D.Moore

novinářský krysák

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 28 56 83 110
    • 26.3.2017  19:33

Stoprocentní završení více než povedené minisérie k výročí Národního divadla. Tentokrát jde o silný příběh věhlasné Hany Kvapilové ve velmi procítěném podání Jany Hlaváčové. Jaroslav Dietl to všechno napsal obdivuhodně, s pokorou a úctou, ale zároveň i tak nějak po svém. Říkám si, jak by to asi dopadlo, kdyby se mu dostala do rukou Bohéma.

• 26.3.2017  07:50

Zahořklý a nerudný Stroupežnický ve skvělém podání Jaromíra Hanzlíka vyráží v Národním divadle dveře s jedním autorem za druhým a po večerech sepisuje své Furianty (hned bych se na ně zase podíval). Nevěřili byste, jak zajímavý příběh z toho Jaroslav Dietl udělal. Obsazení je podobně bohaté jako v prvním sporu, zůstala také krásná hudba Vadima Petrova.

• 25.3.2017  19:42

Luděk Munzar exceluje, tyhle tvrdé postavy mu vždycky šly (a Jaroslav Dietl je vždycky uměl psát). Také zbytek obsazení je první liga, od Rudolfa Hrušínského přes Eduarda Cupáka po Václava Vosku, a celkově mi Spor architekta Zítka dosti připomněl České století - kvalitou i provedením.

• 20.3.2017  21:57
    Olympic slaví 40 let (koncert) (2002)

Ne že by pro mě každý koncert Olympiku nebyl zážitek (jsou to takoví naši Rolling Stones), ale tenhle už asi opravdu nic nepřekoná. Ano, může za to hlavně ono okénko hostů, které začne Sealed With A Kiss v podání Pavlů Bobka a Švába a pokračuje především Vzpomínkou plíživou a Z bílé černou, při nichž se na pódiu sejdou pánové Klein, Chrastina a Pacák. Očividně si to užívají a na plátně za nimi běží archivní záběry z té zlaté éry, je to prostě dojemné. Zbytek koncertu je stoprocentní rokenrol s kapkou nostalgie a se skvělou kulisou tisíců nadšených diváků.

• 19.3.2017  17:03
    Šest Napoleonů (TV film) (1986)

Sice trochu zmatený díl s příliš překotným rozuzlením, ale to, jak se Holmes předvádí před Watsonem a Lestradem, to je zkrátka něco nevídaného. Smál jsem se od plic, tentokrát snad tvůrcům ani o nic jiného nešlo.

• 19.3.2017  08:53
    Škola v Priory (TV film) (1986)

Zatím jeden z nejnapínavějších dílů, ďábelské tempo od začátku do konce.

• 18.3.2017  21:57

Nesmírná nuda. Navíc namyšlená a tak strašně dlouhá...

• 18.3.2017  14:09

Tohle mohla být vážně dobrá C. a k. gangsterka, ovšem kdyby se obešla bez té otravné politiky. Hereckou sestavu na to rozhodně měla.

• 18.3.2017  11:34
    Ohyzdný žebrák (TV film) (1986)

Na příbězích Sherlocka Holmese se mi líbí, že i ty, které nedopadnou úplně překvapivě, mají působivou pointu. V případě Ohyzdného žebráka je to taková krásně lidská tečka. A kromě toho se Holmes s Watsonem od začátku epizody do konce skvěle špičkují.

• 15.3.2017  06:12
    Opatské sídlo (TV film) (1986)

No ano, snad každý divák brzy pozná, že "to bylo jinak". Jenže jak? Na to zase musí přijít až Sherlock Holmes.

• 14.3.2017  06:24
    Musgraveský rituál (TV film) (1986)

V tomhle případu je vše. Záhadné sídlo, tajemná minulost jeho obyvatel, velmi ošklivá smrt, poklad, láska... A samozřejmě také zprvu zachmuřený a nevrlý Holmes, který se po úžasné maniakální fázi na drogách stane zase tím zarputilým, očividně dobře se bavícím detektivem - konzultantem.

• 13.3.2017  21:53

„Takhle opici nikdy nechytíte.“ - „A vy už jste někdy chytal opici?“ - „Jestli jsem někdy...! Dámo, byla byste překvapená.“ Kongův syn je takový příjemně odlehčený dovětek za původním příběhem - odlehčený snad ve všech směrech od naivního příběhu přes zbytečně dětinské chování titulního opičáka po humor a souboje s monstry, které vlastně ani nejsou moc napínavé, "pouze" naprosto skvěle animované. Ani mi nevadilo, že se na ostrov přijelo až v polovině filmu, protože do té doby byla radost sledovat zejména Roberta Armstronga. Závěr se ovšem povedl na sto procent.

• 10.3.2017  23:31

Moc dobře natočený, ale s postupem času čím dál horší film. Bohužel. Těšil jsem se a nemůžu říct, že bych se nedočkal povedených scén (útok na helikoptéry nic nepřekonalo) a nápadů, jenže scénář se někdy po půlhodině dostal do docela otravné smyčky "dobová píseň - jde se - objeví se monstrum - bitva/útěk - dobová píseň - jde se - objeví se monstrum...", přibývalo velmi podivných situací a scén (loď) a hlavně mě nezajímala téměř žádná lidská postava. Aby také ano, když většina z nich byla úplně zbytečných (třeba Tom Hiddleston skoro celým filmem jen tak projde a nic extrovního nepředvede), nevyužitých (naneštěstí zrovna John Goodman) nebo vyloženě otravných (John C. Reilly)... Vážně škoda. Nečekal jsem druhou Godzillu, ale aspoň dobrou zábavu.

• 7.3.2017  20:21
    Druhá skvrna (TV film) (1986)

Opět vynikající díl. To Holmesovo nakažlivé nadšení pro věc, které Jeremy Brett tak dokonale zahrál, to se musí vidět.

• 6.3.2017  21:18
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Je mi úplně jedno, že to není původní český seriál, protože to je především skvělý seriál, jehož každý díl mě velice bavil a přímo natěšil na ten další. Svět pod hlavou je výborně napsán, zahrán i natočen, od prvního dílu je to navíc všemi mastmi mazané (což bohužel řadě nepřemýšlejících diváků nedošlo, a tak si prostě zanadávali a dál se nedívali), nikdy nechtěně směšné a častokrát velmi napínavé. Drama se tu přirozeně mísí s humorem, kriminálka s tajemnem... Na rozdíl od jiných seriálů jsem ani jednou neměl pocit, že se právě něco děje jen proto, aby se zkrátka natáhl čas a aby se díky tomu natočila další epizoda. Nic nebylo navíc. A závěr byl tak skvělý, že bych si Svět pod hlavou nejraději hned pustil znovu.

• 5.3.2017  17:45

Adina Mandlová to v poslední scéně sice poněkud přehnala, ale jinak předvedla vážně dobrý výkon - neznamená to však, že ostatní nějak zahanbila. Vůbec ne. Film je to v první řadě hořký, ale přesto jsem z něj cítil i silnou naději.

• 5.3.2017  17:41
    Prázdný dům (TV film) (1986)

Holmes je zpět... A na rozdíl třeba od ruského zpracování této povídky je skvělé, že se na něj dlouho nečeká, a když se čeká, čekání nevadí, protože ho Watson hravě utáhne sám. Shledání je dojemné, radost obou hrdinů přímo hmatatelná, a že doktora hraje jiný herec, bych si vůbec nevšiml, kdybych to nevěděl předem.

• 5.3.2017  14:26
    Casper (1995)

Stále pěkný rodinný film v tom nejlepším slova smyslu (tedy má pro každého něco) s fantastickými triky, milým humorem a krásnou Hornerovou hudbou, díky níž je závěr vážně dojemný.

• 4.3.2017  20:23

Všechno v pořádku, žádného rozvláčného začátku ani zdržujících flashbacků jsem si nevšiml. Montgomery Clift hraje jako Gregory Peck v nejlepší formě a je stoprocentně přesvědčivý, příběh se postupně jaksepatří zašmodrchá a jak dopadne, jsem opravdu netroufal odhadovat.

• 4.3.2017  16:41

Docela roztomilá soudnička s krásně vetchým Milošem Kopeckým. Doufal jsem v dobrou pointu a naštěstí jsem se dočkal.

• 3.3.2017  23:22

Pokazil mi to zbytečně vulgární Profesor X... Vyšší přístupnost přece nemusí hned znamenat, že i takováto důstojná postava, která ve filmu rozhodně má důstojné scény, najednou začne mluvit s odpuštěním jako kanál. Jinak jsem ale spokojený, zahráno i natočeno (obzvlášť při vzpomínce na předchozího Mangoldova Wolverina) je to přímo výborně a bojové scény se vyrovnají těm nejlepším, do nichž Wolverina zapletl Bryan Singer - jen jsou krvavější, což není na škodu, ačkoliv tedy nepatřím k těm, kterým "to celou dobu chybělo". Také se mi líbilo, že trailery (které mě nijak tedy zvlášť nenadchly) nevyzradily vše a Logan má v rukávu docela hodně trumfů.

• 26.2.2017  08:23
    Duna (1984)

Do útoku na základnu to nebylo tak špatné, po něm už ano. Líbilo se mi sice, s jakou vážností se David Lynch a spol. pokusili Dunu natočit, no ale mnohdy nechtěně směšný výsledek jejich snažení bohužel úplně neodpovídá. Nicméně se mi chce trochu škodolibě dodat, že přece jen jde o věrnou adaptaci knihy - kniha mě totiž nudila dost podobně. O zmateném příběhu a otravných vševysvětlujících vnitřních hlasech raději ani nemluvím, zrovna tak nebudu kritizovat například Stinga a na jeho roli se pokusím zapomenout.

• 25.2.2017  22:59
    Johnny Cash: For Kenya (koncert) (1991)

V necelých šedesáti letech a čerstvě po bypassu sice Johnny Cash nebyl v ideální formě, ale je to znát pouze na úvodních dvou písních, které působí utahaně i zásluhou poněkud mdlé kapely. Zbytek koncertu už je ale po všech stránkách lepší a potěšilo mě, že nejde o klasické "Best of" vystoupení, ale díky tomu, že se odehrává v kostele, zazní i jinak naživo málo slýchané písně jako Five Feet High And Raising nebo A Thing Called Love. Výborné bylo, že i písně měly české titulky.

• 25.2.2017  22:53

Důstojný dokument. Škoda jen, že téměř pominul, jak (a díky komu) se Cash zbavil závislosti na drogách, když předtím tak pečlivě líčil, jak a proč k ní přišel. Závěr byl dojemný, ale to se dalo čekat.

• 25.2.2017  20:10
    John Wick 2 (2017)

Zpočátku je druhý John Wick vlastně stejný jako ten první, nicméně není to nijak na škodu a postupem času (zejména během strhující části odehrávající se v Itálii) začne být přece jenom jasné, že tenhle film je opravdu větší a v jistém ohledu ještě nápaditější než jeho starší bratr. Moc se mi líbil propracovanější svět všech těch vrahounů, velký lov na Johna Wicka a zrcadlové finále, které mi připomnělo Muže se zlatou zbraní. Keanu Reevesovi jsem věřil všechno a jeho kolegové a kolegyně (kouzelně drsná Ruby Rose) se rozhodně nedali zahanbit. Docela by se mi líbilo, kdyby Chad Stahelski v budoucnu natočil bondovku, protože akční scény mu jdou stejně jako ty neakční a výsledek by byl rozhodně zajímavý.

• 22.2.2017  23:24

Přímo úchvatně natočená podivnost - po Purpurovém vrchu další pro současného diváka ne zrovna obvyklý horor (ani zdejší žánrové zařazení si s ním neví moc rady :)), který si mě ale dokonale omotal kolem prstu. Především mě tedy každou chvíli dokázal něčím překvapit, což bylo asi ze všeho nejlepší. Priessnitzovi se o takové vodoléčbě nesnilo, a mně, kterého Prokletý ostrov tolik nudil, o takovém bijáku asi také ne.

• 21.2.2017  17:49
    Vetřelci na Měsíci (TV film) (2014)

Ať žije paranoia, že...

• 20.2.2017  21:00

Natočit jeden z nejvousatějších Holmesových příběhů tak, aby byl zajímavý, ačkoliv divák ví, co se (ne)stane, to je asi docela nevědčný úkol. No ale povedlo se, ba co víc, dopadlo do výborně. Uštvaný Jeremy Brett je v úvodních minutách skvělého finále druhé řady výborný, stejně skvěle ovšem hraje v posledním dějství, kdy už Holmes zkrátka a dobře ví, co přijde, a jen čeká, kdy to přijde. David Burke nezůstává svému kolegovi nic dlužen a Moriarty působí opravdu ďábelsky.

• 20.2.2017  20:51

Holmes řeší případ na tři dýmky, nadšením skáče přes pohovku... Jeremy Brett je vážně úžasný a na rozdíl od předlohy se už teď přimotá do cesty profesoru Moriartymu, což je jedině dobře.

• 20.2.2017  05:21
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Seriál s velmi dobrým úmyslem, od kterého jsem čekal "České století 2", ale tak úplně jsem se ho nedočkal. Především za to může příliš mnoho epizod, které Bohéma má, a to, že její děj zdržují postavy, které si tvůrci vymysleli, ačkoliv by to docela stejně šlo i bez nich. Také jaksi nafoukaná režie Roberta Sedláčka se mi ne vždy líbila. Zkrátka dílů mohla být klidně polovina a mohly se soustředit pouze na to nejlepší - na herecké výkony Vladimíra Javorského, Michala Dlouhého, Jaroslava Plesla, Petra Stacha, Saši Rašilova nebo Lenky Vlasákové, díky nimž to celé stálo alespoň trochu za to a bez nichž by Bohéma nebyla ani zdaleka taková.

<< předchozí 1 2 3 4 28 56 83 110