Faunův labyrint (2006)

Guillermo del Toro je genius!Už od Bladea 2 som nepochyboval o jeho talente pre určitý druh filmu čo mi následne dokázal aj v Hellboyovi a úspešne to ukončil zatial vo Faunovom Labyrinte!Nádherný mysteriozny príbeh doplnený úžasnými hercami a úchvatným hudobným doprovodom my doznieval v hlave ešte niekolko dní po jeho vzhliadnutí!

P.S. Miluji Tě (2007)

Ako stvorené pre zalúbené páriky,ktoré si slubujú lásku až za hrob.Inak celkom originálny námet,ktorý ale trpí prílišnou dlžkou,ktorá si ešte aj podáva ruku s nudou!Ale Gerard Butler je sympaták!

Kouzelná romance (2007)

Taká klasická americká blbost ktorá sa aj napriek tomu že pripomína rozprávky pre 6-10 ročné slečny sa snaží zaujat všetky generácie!A snaží sa trápnim až nesnesitelným sposobom s predvídatelným dejom doplnením neznesitelnými pesničkami a kíčovitímy scénami tak typickými pre americku kinematografiu!Ale aj medzi nepodarkami sa dalo nájst niečo zaujímavé a vtipné a to už či nádherná Amy Adams v hlavnej úlohe,vydarená digitálna veverička alebo scéna s klopaním na dvere!Ale aj napriek tomu Disney sa može znovu hanbit!!!

Po stopách zabijáka (2007)

Čakal som možno otrochu viac než som v skutočnosti dostal!Pár nádherných pohladov na Afriku alebo lakacie scény s krokodílom stáli zato!Ale na druhej strane to prílišné natahovanie deja a boj o holý život za každú cenu si naozaj tvorcovia mohli odpustit.Trochu kreativity by neuškodilo ani pri takomto filme!

Václav (2007)

Konečne raz zasa česi trafili do čierneho.A zrovna od Vejdělka by som to nečakal.Aj ked ešte Učastníci zájazdu sa dali prekusnút,s Romingom bol už ale úplne mimo.Chvalabohu Vaclav mu zachránil reputáciu dostatočne.Všetko tu funguje ako má a tak je škoda hovorit o neskutočnom Ivanovi Trojanovi a ostatných hercoch,skvele napísanom príbehu alebo nádhernom hudobnom doprovode.Zatial umna v roku 2008 jeden z filmových vrcholov.A aj nejaká ta slza padla!

Východní přísliby (2007)

Zatial to najlepšie čo som stíhol v tomto roku vidiet!Cronenberg je ako vždy pri plnej sile a tak nám servíruje bez servítky jeden úžasný a zároven drsný príbeh zobrazujúci bez príkras ruskú komunitu v londýne,ktorá sa nezastavý snad pred ničím. Cronenberg tu podáva naservírovanú otvorenú brutalitu,ruské prostitútky,chlast,no proste všetko čo do takého filmu o rusákoch musí patrit.A samozrejme vydarené herecké výkony.Hlavne Viggo Mortensen svojim geniálnym výkonom strčí do vrecka snad všetkých ostatných.Jeho postava osobného šoféra je tak presvedčivá,že aj napriek tomu že je tu za záporáka,musíte mu proste držat palce!A nato doplatila hlavne Naomi Harris,ktorá sa akosi nemože vymámit z Mortensenovho tiena.Ten tu totiž naseba strháva akúkolvek pozornost!Z hercov ešte spomeniem tiež presvedčivého Vincenta Cassela,ako syna miestneho mafiána.K plusom filmu tiež umna prispieva akési pomale rozuzlenie pri konci,ktoré nám dáva poznat,čo je vlastne Mortensen vskutočnosti zač a dáva príbehu iný rozmer.Zato piatu hviezdičku filmu beriem za to krotké až neúplné finále.Čakal som vnom totiž viac akcie a trochu aj tej krvi.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Aj ked takýchto filmov vznikajú ročne stovky tento sa mi z klasickej Bčkovej hororovej produkcie niečim predsa vymykal.Dej plynie celkom slušným tempom,postavy sú uveritelné a lokalita samoty uprostred polí je pastvou pre oči.A prekvapením premna bolo aj záverečné rozuzlenie!Ved kto by čakal že taký sympaták ako John Corbett je v skutočností šialený vrah.

Gympl (2007)

Vorlov asi najnormálnejší film.Aj ked popustit uzdu fantázie si mohol aj tu.A možno aj kvoli tomu film trpí tým že je zakliesnení niekde medzi drámou a komediou.Poriadne totiž nieje ani jedným ani druhým.Smiat sa tu poriadne ani nieje čomu a nejakým dramatickým nabojom to tu tiež velmi neiskrý.A to už nehovorím otom že to nemá skoro žiadny dej.Sú to len také príhody zo života dvoch stredoškolákov,ktorých hrajú nepresvedčivý Vorel jr. a trápny Jirka Mádl.Aspon že to vedlajšie obsadenie sa trochu vydarilo!Martin Zbrožek ako teplý telocvikár,Milan Steindler ako fyzikár čo si po nociach zarába ako taxikár či neschopný triedný Tomáš Matonoha ma aspon nachvílu donútili sa zasmiat.A k dobru beriem aj to že celkovo film vyznieva ako výpoved súčastnej mládeže.A ta výpoved je vcelku pravdivá.

Hitman (2007)

Nečakal som od tejto béčkovej slátaniny vela a možno aj preto som bol milo prekvapený.Celkom slušne vybudovaná atmosféra východnej europy,ktorej napomahajú verohodné kulisy,sympatický zabiják,krásna ruská feme fatale a akcia,ktorá aj ked sa občas zadrhla celkom dobre odsýpala.Len škoda toho prílišného kopírovania Jasona Stathama a jeho Kuriera.

Dravci (1999)

Tento filmový zážitok bol presne taký aký mam rád.Úchylný,morbidný a bezchybný.Ked Guy Pearce skákal zo skaly v Slovenskom raji alebo mrzol vo Vysokých Tatrách,tak aspon raz som bol hrdý nato že som Slovák.A čistokrvné zlo tu opät malo meno Robert Carlyle.

Ovládací panel
3 body