• Pohádka

Jeden den (2024) (seriál)

Všechno, co film dělá skvěle, dělá seriál blbě - na třiapůlkrát delší ploše. Konec, kterej je na filmu to nejlepší, seriál totálně zabil (už prvním dílem teda, ale jakym způsobem to pak ještě v tom posledním dokázali rozšlapat na kaši, to se jen tak nevidí).

Pýcha a přemlouvání (2022)

S Austenovou to nemá nic společnýho, motivace postav nedávají žádný smysl. Obsazení skvělý. Bavila mě Mary.

Slečna Marplová: Ohlášená vražda (1985) (TV film)

Lepší než kniha. Životnější postavy, smysluplnější dialogy a dramaturgie příběhu. (A obešlo se to bez toho trapného shovívavého pohrdání vůči válečným uprchlíkům, kterým se v knize bohužel honosila i slečna Marplová.) Konec trochu uspěchaný a škoda, že nedostala moc prostoru Bella. Inspektor Craddock je neskonale okouzlující.

Letní úlet (2022)

Prefabrikát, ale takovej milej.

Přes prsty (2019)

Ostrava!!! (Ženské reagují nesmyslně / jako krávy a nechybí trapnost ani vulgarita, ale nadsázka a fóry z jiných stylových rovin skóre vyrovnávají.)

Balerína (2016)

Žádná uklízečka na světě, která má všech pět pohromadě, nemyje schody odspoda nahoru a pro lidi, kteří ve filmu o baletu doprovodí představení Louskáčka disco-popovou písní, mají v pekle zvláštní oddělení.