D.Moore

novinářský krysák

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 81 108
    • 16.1.2017  19:48

Té vlně kritiky moc nerozumím. Já viděl od začátku do konce nesmírně zajímavý a poutavý televizní film plný skvělých výkonů (že bude Vladimír Javorský výtečný, jsem tušil, ale stejně mě potěšil i David Novotný, který sice Jaroslavu Marvanovi vzhledem moc podobný není, ale hraje přesně jako on) a uvěřitelných emocí (Štěpánkův projev, Burian neschopný dělat humor...), s pečlivou výpravou a příjemnou dobovou atmosférou. Míchání fikce a pravdy mi vůbec nevadilo, protože ruku na srdce - kdyby se tvůrci oháněli tím, že točí stoprocentní pravdu, stejně by se našli diváci, kteří by jim to nevěřili a vyčítali, tak jaképak copak. Naopak to natáčení fiktivních filmů inspirovaných těmi existujícími je dobrý nápad a docela legrační oživení. "Vypravěčský" příběh z roku 1968 se scénáři určitě povede nějak zužitkovat, nadbytečný mi tedy rozhodně nepřipadal.___P.S. Že je libovolná minuta prvního dílu Bohémy lepší než celá Renčova Lída Baarová, to snad ani dodávat nemusím.

• 14.1.2017  21:49

První film byl, myslím, lepší. Na Tajemství Stříbrného jezera mi totiž vadilo, že právě Stříbrné jezero bylo ze všeho nejméně zajímavé a co hůř, finále v jeskyni bylo tak odbyté a přestřelka tak chabá... Jinak ovšem byla spousta věcí v pořádku, od herců po milý humor, a těším se na další příběh.

• 14.1.2017  13:03

Konejšivý film, který můžu doporučit snad každému, kdo se právě potýká s horší až špatnou náladou - opravdu ji dokáže zahnat (testováno na lidech). Komedie těží nejen z Allenových oblíbených vztahových propletenců a křivolakých cest lásky/osudu, ale pořádnou dávku humoru do ní přimíchává antický chór (úžasný nápad) a kouzelná Mira Sorvino.

• 10.1.2017  19:40
    Paterson (2016)

Poetický příběh patersonského Petrarky Patersona aneb Někdy prázdná stránka skýtá nejvíc možností. Na nový kousek Jima Jarmusche jsem se opravdu hodně těšil a nevěděl jsem o něm víc než to, že hlavní hrdina řídí autobus. Doporučil bych všem totéž... Ale vlastně proč? Je mi totiž jasné, že kdykoliv Patersona uvidím znovu, bude mě bavit úplně stejně, ačkoliv budu vědět, co na mě chystá. V celé té jednoduchosti je velká síla. A Jim Jarmusch si s ní opět vyhrál tak moc, že ho zkrátka nelze nepodezírat z toho, že Adama Drivera do šoférské role vybral hlavně podle jeho příjmení. "Aha!"

• 7.1.2017  22:16

Nebylo to vůbec jednoduché, ale povedlo se. Velmi sympatičtí herci, příjemně dobrodružná atmosféra, žádné násilné scenáristické veletoče ve snaze co největšího odlišení se od původních snímků, téměř žádné moderní filmařské zbytečnosti (s výjimkou občas roztřesené kamery). Nepatřím k divákům, kteří by o filmových Mayovkách mluvili jen a jen s úctou a obdivem (podle mě je z velké části vylepšil až náš dabing) a asi také proto nemám s touhle takový problém.

• 7.1.2017  11:54

Vím, že konkurence je velká, ale přesto si myslím, že Výstřely na Broadwayi jsou jednou z nejlepších komedií Woodyho Allena. Nezaměnitelný (nejen) černý humor v kombinaci s dobovou gangsterskou atmosférou a do jednoho skvělými hereckými výkony, to je zkrátka něco pro mě. Jennifer Tilly a Jim Broadbent jsou tady obzvlášť výborní.

• 3.1.2017  06:00
    Vaříme s Mírou (TV pořad) (2016)

"Á, už to začíná vonět... Ne, to jsem já." Vaříme s Mírou je o něco jednodušší a lidovější parodie než Luxus na talíři, no ale ona si taky právě tu jednoduchost a lidovost bere na paškál, takže se není čemu divit. Utahuje si nejen z prostoduchých kuchyňských dobytků, kteří v zájmu podbízivé originality snědí cokoliv, ale i z lidí, kteří se jimi nechají inspirovat. A to je dobře. Obzvlášť tedy Mírův humor je tak rafinovaný, že se člověk opravdu cítí trapně, ačkoli se zároveň smíchy mlátí něčím do hlavy. "Je to rychlý, levný, děti se po tom utlučou a ještě vám zbyde na pívo."

• 2.1.2017  21:50
    Luxus na talíři (TV pořad) (2016)

"Chudý zdobí stříbrem, my zlatem." Neskutečná parodie - doufal jsem, že něco takového někdy vznikne, protože všech těch odborníků na vaření jsem už opravdu přejeden, ale že to už vzniklo, to jsem dodnes netušil. Je sice pravda, že pokud doma nemáte sicilské citróny, normanské máslo, rumunské lanýže z Banátu, třešně z Chile, americké rozinky nebo čerstvě nadojené oslí mléko, podle rad Roberta Mikluše si ani nenamažete chleba, ale záchvatům smíchu to nijak nepřekáží. Naopak - kdo by měl humoru málo, ať se začte do komentářů pod jednotlivými díly a žasne, jak se lidé navzájem trumfují v soutěži o nejdelší vedení na světě. "Když nemáte husí vajíčka, tak použijte nekompromisně husí."

• 1.1.2017  21:49

Bezchybné herecké výkony, zejména tedy ty dva hlavní, o tom není pochyb. Jenže co by byli tak kvalitní představitelé platní, kdyby neměli štěstí na zajímavý námět a na režiséra, který ho dokázal zajímavě také natočit. Až na evropský "vtip" s podchodem pro žáby a na "vtip" s obrácením pacientky to bylo velmi dobré - jemně citlivé a s krásným koncem.

• 1.1.2017  13:18

Když Zaz říká, že ať jí jakkoliv, na pódiu se vždycky cítí dobře a má radost, není to žádná přetvářka. Je to vidět. A slyšet.

• 1.1.2017  08:04

Prvotřídní koncert. Musím říct, že Lady Gaga, která mě svým obvyklým repertoárem a provokativním vystupováním nikdy pořádně nezaujala, se tady předvedla jako špičková zpěvačka a okouzlující šoumenka. Na slávě Tonnyho Bennetta se rozhodně nijak nepřiživuje, naopak je mu zcela rovnocennou partnerkou. Klidně to mohlo být i delší.

• 31.12.2016  18:36
    Nebezpečí klidu (studentský film) (2015)

Příjemně zasněná metafora s více než nádechem absurdity, navíc zručně a dobře zahraná (kromě Evy Josefíkové obzvlášť Svatavou Milkovou). Jen mohla být kratší a loutky klidně vynechat. I když...

• 31.12.2016  08:33

Jeden z mých nejoblíbenějších Holmesových případů a zároveň nejlepší díl první série tohoto seriálu. Pátrání je trochu odlehčené a vánoční nálada mu dává hřejivý nádech lidskosti, Jeremy Brett exceluje a David Burke mu coby Watson stačí, jak jen to je u této dvojice možné.

• 30.12.2016  22:53

Pravda, nijak převratné dobrodružství to není, ale až tak přísnou kritiku si podle mě nezaslouží. Film kazí hlavně to, že tvůrci opět neznali míru a za každou cenu potřebovali natočit například naskakování na vlak nebo finále se stádem digitálních zvířat... Jenže je asi ani nenapadlo, že víc než o takové zbytečné a navíc ne moc dobře udělané scény by divák stál třeba o alespoň trochu napínavý závěrečný souboj muže proti muži, při němž by se mohl třeba jen maličko bát o hlavního hrdinu nebo o jeho dámu v nesnázích. No co. Alespoň že první hodina se mi sledovala vcelku dobře, prkenný představitel Tarzana byl vlastně sympatický, Samuel L. Jackson mě tu a tam pobavil a Gregson-Williamsova hudba mile překvapila.

• 30.12.2016  19:13

Atmosféra za milion - tak napínavá, že má místy co do činění snad i s hororem. Ne že by to Holmesovi bránilo v očividném nadšení, se kterým se pouští do vyšetřování.

• 29.12.2016  20:57

Mám moc rád netrpělivého Holmese, který nejprve křičí na člověka neschopného říct cokoliv užitečného, aby se na něj vzápětí jen mlčky díval a další otázky kladl pouze pohybem obočí. Nejen díky tomu je tenhle případ vážně skvělý.

• 28.12.2016  22:46
    Adidas versus Puma (TV film) (2016)

Zajímavý film, až nečekaně. A příjemně natočený. Pokud jste na tom jako já a o botách titulních značek nevíte víc než to, že si je nemůžete dovolit, budete myslím mile překvapeni.

• 28.12.2016  20:05

Tyhle případy, v nichž tak docela nejde o pátrání po zákeřném vrahovi, z mého pohledu dělají Holmese Holmesem. Ukazují ho jako schopného vyšetřovatele, který se dokáže obdivuhodně zarputile hnát za něčím, co ho zaujalo, a zároveň tím pomáhá člověku v nouzi. Film to všechno skvěle vystihl.

• 27.12.2016  19:26

Odhalení tentokrát není nijak překvapivé ani dramatické, ale přesto se mi moc líbí, že si tvůrci pro začátek seriálu vybrali tyto poněkud opomíjené, ovšem ne nezajímavé případy. Holmes je od začátku do konce v pohybu (moje podezření, že právě Brettovým pojetím se Benedict Cumberbatch inspiroval nejvíce, je čím dál silnější), usilovně přemýšlí a má z toho očividnou radost, Watson se s každou epizodou zapojuje víc a víc.

• 27.12.2016  17:28
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Nejtradičnější a v jistém smyslu zároveň také nejpovedenější letošní vánoční pohádka. Štědrá výprava, sympatické herecké obsazení i výkony a zajímavý romantický děj. Kdyby to bylo kratší a nebylo občas tak překombinované, bylo by to ještě lepší.

• 27.12.2016  11:48
    Guadalcanal (1943)

Válka byla v roce 1943 (stále) v nejhorším, cloumala světem a nechystala se polevit, a tak se Ray Harryhausen podle mého názoru velmi správně rozhodl propagandistickou rekonstrukci bitvy o Guadalcanal natočit výhradně za pomoci modelů vojenských vozidel a letadel - neuvidíte v ní jediného opravdového ani loutkového vojáka. I tak je to velmi působivé a informačně docela bohaté.

• 26.12.2016  23:22

Výborný případ, tajemný, napínavý a snad by se dalo říct i akční. Něco mi říká, že se brzy zařadím k lidem, kteří na Brettova Sherlocka nedají dopustit. Watson toho sice opět moc nedokázal, ale i tak bylo vidět, že je pro Holmese při přemýšlení i při našeptávání rad během výslechu svědkyň velmi důležitý.

• 25.12.2016  22:36
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Anarchistická pohádka, vlastně přímo čistokrevná parodie příběhu o Zlatovlásce, které to pokazí až rozvleklý, osudový a naneštěstí smrtelně vážně míněný konec. Do té doby ovšem jde o jedinečnou pakárnu, jež míchá kdeco s kdečím a je jí to úplně jedno, protože díky tomu například nechává postavy přirozeně hovořit současným jazykem a dělat věci, které se jindy rozhodně nesluší. Rázná hippie princezna mě ohromně bavila stejně jako třeba gestapácké kožené kabáty steampunkových nohsledů zlého knížete, oražená mluvící zvířena nebo ostatní princezny zabavující piráty způsobem, který by se jejich manželům asi nelíbil. Absolutně netuším, co taková záležitost dělala na Vánoce v hlavním vysílacím čase a jaké následky budou mít děti, které ji viděly, ale já se namouduši - šíleně - pobavil. A abych nezapomněl, mělo to výbornou hudbu.

• 25.12.2016  17:51

Bud Spencer a Terence Hill mají určitě lepší, ale také horší filmy. Hroši v Africe jsou takový lepší průměr s několika památnými scénami, z nichž mně osobně se nejvíce líbí netradiční závěrečný souboj, který není žádnou davovou mlátičkou, nýbrž soubojem jednoho proti jednomu - a tím jedním je Bud Spencer.

• 25.12.2016  11:14

Úžasná animace a ještě lepší poselství. Ponurý, ale přesto hřejivý film.

• 25.12.2016  10:54

Splácanina, která by udělala lépe, kdyby se soustředila jen na jednu příběhovou linku (ideálně na hledání Poklad králů, protože Dutá jehla je udělaná velmi dobře), ostatní pustila z hlavy a především kdyby byla alespoň o půl hodiny kratší. Představitel Lupina mi na rozdíl od ostatních diváků nevadil, Evu Green i Kristin Scott Thomas bylo také příjemné vidět a režie byla celkem efektní, jenže všechno to zachránit nemohlo. Obzvlášť nesmírně natahovaný konec mě málem zabil. Ano, knihy jsou svým způsobem také brak, ale aspoň to o sobě ví.

• 25.12.2016  09:52

Scratoivy scény z Mamutího drcnutí sestříhané do jednoho kraťasu a s jiným koncem, který si udělá legraci například z Blízkých setkání třetího druhu. Na rozdíl od páté Doby ledové jsem se dobře bavil.

• 25.12.2016  09:51

Spíše otravné než vtipné... Je velice zvláštní sledovat na jedné straně ztřeštěné postavičky dělající ztřeštěné věci, kroutící se, poskakující a podivně vřískající, a na druhé straně tradičně umolousaný příběh o rodinných hodnotách. Ani jedno z toho mě pořádně nezajímalo, zápletka s asteroidem se navíc jako by ani nebyla důležitá a obzvlášť když jsem vzpomínal na nedávné Croodsovy, kteří skoro totéž téma podali mnohem zábavněji, bylo mi smutno. Body dávám jen za Scrata, za maniakálního Bucka a za několik málo milých vtípků.___P.S. Máte-li DVD astojíte-li jen o Scratovy vylomeniny, pusťte si 15minutový kraťas Scrat: Ve vesmíru, což jsou vlastně všechny Scratovy scény sestříhané dohromady a opatřené jiným koncem.

• 24.12.2016  20:40
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Sympaticky to začíná, ale dlouho to nevydrží. Jaromír Hanzlík si tohoto záporáka za rámeček asi nedá, nicméně jeho fanoušci ho možná ani proklínat nebudou, protože ho s velkou pravděpodobností ani nepoznají, a také hlavní mladí hrdinové (i když sympatičtí) jsou jaksi mdlí. Trochu zajímavě hrají jen Lukáš Vaculík, Jitka Ježková a Táňa Pauhofová. Nápad zbraně vs. vědomosti byl dobrý, ale chtělo to asi přidat více humoru.

• 24.12.2016  13:32
    Kočka a pes (1982)

Žádná sláva... A není to jen tím, že vedle Buda Spencera chybí Terence Hill, protože on se bez něj dokázal obejít, když měl dobrou příležitost (skvělý film Buddy míří na západ nebo třeba Charleston). Je to zkrátka mizerná komedie. Ale úvodní scéna s prodáváním vysavače se povedla.

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 81 108