Kick-Ass (2010)

Bez debaty najlepší a najzábavnejší film so superhrdinami, aký som mal tú česť doteraz vidieť. Squelé!

Hon na čarodějnice (2011)

So zaťatými zubami na tri hviezdy. Nicolas v roli drsného križiackeho veterána je však neodpustiteľný. To už tento svet nemá vhodnejších hercov, ako toto čudo s vybieleným chrupom, ktorému by som túto postavu neuveril, ani keby si tie plavé kučierky dal nastreliť trebárs aj po celom chrbte? Ostatné dajme tomu pozerateľné - na mňa hlavne zabralo situovanie deja do obdobia stredoveku a s tým spojená zdravotnícka propaganda o výhodách povinných očkovaní v dnešnej dobe.

Odsun (2010)

Škoda, že naozaj silné scény (násilné odlučovanie detí od rodičov, razie v domoch atď) sú mohutne prekladané nezáživnou romantikou (svetospasiteľské ambície sestry Anette) a miestami až komickou vatou (zbytočné scény s Ádim). Namiesto nich by radový divák určite radšej prijal ucelenejší pohľad na historický podtext a ozrejmenie opisovaných udalostí. Mňa osobne by ešte zaujímalo, kedy sa takejto sebareflexie dočkám aj od slovenských filmárov...

Potraviny, a.s. (2008)

Amícky dokument, ktorý sa bohužiaľ netýka len amerického diváka a konzumenta. Je smutné, že drvivá väčšina ľudí neprikladá dostatočnú váhu tomu, čo si vkladá do huby (nemyslím zubnú protézu) a čo je najhoršie, nemá ani záujem vidieť, v akých podmienkach sa ich jedlo pripravuje, čo je jeho súčasťou a pred drsnou realitou len strká hlavu do piesku . Je len logické, že spoločnosti, ktoré jedlo do supermarketov dodávajú len veľmi nerady poodhalia svoje smradľavé metódy - veď predsa, keby ste vedeli, čo jete, asi by ste to ani nejedli. To vám povie každý, kto mal dočinenia pracovať v hociktorom mäsokombináte, alebo hydinárni. Je smutné, že už aj v našich spoločnostiach sa nájdu jedinci, ktorí považujú fast foody za "cool" a "in" a stali sa symbolom ich zvrátene urýchleného životného štýlu. Nehovorím, že vegetariánstvo a priama akcia je jediná cesta (sám tak už bohužial nežijem), ale skúsiť sa správať aspoň trochu ľudsky vo výbere potravín by hádam nikoho nezabilo. Jednu hviezdu ale musím tvorcom ubrať za to, že nepriniesli pohľad a názor aj druhej strany, prinieslo by to určite väčšiu objektivitu a mňa by veľmi zaujímal aj názor veľkých spoločností z druhej strany barikády. Takto len za najzaujímavejšie považujem názory obyčajného farmára z juhu USA a ostávam s pozdravom - Support your local butcher :)

Šéfka (2011) (pořad) odpad!

Svet sa na kravskú riť obracia! Účtovníčka so správaním a slovníkom baču z Očovej, navyše podozrivá a vyšetrovaná z daňových podvodov ide vyberať top manažéra! Tak to ma teda poser, na to fakt netreba komentár.

Čápi s mákem (2010) (pořad) odpad!

Ja len nerozumiem, prečo sa celá takáto konfrontácia tak diametrálne odlišných osobností musí odohrávať pri jedle? To im štáb proste nemôže prásknuť na stôl tri flašky slivovice a igelitku čipsov a následne ich celý večer snímať kamerou? To by len potom diváci videli tie pravé "perly".

Chutíš mi (2011) (pořad) odpad!

Martinka je značka, ktorá proste momentálne "sype", takže ak to takto pôjde ďalej, tak bude zrejme pre TV JOJ moderovať aj silvestrovskú reláciu. Časti s ňou by boli za 5, to je bezpochyby, ale keďže po nej prišli časti s akousi silikónovou playmate a trošku jednoduchšími thai boxermi, ktoých viac ako varenie zaujímalo, to ako tejto oblude vliezť do nohavičiek, tak to už bolo na mňa moc. To, že za vrchol kulinárskej zdatnosti sa v tejto relácii považujú recepty typu losos na pomarančoch, tak to je už vlastne vedľajšie...

Květ pouště (2009)

Modeling mám sťažka u prdele a myslím, že nie som nejaké necitlivé hovado, ale v podstate mi je jedno aj téma ženskej obriezky na čiernom kontinente. Nech si tam chlapci a dievčatá obrezávajú podľa svojej chuti, čo len chcú. Nech nosia disky o veľkosti polievkového taniera v spodnej pere a uchu, keď sa im to vidí praktické, tak aj ich 30 kovových obručí na krku a závažia na guliach sú mi jedno. Takže suma sumárum, tento film ma spracovávanou témou ani nemal šancu osloviť. Proste úplne mimo môj okruh - to sa občas stáva...

Švédská trojka (2006)

Aj negramotnému mastodontovi musí byť už z názvu prekladateľa jasné, že táto drámička lajtka bude rozoberať veci, ktoré keby doma priemerný junák čo i len neverbálne naznačil vlastnej manželke, tak dostane po lebke takú šupu panvicou od nedelných rezňov, že mu rozpálený olej stečie do trenírok a po týždni sa s ním možno začne baviť aspoň hajzlový pavúk. Tí odvážnejší môžu skúsiť tento film ponúknuť svojej polovičke v nádeji, že jej to dojde, ale prehnané nádeje by som si tiež nerobil, takže borci - zostáva len tichúčko závidieť manipulátorovi Julianovi. Ale je mu vôbec čo závidieť?

Návrat kráľov (2011) (pořad)

Ja proste milujem, keď si niekto strká prsty do konečníka a potom k nim ešte dlho privoniava. Naše komerčné televízie sú v tom majstri. Vytiahnuť na svetlo sveta tých najväčšíh postihov, ktorí sa im postavili pred kamery za posledných cca 10 rokov a s láskou si na nich zaspomínať. Hlavne, že zase bola sledovanosť!