freddy

sběratel vánočních filmů

ICQ: 324-620-664

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 5.2.2017  19:05

O Vánocích se může stát spousta zvláštních věcí. Třeba, že jeden zapšklý arogantní chlap, který dokáže milovat jen sám sebe a svůj majetek, dokáže objevit to nejlepší, co v sobě skrývá. A co na tom, že se k tomu propracuje za vydatné pomoci samotného Santa Clause? Nečekal bych, že takový obyčejný televizní vánoční film mě dokáže takhle zaujmout. Jelikož se snažím zaměřovat a specializovat na vánoční filmy, za svůj život už jsem jich viděl mnoho, že už je ani nepočítám. Ale tenhle film si získal mou plnou pozornost od začátku do konce, dokonce i ten hlavní hrdina, který mi byl ze začátku slizký, si nakonec získal mou podporu a sympatie, a když k tomu navíc film oplývá dvěma sympatickými mladými slečnami (i když jedna z nich je ambiciózní mrcha – elfka), nemohl jsem ignorovat fakt, že tenhle film ví, jak na mě. Pravda, vánoční atmosféry zde bylo poskrovnu, což je dáno tím, že se film odehrává v té teplejší a slunečnější části USA, ale to se dá dost dobře odpustit, vynahradí-li mi to tím, o čem by Vánoce měli být. Lidskostí, porozuměním, hřejivostí, nápravou namyšleného člověka. Kromě toho opravdu nadšeně vnímám nápad, že Santa potřebuje nového cililinga (osobního asistenta neboli něco jako viceprezidenta) a hlavní hrdina dostane možnost se o tuto práci ucházet. To je velmi inovativní nápad na poli vánočních filmů, který mě nadchnul. Abych to zkrátil, tenhle vánoční film patří z mého pohledu k těm lepším, nápaditějším a celkově milým filmům v rámci žánru. A proto uděluji lepší čtyři hvězdy.

• 5.2.2017  18:53

Že Jesse Owens dokázal získat před očima Adolfa Hitlera v Berlíně v roce 1936 zlatou olympijskou medaili, to víme. Že získal ty zlaté olympijské medaile dokonce čtyři, to asi taky většina z nás ví. Ale jaká byla jeho cesta za medailemi, průběh olympiády i život tohoto atleta po jejím skončení? To už nám prozradí tento film, který mapuje život a cestu jednoho fenomenálního atleta za sportovní nesmrtelností. Je fascinující zjistit, jak to vlastně tehdy mohli mít sportovci těžké, a ještě více znepokojující je zjištění, že jeden černošský běžec mohl být Američanům dost dobrý na to, aby pro ně získával zlaté olympijské medaile, ale ne dost dobrý na to, aby byl vymaněn z rasové segregace, která v Americe vesele bujela. Každopádně film jako takový má bezesporu své opodstatnění a já jsem vděčný, že jsem se opět dozvěděl něco více z historie olympismu. Tento velikán sportovní historie si bezesporu svůj film zasloužil a já doufám, že se někdy dočkám filmu o dalším čtyřnásobném olympijském vítězi v běhu, našem legendárním Emilu Zátopkovi. Tento film každopádně hodnotím jako povedený, zajímavý, a kvalitní, a jako nadšenec do olympijských her jsem za něj vděčný. Je to za čtyři hvězdy.

• 5.2.2017  18:33
    Figurina (1987)

Těžko si představit nadšenějšího a optimističtějšího smolaře, než je Jonathan. Vyhazují ho z jedné práce za druhou, všude něco pokazí, ale on nepřestává vidět život pozitivně a nepřestává věřit, že se mu začne dařit. A díky šťastné náhodě se nakonec vrací jako zaměstnanec do obchodního domu, kde na začátku celého filmu složil z několika kusů figurínu sympatické ženy, která nyní ožívá... Úžasný osmdesátkový look, sympatický scénář, super postavy, a vlastně ve výsledku hodně milá romantická komedie. Přesně takové mám pocity z tohoto filmu. Ani na okamžik mě film nenudil, nápad byl doveden dle mého názoru až na dřeň a vytěžen opravdu maximálně, a ten konec, to je prostě nádhera. Ani jsem nevěděl, že tahle hodně známá písnička, která zní na konci filmu, pochází z nějaké filmové komedie z 80. let. A když zněla ta písnička a k tomu jsem sledoval závěrečnou scénu filmu, pociťoval jsem takové to správné romantické nadšení. Film hodnotím nadprůměrně s neskrývaným nadšením čtyřmi hvězdami.

• 5.2.2017  18:23

Byl jednou jeden kluk, který měl rád svého pejska, a tato láska byla vzájemná. A když pejska srazilo auto a on zemřel, jeho mladý páníček jej oživil za pomoci elektřiny. V podstatě velmi banální příběh na motivy příběhů o Frankensteinovi, který má ale takové zvláštní kouzlo, až mě to samotného překvapilo. Možná za to může ten roztomile animovaný pejsek, který je srdečný, roztomilý, mazlící, prostě má vše, co by měl správný pejsek mít. Byl takový opravdový, a přitom kreslený. A k tomuto vynikajícímu základu v podobě hlavního zvířecího hrdiny byl přimíchán i děj, který ani na okamžik nenudil. Prostě jsem musel hlavnímu hrdinovi a jeho pejskovi ve všem fandit, a když film skončil, bylo mi to opravdu hodně líto. Chtěl jsem přídavek, přál jsem si, ať je film ještě o něco delší. A to je neklamná známka kvalit, které v sobě tento film, alespoň pro mě osobně, skrývá. Nemohu jinak, než nadšeně udělit maximální hodnocení a pochválit Tima Burtona za skvělou práci.

• 5.2.2017  18:12

Podtitul by mohl znít Strašící hodiny pro začátečníky aneb Jak se snadno a rychle státi upírkem. Tenhle animák nabízí super postavy, jako je děda Drak(ula), praděda Vlad, který do filmu přináší alespoň na chvilku ten správný strašidelný prvek, ale i super skupinka strašidel, která pomáhá Drakulovi na cestě za tím, aby se z jeho napůl lidského vnoučka stal upír. Ve výsledku je toto pokračování milé, hravé, zábavné a vlastně docela fajn. Čas s filmem utíkal hodně rychle, zábavných momentů, které mě rozesmály, se taky našlo docela dost, a nakonec vlastně vše dobře dopadlo, a o to asi šlo především. Umím si přesvědčit, že děti, kterým je film určen především, jsou a budou nadšené, když film uvidí. Já jsem pouze spokojený, ale i to stačí na to, abych filmu udělil mírně nadprůměrné hodnocení v podobě třech hvězdiček.

• 5.2.2017  16:02
    Pixely (2015)

Lidstvo by si mělo dávat pozor, co posílá do vesmíru. Může se totiž snadno stát, že když tam třeba pošleme staré videohry z osmdesátých let, objeví je mimozemšťané, budou si myslet, že jim vyhlašujeme válku a zlikvidují nás díky tomu, že se z her stane realita. Od téhle komedie jsem vlastně neměl žádná očekávání. Nejsem ani dítě, které holdovalo automatům s videohrami, i když párkrát jsem si to začátkem 90. let taky zkusil. Ale tenhle film mě sakra bavil. Možná je to tím, že režie se ujal jeden z mých oblíbených režisérů Chris Columbus, možná je to tím, že Adam Sandler v komediální roli zklame málokdy, možná je to tím, že tahle komedie je jiná, že má zajímavý a originální nápad a já nedokázal předvídat, jak se to celé bude vyvíjet. Ať mě tahle komedie zaujala čímkoliv, jsem rád, že jsem si k ní našel cestu. A mimochodem, tahle komedie dala i naději všem singl hochům, že se třeba jednou jejich virtuální láska zhmotní v reálné podobě. A tahle naděje je přece fajn. Takže i za tenhle nápad, ale nejen za něj, ode mne tvůrci schytávají plnou palbu čtyř hvězd.

• 5.2.2017  15:55

Pejsek je nejen nejlepším přítelem člověka, ale v mnoha případech bývá i nejlepším přítelem dítěte. Já jsem měl to štěstí, že jsem mohl vyrůstat spolu s jedním milým malým pejskem, a od té doby jsem skoro nezažil, jaké to je žít bez pejska. I teď, když píšu tento komentář, leží na mém klíně můj nejlepší psí kamarád. Proto nemohu a ani nechci být objektivní při hodnocení tohoto filmu. Film o jednom přátelství chlapce a pejska, o ničem jiném vlastně ani tento film není. No dobře, vzhledem k tomu, že se odehrává během války, jsou zde i charaktery, které se nějakým způsobem vyvíjejí na pozadí válečného konfliktu, ale vždy je to znovu jen o chlapci a jeho pejskovi. Film jsem viděl poprvé v dětství, když mi mohlo být nějakých 15 let, a poté znovu až nyní ve svých 30 letech. Napoprvé jsem na konci filmu brečel a zapřísáhl se, že kvůli tomu konci už film nikdy nechci vidět. Ale touha připomenout si tento film byla silnější, a po těch 15 letech na mě ten konec zapůsobil úplně stejně. Opět mě to rozsekalo. A jsem zvědavý, kolik let nechám uplynout mezi tímto mým druhým zhlédnutím a následným třetím zhlédnutím. Každopádně uděluji lepší čtyři hvězdy.

• 23.1.2017  00:47

Jak se dostat na úplné dno ukazuje tento film ve velice syrové formě. Že jsou drogy špatné, to ví snad každý člověk. Ale přesto jsou lidé, kterým to je jedno a vypěstují si závislost. A musím říct, že tenhle film působí opravdu velmi odstrašujícím dojmem. Leonardo DiCaprio se nám v něm mění před očima a ze sympatického mladíka a talentovaného basketbalisty se vlivem drog stává troska s prázdným výrazem, toužící jen po jediném, a to je další dávka. Tyhle filmy, které ukazují život na ulici a život závislých lidí ve mně vždy vzbuzují dvojí pocity. Na jednu stranu je to fascinující vhled do prostředí, kam se někdo natolik slušný a spořádaný, jako já, asi nikdy nedostane. Na druhou stranu je to strašně smutné, když někdo svou existenci takto promrhává. Tenhle film působil tak reálně, že je to až děsivé. Leonardo DiCaprio i ostatní mladí herci podávají velmi kvalitní výkony a především díky nim je tenhle film tak depresivní a tak opravdový. Myslím, že tohle z hlavy hned tak nevytěsním, protože naléhavost sdělení tohoto filmu a příběhu je více než aktuální a bude mnou zřejmě ještě nějaký čas pořádně rezonovat. Každopádně film jako takový je velmi kvalitní sondou do života mladých narkomanů a vysloužil si ode mne čtyři hvězdy.

• 23.1.2017  00:31

Muzikál o vztahu dvou lidí, kde mluveného slova je naprosté minimum, a kde se prolínají dvě vyprávěcí linie. On vypráví příběh jejich vztahu od začátku, ona od konce. A film si tak nějak postupně plyne, stejně jako vztah hlavních hrdinů. Vlastně je to naprosto tuctový příběh, kde si vztah dvou lidí projde nějakým vývojem od prvotní zamilovanosti, přes svatbu, až po rozchod. V tomto případě asi ani nenacházím mnoho kladů, které by tento film vystihovaly. Jasně, je tu krásná Anna Kendrick v hlavní roli. Je to romantické, je to téměř jako ze života, a na rozdíl od většiny romantických filmů, toto nemá šťastný konec. Ale bohužel je to tak utahané, chvílemi nudné, písně mi přišly jedna jako druhá jako přes kopírák, takže nic, co bych si měl zapamatovat. A během poslední půlhodiny jsem u toho i usínal, což asi nejlépe svědčí o atraktivnosti tohoto filmu. Ale na jedno skouknutí to bylo milé a ušlo to, takže dvě hvězdy to jistí.

• 22.1.2017  16:26

Psisko, druhé psisko a kočena si myslí, že je páníčci opustili, a tak utečou a vydají se na cestu domů. Fajn nápad, fajn realizace, fajn příběh, fajn zvířecí charaktery. Tenhle film je vlastně celý fajn a trochu mě mrzí, že jsem ho neviděl během svého dětství, kdy by se pro mě možná stal i kultovkou. Nicméně na první zhlédnutí takového typu filmu není nikdy pozdě, obzvlášť pokud si neumím život bez pejska představit. Disney zvířecí filmy natočit umí a umí je udělat zajímavými a atraktivními, a to je i tento případ. Rozvážný pes, hravé a neposedné štěně a namyšlená micina je trojka, u které bych si myslel, že to nemůže fungovat. Ale ono to funguje na jedničku a jejich setkání s divočinou je docela sranda. A že to nakonec všechno dobře dopadne, to je něco očekávaného, co ale i přesto velmi potěšilo. Já byl s výsledkem nadmíru spokojený a i proto uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.

• 22.1.2017  16:20
    Husí kůže (2015)

Co když ožijí ty nejhororovější postavy z knih jednoho spisovatele, který nemá ve svých knihách snad ani jedinou kladnou postavu? Může to být velká sranda, ale taky velký průšvih. V tomto případě film zůstal někde mezi tím. Nebyl to úplně odvaz ani něco, co by mě ohromilo, ale nejednalo se ani o průšvih. Jack Black je ve své roli fajn, teenageři jsou vcelku snesitelní, a panoptikum hororových postav je nesmírně bohaté, zajímavé a mnohdy i fascinující. Takže pak jde jen o to, nakolik zajímavý je samotný scénář. Ten sice tak nějak uplynul, aniž by nudil, ale zůstal mi z něj jen pocit ve stylu fajn, viděl jsem další hororovou komedii, a za chvíli mi z ní zbudou v paměti jen střípky. Což je vlastně celkem škoda, protože myslím, že potenciál tam byl, ale na druhou stranu nevím, jestli to šlo uchopit nějak lépe. Ve výsledku film považuji za průměrný a získává ode mne tři hvězdy.

• 22.1.2017  16:11

Goofy bere svého syna Maxe na výlet k jezeru, kam jezdíval jako dítě on se svým otcem. Ale Max kvůli tomu přijde o rande, a tak aby stoupl v očích své potencionální holky, řekne jí, že ho táta bere na koncert jejich hudbního idolu a je odhodlaný se na ten kocnert opravdu dostat... Vlastně je to hrozně primitivní a trochu hloupoučký animák. ALE je to animák mého dětství. Někdy ve svých osmi nebo devíti letech jsem to viděl poprvé a poté ještě mnohokrát a hodně jsem to miloval. Ten film znám vpodstatě téměř zpaměti, písničky z něj mám zaryté pod kůží a celkově jsem ten film hodně hltal. Takže když se mi nyní naskytla přílěžitost podívat se na něj ve svých 30 letech znovu, nezaváhal jsem a zjistil jsem, že pořád ještě mám ten film v podvědomí. Znovu jsem si to užíval, znovu ten čas příjemně plynul, znovu jsem si prozpěvoval jednotlivé písničky spolu s hlavními hrdiny. Takže už jen z nostalgie prosstě nemohu hodnotit méně než čtyřmi hvězdami, které také s radostí uděluji.

• 22.1.2017  16:04

Ti nejnadanější lidé nemusí nutně toužit po slávě, uznání, bohatství a majetku. Přesně to je poselství, které si odnáším ze zhlédnutí tohoto kultovního amerického oscarového filmu, který mi až dosud unikal a já ho poprvé viděl až nyní, nějakých 20 let po jeho vzniku. Na některé věci zkrátka stojí za to si počkat. Matt Damon s Benem Affleckem napsali scénář, který prostě nemá chybu. Od prvního záběru mě film okouzlil, a jak se děj vyvíjel, bylo to s každou scénou lepší a lepší. Prostě příběh o tom, jak plyne život jednoho mladého nezkrotného muže, který si je vědom své výjimečnosti, a možná právě proto ji nepovažuje za nic výjimečného. A já říkám, že přesně takhle by to klidně mohlo stát i ve skutečnosti. A to je přesně ta přidaná hodnota, která tomuto filmu přidává na jeho už tak nepopiratelných kvalitách. Kromě vynikajícího Matta Damona zde exceluje především Robin Williams, kterému jsem věřil absolutně všechno. Tohle pro mě byl rozhodně jeden z filmových zážitků a pět hvězd je z mého pohledu absolutně zasloužených.

• 22.1.2017  15:54

Chipmunkové jsou zpět a tentokrát jim hrozí, že k nim do rodiny přibude velký nevlastní lidský brácha, který je bude šikanovat. A tak se rozhodnou překazit svému lidskému tatínkovi jeho plánované zásnuby, což znamená vydat se přes půl Ameriky až někam do Miami, kde se mají zásnuby odehrát... Tahle komedie vlastně pokračuje ve vyjetých kolejích předchozích dílů. Zajímavé je z mého pohledu především to, že nejsem nějaký velký fanoušek této série, ale její jednotlivé díly si ke mně vždy nějak podivuhodně dokážou najít cestu. Tento již čtvrtý film je stejně zajímavý, stejně vtipný, stejně pohodový a rodinný jako předchozí díly. Ale tentokrát jsem měl pocit, že to je možná ještě o chlup (možná dokonce o Alvinův chlup) vtipnější, nápaditější a celkově odvazovější než předchozí díly. Hlavní záporák byl tentokrát vtipně urputný, lidský brácha chipmunků byl sympatický, a celkově to uteklo nějak hodně rychle. Tedy ne, že by mi chvílemi chipmunci nelezli na nervy, ale to je prostě dáno těmi pištivými hlasy. Celkově jsem se rozhodl udělit průměrné tři hvězdy.

• 22.1.2017  15:46

Udělat si výlet do Brazílie s kamarády a snoubenkou, jejíž otec tady provozuje hotel? To by mohla být fajn dovolená. Jenže když se celá skupina včetně starší babičky na elektrickém vozíku ztratí v džungli, může jít dokonce i o život! Co na tom, že hrdinové ničemu životohrožujícímu vystaveni nejsou, oni sami totiž vytváří životu nebezpečné situace a mají talent na průsery... Tohle byla tak ulítlá komedie, že se při vzpomínkách na některé scénky směju ještě teď. Je to tak šílené, tak nápadité, tak vtipné, že je to vlastně nezapomenutelné. Jedna vtipná situace střídá druhou, a je jedno, jestli se zrovna hlavní hrdinové dohadují o tom, jak jednomu z nich v jeskyni uříznout ruku, nebo jestli si zrovna smaží na sluníčku na kameni vejce tukana, který byl považován za vyhynulého, nebo jestli zrovna nechtěně zapalují místním indiánům jejich chýše. Jeden vtip střídá druhý, jedna situace je vtipnější než další, a o tom by měla komedie být. Proto hodnotím nadprůměrně a uděluji čtyři hvězdy.

• 15.1.2017  23:28
    V zajetí ráje (TV film) (2014)

Ona dostane padáka, a tak letí do Portorika na konferenci s nadějí, že tam sežene novou práci. On je cestovatel, který pracuje pro charitativní organizaci, a jeho práce ho nyní zavádí do Portorika... Tuctová předvídatelná romantická komedie, která vlastně nic moc nenabízí, ale pokud od ní divák nic moc neočekává, je to vlastně celkem milá jednohubka na nudné víkendové odpoledne. Těch náhod a nehod je sice v tomto filmu podezřele mnoho, že si až divák říká, jestli to tvůrci opravdu myslí vážně, ale když se od toho oprostím, je zde vlastně fajn prostředí, fajn romantika, fajn děj. Celé to vlastně působí tak nějak mile. Ale to je tak vše. Neměl jsem ani pocit, že by to mezi hlavními hrdiny jiskřilo, což filmu na věrohodnosti nepřidalo. Stejně tak chování postav bylo občas z mého pohledu trochu zvláštní, ale nakonec je asi i lepší u toho nemyslet a jen se nechat unášet dějem. Žádná velká filmařina se zde nekoná, ale to jsem ani nečekal, takže dvě hvězdy jsou z mého pohledu optimálním hodnocením.

• 15.1.2017  23:18

Když má chlap kde smočit, je klikař. A když má chlap hned tři ženy najednou, je klikař na třetí. A když na něj toto mnohoženství praskne, nemůže se divit následkům. Asi o tom je ve zkratce tahle záležitost, od které jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Tedy milou, občas i vtipnou, nenáročnou komedii, která se mi stala ideálním společníkem pro sobotní večer. A i když se říká, že chlapi by měli držet při sobě, tomu proradnýmu sukničkáři jsem přál všechno to, čeho se mu od jeho milenek a partnerek dostalo. A to, jak na závěr dopadl, bylo vlastně na celém filmu možná i nejvtipnější. Chápu, že proti tomuto filmu toho lze mnoho namítat, ale já jsem byl asi v nějakém rozpoložení vhodném pro takovou nenáročnou oddechovku, takže jsem se vlastně i docela dobře bavil a film se mi strefil do nálady. Jasně, Cameron Diaz už není vzhledově, co bývala, ale pořád ještě je snesitelná, stejně jako ostatní herci. Tato komedie ode mne tedy nakonec získává tři hvězdy.

• 15.1.2017  13:44

Když se spojí jedna přehnaně horlivá policistka malá vzrůstem ale velká duchem s temperamentní a navíc sexy latinoameričankou, může to být vtipné. Když jsou navíc ještě na útěku a ta sexy holka to té policistce neusnadňuje, mohl by to být kopec srandy. Bohužel ve výsledku tahle komedie promarnila svůj potenciál, respektive čekal jsem od ní možná trochu více, než jsem nakonec dostal. Což může být i moje chyba, přece jen mít velká očekávání se občas nevyplácí. Nechápejte mě špatně, ono to bylo lehce stravitelné, milé, oddechové a dokonce místy i vtipné. Kromě toho se na Sofíi Vergaru fakt dobře dívá. Navíc zde byly i nějaké ty zvraty, malá lovestory, a celkově vlastně dobře namíchaná zábava. Ale bohužel na to, aby mě to nějak více nadchlo, scházel nějaký wow efekt, něco, co by mě přimělo říct si, že tohle je geniální a že to chci vidět znovu. Jako příklad dám autobus plný důchodců, který si přímo říkal o nějaké velkolepější a vtipnější využití. Leč nestalo se. Jako fajn zábava na jedno skouknutí je to vyhovující, ale nemohu říct, že by to bylo nezapomenutelné. I proto nakonec uděluji možná nespravedlivé, ale z mého pohledu oprávněné dvě hvězdy.

• 15.1.2017  13:31
    Pomáda: Živě (TV film) (2016)

Jak nově uchopit něco, co se dá s odstupem roků označit za kult? Jakákoliv inovace by asi byla neodpustitelná, a udělat obyčejný remake, to by bylo nopodstatněné. Takže vlastně nápad udělat novou totožnou verzi klasického filmu obohacenou o natáčení a její odvysílání v přímém přenosu z televizních studií, byl velmi dobrý. Samozřejmě originál je jen jeden, ale tohle mělo něco do sebe. Přímý přenos, živé publikum, prostě z toho sálala energie, mládí, hravost, radost a celkově dobrá nálada. A to je přesně to, proč si myslím, že tenhle film má opodstatnění. Rovněž herecké výkony jsou v rámci možností zdařilé, i když co si budeme povídat, na Travoltu asi hned tak někdo mít nebude. Upřémně, nevěděl jsem, co od toho asi mohu čekat a jak to na mě bude působit. Takže fakt, že jsem docela spokojený, je pro mě milým překvapením. Ovšem nemyslím, že bych měl potřebu se k této verzi vracet, což nic nemění na tom, že jsem si to užil. Uděluji lepší tři hvězdy.

• 15.1.2017  01:33

Upřímně vlastně ani nevím, jak tenhle film vnímat či co si o něm myslet. Vizuální hrátky, svět pozlátka, spousta vaty, ale příběh se jaksi ztrácí, respektive je pohlcen tím obalem, tou formou, kterou mi byl servírován. Opravdu mnoho zbytečných výjevů, zbytečných barev a obrazů, překombinovanost, díky čemuž jsem měl problém vůbec se naladit na vyprávění příběhu, na jeho průběh a na to, oč zde vlastně jde. A i když jsem film dokoukal do konce a dokonce i pochopil, o co tam jde, nemohu prostě pochopit, proč nemohl být ten příběh natočen jinou, mnohem komornější formou. Mohla z toho být fajn vztahovka, možná i konverzační drama, ale ne tahle patlanice, která se snaží ohromit a udělat dojem, ale jen nevím, koho má vlastně ohromit. Těžko tak ještě něco na tomto filmu hodnotit. Leo DiCaprio je zajímavý téměř v každé své roli, i kdyby hrál třeba nehybný strom v lese, a Tobey Maguire mě rovněž dokáže vždy zaujmout. Velká herecká jména jsou tedy velkou předností filmu, bez nich by to byl jen další nudný film, kde režisér upřednostnil své vize před příběhem samotným. Uděluji dvě hvězdy, ale mé zklamání z filmu je bohužel značné.

• 15.1.2017  01:22
    Špión (2015)

Když není kde brát, hodí se i neforemná žena aneb kterak Melissa McCarthy ke štěstí přišla a jako agentka CIA hned při své první misi zachránila svět (nebo minimálně jedno velké město, nevím, kolik by toho ta bomba dokázala zničit). V tomto filmu se Melissa McCarthy nesere s nikým a ničím a neohroženě si jde za svým, jen aby pomstila smrt Juda Lawa, svého idola, kterého z bezpečí a šera své kanceláře dlouhé roky tajně milovala. A jde jí to sakra dobře, dokonce tak dobře, že dává divákům mnoho záminek k totálně destrukčním výbuchům smíchu. Tohle totiž byla krásně ujetá šílenost, která mě opravdu hodně pobavila. A samozřejmě to bylo i milé, zajímavé, napínavé, a těch zvratů, které ve filmu byly, bylo fakt hodně a v podstatě každý zvrat byl z mé strany opravdu nečekaný, a to je neklamná známka toho, že film si zasloužil mou pozornost plným právem. Navíc zde byl i neodolatelně arogantní a sebevědomý agent v podání Jasona Stathama, a rovněž Miranda Hart, která snad ani nemusela nic hrát a přesto byla perfektní a její eskapáda s 50 Centem byla vážně nezapomenutelná. Abych to shrnul, je to za lepší čtyři hvězdy.

• 15.1.2017  00:43
    V hlavě (2015)

Exkurze do lidského mozku, to je hodně zajímavý nápad. Dát tvar a vzhled jednotlivým lidským emocím, to beru. Uvařit z tohoto nápadu celovečení animák, proč ne. Ono to i dost dobře funguje. Ale i přes všechny mé pozitivní dojmy se nemohu ubránit pocitu, že potenciál námětu byl promrhán, respektive nebyl vyčerpán plně. Tolik možností tvůrci měli, a oni nás skoro celou dobu nechají koukat, co se děje v hlavě jedné malé holky. Světlou výjimku představovala akorát krátká odbočka do hlavy rodičů dívenky, a potom závěrečné titulky. A právě závěrečné titulky ukázaly, jak úžasný potenciál tvůrci měli a jak zůstal nevyužitý. Kdyby si tvůrci vzali několik různých postav, film vystavěli spíše jako povídkový a do každé hlavy bychom nakoukli na pár minut, nebylo by co řešit. Ale takhle jsme byli nuceni sledovat Radost se Smutkem, kterak putují jedním mozkem zpátky na velitelský můstek, a to byla občas nuda. Ano, originální nuda, ale pořád jen nuda. A i proto nakonec uděluji tomuto velmi originálnímu a místy i vtipnému animáku jen čtyři hvězdy.

• 15.1.2017  00:33

Ring volný, souboj otčíma s biologickým otcem může začít. A věřte, že takový souboj může být i docela úleťárna, když se odehrává mezi takovými dvěma lidmi, kterými jsou Will Ferrell a Marky Mark Wahlberg. Potenciál tématu je zde vytěžen až do absurdna a vše, co byste zde očekávali, zde i najdete, a k tomu určitě objevíte i něco, co by vás ani nenapadlo. No řekněte, v kterém filmu uvidíte například průjezd domem na motorce, která sama vyjede z baráku skrz střechu a jezdce na motorce kterak skončí uvězněný ve vodorovné poloze ve zdi? A to je jen jeden z úžasných nápadů, který jasně napovídá, že tohle je opravdu vtipná jízda, která má co nabídnout, a kde se to testosteronem jen hemží. Souboj usedlého taťky bačkory s akčním Rambo otcem zkrátka nabízí takové momenty, které mi asi v hlavě zůstanou docela dlouho. A závěr filmu byl už jen hodně neočekávanou, ale o to více zajímavou a vtipnou třešničkou. Film ode mne získává lepší tři hvězdičky, a rád se na tento film někdy podívám znovu.

• 15.1.2017  00:19

Když na vás někdo hodí odpovědnost za rozkrádačku investičního fondu, je to průser. Když si ale za to máte jít sednout na 10 let do basy, budete mít určitě chuť si to hodit rovnou. Ale ne tak Will Ferrell. Ten chce být ready na všechno, co ho může v báni potkat, a tak podstoupí třicetidenní kulervoucí výcvik za pomoci jednoho ze svých bývalých zaměstnanců, který je černoch a mohl by něco vědět o tom, jak to zy mřížemi chodí... V podstatě hodně jednoduchá zápletka, která není nová ani originální. Vlastně tenhle film je taková lehká jednohubka, která se dá v klidu skouknout na první dobrou, aniž by zanechala nějaký výraznější dojem. Ale zase je to dost zajímavé na to, aby to člověka nenudilo a občas se i nějakému fórku nebo scénce zasmál. Ale jinak je to bohužel absolutně průměrná tuctovka, která se z mozkovny vypaří stejně rychle, jako se do ní dostala a nakonec zbude jen matné povědomí, že jsem někdy něco takového viděl. A i proto hodnotím podprůměrnými dvěma hvězdami.

• 15.1.2017  00:09

Může problémovému chlapci pomoci internátní škola pro hudebně nadané chlapce? A může si zde takový zvláštní samorost se zlatem v hrdle a s úžasným hudebním sluchem najít kamarády a zapadnout do kolektivu? Tento film z prostředí hudební školy a chlapeckých sborů mě, tak trochu nečekaně, velmi zaujal. A není to jen tím, že je zde k vidění několik velmi známých hereckých jmen, včetně oscarových herců Dustina Hoffmana a Kathy Bates. Je to i scénářem samotným, stejně jako zvláštním prostředím a pochopitelně i perfektně ukázanou realitou, kdy je patrné, že podlostí a zákeřností jsou schopni i malí chlapci jen kvůli rivalitě o to, kdo bude zpívat hlavní sólo. Vlastně ani nevím, čím mě tento film zaujal. Jen vím, že jsem ho viděl už před pěti dny a čím delší doba uběhla, tím více zjišťuji, kolik pozitivních myšlenek díky němu ve své hlavě mám. A pokud ve mně nějaký film dokáže vyvolat pozitivní myšlenky a jen při vzpomínce na něj mám hřejivé pocity a nostalgický úsměv na tváři, byl asi natočen opravdu dobře. A i proto uděluji lepší čtyři hvězdy.

• 9.1.2017  00:23

To se takhle těšíte na sex, jste nadržení, a než se nadějete, dá vám číča, v níž chcete smočit, a která je mimochodem věkově tak trochu možná i za zenitem, vypít pivo, po kterém jako zázrakem usnete a probudíte se v sídle jisté sekty, která má s vaší osobou nepěkné plány... Kevin Smith, jehož filmy mě vždy dokázaly zaujmout, tentokrát přišel s podivným filmem, který by sice mohl být hororem, ale na to je zde příliš mnoho dalších nápadů, které z toho dělají ve výsledku vlastně hodně originální mišmaš něčeho, co snad ani nejde nějak stručně označit. Ale ono je to jedno, protože to funguje tak dobře, jak by mě ani ve snu nenapadlo. Zapnul jsem televizi, začal koukat na film, a oči jsem z obrazovky spustil teprve po závěrečné scéně. A celou dobu jsem si říkal, co to kurva je. Je to jiné, je to crazy, je to absolutní úlet, který ale má charizma a koule. A fakt nemůžu jinak, než hodnotit nejvyšším počtem hvězd, protože tohle si o to přímo říká. A myslím, že tenhle film jen tak z hlavy nevytěsním a bude to jedna z mých soukromých kultovek. Kevin Smith opět boduje, a to je fajn.

• 9.1.2017  00:08

Nejsem člověkem, který by rád sledoval prvorepublikové filmy. Nejsem ani člověkem, který by o Lídě Baarové věděl něco více než to, co jsem se dozvěděl z dokumentu Zkáza krásou, který jsem viděl před pár měsíci. Ale tenhle náhled do života jedné ženy, herečky, která se zapletla s dějinami, mě dokázal ohromit. Respektive zaujal mě natolik, že nevím, co bych mu vytknul. Jeden pohnutý osud jedné ženy je poutavou sondou do první republiky, a rovněž i do období bezprostředně po skončení 2. světové války. A je mi z toho až smutno. Tenhle film ve mně vyvolal emoce.Vyvolal ve mně i určitou sounáležitost s hlavní hrdinkou. A ukázal mi, jak snadno se člověk zaplete s něčím větším, než je on sám. Nemohu si pomoci, ale jsem nadšený. Vynikající a věrohodné zpracování, perfektní herecké výkony, ani na okamžik jsem se nenudil. Ale přesto mám pocit, že film by si zasloužil ještě pár záběrů na to, jak šla Lída Baarová dál svým životem. Závěrečné textové info mi opravdu nepřišlo dostačující. A myslím, že filmu by slušelo i pár vzpomínkových záběrů na Lídu Baarovou či jejích archivních fotek, třeba během závěrečných titulků. Ale jinak je to dokonalé a dávám lepší čtyři hvězdy.

• 8.1.2017  01:23

Láska je krásná, ale může nás i zmást. Někdy si myslíme, že někoho milujeme, ale co když nás jen matou naše smysly? Ona láska se snadno zamění s dalšími pocity, a i o tom, ale nejen o tom, je toto romantické drama z Itálie, které divákovi nabízí jednu love story ze světa mladých lidí. Kromě hledání lásky je tento příběh ale také o boji se zákeřnou nemocí. Jsem rád, že ve filmu bylo zmíněno i téma dárcovství kostní dřeně, protože já sám jsem zapsaný v registru dárců již zhruba jeden a půl roku a kdoví, jestli někdy zazvoní telefon a já budu mít šanci zachránit někomu život. Co se mi ale na tomto filmu líbilo především, to je lehkost, s jakou je nám ten příběh předkládán. I když film není celou dobu o úplně optimistických a hezkých tématech, z každého záběru čiší mládí, energie, život. A to je to, co by měl mít asi každý film o mladých lidech. Celou dobu jsem film se zaujetím sledoval, nedokázal odhadnout vývoj děje, a říkal si, že tenhle film je vlastně docela fajn. A to je pro mě nejlepší důkaz toho, že tohle je rozhodně jeden z těch zajímavějších a zřejmě i nezapomenutelných filmů. A i proto mu uděluji vynikající čtyři hvězdy.

• 8.1.2017  01:11

I zlí a obrovití dinosauři byli v počátku svého života jen roztomilými nemotornými mláďaty, kteří se učili rozpoznávat svět a jeho nástrahy. A o jednom takovém dinosauřím mláděti, které bylo donuceno poznat svět i mimo svůj domov, vypráví tento animák, který je vlastně docela milý, hravý, příjemný a tak nějak roztomile naivní. K tomu je zde zajímavý bonus v podobě lidského dítěte, které se chová jako pejsek a hlavní hrdina ho považuje za své zvířátko. Vlastně celý tento animák staví na zajímavém nápadu a kupodivu to celé vlastně ani skoro nenudí. Jen je zde problém v tom, že je to z mého pohledu film na jedno skouknutí, a stejně rychle, jako se v mém životě objevil, tak rychle i vzpomínky na něj zmizí. Na sobotní dopoledne ideální záležitost. Ale je to jen další z řady animáků. A je to možná i škoda, protože si myslím, že se z toho nápadu dalo vytěžit ještě o něco více. Ale i tak film potěšil a získává ode mne tři hvězdy.

• 8.1.2017  00:37

Kdo z nás by nechtěl rozsévat radost vždy a všude? Vince Vaughn té radosti vyprodukoval a zasel v mládí opravdu mnoho. Dokonce tolik, že je to jen stěží představitelné. A po letech se mu jeho snaha zúročuje, když zjišťuje, že z jeho poctivé ruční prácičky se narodilo 533 dětí. Pánové, kolikrát to s námi málem švihne i když se dozvíme, že je na cestě jedno dítě. Ale když má jeden tolik dětí, že to ani nejde spočítat na prstech jedné ruky, mohlo by to s ním zamávat natolik, že by byl zralý na kulku do hlavy. Ale Vince Vaughn není žádný srábek, a tak v utajení začne zasahovat svým biologickým potomkům do jejich životů. A je to sakra zajímavá podívaná. Vlastně je to jedna z těch lepších amerických komedií, které jsem měl možnost za poslední roky vidět. A originální námět tento film prostě povyšuje na film absolutně nezapomenutelný. Nic takového ještě natočeno nebylo a kdoví, jestli ještě bude. Navíc každý z osudů dětí hlavního hrdiny je zajímavý, takže film ani na okamžik nenudí a po jeho skončení jsem měl chuť zvolat "ještě, ještě, chci přídavek", a to je co říci. Možná by z toho mohl být i zajímavý seriál. Každopádně já jsem spokojený a je to za lepší čtyři hvězdy.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51