi arénovkami” A je to film ktorý si asi ,,viac než pravdepodobne - ešte X.krát pozriem” A čo sa týka hodnotenia, tak určite plných: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Meg 2: Příkop (2023)

Možno , že film trochu nadhodnotím, ale mne sa MEG 2 , ešte viac páčila než jednotka. Za mňa akčňejšia , zábavnejšia, áno miestami má to nereálne scény ( dinosaury, alebo chobotnica ), ale mne to tam svojim spôsobom aj pasovalo. Herci na čele z Jasonom Stathamom príjemný. Takže ak by sa rozhodli spraviť, takú fajnovo žraločiu sériu filmov, s tochto filmu ,,tak prečo nie”. Film si určite niekedy v budúcnosti ešte pozriem.. Ale momentálne za mňa a moje hodnotenie je: slabé ⭐️⭐️⭐️⭐️

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Po veľmi dlhej dobe som premýšľal , že aký film si pozrieť, ktorý som ( pravdu poviem - že ešte nevidel: samozrejme je toho ešte veľmi veľa filmov, čo som nevidel ). A tak som si povedal že si pustím tentoraz od Jasona Stathama ( ktorého mám tiež veľmi rád ). A tak som si pustil film MEG. Žraločie filmy mám rád. A tak som si pustil film. Ako v každom filme, tak aj tu Jason Statham sympaťák. V iných úlohách ma potešil aj Cliff Curtis. Film či už po akčnejšej stránke, alebo po tej dobrodružnej nebol zlý, ale zas ani najlepší. Samozrejme film neurazí, takže niekedy si ho určite že znovu pozriem. Ale tentoraz budem zvedavý, že s čím príde MEG 2. Moje hodnotenie filmu: ⭐️⭐️⭐️

Ex Machina (2014)

Za mňa veľmi príjemne sci-fi, zo sympatickým hercami, ako Alicia Vikander, či čím sympatickejší Oscar Isaac ( ktorého považujem za dosť dobrého herca ), no a Domhnall Gleeson ( tak jeho filmografiu, ešte nemám veľmi skuknutú - ale určite si dám záležať si pozrieť, ešte zopár jeho počinov - keďže u mňa je zatiaľ ako nováčik ). Čo sa týka filmu: tak naozaj prekvapivo zaujímavé ; príjemne a docela zábavne sci-fi, ktoré mi miestami trochu pripomínalo sci-fi film ( A.I. - Umelá Inteligencia ). Hudba vo filmu - dobrá.., za mňa dobre zahrané postavy… Režisér Alex Garland ma prekvapil - a to jeho tvorbu ešte nepoznám, ale ak bude pokračovať takým štýlom ako je Ex Machina - tak budem asi trochu spokojný. Nehovorím že je to niak perfektné sci-fi ktoré si človek stále pozrie, ale je to film ktorý sa oplatí viackrát pozrieť.. Aj keď si film ešte určite párkrát pozriem: a aj keď príjemným sci-fi, ale viac ako tri hviezdy mu neviem dať. Moje hodnotenie filmu: 3 / 5.

Ovládací panel
6 bodů