D.Moore

novinářský krysák

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 82 109
    • 22.2.2017  23:24

Přímo úchvatně natočená podivnost - po Purpurovém vrchu další pro současného diváka ne zrovna obvyklý horor (ani zdejší žánrové zařazení si s ním neví moc rady :)), který si mě ale dokonale omotal kolem prstu. Především mě tedy každou chvíli dokázal něčím překvapit, což bylo asi ze všeho nejlepší. Priessnitzovi se o takové vodoléčbě nesnilo, a mně, kterého Prokletý ostrov tolik nudil, o takovém bijáku asi také ne.

• 21.2.2017  17:49
    Vetřelci na Měsíci (TV film) (2014)

Ať žije paranoia, že...

• 20.2.2017  21:00

Natočit jeden z nejvousatějších Holmesových příběhů tak, aby byl zajímavý, ačkoliv divák ví, co se (ne)stane, to je asi docela nevědčný úkol. No ale povedlo se, ba co víc, dopadlo do výborně. Uštvaný Jeremy Brett je v úvodních minutách skvělého finále druhé řady výborný, stejně skvěle ovšem hraje v posledním dějství, kdy už Holmes zkrátka a dobře ví, co přijde, a jen čeká, kdy to přijde. David Burke nezůstává svému kolegovi nic dlužen a Moriarty působí opravdu ďábelsky.

• 20.2.2017  20:51

Holmes řeší případ na tři dýmky, nadšením skáče přes pohovku... Jeremy Brett je vážně úžasný a na rozdíl od předlohy se už teď přimotá do cesty profesoru Moriartymu, což je jedině dobře.

• 20.2.2017  05:21
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Seriál s velmi dobrým úmyslem, od kterého jsem čekal "České století 2", ale tak úplně jsem se ho nedočkal. Především za to může příliš mnoho epizod, které Bohéma má, a to, že její děj zdržují postavy, které si tvůrci vymysleli, ačkoliv by to docela stejně šlo i bez nich. Také jaksi nafoukaná režie Roberta Sedláčka se mi ne vždy líbila. Zkrátka dílů mohla být klidně polovina a mohly se soustředit pouze na to nejlepší - na herecké výkony Vladimíra Javorského, Michala Dlouhého, Jaroslava Plesla, Petra Stacha, Saši Rašilova nebo Lenky Vlasákové, díky nimž to celé stálo za to a bez nichž by Bohéma nebyla ani zdaleka taková. Tři a půl hvězdičky.

• 19.2.2017  22:12

Tak mám pocit, že ten předchozí díl Bohémy byl zcela zbytečný, jakoby vycpávkový. Všechno podstatné se stalo až tady, příběh každé postavy dostal svůj důstojný konec (Vladimír Javorský mě bez přehánění dojal) a díky působivě natočenému překračování hranice se nakonec jakžtakž podařilo vypointovat i vypravěčskou linku z roku 1968... A, musím si rýpnout, také se tentokrát nikdo nesvlékl.

• 19.2.2017  20:12

Skvělá scéna s Watsonem a Holmesem v holičství, Holmes ohledávající místo činu, sugestivní oběšení, roztomile vtipná tečka v závěrečných titulcích... Druhá série tohoto seriálu zatím zkrátka ani jednou nezaškobrtla.

• 18.2.2017  09:18

Zatím rozhodně jedna z nejlepších epizod tohnoto seriálu. Obzvlášť když pochybující Holmes přestane pochybovat a se stoprocentním sebevědomím se znovu zahryzne, nemá to chybu.

• 17.2.2017  21:45
    Zlato (2016)

Zaujal mě trailer a proměna Matthewa McConaugheyho (myslel jsem, že to je maska, ale on se prý vážně tak zřídil...), nadchnul mě soundtrack Daniela Pembertona... O skutečném příběhu jsem nevěděl nic, režiséra jsem neznal, šel jsem do kina a nelituji. Zlato je lehoučký, svěží a takový ten stále přehledný film, který krásně míchá dobrodružný žánr s dramatem jednoho umíněného moderního zlatokopa, jenž hledá a hledá, ačkoliv možná už našel, jen o tom neví. Samozřejmě, zní to jako ohromné klišé, ale za celé dvě hodiny mě ani jednou nenapadlo, že sleduji něco, co jsem vlastně už mnohokrát viděl. Naopak mě film neustále mile překvapoval, ocenil jsem, že hlavní hrdina je vlastně sympaťák (a zaplaťpámbu ne žádný žralok ve stylu Vlka z Wall Street), že není problém mu porozumět a díky tomu celý příběh vlastně prožít s ním. Velmi mě pak překvapily dvě věci - závěrečných asi patnáct minut, o nichž psát nebudu, a že ve filmu hrála i Bryce Dallas Howard, kterou jsem až do titulků nepoznal.

• 16.2.2017  19:31

Není to špatný film, napodruhé se mi bude nejspíš líbit ještě víc, protože mu nejde o nic jiného, než aby diváka dobře pobavil a neudělal si ostudu, a to je docela sympatický přístup. Stejně mě ale mrzí, že nevznikl nějaký nápaditější remake, který by Statečné zase posunul do jiného prostředí - vždyť to mohla klidně být gangsterka, příběh z druhé světové, studenoválečné retro, sci-fi z jiné planety... Podívejte se, co s tou okoukanou zápletkou onehdy dokázal Pixar v Příběhu brouka.

• 16.2.2017  18:29

Další velmi napínavý případ, Holmesovi protivníci jsou tentokrát přímo nevídaně slizcí a nevypočitatelní a divák má zase ten pocit, že jde o vše. Mycrofta jsem si sice nikdy tak starého nepředstavoval, ale co, oba Holmesové se (i s Watsonem) především krásně doplňovali a nepředháněli se, jak tomu bývá v jiných adaptacích.

• 15.2.2017  06:14

Tuhle povídku jsem neznal a velmi příjemně mě překvapila. Atmosféra přímo hororová a výborný začátek druhé série.

• 13.2.2017  20:27

Ne vyloženě příjemný, ale rozhodně zajímavý a velmi autentickým dojmem působící film - co postava, to nějakým způsobem divný člověk. A zdaleka ne vždy sympaťák. Osudy všech mladých i starších hrdinů jsou poutavé a nevypočitatelné, některé se vyvíjí (k lepšímu, k horšímu) a jiné se vlastně točí pořád dokola, podobně jako místní rádia hrají stále tytéž písně a jen občas mezi ně zařadí nějakou neohranou. Peter Bogdanovich to vše natočil tak mazaně, až má člověk pocit, že doopravdy sleduje film z padesátých let - tak trochu ospalý film, který plyne pomalu proto, že si to zkrátka může dovolit.

• 12.2.2017  21:46

Nanicovatý, až směšný úvod s tankem, dále řada prázdných scén, znárodňování, které vypadá přesně tak, jak divák čeká, černobílé postavy, další nahý zadek (už jsem to původně ani nechtěl zmiňovat, ale nedalo se).... A pak opět výborný Vladimír Javorský, který tentokrát jako jeden z mála předvedl něco zajímavého. O moc víc mi tato epizoda nedala.

• 12.2.2017  20:05

Nesmírná dvouhodinová nuda. Otravná. Pár světlých okamžiků ji nemohlo zachránit a také nezachránilo.

• 12.2.2017  10:27
    Kruh (2002)

Řada skvělých scén, slušně záhadná atmosféra a zručná režie, která si místy vážně hezky pohrává s ohranými klišé hororových filmů (během úvodu hned několikrát, třeba se dveřmi od lednice). Bohužel to v jedné chvíli tak trochu logicky zadrhlo a mně se do hlavy dostalo několik otázek týkajících se kletby a jejího zrušení (takže SPOILER): Proč měla Rachel halucinace po celou dobu, když se jí kletba vlastně už netýkala a zemřít měl jen Noah (a později Aidan)? Je v tom nějaké pravidlo ve stylu "Sice neumřeš, ale halucinace mít budeš, dokud neumře ten druhý"? Nebo je to prostě díra ve scénáři? Byl bych ochotný přistoupit na vysvětlení, že Racheliny halucinace byly jen vzpomínky na to, co viděla na videu, ale tomu by zase nohy podkoplo finále ve studni... No, nevím.

• 11.2.2017  17:10

Na můj vkus místy až příliš překombinovaný film, navíc myslím, že také o něco delší než bylo nutné, nicméně pořád je to zábava a překvapivý konec je opravdu působivý. Úžasná Marlene Dietrich a výtečná hudba (nevědět, že ji složil Leighton Lucas, tipoval bych raného Bernarda Herrmanna).

• 11.2.2017  13:12
    Rusalka (divadelní záznam) (2002)

Uživatelka naxicka to shrnula víceméně všechno, protože Rusalka bez pohádkové atmosféry a takřka bez jakékoliv lyriky opravdu není tou pravou Rusalkou. Úsporná scéna se mi ale občas líbila, třeba úvod prvního obrazu s cákajícími se lesními žínkami byl moc pěkný a ohnivé zjevení Ježibaby také.

• 7.2.2017  20:59
    Péťa a vlk (TV film) (2014)

Opravdu skvělý převod Prokofjevovy klasiky pro nejmenší, malé, velké i největší posluchače. Tvůrci filmu si s Péťou a vlkem vyhráli, živé herce zkombinovali se stylovou animací a vzniklo něco nesmírně půvabného. Zkrátka učiněná radost, kterou nelze dobře popsat - je třeba vidět a slyšet.

• 7.2.2017  13:29
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

Myslím si, že Miloš Macourek by měl z téhle crazy podívané radost, ne šok jako někteří přehnaně prudérní jedinci. A zřejmě by se dost nasmál. Samozřejmě, Trpaslík není každou minutu skvělý. Ale velmi často je to tak originální smršť všemožných nápadů, jejíž tvůrci se nenechali svázat snad žádným pravidlem a dělají si, co se jim zamane. Navíc je ta smršť s velkým přehledem zahraná (Michal Suchánek, Petr Nárožný, Martin Hofmann...) a zručně natočená, takže nakonec pozitivní dojmy vlastně musely převážit. Velkou zásluhu na tom měla i nejlepší závěrečná epizoda, kde se podařilo využít vše, co bylo připraveno, promíchat to a suverénně podat dobře se bavícím divákům (teď mluvím hlavně o zombie scéně v chatě).

• 6.2.2017  17:35

Za dalšího svlečeného herce (já vím, Roberte Sedláčku, každý máme nějakou úchylku...) a za zbytečně laciné králíky nakonec strhávám hvězdičku, ale jinak byl čtvrtý díl Bohémy velmi silný a působivý. Mrazivý. Zejména tedy díky nekompromisně podanému příběhu Anny Letenské (scéna pohledu z očí do očí na chodbě gestapa byla rozhodně vrcholem večera), ale ani ostatní nepřišli zkrátka. V předchozích epizodách se podařilo dobře rozdat karty, teď už se s nimi "jen" hraje a vypadá to, že také vypravěčská linka z roku 1968 už k něčemu spěje.

• 5.2.2017  15:44
    Pomsta (1999)

Helen Mirren coby děsivá saň, před níž v hrůze uskakují studenti i učitelé, se mi líbila moc. Ani mi nevadilo, že její postava byla taková přehnaná karikatura... Vlastně nejen její, o trojici studentů, kteří si ji vezmou do prádla, to platilo dvojnásob. Škoda ale, že když došlo na intriky, psychologické finty, zvraty a podobné lahůdky, nevěřil jsem Pomstě skoro nic.

• 5.2.2017  07:16

John le Carré by se mohl kolegům spisovatelům chlubit - málokterý má takové štěstí na adaptace jako právě on. Nejhledanější muž je opět převod knihy do filmy se vším všudy - především se tedy podařilo zachovat tu chladnou a tichou atmosféru moderního/nemoderního špionského příběhu, který se obejde bez akčních nebo alespoň trochu rychlejších scén, ale jakýmsi záhadným způsobem má přímo senzační spád. Výborné postavy jsou fantasticky přesně obsazeny a celé to krásně vypadá. Anton Corbijn mě před několika lety nadchl Američanem a teď vidím, že to nebyla žádná náhoda.

• 4.2.2017  18:05

Čím dál průměrnější film, bez legrace se mi zdálo, že trval více než dvě hodiny... A přitom začíná tak dobře a pak ještě docela dlouho dobrý je. Největší kámen úrazu podle mě spočívá v likvidaci hlavního záporáka, která přijde nečekaně brzy a po které už se za hrdiny žene pouze nezajímavá anonymní banda bělochů. Závěrečná přestřelka dojem trochu napraví, ale jen trochu. Jestli ovšem je něco výborné od začátku do konce, tak rozhodně hudba.

• 4.2.2017  13:48

Krásná Zita Kabátová (v první půlhodině přímo úchvatná), světák Jan Pivec (zejména ve druhé "vyspělejší" půlhodině obdivuhodný) a švihácký Gustav Nezval (švihácký od začátku do konce) stárnou za pomoci masek a vlastního hereckého umu divákovi před očima tak uvěřitelně, jak jen to je možné. V kombinaci s chytrým scénářem (každá třetina je trochu jiná, ačkoliv se v nich to hlavní stále opakuje) a svižnou režií Vladimíra Slavínského vznikl přímo rozkošný film, na který se určitě rád podívám znovu.

• 29.1.2017  21:46

Mnohem lepší než druhý díl, protože tentokrát to přece jenom tak moc nestálo na fiktivních, nýbrž na reálných postavách. Především tedy na Oldřichu Novém Saši Rašilova a Zdeňku Štěpánkovi Michala Dlouhého. Začíná mě ale pomalu unavovat, jak se v každé epizodě někdo svlékne.

• 29.1.2017  20:38

Sympatický akčňák, který není až tak přímočarý, jak se na první pohled zdá, ale není třeba o něm ani příliš dumat. Hlavní je, že mě Mel Gibson nezklamal a ačkoliv se mi Moje letní prázdniny líbily o něco víc, bavil jsem se od začátku do vypjatého konce, v němž šlo o vše a který byl... No, řekněme typicky gibsonovský.

• 29.1.2017  09:45
    Nesmrtelný (2015)

Tak si to u mě Tarsem Singh po Válce Bohů a Sněhurce zase napravil. Nesmrtelný je totiž skvělý film, který sci-fi, drama a akčno skloubil tak, jak se to povedlo například Minority Report(u) Stevena Spielberga. Tedy úplně přirozeně. Skvěle to vypadá, že to trvá dvě hodiny jsem si (na rozdíl třeba od Pádu) takřka neuvědomil a herce a herečky byla radost sledovat. Finále jako ze Staré pušky mi udělalo radost, neberu ho jako krádež, ale jako přesnou a stejně působivou citaci.

• 26.1.2017  21:00

Ani pořádně nevím proč, ale čekal jsem spíše komedii a úvodní minuty Morálky paní Dulské mě v tom navíc utvrzovaly, takže čím dramatičtější pak byl film, tím jsem já byl překvapenější. Před Zdeňkou Baldovou klobouk dolů - ve vážném stavu hrála tak přesvědčivě a s takovým nasazením, že by snad nikoho ani nenapadlo myslet na její podlomené zdraví.

• 25.1.2017  22:17

Krásný rodinný film. Kdybych si měl z hraných Disneyovek poslední doby vybrat, Můj kamarád drak to dejme tomu nad Knihou džunglí jasně vyhraje. Nepotřebuje být od začátku do konce trikový a epický, aby byl působivý. Dělá to úplně opačně a podle mého názoru mnohem lépe, když kromě (skvělého) digitálního draka vsází hlavně na dobře vybrané herce a krásné záběry magických hlubokých lesů.

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 82 109