Hlavně nezávazně (2011)

Portman aj Kutchera mám rád, ale v tomto filme mi bolo jaksi jedno, čo sa s nimi deje a čo sa diať bude. Fádne. Som zvedavý na konkurenta Friends with Benefits.

Fish Tank (2009)

Vo filme mohlo prísť k znásilneniu, pomste, náhodnej smrti či zúfalému striptízu, ale nič z toho sa nestalo. Najväčšou tragédiou je totiž život na reťazi. Slušná symbolika, pôsobivá kamera, ale chýbal mi tu silnejší koniec...

Nouzový východ (2008)

Silný film, stojaci na vnútornom napatí dvoch ľudí, ktorí nedokážu prejsť núdzovým východom, aj keď ho majú rovno pred sebou. Ani prílišná snaha o riešenie problémov nezaručí ideálne manželstvo, ktoré podľa posledného záberu filmu ani neexistuje. V hlave mi navždy ostane scéna s narodeninovou tortou. Blbé...

Čas probuzení (1990)

Famózny De Niro s Williamsom v roli, ktorá dýcha na chrbát psychológovi z Good Will Hunting. V jednej scéne si tu normálne konkurovali o titul Najsympatickejší úsmev. Príjemná hudba, ideálny koniec, ale zimomriavky ani slzy neprišli. Zatiaľ. Verím, že hodnotenie raz zvýšim.

Minority Report (2002)

Viac, než samotný film, ma zaujal jeho námet. Spracovanie v štýle lietajúcich "Power Rangers" mi miestami trhalo kútiky, a dokonca ani Williamsova čisto orchestrálna hudba mi tu úplne nesedela. Verím, že keby boli pod filmom podpísaní Nolan, Zimmer a DiCaprio, oslovil by ma viac. Čím rozhodne netvrdím, že Spielberg a Williams sú horší. Tom? Ty horší si.

Prokletý ostrov (2010)

Väčšina filmov je o tom, že divák vie viac a len čaká, kedy na to postavy prídu. Scorsese tu diváka zapojil do veľkej hry plnej pochybností, ktorých som sa nezbavil ani po skončení filmu. Po prečítaní viacerých rozborov filmu a ujasnení si jedinej pravdy, som si kľúčové scény pozrel znovu a uvedomil si, že som videl film, ktorý v mojom rebríčku môže ohroziť prvých Top 5. Leonardo DiCaprio v podobnej situácii ako Kevin Spacey vo filme K-PAX, ktorý si však v závere sám vyberá svoj osud. Výnimočný film s hromadou silných scén, z ktorých však nikdy nezabudnem na padajúci popol. Podobne ma dostal len dážď v Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

Návrh (2009)

Ako býva pri podobných filmoch zvykom, dej bol až nechutne predvídateľný. Napriek tomu, vtipné miesta neboli trápne a viackrát som si ich pretáčal (dečka plodnosti nemala chybu :), sympatickí herci, pekná hudba a v niektorých momentoch dokonca zaujímavá kamera. Klasika neklasika, ja som sa bavil viac ako nedávno pri You've Got Mail.

Nějak se to komplikuje (2009)

Nancy Meyers musí byť fajn človek. Vzťahy zobrazuje triezvo, ale nie skepticky, a preto pri jej filmoch nepotrebujem roniť slzy, ani sa naopak naivne usmievať, a aj tak mám pocit, že som sa niečo naučil. Výhrady: Zimmerova hudba dosť kopíruje hudbu z filmu The Holiday (som presvedčený, že ho k tomu viedla Meyers), Alec Baldwin ma svojou zženštilosťou mierne vytáčal a Steve Martin... napriek tomu, že som bol milo prekvapený, ako prirodzene pôsobil a držal sa na uzde, neviem jeho osobu brať vážne.

Bang Bang Club (2010)

Po dlhšej dobe film, ktorému nemám čo vytknúť. Veľké prekvapenie, výborné obsadenie, priliehavá hudba a hlavne ATMOSFÉRA. Od prvých minút až po záverečné titulky som bol jedným z členov Bang Bang Clubu. Klobúk dole pred týmito štyrmi pánmi. Nechápem ich a zároveň chápem...

Téměř bez šance (1999)

Tak silný film, že by som sa do Thajska asi nikdy nevybral. Danes aj Beckinsale (podla mňa) výborný výkon. Avšak kamera a hlavne strih slabý priemer. "Nevieš prepojiť dve scény? Skús prelínačku!" :)