brit84

okres Brno-venkov
Falloutoman a Trpaslíkoman

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 14.6.2014  11:45

Považuji se za náročnějšího diváka, ale Vojnu a mír se mi úplně strávit nepodařilo. Výborné jsou bojové pasáže, kde napětí a strach vojáků ze smrti pocítí i divák za televizí. Ale zbytek je docela filozofování a to mě moc nesedlo. Místy mně to pojetím trochu připomínalo Stalkera, ale to bude asi jen můj osobní dojem. Takže když to shrnu, tak půl hodiny bojů je fakt zážitek, ale zbytek jen pro nejnáročnější.

• 1.4.2014  16:25

Jen málo československých pohádek je tak krásných a zároveň pro děti poučných v tom, že pomáhat druhým není sprosté slovo. Výborně namluveno, byť jen pár vět.

• 31.1.2014  22:12
    Rivalové (2013)

Opravdu skvělý film, u kterého se pobavíte i utřete slzu, o tom nemůže být řeč. Přesto nemůžu nepřipomenout Sennu. Už z podstaty toho, že to Senna nepřežil a z autentických záběrů jeho osudné havárie musí být jeho životopisný příběh minimálně o chlup lepší než vzájemný souboj Laudy s Huntem.

• 23.3.2013  11:35

Místy silně emocionální film, jehož děj a charaktery postav se celkem zažerou pod kůži. Prožíval jsem s s otcem jeho každodenní těžkou práci a bylo mě hamba za jeho občasné pití. S Pellem naplno prožijete šikanu ve škole i několik chvil dětské radosti.

• 22.3.2013  21:49

Filmy pana Kieslowskiho mám docela zmapované a jeho tvorba na mě působí trochu jako sázka do loterie. Jen několik málo z nich se mně opravdu líbilo. A ani fylozofický nádech Dvojího života Veroniky mě neoslovil tak, jak bych si představoval. Asi mě unikla myšlenka, protože jsem tady nic intenzivního nenašel.

• 22.3.2013  21:40

Vybavuju si jen jeden film, který měl podobně bizarní zápletku jako Hra na pláč a to je Prolomit vlny od Larse von Triera. Z důvodu prozrazení samozřejmě nebudu zacházet do detailu, ale něco k tomu řeknu. Únos a následné sbližování hlavních hrdinů vypadá na slibně rozehraný thriller. Následně děj dostane nečekaný spád, který ale dějovou linku přetočí tak zvláště a netradičně, že mně to skoro vyrazilo dech. A to nekecám.

• 22.3.2013  21:22

Určitě se vám už stalo, že věci na který se hodně těšíte můžou stát za prd a naopak něco od čeho si nic neslibujete je nakonec super. Přesně tohle jsem zažil u Spinal Tap. Dokonale vtipnej mix zákulisních i jevištních praktik smyšlené kapely.

• 20.1.2013  13:35

Tahle nová pohádka mně udělala vážně radost. Jednak jsem si připomněl dětství a jednu knížku Walta Disneye s tímto příběhem a taky tím, že je to něco jinýho, než co do nás každoročně na Vánoce televize ládujou.

• 20.1.2013  13:30

Mě u toho zaujala jedna věc. Ať už se to týká kohokoliv, kdo mluví někdy na veřejnosti nebo do televize. Většinou vystupují uhlazeně, mluví spisovně, málokdy se zadrhnou, no prostě radost poslouchat. A pak se objeví nahrávky ze soukromí, ať už u politiků nebo tady něco s fotbalem a člověk má pocit, jak kdyby ten rozhovor byl nahranej v nějakým ústavu a dotyční vychodili maximálně pár let pomocné školy.

• 20.1.2013  13:23
    Argo (2012)

Nebudu tvrdit, že je Argo něco extra, i když úplně špatný to není. Ono taky většinou u snímků natočených podle skutečné události divák tak nějak očekává, že téma bude dostatečně silné, když už si dal někdo práci s tím, aby to zfilmoval. Mně trochu vadily fórky, který tu a tam pronesla nějaká z postav. Kazí to dramatické podání příběhu. No a když už se na konci přestalo s vtípkama, začal Affleck zas až příliš tlačit na na divákovi emoce - "Stihnou to nebo ne?". Všechno na vteřinu přesně... O téhle události nevím vůbec nic, ale že by to nakonec dopadlo takhle tip-ťop se mně nechce věřit.

• 20.1.2013  13:09

Až jsem se divil, jak silně si mě tohle drama dokázalo udržet u obrazovka. Jednoduchý příběh se snoubí se zajímavým stylem vyprávění a dohromady to dává silný příběh o lásce, od kterého se nedá odtrhnout, aniž by se poznal konec.

• 10.12.2012  14:49
    Válečníci (TV film) (1999)

Už když jsem viděl Hotel Rwanda, říkal jsem si, jakej smysl vlastně Unprofor má. Musí to stát hromadu peněz a efekt je v konečným důsledku stejnej, jako kdyby tam tihle vojáci nebyli. U Warriors je to stejný případ, jen se konflikt neodehrává někde v daleké bezejmenné části světa, ale kousek od nás. Jako ateista nikdy nepochopím, že se lidi mezi sebou dokážou zabíjet kvůli rozdílné víře. U filmu mně z toho bylo dost na blití hlavně v momentech, kdy film připomene, že byly brutálně vražděny i děti.

• 10.12.2012  14:14
    Alois Nebel (2011)

Docela ponurý a vůbec ne jednoduchý film. Přesto si mě omotal. Grafické zpracování tomu dalo vynikající atmosféru. Podle mě to časem získá punc kultovního filmu. Hodně lidí tady píše, že je Nebel nezaujal, ale vemte si Lynche. Některé jeho filmy ve své době taky nikoho nezaujaly a kde jsou teď.

• 3.11.2012  18:46

Nemyslím si, že bych se v hodnocení ukvapil, i když jsem viděl zatím jen dva díly. Jsou totiž boží. Trapnost, která se místy ocitla v sérii Zpět na zem je pryč. Nové zábavné zápletky, skvělé hlášky a stářím sešlá posádka, to je záruka dobrého combacku. K dokonalosti chybí už jen český dabing, A vlastně mě teď napadá ještě jeden zásadní nedostatek. Pořád se ještě neobjevil ESO!

• 3.11.2012  18:37

Ať si ze mě nikdo nedělá prdel, že se tohle líbí takovýmu množství lidí. Ok, beru, že je to těžce nenáročný žánr, kde si stačí rozdělat pytlík chipsů, sednout na zadek a ostatní přijde samo. U mě to bylo taky nějak podobně, pak ale na řadu přišla ta ubohost s mnohatunovým trezorem, kterej táhnou zapřaženej za autama a DVD letělo z přehrávače. Opravdu většině z vás stačí tak málo, aby se film zalíbil?

• 3.11.2012  18:32
    Stopaři (1956)

Pro mě netradičně John Wayne v lehce záporné roli. Ale na to, jaká by to měla být klasika, mě to až tak moc nesebralo.

• 3.11.2012  18:03
    Mikrokosmos (1996)

Nebudu chodit kolem horké kaše. Podle mě je tohle dokonale zpracované, skoro až umělecké, dílo, které muselo zabrat hromadu času jak v trávě, tak i následně ve studiu a kdyby se kamera čas od času nevzdálila, myslel bych si, že je to všechno jen nahraný. Ale ruku na srdce, koho se baví dívat zaujatě přes hodinu v kuse na život hmyzu? Moc lidí asi ne.

• 22.9.2012  08:37

Rád si poslechnu úvahy chytrých lidí z téměř jakéhokoliv spektra oborů. A protože Stephen je eso přes fyziku, s chutí jsem šel do toho. Všechno, co zde zazní, jsou vlastně úvahy založené na fyzikálních zákonech. A protože o fyzice vím velký kulový, nezbývá mně, než mu věřit. Navíc to podává zábavně a pochopitelně, což u fyziky není častý jev, takže můžu jen doporučit.

• 22.9.2012  08:29

Našel jsem pár vtipů, které mě pobavily. Po hlubší úvaze mně ale došlo, že jich bylo naprosté minimum. Je to typická serie scének Monty Pythona, u které zabijete něco přes hodinu.

• 5.9.2012  09:02

Už je to pár měsíců, co jsem tenhle film viděl a přesto si na něj docela často vzpomenu. Nepatří mezi moje nejlepší filmy, ale ten příběh, to téma tohohle filmu je tak těžce netradiční, že mně leží v hlavě do teď. Určitě patří nejzvláštnější filmy, co jsem dosud viděl.

• 14.8.2012  10:05

Nemůžu se ubránit přirovnání k Beverly Hills. Parta mladých lidí řeší svoje problémy. Je tady sex, nešťastné lásky, dojemné okamžiky, vyříkávání si účtů. Jen pararela mezi tím, kam se dostaly začínající hvězdy tohoto filmu (Jeff Bridges, Cybill Shepherd) a kam to dotáhly "hvězdy" typu Shannen Doherty je neskutečná.

• 14.8.2012  09:57
    Beverly Hills 90210 (TV seriál) (1990)

Přenést se o dvacet let zpátky, hodnocení by bylo minimálně na 80%. A zkuste mě někdo přesvědčit o tom, že to není pravda:) Kdo nesledoval Beverly Hills, jako by nebyl.

• 14.8.2012  09:55

Není to úplně můj šálek kávy, na druhou stranu se mně to docela líbilo. Propletenec vztahů, řádně okořeněný humorem oné doby. Každý s každým a nikdo s nikým. Samozřejmě s neuvěřitelnými zápletkami.

• 14.8.2012  09:52

Cusack v roli neohroženého "dobrodruha" se vydává po stopách svojí přítelkyně a čelí se vztyčenou hlavou všem nástrahám, které ho na cestě potkají. Tomu by neuvěřilo ani pětileté děcko:)

• 14.8.2012  09:46
    Rozhovor (1974)

Opravdu výborné drama, které podtrhuje skvělý výkon Gena Hackmana. Ani jsem nevěděl, že je to od Coppoly. Což ovšem zvyšuje cenu. Co mně trochu vadilo, bylo místy zmatené chování hlavní postavy a otázka, proč by si profík v oboru bral najednou tak k srdci význam své práce?

• 14.8.2012  09:38

No panečku, už jsem začínal ztrácet naději, že ještě někdy uvidím film na motivy komiksu, kterej mě nepřestane nudit od první rvačky. Jistě, i zde je patrná přehnanost soubojů a chování. Na druhou stranu uvěřím radši tomu, že mezi námi mohou být lide s mutací, než tomu, že někde ve vesmíru žije Thor s jeho bráchou a na zemi je Kapitán Amerika zrozený z vědeckéhe experimentu...

• 14.8.2012  09:32
    Sunshine (2007)

Začátek vyloženě vnadí na akční podívanou se zajímavými zvraty především v chování postav. Jiná zápletka taky nepřichází v úvahu. Ale od chvíle, kdy se spojí s první lodí a dostane se k nim novej "kámoš", začíná to podle mě ztrácet šmrnc a děj se dostává do roviny přílišné předvídatelnosti.

• 10.8.2012  09:34
    Matýsek (TV seriál) (2007)

Někdy nestačím žasnout, jak si někteří místní blbové honí trika. V každém druhém komentáři se tady někdo ohání slovem infantilní, tedy dětinský nebo zaostalý. Tyhle individua buď nepochopily, že cílovou skupinou jsou děti tak do čtyř let a nebo si za každou cenu chtějí nahonit další komentář i za cenu toho, že u toho vypadají jako naprostí volové.

• 1.8.2012  15:20

Škoda. Film o třech sestrách a jejich vzpomínání i současnosti mně vůbec nezaujal. Bergmanova linie je tu velmi patrná, ale záživnost a zajímavost jeho ostatních filmů se tu jaksi neuskutečňuje.

• 1.8.2012  13:05

Líp než liborek_ snad tenhle film nikdo vystihnout nemůže. Příběh není o válce, ale především o lidech, kterým se vetře do jejich zaběhnutého života. Nečekejte žádné pompézní bitvy ani hrdinské činy. Spíš by se to dalo chápat jako dokument lidského uvažování a konání během války.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13