Planeta opic (2001)

Doufám, že se Burton alespoň pořádně stydí, za to co provedl. Tohle je prostě svatokrádež.

Když vane vítr (1986)

Těžko dám filmu, který mě přivedl k slzám, a který začíná písní Bowieho a končí písní Waterse, něco jiného než 5 hvězd.

Cosmos (1980) (seriál)

Tohle je prostě paráda... tribute celému vědeckému snažení lidstva. P.S. nejvtipnější komentář jaký sem kdy viděl - daEmoNickY.

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Po jedné sérii jsem příjemně překvapen originalitou seriálu a nepříjemně rozčarován nesympatičností hlavních postav. Tedy až na Abby...ta je krásna.

Global Metal (2007)

O něco méně strhující než první dokument, ale přesto skvělá sonda do metalového undergroundu v pro nás exotických zemích. Nemohu než doporučit, a to jak všem fanouškům tohoto svérázného stylu tak i všem, kteří se o něm pouze chtějí něco dozvědět. Sam Dunn rulez! \m/

V (2009) (seriál)

Po prvních 4 dílech, jsem nadšen. Doufám, že seriál bude mít podobný spád i nadále, a že nebude mít více než pár sérií. Není nic horšího, než donekonečna natahovaný seriál.

NASA: Nejvýznamnější mise (2008) (seriál)

Parádní a emotivní ohlédnutí se za začátky Amerického vesmírného programu. První (americký) let do vesmíru, první let na orbitu, první setrvání člověka v kosmu atd. Dech beroucí dobové záběry a komentáře přeživších astronautů. Docela rád bych viděl i podobný dokument z pohledu Ruska. Přece jenom měl tento závod dva hráče ;)

Život (2009) (seriál)

Úžasné, dech beroucí, fascinující. Štáb oddaných filmařů BBC procestoval celou zeměkouli, aby nám mohli přinést tuto sérii naprosto dokonalých dokumentů o životě v přírodě. Namluveno nepřekonatelným Davidem Attenboroughem, kterého určitě znáte ze série Planet Earth. Došly mi superlativy, tak se jdu koukat. A co vy? Na co ještě čekáte? ;-)

Neodvolatelná mise (2000) (TV film)

Po strhujícím zážitku z původní verze jsem byl zvědavý co nového do příběhu a zpracování přinese tento remake. Celkem mě tak překvapilo, že remake je téměř na chlup stejný, akorát s jinými herci. O tolik let později a remake nepřinesl dokonce ani barevné zpracování. Pravdou je, že nejde o remake v pravém slova smyslu, ale o televizní hru přenášenou v přímém přenosu a o to více si zaslouží pochvalu herci, kteří neměli šanci scény opakovat a vše se muselo povést na první pokus. S výkony Henryho Fondy a Waltera Matthau z původní verze se to samozřejmě nedá srovnávat, ale i tak je to strhující zážitek. Pokud se ale rozhodujete, jestli se podívat na původní verzi nebo remake, rozhodně bych nejprve doporučil verzi původní a pak až pro srovnání tuto verzi.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Potrhlé, divné, absurdní. Někdy k popukání, někdy až trošku trapné, ale vždy originální, až nevídané. To všechno a ještě víc jsou Monty Python - legenda britského humoru. Rozhodně to není humor pro každého, ale každý by měl v rámci základního vzdělání alespoň pár dílů vidět. Protože Monty Python si svou reputaci legend zajisté zaslouží.