HoneyBunny

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 16.1.2017  18:48
    Švýcarák (2016)

Vtipné a divné. To druhé víc. Já hned od začátku tušila, že když v tom hraje Paul Dano, že bude hrát divného týpka - a taky že jo. Depresivní asociál, co musí najít smysl života - a pomůže mu v tom mrtvola Daniela Radcliffa (který je tu hodně fajn). Originální jsou ty homoerotické chvilky, které nemusí být každému příjemné. Ale zvlášť Radcliffe i tyhle trapnější momenty zachrání svým roztomilým hereckým projevem (ano, ačkoli hraje mrtvolu, tak opravdu hraje!). 60 %

• 16.1.2017  18:41

Vynikající koncept - parta teenagerů zůstane po škole a postupně se ukazuje, že pod jejich maskami (školní krasavice, problémový frajer, šprt atd.) se skrývá něco mnohem hlubšího. V osmdesátých letech (a i v devadesátých) bylo toto v mainstreamovém filmu velmi vzácné. Hughes dokáže na omezeném prostoru a s omezeným počtem herců divy - opravdu vás zajímá, co o sobě postavy prozradí příště. Na konci jsem jim fandila všem a ačkoli už nějaký ten pátek puberťák nejsem, tak jsem jim i rozuměla. Zaslouženě jeden z nejlepších "coming of age" filmů.

• 16.1.2017  18:29

V Americe sice může jít o kultovku, ale nic úchvatného tenhle film nenabídne - a to se mi Hughesův pozdější počin The Breakfast Club velice líbil. Sixteen Candles je relativně dobře zarámovaným cca 24 hodinami, kdy hlavní hrdinka Sam prožívá zklamání nad tím, že její rodina zapomněla na její šestnácté narozeniny. Ale ačkoli postavy jsou sympatické, prožívají relativně banální příběh a vtípky šly mimo mě. Samin vyvolený je sice na pohled hezký, milý a zazobaný (ideál pro šestnáctiletou dívku), ale nemá žádné charisma. Narozdíl od The Breakfast Club tu chybí vnitřní napětí a temnější podtón, ale jako příjemná jednohubka rozhodně postačí.

• 5.1.2017  18:41
    La La Land (2016)

La La Land je jednak přezdívka pro Los Angeles a jednak označení pro mentální stav někoho, kdo neví, co se kolem něj děje. A to sedí. Tenhle film je milostným dopisem L.A. - už je to dlouho, co to tomuhle městu na filmovém plátně takhle slušelo. Chazelle mu totiž dal zasněnou atmosféru letní noci, kterou je těžké si nezamilovat. A hlavní hrdinové jsou zároveň snílci, kteří jdou tvrdohlavě za svými sny. Jak ale na konci oni i diváci zjistí, i splnění snů něco stojí. Chazelle je skvělý režisér a má můj velký obdiv, že ve svém věku (31 let!) dokáže vytvořit takhle profesionální a sofistikovaný film. Zklamala mě průměrná pěvecká čísla (kromě dvou hlavních motivů je těžké si zapamatovat jiné songy), ale Gosling s Emmou Stone podávají skvělé výkony a i díky jejich vzájemné chemii krásně funguje romantická - ale nepřeslazená - složka filmu. Chazelle si totiž udělal čas na to, aby vztah hlavních hrdinů pěkně pomalu rozvinul. (SPOILER:) O to víc se mi nelíbil časový skok na konci filmu, kdy je divák nucen si některé věci domyslet a zvlášť postava Mii z toho nevychází dobře. Je konec realistický a hořkosladký? Ano, splnění snů zkrátka něco stojí. Ale já si připadala ochuzená o kus předtím pečlivě vyprávěného příběhu, jako by někdo z knížky vytrhl deset stránek. To ale nic nemění na tom, že stejně jako u Whiplashe je konec La La Landu tím neefektnějším z celého filmu. 80 %

• 28.12.2016  23:05
    Pasažéři (2016)

Nejhorší je, když na filmu vidíte jeho nenaplněný potenciál. Pasažéři mohli tolik říct k tématu obětování, samoty, partnerství, lidské touhy po společníkovi atd. atd. A celou dobu jenom kloužou po povrchu. Jádrem pudla je snaha scénáře Jona Spaihtse udělat z téhle story romantický film, čemuž obětuje i logiku příběhu. Pratt namísto někoho, kdo by mu mohl prakticky pomoci (programátor, další technika), vzbudí holku, která se mu líbí. Nemohl Spaihts vymyslet verzi, kde by vzbudil sexy programátorku/hackerku, která by mu pomohla dostat se na můstek? Zbavil by se tak té nepříjemné a problematické části, kde Prattova postava zničí jeho vyvolené Auroře život. A další bota - proč má loď, která má přes 5 000 pasažérů jen jeden lékařský box? (Ano, ano, proto, aby na konci mohla Aurora udělat zásadní romantické rozhodnutí...) Proč má loď Avalon robotického barmana, ale žádnou robotickou posádku? No prostě scénář je velice líný a nedomyšlený. Pratt s Lawrence jsou fajn a dělají, co je v jejich hereckých silách. Laurence Fishburne je ve své malé roli vynikající. A Andy Garcia... co říct, přeju mu alespoň nominaci na Zlatý globus za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli. ;-)

• 28.12.2016  00:36

O tom, jak manipulativní potvory vždycky dosáhnou svého. No, vlastně je to nadčasová story, protože takhle to chodí i dnes. Popravdě se ale na to nemusím dívat v televizi. Chybou tu je, že lady Susan vlastně po celou dobu filmu nenarazí na výraznější zádrhel. Chlapy jsou idioti, které si omotá kolem prstu, a ženské jsou neschopné nebo hloupé. Vždycky, když to lady Susan potřebuje. Ona je skoro jako takový ten všemocný záporák, kterému všechno vyjde - jenže i takového záporáka pak Arnie nebo Sly skope do kuličky a my mu k tomu vítězně zamáváme pěstí. V tomhle filmu ale (!spoiler!) vypočítavá potvora dostane bohátého hloupého manžela, kterému nasazuje parohy s milencem. Bravo, tleskám. Jane Austen se ale obrací v hrobě. Název filmu nechápu - o lásku či romantiku tu nejde a přátelství vidíte jen mezi lady Susan a její americkou spikleneckou kamarádkou.

• 28.12.2016  00:28

Jak osvěžující je vidět film s originálním nápadem, který je filmovým štábem i dovedený k dokonalosti. Film je sice na začátku trochu matoucí, než pochopíte, kdy je kdo v čím těle, ale jak si tenhle problém sedne, tak už jen můžete dát ruce za hlavu a sledovat tenhle krásný příběh. Mitsuha a Taki jsou sympatičtí hrdinové, kterým fandíte, a když se druhá polovina filmu překlopí z komedie do dramatu (na konci i epického!), pak sledujete se zatajeným dechem, jestli to těmhle dvěma vyvoleným "milencům" vyjde. Milencům dávám do závorky, protože hrdinové jsou po většinu děje mladičcí a jejich kvetoucí láska je platonická. Na anime je ale Your Name relativně odvážný (co asi uděláte jako první, když se probudíte v těle opačného pohlaví...). Tenhle příběh je v podstatě tak jednoduchý a efektivní a překračující kultury, že bych se nedivila, kdyby za pár měsíců v Hollywoodu ohlásili, že chystají hraný remake... 90 % a rozhodně status jednoho z nejlepších filmů roku 2016.

• 25.12.2016  22:03
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Na televizní pohádku ČT výborná technická kvalita - kamera, kolorace, práce se zvířaty, lokace. Osobně se mi líbí alternativní přístup k pohádce o Zlatovlásce říznutý piráty a moderním jazykem. Protože mě připadá opravdu trapné, jak se stále každé Vánoce dočkáme umrlé pohádky natočené v českých lesích, kde ucmrndaný český Honza nebo vychrtlý princ nahání spanilou princeznu bez jakéhokoli charakteru. Tvůrci šli do rizika a přinesli něco nového, což já oceňuju. Navíc jsem se bavila, jednak u dialogů, jednak u průpovídek zvířat. 60 %

• 19.12.2016  21:47

Předně - Rogue One má tři věci, které ho v něčem povyšují nad ostatní Star Wars filmy. Za prvé - má nejlepšího robota K-2SO, který po přeprogramovaný očividně trpí Aspergerem, protože říká přesně, co si myslí, a je to úžasně vtipné (a dokonce chytře vtipné!). Za druhé - určité elementy příběhu nádherně doplňují a vylepšují původní trilogii. Za třetí - závěrečná akční/bitevní sekvence je dokonalá. Má vše - emoce, napětí, drsnost, skvělé efekty... chvílemi jsem měla chuť vítězně na hrdiny zamávat pěstí. Líbili se mi všechny postavy týmu Rogue One - pár badass asiatských bojovníků, zběhnuvší pilot impéria, charismatický (a morálně na hraně) špeh Cassian v podání Diega Luny, zmíněný hláškující robot i naše hrdinka Jyn Erso, které Felicity Jones dokázala vdechnout drsnost někoho, kdo měl hodně těžký život, a zároveň zranitelnost. Líbil se mi vztah Jyn a Cassiana (nechci spoilerovat, ale je velmi lidský a ukazuje, co všechno museli Rebelové obětovat pro lepší zítřky). A na konci filmu jsem měla i tu slzu v oku. Tím neříkám, že jde o dokonalý film. Chvílemi je znát, že se dost přetáčelo (odnesli to hlavně Saw Guerrera a velitel Krennic, u kterých mám podezření, že původně měli větší a důležitější role). Na začátku film příliš skáče z jedné lokace do druhé a je to matoucí. A první třetina filmu se lehce vleče. Ale ta poslední třetina Rogue One vám to vynahradí. Tady vidíte ryzí kouzlo filmařiny. 85 %

• 19.12.2016  21:15

Solidní pokračování dnes už kultovního prvního dílu, ale po jedenáctiletém čekání bych čekala o něco víc než opakování už viděné formule "Petronel a Uriáš něco zmatlají --) Bartoška je pošle na zem s úkolem --) čert s andělem se něčemu hlubokému přiučí". Jen místo zasněženého šumavského hradu někdy v sedmnáctém století se přesuneme do (krásných) exteriérů Českého Krumlova století devatenáctého. Jako minule je tu lepší ta pozemská část - Petronel s Uriášem si na svatého Mikuláše hrají na přestrojeného anděla s čertem. Tahle část je chvílemi okouzlující. Jenže ani krása Vicy Kerekes a talent mladé Anny Čtvrtníčkové nemají na příběh polepšeného hraběte a čisté lásky jeho Dorotky. Máte tu sice nečekanou podzápletku, kdy se anděl s čertem pokoušejí získat (nejen) srdce švadlenky Kerekesové, ale nevím nevím, jestli je to materiál úplně vhodný do pohádky primárně pro děti. Nebeská část je o prvoplánových vtípcích a cameích "celebrit" (Lucie Bílá a Michal Horáček??? Vážně???), které přehrávají. Jemné zklamání, ale i tak Anděl Páně 2 nepovažuji za špatný film. Trojku si ale duo Strach-Epstein může odpustit.

• 14.12.2016  20:49

Promarněný potenciál. Předně poznamenávám, že jsem kdysi viděla animák Batman: Assault on Arkham, což je vlastně taky Suicide Squad, ale udělaná dobře. Myšleno, že má hlavu a patu a funguje jako samostatný příběh. Letošní Suicide Squad je nevyvážený, nedomyšlený, zkrátka působí jako nedotažený polotovar. Willu Smithovi coby Deadshotovi ani na chvíli neuvěříte, že je padouch. Captain Boomerang je sice docela cool, ale jeho schopnosti jsou absolutně nedostačující. Cara Delevigne coby hlavní záporačka přehrává. A Harley Quinn se většinu času pokouší o otravné rádoby hustohlášky a špulí u toho pusou, prsí se a vrtí zadkem. O zbytku party je škoda mluvit. Nuda šeď. Občas vidíte jiskru potenciálu (smutný pohled Harley naznačující, že není tak šáhlá, jak se dělá; backstory El Diabla apod.), ale matný - a místy smysl nedávající - celek to nezachrání. A ne, Jared Leto není Joker. Jeho postava je emo týpek s divným smíchem a problémem se vázat. Škoda. Pokud se vám ale líbí nápad týmu padouchů, kteří jsou nucení konat dobro, pak se podívejte na výše zmíněný animák.

• 14.12.2016  20:35
    힐러 (TV seriál) (2014)

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem viděla za poslední dobu. Zkrátka si mě zaháčkoval, hlavně díky přístupu tvůrců, kteří dokážou kompetentně vyprávět komplikovaný příběh míchající romantiku, novinářský thriller a akci. Hrdinové jsou sympatičtí, chápete jejich motivace a fandíte jim. Romantická linka je citlivě a pomalu rozpracovaná a ústřední dvojice má výbornou chemii. A navíc Chang-wook Ji je krásný chlap, který zvládá emoční scény i akci. A propos - akce. Na televizní seriál je skvělá, ať už se jedná o parkour, ruční souboje nebo automobilové honičky. A linka s politickým/novinářským thrillerem je taky dostatečně zajímavá a zamotaná, aby udržela pozornost. Velká spokojenost a jednoznačné doporučení.

• 28.11.2016  19:34

Nádherná animace, pár vtipných scén, Dory coby neskutečně roztomilá malá rybička... a to je tak vše. Disney/Pixar chtěl vyrejžovat nějaké prachy a vzpomněl si na obrovský úspěch Hledá se Nemo. Jenže Dory vlastně jen opakuje Nemův recept (rodinné drama, originální prostředí, perfektní animace, citečky), ale v horší podobě. Ano, tenhle film je kvalitní a diváka bez problémů pobaví (i když Dory mi často přišla dost otravná), ale hlavně díky novým postávám (chobotnice Hank, dementní kachna...) uteče cobydup. Ale od Pixaru holt čekám něco víc než jen ucházející animák. Zootopie si bez problémů udržela titul nejlepšího animovéno filmu tohoto roku.

• 28.11.2016  19:28

Pro mě tenhle film úplně nefunguje a rozhodně se nezařadí mezi klasiky, mezi které první Bridget rozhodně patří. Zkrátka nemá to kouzlo a švih. Bridget a její motivace nejsou chvílemi úplně zřejmé a ona se stejně jako v druhém díle jeví jako čůza. A všechny scény z televizního studia jsem na hraně trapnosti (ta moderátorka i Bridget coby producentka by už dávno letěli pro lajdáctví a nedostatek profesionality). Patrick Dempsey je sice sympaťák, ale všichni víme, že proti sucharovi Darcymu neměl šanci a já - stejně jako u Bridget - jsem často absolutně nevěřila tomu, jak se chová. Párkrát se určitě zasmějete (nejlepší je gynekoložka Emmy Thompson!), ale nemůžu si pomoct - na tenhle film se čekalo moc dlouho, až už je coby pokračování zbytečný.

• 21.11.2016  20:09

(*Lehké spoilery*) Začnu od originální názvu filmu - Flipped, neboli něco jako otočený/převrácený. To se týká jak formátu filmu (ve vyprávění se střídá Julie i Bryce a děj vidíme nejdřív z perspektivy jednoho, pak druhého), tak děje. Co si budeme povídat, Julie je skvělá mladá dáma - je inteligentní, odvážná, má dobré srdce a sny. A hned na začátku se bláznivě zakouká do snových očí blonďáka Bryce. Bryce je sice fešák, z dobře situované rodiny a oblíbený, ale je to taky zbabělec, co jde s davem. A hned na začátku se snaží nechtěné pozornosti od Julie vyhnout. Film postupně jejich role převrátí: Julie si uvědomí, že její zamilovanost byla spíše povrchní ("když on má tak nádherné oči") a její lásku si zaslouží někdo lepší než Bryce. A Bryce sám si uvědomí, jak skvělá Julie je a že mu na ní opravdu záleží. A budiž filmu dáno k dobru, že je to Bryce, kdo musí osobnostně "vyrůst" - postavit se svému okolí a uvědomit si, co cítí - k tomu, aby s Julií mohl být. Film tohle všechno vypráví zábavně, citlivě a překvapivě lidsky (některé momenty jsou opravdu dojemné). Poctivě odvedená práce od Roba Reinera, který nám dal takové kultovky jako Princezna nevěsta nebo Když Harry potkal Sally. Tenhle film se vedle nich rozhodně neztratí.

• 16.11.2016  22:51

Dospělé, kouzelné (ta zvířata jsou dokonalá), chvílemi temné a chvílemi rozkošně hravé. Fantastická zvířata bez problémů zapadají do "potterovského" universa a rozšiřují ho velice zajímavým směrem. Líbilo se mi, že hrdiny jsou dospělí kouzelníci, kteří už mohou ukázat celou škálu svých schopností. Líbil se mi i sociální komentář (schválně popřemýšlejte, co má "obskurus" reprezentovat). Film dokonce funguje i po emocionální stránce, i když - popravdě - by si zasloužil lépe prozkoumat své hrdiny - ti jsou sice sympatičtí, ale rozhodně ne mnohovrstevnatí. Což neznamená, že by se herci nesnažili. Redmayne je roztomilý popleta, Dan Fogler je sympatický mudla, Farrell je sexy kouzelnický "detektiv" a Ezra Miller je srdceryvný. Co se úplně nepovedlo, to je určité odhalení v závěru filmu, na které snímek diváky dostatečně nepřipraví, takže onen twist nemá pořádný dopad. A taky si nemyslím, že by Yeates byl nějak extra talentovaný režisér - je to výborný technik a rutinér, ale nic jedinečného a kultovního nikdy nenatočil. Ani tenhle film to nezmění. 80 %

• 7.11.2016  20:05

Zajímavě nakousnutá témata a celkový feeling filmu, ale nemůžu si pomoct - tvůrci se zkrátka nechali unést postavou Adaline a udělali z ní něco jako bohyni. Je sexy, krásná, chytrá, laskavá a bůhvíco ještě. Kromě toho, že se vyhýbá závazkům, u ní vlastně nenajdete vadu, nevidíte bolest a únavu, která by se správně měla vázat s tak dlouhým životem. Adaline se nikdy nezastaví a sentimentálně nevypráví o tom, jak to bylo dřív - což je něco, co staří lidé dělají. Možná přestala stárnout fyzicky, ale psychicky by stárla určitě. Film nás tak připravuje o hloubku, kterou by mohl být - mohl být o tom, jak Adaline znovu nalézá důvod dál žít. Osobně jsem nevěřila romanci mezi Adaline a Ellisem - pokud je Adaline opravdu tak skvělá, Ellis by toho musel předvést mnohem víc, aby ji získal. Byl taky velký potenciál říct něco o životě, ale tvůrci se matlají v té levné romanci a melodramatu, takže nakonec film působí izolovaně a male. 60 %

• 7.11.2016  19:56
    Dárek (2015)

Ohoho! O hodně hlubší, než se na začátku zdálo. Nejdřív to vypadá na stalking, ale jak se postupně odhaluje pravda a motivace postav, začíná to být víc a víc zajímavé. Film adresuje pravdu, kterou si často lidé nechtějí přiznat - podstata a charakter lidí se nemění. Můžou získat zkušenosti a odstup, ale kdo byl parchant, tak parchantem i zůstane. (Spoiler) Vemte si Simona - v mládí to byl hajzl, co šikanoval a zničil pomluvou život spolužákovi, protože ten spolužák byl "divnej". Film vám vysvětlí Simonovy (velmi lidské) motivace i to, jak si sám omlouvá to, co provedl. Nemění to nic na tom, že Simon je parchant. A parchant je i Gordy, ale mě ho bylo líto - a zároveň jsem ho chápala. Když někdo váš život zničí do takové míry, nemůžete se nad to povznést. Závěr byl sice trochu přehnaný, ale líbilo se mi, že Gord se Simonovi pomstil psychologicky a promyšleně. Thriller nemusí zkrátka mít krev a lekačky (ačkoli tu jsou), aby byl efektní. Tenhle film rozhodně doporučuju. 90 %

• 4.11.2016  19:04

Korejci se s tím rozhodně nepářou. Všeho jako by tu bylo víc a bylo intenzivnější - říká se, že asiati jsou stoičtí a bez emocí, ale hrdinové tohohle dramatu prožívají emoce jak z telenovely (tak trochu to telenovela je) - a ano, často předstírají stoismus, ale vidíte, kolik emocí bublá pod těmi chladnými maskami. Největší devizou Moon Lovers je Lee Joon-ki(čtvrtý princ Wang So) - umí perfektně prodat emoce, působí jako badass, když je to třeba, a bojové scény mu věříte. Krásné je i pro nás exotické prostředí a kostýmy a vlastně i celá ta tragická love story. Negativa - místy slabší scénář (hlavně ke konci tvůrci nedovedli prodat, proč se hrdinka Hae Su chová tak, jak se chová), nějaká ta klišé a nevyužitý potenciál. Jako máte super prostředí, cool postavy, zajímavý nástin příběhu, který mohl být super epický - ale nějak to tvůrcům na posledních pár dílů ujelo a nedokázali dovést seriál do konce, který by si zasloužil. I přesto je důvod, proč je tenhle seriál mezinárodním hitem a jako náhled do korejské tvorby (alespoň pro mě) slouží skvěle. 70 % a jdu se poohlédnout po dalším seriálu s Lee Joon-kim.

• 26.10.2016  23:15

Po Sherlockovi je tohle nejlepší výkon, co jsem od Cumberbatche viděla. Jeho Stephen Strange je schopný, inteligentní, sexy (hmm, ta bradka a našedlé vlasy mu sednou) - a proto arogantní. Během filmu se ale jako postava posouvá a začne být divákovi víc a víc sympatický, což vyvrcholí jeho originálním způsobem záchrany světa. A proč jsem začala Cumbebatchem? Protože na něm film stojí a Benedict tomu dává všechno. Jeho charisma a vizuál magie jsou dvě věci, které pro mě dělají z Doctora Strange jeden z nejlepších marvelovských filmů. A ta magie vypadá skvěle (pokud se vám líbila magie ve Warcraftu, tak tady si budete libovat)! Je efektní, logická, a ani na chvíli není laciná. Hlavně "astrální" projekce jsou hodně tripové. Zápory... jsou klasické marvelácké (já se divím, že ani po těch letech nejsou schopni s tím něco udělat): možná až příliš mnoho vtípků, takže u závěrečné bitky necítíte tíhu situace, nevýrazný záporák (i když Mads Mikkelsen tomu dává maximum, co mu scénář dovolí), opakování už viděných postupů. 80 % a bez problémů si tenhle film kdykoli dám znovu.

• 23.10.2016  18:30

Když vezmu v potaz, s jakými problémy tenhle film vznikal, tak můžu být ještě ráda, že dopadl takhle. Ale žádná velká sláva to není. Star Trek Beyond je pouze dostačující. Žádný herecký výkon není nadprůměrný, scénář je - co si budeme povídat - trochu odbytý a zatížený klišé, akce je chvílemi matoucí (hlavně úvodní vesmírná bitka). Film budí dojem, že kromě hlavních postav (Kirk a spol.) Hvězdná federace nemá vlastně žádné schopné lidi - naprostá většina osazenstva filmu postává v pozadí, případně vyděšeně někam utíká. Což je velká škoda u filmu, který je o jednotě a o tom, že máte chránit jeden druhého. Jako celek tenhle nejnovější Star Trek působí spíš jako drahý a dlouhý díl televizní série, ojedinělý incident, který bude v dalším díle zapomenutý. 60 %

• 16.10.2016  19:39
    Inferno (2016)

Dvě hvězdy a to jen s odřenýma ušima. Infernu musím přiznat, že vypadá dobře - Langdonovy halucinace na začátku filmu jsem docela efektní a lokace v překrásné Florencii hodně pomáhá. Ještě co je to platné, když celý příběh je hrozně upocený a všechno, co se děje, je hrozně nucené? V jedné chvíli se dozvíte, že převážná část toho, co jste dosud viděli, byla jen součást většího (bizarního) plánu - a můžete jen hroutit hlavou, jak to vůbec nedává smysl. Padouši se tu chovají jako banda fanatiků s lobotomií (absolutně si nedokáže pořádně obhájit, co dělají). Kladní hrdinové jsou zase hrozně nudní. A do toho máte agenty Světové zdravotnické organizace, kteří se evidentně mohou rovnat americkým speciálním jednotkám! Je to odfláknuté, je to nelogické, je to hloupé. A přitom by to hrozně rádo bylo špičkovým mysteriozním thrillerem. To tedy ani náhodou. 40 % PS: Ještě upozorním na to, jak je film zbabělý v tom, že ani pořádně tematicky neuchopí nahozené téma "buď zabiješ polovinu lidstva teď - a nebo celé lidstvo vymře za pár desítek let". Očividně je to jenom lákadlo do trailerů, protože tvůrci od tohoto filozofického oříšku pěkně rychle vycouvají.

• 8.10.2016  14:37
    Žhavá láska (TV seriál) (2012)

Parodie na scénáristické postupy a osazenstvo amerických reality shows, kde se různým způsobem párují atraktivní, ale hloupí a povrchní lidé. Pokud vás zvrhle baví dívat se na různé kokoty, kteří se občas vyskytují třeba ve Výměně manželek nebo svého času ve Vyvolených, tak vás Burning Love bude bavit taky. Tvůrci totiž přesně míří do černého a ne vždy se trefí, ale některé momenty jsou geniální (finále první série, nadržená Julie toužící po Blazovi v druhé sérii apod.). Samozřejmě celý tenhle seriál funguje jen pokud znáte původní pořady, ze kterých si Burning Love dělá prču.

• 27.9.2016  20:01

Poctivá akční filmařina. V podstatě jde o film typu "base-under-siege", ale nad průměr ho povyšuje fakt, že ukazuje relativně dost násilí, několik fajn zvratů a sympatické hrdiny. Ethan Hawke je jeden z mých oblíbenců a jeho traumatizovaného poldu jsem mu věřila (navíc, co si budeme říkat, se na něj hezky kouká). Fishburne a Byrne jsou jako (skoro) vždy charismatičtí a fungují i na omezeném prostoru. A co si budeme povídat, i akční filmy potřebují dobrý casting, což se tady povedlo na jedničku. Velmi příjemné překvapení. 70 %

• 27.9.2016  19:50
    Divoši (2012)

Má to krásné herce, zajímavé prostředí mexické mafie, chvílemi velmi realistické příběhové zákruty, slizského Benicia Del Tora a mafiózní mama Salmu Hayek. Tenhle film tiká jako hodinky a mě příjemné překvapilo, že Oliver Stone je stále schopen natočit něco tak vizuálně agresivního a - pokrokového, dalo by se říct. Naše hlavní trojka (jedna dívka a dva muži) totiž jede v úspěšném obchodu s marjánkou a navíc spolu žije v moderním a spokojeném vztahu. A i přesto, že se tímto dost vymykají průměru, jim držíte palce (tedy spíš těm klukům, protože Ophelia je většinu děje dost pasivní). V mnoha ohledech originální, chytré a rozhodně nadprůměrné. 80 %

• 27.9.2016  19:44

Plejáda britských hereckých hvězd, odlehčené vyprávění, suché vtípky. Zkrátka průměrná britská komedie, která rozhodně neurazí, ale nic světoborného se tu taky nekoná. Bill Nighy při svém pokročilejším věku už nabízí spíše charisma než nějaké zabijácké dovednosti, ale Emily Blunt je jako vždy rozkošná a je fajn vidět dospělého Ruperta Grinta. 60 %

• 27.9.2016  19:39

O tom, že se tenhle příběh opravdu stal, se vedou spory. Ale je to úžasný a velký příběh o lidské odvaze a odhodlání. A je škoda, že Weir absolutně nevyužil jeho potenciál. K postavám je těžké najít si cestu - kromě tajemného Američana Eda Harrise jsou vlastně i dost nudné, což dost vadí ve chvíli, kdy s nimi máte prožívat jejich příběh. Pokud některá z nich zemře, je to jako byste si jen odškrtli další jméno ze seznamu. Na druhou stranu Weir z rozpočtu 30 milionů (!) vytěžil naprosté maximum a film vypadá poměrně velkolepě. Opět ale trochu zamrzí, že těmi nejzajímavějšími lokacemi (Čínská zeď, Tibet, Indie) se jen proletí. 60 %

• 22.9.2016  00:15

Pokud se dělá remake, tak aby měl opravdový smysl, měl by přinést do příběhu něco originálního. A u nových Sedmi statečných si nemyslím, že se tak stalo. Když největší emoce u filmu cítím, když zazní melodie z původního filmu (ano, ve filmu se objeví a je stále naprosto boží!), tak nevím, nevím, jestli je to úplně dobře... A neubráním se ještě jednomu srovnání. V původním filmu jsou postavy všech "statečných" velice dobře emocionálně vykresleny: Steve McQueen pochybuje, že by parta vůbec v městečku měla být; Charles Bronson jen chce mít svůj klid, Brad Dexter bojuje s vlastním strachem atd. A všichni postupně mění své postoje díku rozvíjejícímu se vztahu s vesničany. Při závěrečném boji pak více prožíváte, když někdo zemře. No, a v nové verzi Sedmi statečných se toto prakticky nevyskytuje (čestnou výjimkou je Goodnight hraný Ethanem Hawkem) - film se "statečné" snažil nejvíce odlišit jejich etnickou rozdílností, která ale paradoxně v příběhu nehraje roli. A to je škoda, protože finální bitku Fuqua servíruje naprosto výtečnou - v každé chvíli víte, kde se co děje, děj je napínavý, přestřelky dobře udělané a dokonce se dočkáme i klasického westernového stare-downu. Všichni herci jsou navíc velice charismatičtí, takže je radost na ně na plátně koukat. Jejich talent mnohdy zachraňuje vlastně docela průměrný scénář. Antoine Fuqua ale dovedl filmu vdýchnout sympatickou jiskru, takže se opravdu ani na chvíli nenudíte. Přelomový western? V žádném případě. Ale důstojný zástupce žánru to je určitě.

• 16.9.2016  22:12

Hravé, živelné a kvalitně zpracované. CGI zvířata se povedla, neměla jsem problémy je brát jako opravdové postavy, obzvlášť Baghíra a Šér Chán jsou úžasní (plus samozřejmě malý vlček Grey). Příběh zasahuje všechny správné citové struny, je zábavný a napínavý a zvlášť děti naučí mít vztah ke zvířatům. A to i přes to, že několik z nich tady zemře drsnou smrtí. Ale i to je zákon džungle. Tahle Kniha džunglí je rodinná zábava v tom dobrém slova smyslu.

• 16.9.2016  22:09
    The Night Manager (TV seriál) (2016)

Hlavně ze začátku poměrně náročné za zorientování (např. jmenování hned několika britských organizací, u kterých vůbec netušíte k čemu jsou). Hlavním lákadlem je tu Hiddleston, ale popravdě, jeho postava není moc zajímavá, ani nijak extrémně dobře zahraná. Stále jsem viděla jen hrajícího Hiddlese, ne jeho postavu. To Hugh Laurie jako "nejhorší muž na světě", zbraňový baron Ropper, exceluje. Jeho nebezpečného a inteligentního asociála mu věříte. A pak tu máte krásné exotické lokace, na televizní minisérii až neslýchané. V podstatě se jedná o pomalý, pozvolna budovaný špionážní film rozdělení do šesti hodinových dílů. A vyplatilo se to. Ač já osobně bych klidně o hodinu krátila, i tak se jedná o kvalitní podívanou.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40