Che Guevara (2008)

Plne suhlasim s hodnotenim Rentona, niet k tomu co dodat.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Po pilotnej časti by som bol ochotný dať aj 5*, ale postupne napätie upadalo a po 10. časti zaraďujem tento seriál len do šedého priemeru. Do skončenia 1. série majú autori šancu si to napraviť niečím nečakaným, ale po pravde tomu veľmi neverím.

Lov na boháče (2006)

Na rozdiel od hollywoodskych romantických komédií je táto francúzska nielen romantická, „poučná“, ale aj vtipná.

Sirotčinec (2007)

Kto má dosť hollywoodských bubákov, ktorých sa aj tak nezľakne a má rád napr. Faunov labyrint si nemôže dať ujsť tento filmík. Podmanivá atmosféra rýchlo vtiahne diváka do deja a nepustí ho ani po skončení filmu. Guillermo del Toro sa svojou troškou určite podpísal aj pod týmto dielkom nielen ako producent.

Slipstream (2007)

Ak to mal byť pokus prirovnať sa k Davidovi Lynchovi, tak zostalo len pri pokuse. Na míle vzdialené od tohto režiséra. Mám rád Anthonyho Hopkinsa a s úcty k nemu dávam tomuto filmu prívlastok – totálna nepozerateľná kravina.

Zavraždění Johna Lennona (2007)

Neskutočná nuda. Priaznivci Beatles a Johna Lennona zvlášť, vyhýbajte sa tomuto filmu veľkým oblúkom. Mám lepší tip, je taktiež z roku 2007 a jeho meno znie - Across the Universe.

Daleko od ní (2006)

Dojímavý film, ktorý sa približuje k hollywoodskému sentimentu, ale našťastie k nemu neskĺzne. Príbeh, ktorý možno čaká na každého z nás je mimoriadne realistický a pôsobí nanajvýš vierohodne.

Chuť lásky (2007)

Ľudia, vy ste tu ale zlí na tento film. Nie je to nasladlá hollywoodská romantárna, ale film zo skutočného života, so všetkými výhrami a prehrami, s ktorými sa môžete v realite stretnúť. Určite aj ja by som si tu našiel niečo s čím by som nesúhlasil, ale zaraďovať ho medzi podpriemerne shity ho určite nebudem.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Veľmi netradičný pohľad (nadhľad?) na americký systém zabezpečovania celosvetového mieru. Hlavní predstavitelia hrajú presvedčivo (hlavne dvojica Hanks – Hoffman) a rýchlo dokážu diváka vtiahnuť do deja. Aj keď film má mať určite aj hlbšie výchovné poslanie, ja som sa predovšetkým bavil a podľa mňa bolo na čom.