Tuax

Tuax

Lubomír Pelc

okres Praha
Tvořivý člověk, milovník Asijského filmu a snaživý titulkář

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82
    • 24.4.2017  11:52

Překvapilo mě to pozitivně tím, že to bylo pojmuté jako klasická japonská fantasy, která v sobě mají autoamticky i spousty sci-fi prvků a žánrově se vzájemně stírají i slučují. Negativně mě překvapilo tím, že to vlastně není samostatný film, ale jen jakási předehra, to mě zklamalo hodně. Jinak je to hodně digitalizované s čímž jsem problém neměl, ten svět mě bavil, pojetí mě taky vtáhlo do sebe a hrdinové byli klasičtí a fajn. Možná mi to přišlo i v tom svém pestrém vizuálu příliš strohé, vše bylo značně zjednodušené a nejlepší věci jsou v tom nakonec ty akční, které jsou vždy skoro jako samotné krátkometrážní filmy, ze kterých poskládali celek. V tomto ohledu je nejlepší asi úvodní osvobozovací akce a pěkná ukázka parkouru. Je v tom ale i několik vyloženě komediálních, parodických pasáží a vyloženě chtěných a ty byly pro mě zase tím nejhorším a nebavily, nelíbily se mi. Takže jako celek je to u mě dost na vlnách, takže bych se držel normálně ve středu na třech hvězdách, ale za to, že z toho udělali jen předehru byť notně nablýskanou, přeci jen jdu s hodnocením o kousek níže.

• 23.4.2017  10:31

No tohle byla čirá fantasmagorie, jinak se to ani nedá nazvat. Jediní kdo to trochu zachraňují jsou Megan Boone a Adam Brody s jejich romantickou linkou postav. Jinak je to, ale hrozná, skoro nekoukatelná věc s naprosto stupidními dialogy, které se nedaly pslouchat. Obzvláště ty v kanceláři šéfa, ale týká se to prakticky všech, protože se neustále zvrhávaly. Nevím zda to celé nebyla snaha o parodii, k čemuž nejvíce nahrává tygr a postava s J.C. Van Dammem, ale i tak je to hrozné a i v parodování nepovedené dílko. Ten vytvořený mikrosvět ostrova a jeho nových byvatel vůbec nevypadal funkčně, vše bylo příliš absurdní, než cokoliv jiného.

• 23.4.2017  10:19
    Housefull (2010)

Hodně zajímavá herecká sestava, leč ve filmu, který jde úplně mimo mě. V druhé části filmu se humor trochu umoudří, ale zase se to zvrhne v jiném směru. První půle je nabitá scénami, které mi přišly hrozně úděsné a trapné a ve druhé, když se humor zmírní do nějakého i vtipnéh duchu, tak se to celé točí jen ve lžích a podvodech a vše je podáváno jako, že je to v pořádku. Ani jeden z těchto extrémů mi nesedí a havně ten druhý dost bytostně nesnáším, takže mi to úplně zkazilo dojem ať už byla výprava fakt pěkná, herci a herečky v pohodě ve svých rolích. Hudba mi nepřišla jako něco extra i tance byly takové průměrné. Svým způsobem to nejlepší z filmu je pro mě kostra příběhu, zápletka ve své jednoduchosti, jenže ve filmu je na to nabaleno tolik věcí a převážně takových, které se mi nelíbily, že jsem měl co dělat, abych to dokoukal. A to jsem se nejvíce obával Akshaye, protože on v humorných postojích se mi nelíbí, ale byl tu jakžtakž snesitelný, Boman v téhle šílenosti příliš zapadl a byl nevýrazný, Malaika, Deepika, Lara a Jiah dokázaly oslňovat, Chunky asi jako jediný opravdu zábavný, Ritesh v pohodě a Arjun démonický a z mužské části pro mě asi nejhorší. To, že přijede Ind do anglie a všude jsou Indové, ještě je tak nějak OK, ale to samé v Itálii, to už bylo trochu moc i přestože je to kolorit indických filmů, že po celém světě potkávají buď převážně a nebo pouze Indy na všech možných pozicích a funkcích. Nebýt to vystavěne na lžích a podvodech, byl bych na dvou hvězdách, ale takhle je to pro mě nesnesitelný film.

• 22.4.2017  12:31
    Iqbal (2005)

Indové milují kriket, přestože... taky milují příběhy o vzepření se osudu, přestože... Takže tohle je taková sportovní pohádka. Na můj vkus je to celé podáno takovým odtažitým způsobem. Tohoto režiséra zatím neznám, možná je to jeho styl, který mi ale moc nesedí. Úvodní vstup do filmu mě taky zase moc nebral, celou dobu jsem čekal až se tm objeví Naseerudin a doufal jsem, že tam bude více a to pak byl a od té chvíle mě i ten film začal bavit. Což o to film sesbíral kupu cen, které nejsou ani na IMDB, ale je to podání příběhu je takové příliš bezemoční, konzervativní. Shreyas (v době natočení 29letý hrající ve filmu osmnáctiletého) v podání hluchněmého chlapce a celé té postavy každopádně výborný, ale nejlepším pro mě celkově byl Yatin a jeho podání zásadového otce. Naseeruddin je bezva, ale moc mi do té role neseděl, neměl jsem z něj pocit, že by si ji užíval jako mnohé jiné a tak mi nepřišel tolik dobrý. Za zmínku stojí ještě Girrish Karnad a to je tak vše. Děvčata mě tu neoslovila vůbec, přestože jejich podání postav bylo fajn. Film o kriketu, kde toho z toho kriketu není zase tolik ukázáno, místo toho je v tom nekonečně mnoho záběrů s nadhozy a to opravdu přespříliš. V tomto ohledu jsou mnohem lépe a hlavně zábavněji i emočněji podané konkurenti Dil Bole Hadippa! a Lagaan, kde jsem na pěti hvězdách. Tady je to sice koukatelné, ale celkově slabé na prožitky a ty jsou pro mě u sledování filmu důležité, abych si film užil.

• 22.4.2017  12:14
    La La Land (2016)

Byl jsem zvědavý a ne málo, ale taky ostražitý a ne málo. To první protože miluju muzikály filmové i divadelní, to druhé protože nesnáším jazz a ještě více něž to Ryana Goslinga. Sice se v tom zpívá, trochu i tančí, ale na plnohodnotný muzikál to rozhodně nemá. Nemá to ani pořádný příběh a na mé trochu vyšší hodnocení má vliv v zásadě jen to, že to nejlepší co ve filmu je,jsou kamerové záběry, které jsou hravé a zajímavé, takže mě pak zytek nezajímavého filmu ani tolik nerušil. Užíval jsem si ty hry se světlem a stínem, choreografické nápady jednotlivých scén, mnohé na jeden předlouhý záběr, i když zde jsem měl stejně pocit, že to trikově podvádí diváka a stejně to na jeden záběr není. Nejlepší celého filmu je úvodní scéna, která byla úžasná a tak nějak namlsala, ale nic dalšího se tomu pak už nepřiblížilo. Ještě pak dvě tři písničky a zpracování byly jakž takž fajn, ale celkově je to spíše zklamání. Gosling se sice snaží, ale pořád mu zde zůstával ten jeho strnulý projev, který se mi na něm tak moc nelíbí. Emma Stone ať dělá co chce, tak tu vizitku "coury" zde ze sebe nesundá, protože tak prostě v tomto filmu vypadá prakticky neustále. Jazz bary mě neberou, stejně jako jejich hudba a to nemám krom jazzu rád už jen rap/techno a dechovku, všechno ostatní si v klidu poslechnu. Texty písní byly, ale fajn. Čistokrevný muzikál, natož muzikál to není, drama taky ne, natož romantický film, je to hybrid kde vizuální forma vyhrála nad vším ostatním.

• 20.4.2017  10:08

Filmová vzpomínka, odkaz i upozornění v jednom. Na dobu, která měla v sobě své kouzlo i své útrapy. Ten kosmický program to navíc dosti ozvlášťnuje, protože jinak z daných období je filmu spousta a ztrácejí se jeden v druhém, ale tento ne. Vděčí to nejen příběhu, který napsal život zúčastněných postav a umístění do prostředí NASA, ale i hercům a herečkám, kteří se zhostili svých rolí v tomto filmu. Kevin dost překvapil jakou sbírku rolí si v roce 2016 střihnul a zrovna takovouto roli bych od něj moc nečekal. Kirsten sice v hodně vedlejší roličce, ale byla taky fajn. Taraji, Octavia a Janelle skvělé, každá trochu jiná i svou postavou, každá svou roli trochu ozvláštnila a všechny byly výborné. To jejich propojení v rámci příběhu tohoto filmu dobře fungovalo. No a pak je to samozřejmě pohled nejen na vnímání žen ve společnosti, ale zde hlavně na segregaci černošské populace v americe nejen v daném období. Z dnešního pohledu do globalizovaného světa to působí trochu jako sci-fi, ale je dobré, aby i mladší generace měla povědomí, že tohle je součástí lidské historie, nejen té americké. A dost se v tom počítá, kalkuluje a to není zrovna vyloženě záživné téma, aspoň pro mě. Film na mě působil sice líbivě, ale na druhou stranu se mě nijak extra nedotýkal, neprobouzel směsici různých emocí, takže na podívání dobré, ale nějak není důvod vidět to znovu i přes bezvadné herecké výstupy.

• 19.4.2017  10:15
    Chalo Dilli (2011)

Jak už název napovídá, tak film je o cestě do Dillí. Za normálních okolností by to pro hlavní postavy byla jen rutina na několik hodin, ale cesta se jim neplánovaně ztíží a vznikne z toho poměrně zábavné dobrodružné putování skrze část Indie poblíž (stovky kilometrů) Dillí. Hodně se mi líbilo, že v hlavních rolích jsou Vinay Pathak a Lara Dutta, což je spíše výjimka a rozhodně jim tato jejich solovka sedla a líbili se mi oba dva. Vinay jako chlapík, který je možná trochu přízemní, ale hned tak něco ho nerozhází. Lara jako ženština zvyklá žít si na vysoké noze a kterou rozhází prakticky cokoliv. Už ty jejich životní přístupy a tím zobrazený kontrast, to stálo za to. A jak spolu museli v průběhu cesty dobrovolně i nedobrovolně spolupracovat, to tomu dodávalo správnou chemii, která mě bavila. Je to hodně uvolněné a svým způsobem motivační a pozitivní film. Akshay zde má větší cameo, které mělo i smysl ačkoliv typologicky on s tím jeho hihňáním mi do toho neseděl. Tanec je v tom jen jeden při párty a písničky jako podkres byly fajn. Milý film.

• 18.4.2017  08:50
    Já, kocour (2016)

Úplně pohodová klasika na naprostou většinu rodinných filmů. U rodinnných filmů, je kvalita, náročnost, obvykle v úplně jiných vodách a pokud se to tedy nemixne s něčím dalším, co to pozvedá, což se zde nestalo, takže je to možná až překvapivě pohodový rodinný film. Co to zde sráží více než scénář, je herecké představení všech učínkujících, ale úplně všech, v tomhle snad nikdo nezahrál přirozeně. Jediný kdo se mi aspoň trochu líbil byl Christopher Walken, ale jeho postava byla zase taková džinovská, vždy se objevil tam kde měl, ačkoliv těžko jeho postava měla na starosti osud jen jednoho kocoura. Jinak to napravování skrze dočasný pobyt v těle kočky, není úplně originální a navíc je to zde silně zjednodušeno, ale to mi nevadilo. Dobře jsem se u toho odreagoval, je to nenáročná podívaná a spíše televizní film. A bylo i fajn, že jako hlavní kočku vzali i jinou, než ty nejklasičtější krátkosrsté, které jsou skoro všude. Chlupáč byl sice často nekočkovitý, což se zde zase dá odpustit, tím, že to byl vlastně člověk v těle kočky, který potlačil kočičí pudy.

• 18.4.2017  08:40
    Zpívej (2016)

Docela jsem se na to těšil a protože u animáků jako u jediných filmů upřednostňuju dabing, tak jsem byl i zklamaný, protože většina písní je v originále a jako neangličtinář, tak jen koukám na postavu, co otvírá pusu, vnímám hudbu a dění, ale vůbec netuším o čem zpívá a to mi jako obvykle dost silně kazí dojem. Ale tady mě zklamalo i dění, které je takové až moc nevýrazné, taková šeď, tuctovka. Směsice zvířecích postav i charakterů je sice pestrá a i fajn, jenže celé to zpracování není nijak vyloženě zábavné, krom pár momentů. Bavila mě v podstatě jen prasnice Rosita a myšák Mike. Ještěrka s vypadavájícím okem měla být asi humornou složkou, možná dětem to humorné přišlo, to nevím, ale mě se to spíše hnusilo. Ruská medvědí mafie byla taky děs a o ničem. Ale aspoň, že všechny zvířecí pstavy, které měly více prostoru, měly i nějaký vliv na příběh, což je zase rozhodně plus. Animačně jsem problém neměl, ta výprava a věci okolo byly pěkné. Ale i tak mi to jako celek moc nesedlo.

• 17.4.2017  10:02

Fassbender je v poslední době snad ve všem, přijde mi že ho vidím nějak často až mi trochu leze krkem, ale je fakt že v tomto filmu se mi překvapivě docela líbil. Ze tří jeho filmů za lonský rok, které jsem včetně tohoto zatím viděl asi jeho nejlepší vystoupení. Navíc mi zde sedlo i to takové volně lidově a lidsky pojaté prostředí minikomunity, která si žije na okraji společnosti svým vlastním způsobem, smýšlí svý vlastním způsobem, jednají svým vlastním způsobem a je jim úplně jedno, že všechno tohle je důvod, proč jsou tam kde jsou, protože oni se tak cítí svobodní a spokojení. V tomto směru je zde bezva Brendan Gleeson se svým podáním vůdce této komunity, který jim den co den, noc co noc vylévá mozky svými nesmysly, až to celé působí hodně jako sekta, než cokoliv jiného. Film je spíše jako momentka do životů takovýchto lidí, včetně několika minizápletek, které to spestřují a je to takové jakoby povídkově skloubené do celistvého příběhu, ať už kluk a pes, rodina toužící po odtrhnutí z komunity a normálním životě, otec a vůdce snažící se neztratit otěže a uhlídat si své ovečky, marnosti policie, trochy zločinů a celkově neblahých osudů daných postav na všech stranách. Nenáročná dobře ubíhající podívaná, která si dokáže udržet pozornost diváka.

• 17.4.2017  09:48
    Rozpolcený (2016)

Shyamalana mám odjakživa hodně rád a tak jsem hodně očekával a jsem nakonec trochu zklamaný, ale ne zase moc, přesto čekal jsem podstatně více. Celé mi to přišlo jako taková umně zvládnutá klasika nic víc, nic navíc. McAvoy mi v těch svých proměnách identit nepřišel nijak výrazný, protože on není typem herce, který umí měnit zásadním způsobem výrazy tváře, takže jeho identity vypadaly pořád skoro stejně, krom doplňku jako oblečení, brýle, čepička a toho zda špulí rty, směje se a nebo je vážný. Tohle fakt moc nezvládal. Pak až bestie vypadala jinak, ale to díky filmařským trikům, ne díky umění herce. Herec je to dobrý, ale na tuhle roli nevhodný. Anya Taylor-Joy jako nastupující mladá herečka opět dokázala zaujmout. Její postava byla sice tak trochu mázlá, ale sedla do toho příběhu a hlavně její zlá minulost měla opodstatnění pro finále, což je tedy zase účelová věc, ale zde to zase tolik nevadilo, pasovalo to tam už i tím, že její únos v plánu nebyl. Podzemí vypadalo rozlehle, když bylo třeba a přitom to bylo jinak o jedné chodbě a několika dveřích, tady se mi to tolik nelíbilo. Fajn bylo výsledné odhalení, kde se to celé nachází, protože to byla jedna z mála otázek, které ve mně film během sledování vyvolal. Přišlo mi to delší než to být muselo, ale pořád snesitelné a zase jednou dobrý, ne výborný, ale dobrý Shyamalan.

• 16.4.2017  17:05

Koukal jsem na to s omsiletým synovcem, sice se sem tam zasmál, ale ani tak to nevypadalo, že by to bylo nijak úžasný a mně osobně to přišlo hodně slabé po všech stránkách. Karikaturní zvířecí postavičky, hodně špatný příběh a zároveň velká klasika, komediálnost bijící se s akčností. Charaktery postaviček takové většinou přehrávající, příliš umocněné hlavní archetpální věci. Jediné co se mi nakonec líbilo byla animace prostředí. Celkově me to dosti zklamalo.

• 14.4.2017  10:32

Nic jsem si o tom předem nezjišťoval, takže to pro mě byly neprozkoumané vody, stejně jako ten ostrov a tak to celkem překvapilo. Nečekal jsem, že to bude monster film, kde si Kong střihne i pořádnou monster bitku. Jinak příběh je v podstatě stylový a vykrádající několik jiných a smotaných do jednoho v tomto filmu, což mi nijak nevadilo. Má to příjemnou hereckou sestavu, která mě bavila. A ty další monstra která byla ukázána se mi líbily, jen mi jich přišlo málo. Hlavně ti potvoráci z podzemí mohli mít více variací, ti byli jednolití a když se pak objevil na scéně jejich bosík, tak mě to zklamalo, čekal jsem něco lepšího a ne jen o něco většího plazivce. Jinak jsem si to i přes nějaké nesrovnalosti užil. Pokusili se k tomu příběhu přistoupit trochu jinak, zapojit do toho více už jinde realizovaných nápadů a ten slepenec nedopadl až tak zle. Ovšem Kong měl od tvůrců danou obrovskou míru regenrace, protože v příliš krátké době se dokázala zotavit z příliš velkých zranění. Ale to už tak nějak k filmům patří.

• 14.4.2017  09:58
    Raees (2017)

Pro fanoušky Shahrukha to bude asi lepší, ale pro ostatní si nemyslím, že to nějak oslní. Přišlo mi to strašně průměrné a to ve všech směrech. Nedokázalo mě to pořádně vtáhnout k sobě, ta atmosféra je taková nijaká, prostě si vše plyne a ať se děje co se děje, tak napětí se nikde nedostavilo, dochází i k tragédiím a ani tam to není pojaté tak, že by se to mě jako diváka nějak dotklo a to jsem obvykle cíťa, který prožívá kdejakou věc. Takže v tomto ohledu pro mě zase zklamání, ale za poslední roky i přesto pro mě nejlepší film se SRKem. Jak už to u jeho rádoby záporných postav bývá, většinou nejsou tak zlé a tady to platí dvojnásob. Ale přišlo mi zvláštní, jak člověk, který žije s krédem, že bude dělat cokoliv, ale nikdy nikomu neublíží a přitom je schopen bez mrknutí oka vyvraždit skupiny lidí. To, že mu způsobili nějakou nepříjemnost nehraje roli. Ono i ta akce je tu zase tak moc vyumělkovaná a hodně dělaná střihem a kamerou, než samotným děním. Vadila mi i ta kamera, která byla nepřehledná, zkratkovitá a napomáhající hlavní postavě. Nawazudin byl fajn, ale i když se snažil, tak nijak zvlášť nerozproudil emoce, protože režijně je tento film utápěn v klidných vodách. Což může asi i za to, Mahira Khan mě neoslovila. Vypadala snaživě, líbivě, zřejmě si to natáčení užívala, ale ani její vztah k hlavní postavě, natož k jejich synkovi neměl v sobě hlubší emoce. Závěr se pak snaží cílit na tu emoční stránku, jenže to taky nějak nevyšlo. Myslím si že to bude díky režii a podkresové hudbě, která pokud tam byla, tak mi v mysli neutkvěla. Pro mě je to příliš nezáživně pojaté, bez něčeho zapamatovatelného. Písničky a tance tu jsou, ale jakoby ani nebyly. Taky mě zde neoslovily. Příběhu se samozřejmě nedá moc věřit, je to taková kriminální pohádka, která si hraje, nebo se snaží o něco, ale marně.

• 13.4.2017  09:59

Je v tom pár prvků, které jsou výborné, ale ke smůle zde převládá spousta věcí, které jsou úplně hrozné. Western po telugsku se tedy moc nevyvedl. Úvodní scéna přitom byla chytlavá a hodně dobrá, takže jsem později přemýšlel čím to bylo a jednoznačně díky Rahul Devovi, který je zde dosti v démonickém postavení své postavy. Sice je to i s přehráváním a až moc velkým umocňováním šílenství a touhy postavy po pokladu, ale ten jeho padouch se mi líbil nejvíc z mužských postav ve filmu. Na to jak velká telugu/tamil superstar je Mahesh Babu mě nepřesvědčil ani na podruhé a opět jeho filmu, kde je v hlavní roli dávám minimum hvězd. Tenhle týpek mi nesedí, nelíbí se mi jeh herecký projev, který mi ani nepřijde moc jako hraní. On v těch filmech spíše jenom je. Hodně mě překvapila Bipasha Basu a její úvodní hraní podvodnice předstírající slepotu mě nármaně bavila, byla roztomilá. Pak už byla její postava upozaděná a tak už neměla moc prostoru, krom tanečních sekvencí. Lisa Ray byla v pohodě, nic extra, ale ani žádný propadák, snesitelné podání postavy. K písním nejsou překlady, což mrzí, ale u telugu filmu to ani moc čekat nejde. Každopádně tanečních sekvencí je v tom spousta a jsou to převážně takové studiové tance různých skupin, před nimiž skotačí postavy z filmu. Nezapadalo to tam i přes kostýmy a i přes složitost některých tanců, to prostě nebylo ono. A spíše to nudilo, nebylo na co koukat. Písničky zněly dobře, ale kdo ví co v nich postavy sdělovaly. Má to výbornou výpravu vo se týče prostředí, ty pláně, hory, městečka, samoty, to fakt mělo ducha westernu. A potěšilo i to, že si Indové nehráli na Indiány a Mexičany. Ale celkově je to spíše parodie, ale zároveň vážný a drsný thriller/western. Je v tom namíchano spousta motivů, což u Indie asi moc nepřekvapí. Ale spojení zápletek hledání pokladu, příběhu pomsty, hledání milého podle znaménka, eskort z místa do místa, zlodějská zápletka jak obrat o peníze nejen instituce, ale i zloděje se mi zase jako mix úplně nelíbilo. Ta humornost je v tom sice veliká, ale takovým stylem, který mi nebyl po chuti. V tomto ohledu mě bavila nejvíce pasáž věnovaná hledání milého se znamínkem na noze a problémem dotyčné, jak doprovod zbavit kalhot, aby viděla jeho nohu. Akční scény, na ty se nedalo moc koukat, to už nebyla ani parodie, ale trapas.

• 12.4.2017  11:39
    Ok Jaanu (2017)

Vypadá to, že aby si člověk užil lidověji a klasičtěji laděné indické filmy, bude se muset divák koukat na starší věci a nebo na konkurenční indické kinematografie, protože v posledních letech se v Bollywoodu trend natáčených filmů silně modernizuje a ubírá úplně jinou co nejvíce západní cestou a ztrácí to svou kouzelnost a zajímavost Indického prostředí. Zářným příkladem je i tento film. Přestože má v sobě prvky typické pro indický film jako písně, tance, indické reálie, tak prakticky ve všem ostatním už se to dost vymyká. Už jen kostýmy jsou dosti jiné a pojetí příběhu je vyloženě bořící indické zvyklosti. Scéna s telefony v kostele při svatbě, byla hodně šílená, ubohá. A ano v kostele, protože tady jsou dvě indické svatby a ta první křesťanská, ta druhá značně osekaná, ale ještě trochu indická. Místo aby využívali svých předností, tak se začínají tvůrci nových filmů ubírat do šedi západních filmů, což mě celkem mrzí. Jinak Sraddha se mi líbila a pomalinku mezi novými mladými herečkami u mne stoupá v žebříčku vzhůru. Byl tu fajn i Aditya od kterého obvykle moc nečekám. Naseerudin už nám taky stárne, ale pořád má to své charisma a ještě pořád ve filmech i hraje. Líbil se mi, ale už to z jeho strany taky není tolik ono. Leela Samson byla ale taky fajn, taková přirozená. Písničky i taneční chorea se mi libily a taky to, že to vlastně nemá úplně klasickou krizovku s rozchodem, odloučením. Co se mi pak tedy výrazně nelíbilo byla scéna v džípu, která vypadala příliš uměle, nevěřitelně, nepřirozeně a ty postavy neměly důvod chovat se tak jak se chovaly, v dané chvíli měly úplně jiné starosti, než aby najednou z ničehonic řešily osobní mindráky. Katarze v nevhodnou dobu. Další věcí je to, že i když jsem tento film viděl poprvé, tak několikrát se mi u toho stalo, že jsem si říkal, že tohle jsem už viděl, což tomu taky zase moc nepřidávalo. Jo a když už jsem si stěžoval v komentáři na tu modernizovanost, tak to propojení filmu s virtualitou akční pc hry se mi líbilo, akorát ta samotná hra ač je podávána jako super, zase tak moc super nevypadá, ale přesto byla fajn.

• 11.4.2017  08:15
    Anjaam (1994)

Trochu si říkám zda to hodnotit, když titulky k filmu jsou neúplné. Spousta z nich je špatně načasovaných, něco i mylně přeložených, spousta z nich úplně chybí a komplet písně, takže čtvrtinu až třetinu filmu vlastně nevím co v dialogové listině vůbec je. Hodně mi to kazilo dojem z filmu, znát úplně vše, tak jsem možná na vyšším hodnocení, protože zvlášť písničky vypadaly choreograficky moc pěkně a Madhuri je vážně asi jedna z nejlepších tanečnic v indické kinematografii vůbec. Jinak SRKovi záporák dost seděl a asi se mi v to líbí víc, než v jeho většině kladných rolí. Ta jeho postava psychopata byla nezvykle dobrá v tom jak byla chrakterově zlá. Tinnu skvělý ve vé nechutnosti, na kterou je pro mě taktéž herec přímo povolaný a tyhle role mu sedí. Johnny Lever možná jedna z nejhorších a nejzbytečnějších jeho vedlejších rolí co jsem dosud viděl. Pak několik dalších postav bylo fajn. Zaujala i Kalpana Iyer jako nelítostná šéfka věznice. Méně líbivé už bylo, jak se finální pomsta zvrhla frašku, počínaje věznicí. Do té doby to byl drsný a krutý film, pak se z toho stala paradoxně spíše komedie až parodie i přes snahu tvůrců. Hrdinka měla najednou vše usnadněné, všude měla navrch hlavně tím, že vůči ní byli všichni paralyzováni, ne že by byla takdobrá, nebo měla něco vynikajícně naplánováno. Takže ten závěr mě hodně zklamal.

• 10.4.2017  13:42
    Patriots Day (2016)

Příběh je ozvláštněný tím, že dotyční se chovali a jednali trochu nestandartně a tak jejich osudy se trochu vymykají, klasickým scénáristickým nápadům. Ale většina filmu není zase moc super tím svým podáním, protože ano událost hrozná (ale s tím kolik tam bylo lidí a kolik bylo mrtvých/zraněných...), ale to neustálé podněcování amerického patriotismu při jakékoliv příležitosti a podáváno bez poskvrnky, to se mi nelíbí a nezdá. Těžko věřit, že by vše bylo tak pohádkově čisté, pro stranu "Amerika". Wahlberg horší než ve stejném roce natočené splupráci s Bergem v jiném filmu a to dost výrazně. Podle konce, ale chápu, že vystihoval reálnou postavu a její smyšlení, že láska nad vším zvítězí... Taky jsme tu měli jednoho takového a jak tak koukám, těchto lidí je po světě hromada. Goodman mě děsil svým vzhledem, chlapík nám už stárne a vypadá hůř a hůř. Celkově ty postavy jsou takové loutkové, moc se jim nedalo věřit, jejich dění. Nejspíše to bude tím, že je zde snaha o vyobrazení reálných lidí a ne udělat z toho akční film se smyšlenými postavami, které často tyhle nedostatky nemají ať jsou sebevíc přehnané, nebo nedopracované. Přestřelka se zachycením prvného z dua, je rozhodně akční vrchol filmu, tady se tvůrci vyřádili. Bylo to orpavdové peklo, akorát nechápu, že byli všichni tak šaptní střelci. to se mezi nimi nenašel ani jeden, který by pod tlakem dokázala treft terč? Natož to jak padouch vystřílel auroelu v pistolnickém souboji, to snad záměrně. A polda v autě, do kterého z blízka vystířlí zásobník si žije provrtaný jako síto, tak dlouho aby se stihlo natočit co nejvíce dojemného okolo. Zase tolik mě to nakonec neoslovilo.

• 10.4.2017  13:23

Nepatřím k fanouškům Star Wars a většině filmů z tohoto světa jsem dal jen tři hvězdy a tak to bude i zde.Už tím, že mi ten film přišel naprosto zbytečný a hodně přetažený a takový o ničem s tématem vhodným ke zpracování spíše na povídku, než tak dlouhý film. Dost netradiční je to, že všechny hlavní kladné postavy i vedlejší v tom do jedné vychcípou, to rozhodně. Ale to mě tu taky moc nebralo. Navíc to má všechny ty neduhy, které se mi nelíbí na předchozích filmech a v současnosti ten film vypadá a drží se toho, jak vypadaly ty filmy před třiceti lety, to je až smutné. Každopádně ty stihačkové souboje mě vždy štvaly, jak byly pitomé a tady je to úplně v tom samém duchu. Stejně tak hudba. Takže filmy z této série jsou vhodné jen pro skalní fanoušky. Fajn bylo to, že jako space opera se v rámci příběhu navštíví více planet, přestože většina jen epizodně a s minimem ukázaného. V tomto směru se mi líbila aspoň plážová stylizace poslední planety. Bylo mi líto Whitakera, ta jeho postava do byla bída, která kdyby se vystřihla tak by to v ničem nevadilo. Holčina mohla vyrůst i jinde a jinak, stejně skončila tam kde skončila. Přesto Felicity mám rád. Donnie mě svou účastí docela překvapil, ale to je tak všechno. Navíc úvodní pasáž, možná víc jak úvodní, je taková nijaká, že to moc netáhne pozornost.

• 8.4.2017  17:10

Já čekal sociální drama a ono se z toho nakonec vyklubalo takové úsměvné úřednické drama. Protože nejvíce z toho vyčnívá tzv. úřední šiml a úplně přebíjí neblahé osudy postav, které jsou s ním v konfrontaci. Což ale nic nemění na tom, že Dave Johns i Hayley Squires jsou ve svých postavách skvělí. A ten civilní pohled na postavy se mi taky líbil. Jen mi přišlo, že v tom jak se to neustále toči kolem úředních pravidel, že se to v tom až moc zamotává na úkor osudů hlavních postav. Proto závěr je celkem očekávaný, aspoň pro mě, a tím pádem neměl nijak výrazný dopad, či efekt a nezlepšil dojem ze sledování. Líbil se mi pohled do anglického prostředí, stylu života, do domovů zase trochu jinak. Méně okázale, takové jakoby podomácku, přirozeněji. A taky mi přišlo, že vůbec nevyužili potenciál sousedských vztahů, které měl s mladým překupníkem bot odvedle. Být to více zaměřene na postavy a méně na boj s větrnými mlýny, hodnotil bych lépe.

• 7.4.2017  22:43
    Wei cheng (2016)

Lepší než jsem čekal a sedlo mi to jako velmi dobrá oddechovka s odkazem na staré časy. Takže poletování postav jsem s radostí uvítal, líbilo se mi jak to bylo pojaté. Hodně se mi líbila výprava, stylizace Puchengu a prostředí celkově, včetně těch lesnatých hor okolo. K tomu v dost nezvyklé roli Louis Koo, takového perfektně vystřiženého sociopata, bych od něj nečekal. Takže nyní bych ho od této chvíle rád viděl v dalších záporných rolích, protože na klaďase je moc klidný, nevýrazný, ale tenhle maník mu sedl. Chin-Wing Lau starý rutinér byl na pohodu a fajn byla i jeho filmová ženuška. Bylo mi líto, že nedostal více prostoru mnou celkem oblíbený Xing Yu, ale on zatím stále má spíš ve filmech štěky, než role. Eddie Peng byl fajn, akorát jeho charakter mi sedl asi nejméně, protože byl takový nijaký, nevyprofiloval se ani na jednu stranu. Ale zase mu to dávalo tu jeho volnost. Učitelky mi bylo hodně líto a celkově smrt, je zde podávána hodně nekompromisně. Přatelství, nebo spíše bratrství mezi postavami Jackyho a Eddieho tomu dodávalo zvláštní punc, už tím jak ho do toho příběhu vmísili. Akční chorea byla líbivá i zábavná. Nakonec mi vadily ve scénáři a tedy ději pouze dvě věci, které nakonec mé hodnocení o trochu srazily a to finální scéna s pistolí a stylem boje proti ní a pak to, že šerif ačkoliv to musel vědět, stejně jako všichni ostatní nedokázal vesničanům říct naplno, že ať pustí nebo nepustí, tak stejně je vyzabíjí, takže to bylo jedno, jen by se mohli bránit, ale jatka by byly tak jako tak. Cameo Samma bylo zbytečné, protože sice jsem si ho všimnul i bez nápovědy hned napoprvé, ale byly to možná dvě vteřiny a ještě na něj nebyl pořádný záběr, takže jedno z nejzbytečnějších cameí všech dob. Noční bojová scéna prakticky v ostnaté kleci v kombinaci s ohněm a vodou byla možná tím nejlepším zcelého filmu. Na konci bylo v Puchengu paradoxně víc obyvatel, než předtím, kdy jich polovinu z předchozího počtu vyzabíjeli.

• 6.4.2017  11:29
    Miss Sloane (2016)

Tohle je trochu těžší film na sledování, už tím že se to pohybuje v politické sféře, ale hlavně tím že je to silně konverzační a mnohé slovní přestřelky, diskuze a argumentace jsou v dost rychlém spádu a přitom plné nejrůznějších termínů, připodobnění, narážek a informací, že je třeba si vše hodně rychle skládat do kupy, aby člověk vše stíhal pojmout. Což si myslím, že bude fílm u leckterých diváků paradoxně srážet, přestože tohle je jedna z jeho předností a já si to dost užíval. Pak je tu výborna Jessica Chastain, která zde hodně exceluje a dokáže zdánlivě úmorné téma táhnout takovým stylem, že je to prostě dobře koukatelné. Překvapil mě Mark Strong, že dokázal zahrát i charakterní roli. A pak většina vedlejších rolí je slušně podpurující hlavní dění i slušně zapadající do celku. Vzhledem k lobistice, na které je to celé postavené jsem se těšil na finální eso, poslední vítěznou kartu. Sice to zahrála tak trochu kamikaze stylem, ale líbilo se mi to. Mělo to ten správný efekt i dopad a závěr díky tomu stylu se sebeobětováním to pozvedá, protože se to takto vyhlo happy endu. Hodně promyšlená záležitost a film, který rozhodně není oddechovka, ale mě se hodně líbilo.

• 6.4.2017  10:31

Tady jsem dostal co jsem čekal, stylovou, klasickou, průměrnou komedii. Duo Garcia a Guzmán se sice snaží, ale na něco lepšího prostě v jejich podání nejspíše nemají. Takže to zde pozvedají spíše ty ženské role. Jinak komediálnost úplně pohodová ve stylu mnoha jiných tzv. parťáckých komedií, v tomto ohledu to nijak neselhává, ale ani nijak nevyčnívá. Paříž tentokrát tak trochu po americku, ale stejně toho z ní není moc vidět a nejvíce je ukázáno během vycházky Eddieho, jinak by nebylo ukázáno skoro nic. Je to celé samozřejmě hodně absurdní, jako zápletka postavená na ukradnuté kabelce a tom, že si k tomu přivezou dvojici poldů z USA, specialistů na kabelky. To by hrdost Francouzů nikdy nedovolila, ale i to je doklad toho, že je to americká blbina. Ale v pohodě fungující, takže v mém případě nenadchla, ani neurazila a jsem s hodnocením přesně na polovině. Rosario Dawson tady má podle mě hlavně roli slavného jména, které má přitáhnout k filmu diváky, ale ve filmu se skoro nevyskytuje, krom několika cameo výstupů.

• 6.4.2017  10:16

U tohoto jsem se neskutečně bavil, výborná odreagovačka a pro mne hodně zábavný film ve stylu animáku "Jak vycvičit draka" jen zasazené do jiného prostředí a s jinou příšerkou. Ale ten hlavní byl stejně i vzhledově hlavou docela podobný. Na to jak nemám rád auta, tak tohle fantasy pojetí mi sedlo až až. Postavy i příběh jsou schématické a klasické, ne zrovna inovativní, ale nijak mi to nevadilo, protože ta originalita je zde převážně v tom spojení příšerky s autem. A to mě bavilo hodně. Herecké obsazení bylo sympatické, Lucas Till byl v pohodě, Jane Levy super, Barry Pepper bezva a potěšil mě svou spíše cameo rolí i Danny Glover, dědula jeden. Vzhledem k tomu, jak jsem si film užíval, tak pominu i mnohé nesrovnalosti a blbinky, kterými to je propchané, protože když se bavím tak jako u tohoto, tak to prostě ignoruji. Byl bych radši za rozvinutější příběh a využití potenciálu dané potvůrky, ale i tak pro mě milé a zábavné rodinné překvápko.

• 5.4.2017  09:50
    Lichožrouti (2016)

Knížku sem nečetl, ale i tak mi přijde, že je to nějaké osekané, hodně přímočaré a strašně nevyužitý potenciál onoho lichožroutího světa. Žánrově je to takové akční drama, které praktický úplně postrádá humornost, což je na animovaný film pro děti docela nic moc. Vzhledově jsou lichožrouti zajímaví, kdežto lidi mi přišli animačně odpudiví a prostředí se mi animačně líbilo nejvíce. To vykrácené, ale stylové využití kousku Prahy a Vltavy se mi líbilo. Je v tom spousta podivností, neli blbostí, které v tomto podání docela vyčnívají. Ať už sama postava profesora, nebo půda plná tisíců, zřejmě desetitisíců ponožek, naložena na korbu maleho autíčka, kam mohli dát možná pět až deset procent obsahu z půdy. Na to, že příběh není nijak odlehčovaný (nástrahy s pastmi, či scény s vodou mi jako odlehčení nepřijdou), že je po celou dobu vážný a když se pomine úvodní scéna před názvem filmu, tak to začíná smrtí a pak je v rámci příběhu dost dalších smrtí a i to končí smrtí, přestože pak je ještě takový klasický příběhvý dozvuk. Přesto přese všechno si mě film přeci jen trochu získal, ale nemyslím si, že si zaslouží své nominace na česká ocenění. Nejoblíbenější postava "Žiletka". Nejotravnější postava "profesor".

• 4.4.2017  09:51
    Soupeři (2005)

Tady forma jednoznačně vyhrála nad vším ostatním, protože tohle je pomalu víc výtvarné a umělecké dílo, než koukatelný film. Už jen ten úvod, nevím kolik desítek minut to zabralo, než se v tom objevil nějaký smysluplný děj a přestalo to být jen sledem různě se prolínajicích, volně propojených obrazových scén, s psychedelickým vizuálem. Nejvíce mě, ale iritovala hudba, kdy třeba drsné rockové tony basové kytary, plynule provázali s lyrickostí klavírního sóla atd. Jen v té hudbě se ohromně vyřádili, chvílemi to pro mě bylo až neposlouchatelné, jaké mixy v tomhle dokázali udělat. Vizuálně je sice na co kouka, ale zase si u toho člověk říká, na co se to vůbec kouká? Příběh samotný je spíše na krátkometrážní povídku, než na film, ale o ten tu stejně nejde. Což je dost znát na dialozích, které jsou hrozné. Film mi tedy moc nesedl, přsto byl pro mě i při té dlouhé stopáži koukatelný a některé ty předvedené věci se mi líbily. Ale je to jako jít do galerie s obrazy, některé zajmou, některé si získají pozornost, některé vás úplně minou a tento film je takovou galerii více než filmem. A hlavní mužská postava ač Korejec, mi prostě přišel po celou dobu jako Japonec, nemyslím tím toho herce, ale tu postavu, prakticky vším, jak se chovala, jednala, mluvila.

• 3.4.2017  11:25

Svým způsobem milá komedie s klasickým koncem jako 90% romantických filmů. Jakmile se divák seznámí s hlavními postavami, tak obvykle zná i konec příběhu, takže záleží na tom jak je zvládnutá výplň mězi tím. Film je různě prokládán animovanými doplňky k dění, které na mě působily dost rušivě a ani se mi nijak moc nelíbily. Patálie hlavní hrdinky byly svým způsobem zábavné i tím jak je Eun-Kyung zahrála, asi více než tím jak humorné se dané situace snažily být. Její postava je taková roztržitá a ňoumovksá postava, že je až překvapivé, že je ve svatební agentuře tou nejúspěšnější pracovnicí. Jun-ho a jeho postava byla po celý film zvláštní, ten si mě nezískal i tím, že jeho postava neměla co hrát. Byla hlavně o tom, že se pokaždé objevil kdekoliv, kde se zrovna vyskytovala postava Hyo-jin a to v mnoha případech až příliš nepravděpodobně. Což kazí uvěřitelnost i zábavnost výsledného dění. Přestože to v mnohých situacích působí jako chtěná parodie, tak ne vždy to vychází. Chemie mezi hlavními postavami mi taky nepřišla zrovna funkční. Prostě takový průměr.

• 2.4.2017  09:12
    Brimstone (2016)

Hodně temná, nekompromisní a drsná podívaná s podmanivým vizuálem, které ale ke konci už dochází dech. Přesto už samotný styl vyprávění příběhu osudu hlavní hrdinky skrze různé etapy jejího života se mi hodně líbil. Celé je to hodně temné, to mě dokázalo držet a jak postupně přicházejí nejrůznější bizzarnosti s naprosto nenucenou samozřejmostí jako běžný průběh dne postav z příběhu, tak to ve mně probouzelo po celou dobu směsici různých emocí. Takovýto divácky prožitek ze sledování dlouho nepamatuji, ne v tomto ohledu. Tady nehrozí, že by mě film nadchnul stylem, že jsem filmu propadnul a přesto mám podobné dojmy jen v jiném úhlu. K jeho škodě je, že je vše umocněno až příliš a hlavní záporák nakonec ta nejméně realistická postava, které projde vše, která zvládne vše a má v podstatě vlastnosti nezmara. A pak v oblasti utrpení jsou postavy neuvěřitelné, kdy v daném okamžiku jsou prakticky vdžy v klidu a schopny smysluplně v pohodě hovořit. Tyhle prvky mě nalomily v hodnocení, abych nešel na max. pěti hvězd. Protože jinak ten vizuál a prostředí do něhož je to zasazené byl prostě výborný. Hypnoticky podmanivý film. Herecká sestava skvělá se strhující Dakotou Fanning a Emilii Jones ztvárňující hlavní postavu v různých věkových etapách. K tomu opravdu démonická postava s uhrančivým Guyem Piercem. I přes velkou stopáž mi to uběhlo jako nic, film a příběh má co vyprávět, co divákovi ukázat a nabídnout. Přesto konec je takový do ztracena, místo gradace a k tomu sám sebe podsekává a shazuje. Ale i tak je tohle dost výjimečná filmová záležitost.

• 29.3.2017  12:48

Tedy, koukám že i Indové se přiživili na tragédii z počátku tohoto milénia. Kam to ve filmu příběhově směřuje se dá odhalit docela brzy i skrze nesourodé osudy jednotlivých postav. Beru, že v reálu tam také nejspíše byli mezi obětmi i Indové, i když i by tám být nemuseli, kdo ví. Tento film to vůbec nezmíní, jen uvede, že je to věnované těm co tam někoho ztratili, takže mi to přijde prostě jen jako přiživení se na té události. Protože film nepřináší žádná fakta, ani spekulace, věnuje se čistě smyšleným příběhům několika Indů a ona událost je jen pojítko i pointa, které ale úplně nevychází. Každopádně mí oblíbenci Irrfan, Konkona, Boman a Paresh se mi líbili. Na tom prostoru jaký měli a stěmi charaktery postav, které měly k dispozici byli bezva. Jimmy Shergill zase nic moc, Ayesha byla roztomilá, ale nejvíce zaujala spíše svými vnady. Tinnu stejně nechutný jako asi vžy. Ranvir Shorey hodně zbytečné cameo, tam mohl být kdokoliv tzv. bezejmenný. Závěr má sice trošku atmošky, ale myslím si, že je vyloženě nepovedený. Zvláště tím, že postava Irrfana musela stát přímo čelem k..., to bylo uhozené, příběhu ani filmu to nijak neprospělo, tohle maximilizování, stačilo, že tam prostě byl a ne to ještě takhle uměle umocňovat. A kdyby se celý film od tohoto odprostil a stal se z toho jen film o americkém snu Indů, kteří chtějí vycestovat do země zaslíbené, tak by to upadlo do šedi, protože celá ta stopáž není ničím nijak výrazná a všechno zde sází na finální pointu. Že Naseerudin režíroval zrovna tohle mě docela zklamalo a taky ukázalo, že je lepší že nerežíruje, protože mu to moc nejde, film zachraňuje hlavně výborné obsazení.

• 29.3.2017  11:57
    Pád (2016)

Teen film a andělé na zemi. Knihy jsem nečetl a filmová kombinace prvních dvou pojmů už sama za sebe, to zhazuje. Ale koukalo se na to dobře. Mě hlavně proto, že Addison Timlin je pro mě prostě k sežrání a v romanticky laděném filmu, dokáže se svou postavou o to více zadrnkat na strunu u mužské části populace. Z mužské sestavy mě ve filmu nejvíce zaujal Harrison Gilbertson, má v sobě něco zvlášního. Nevím nakolik film kopíruje knihu, ale příběh je prostě klasika se vším všudy, ale stejně si myslím, že Twillight bylo o několik levelu povedenější i zajímavější. Tady je to slabší i režisérsky a hodně dlouho se čeká na to, než se z toho něco vyklube. Díky předmluvě ve filmu je člověku sice jasné o co půjde, ale film si s tím neumí vyhrát. Ta tajemnost nefunguje. Duel na nebi je nepřehledný a prakticky o ničem a v konečném důsledku i zbytečný a nic neřešící. Potenciál stínů je nevyužitý, jen naznačený. Je to zkratkovité. Ale i tak, koukalo se mi na to dobře a internátní mix studentů byl zajímavý, přestože bylo vše zasazeno do neumně seskládaného příběhu.

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82