Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Hodnotím po zhliadnutí všetkých (bohužiaľ úmorných) 5 sérií. Prvé 2 série veľmi dobré aj keď samozrejme pár drobností by sa našlo, no s miernym nadhľadom to bola zábava. Po 2 sériách to malo aj skončiť, pretože čo nasledovalo potom, možno opísať ako nekončiacu a neuveriteľnú telenovelu.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Možno Tarantinova oslava a pocta Hollywoodu, no pre nezainteresovaných ľudí až tak nie. DiCaprio znova potvrdzuje svoj talent, Pitt v skvelej scéne s Leem a v ďalšej napätej v sídle Mansonových prívržencov. To ale nestačí na to aby som film považoval za vrchol jeho tvorby, prípadne vyhlásenie, že v najlepšom treba prestať. Až vo finále som sa dočkal a ako tak uspokojil moju úchylejšn stranu, na ktorú som u Tarantina tak zvyknutý. Režisérsky veľmi nie je čo vytknúť ale príbeh sa mi akosi rýchlo vytráca z hlavy a nezanechá hlbší dojem.

Avengers: Endgame (2019)

Všetky filmy z MCU som hodnotil medzi 3 - 4* (Captain Marvel som zatiaľ nevidel). Endgame jednoznačne najlepší MCU film a myslím že prvýkrát môžem dať plné hodnotenie. Áno, má to svoje drobné chyby ale čakanie na vyvrcholenie tejto filmovej etapy sa rozhodne oplatilo.

Pokoj (2003)

Tommy Wiseau je z inej dimenzie.

Rychle a zběsile 8 (2017)

F&F nebolo nikdy príliš reálne/realistické a vždy som to aj bral ako srandu. Ale toto? Keby mam 11 rokov tak by som možno cítil prvé sexuálne záchvevy....tam....dole... Nesadlo mi to vôbec, smiešne, trápne, ultrameganereálne.

Logan: Wolverine (2017)

Mierne som váhal s 5* hodnotením kvôli dĺžke filmu. Keď porovnám oproti ostatným Wolverinovým sólovkám, ale aj s ostatnými X-Men filmami, musím dať najvyššie hodnotenie. Začína sa potvrdzovať, že kreativita a voľnosť tvorcov je dôležitejšia ako samotný rozpočet filmu, nehovoriac o R-kovom ratingu. Precízne natočené s malými, no trefnými vsuvkami humoru. Hugh Jackman sa narodil pre to aby stvárnil Wolverina a Logan je krásnou bodkou za érou jednej komixovej postavy.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Zbytočne rozťahaný úvod, ale zrejme to bol zámer aby divák pochopil presvedčenie hlavnej postavy. Skvelé zábery z bojiska, ktoré som vo filme nevidel tak kvalitne spracované už niekoľko rokov. K dokonalosti má film ďaleko a nepáčila sa mi ani záverečná pol hodina. Jeden z tých lepších filmov s vojnovou tématikou, no u mňa hodnotenie končí na síce veľmi silných, no aj tak len 3*.

Mělčiny (2016)

Pfuuu..Tak toto bola silná káva. Nemá ani zmysel písať aká drblá sprostosť to bola.