• Krátkometrážní

Andor - Season 1 (2022) (série)

Asi je to víc ke čtyřem hvězdám, jenomže mi naprosto imponovalo to chytré rozdělování děje na "několik filmů", přičemž ten s heist tématikou u přehrady, a pak hlavně ten z vězení jsou naprosto totální Star Wars napínavé majstrštyky. Epizodky z vrakoviště a Andorova domova sice moc nezaujaly, ale ten prostředek, ten to teda nehorázně táhne nahoru. Osudová pointa postavy Andyho Serkise ve mně bude žít navždy, protože napsat takhle živelnou postavu, která se divákovi v životě nesmaže z hlavy, to je vážně kumšt. Nevěřil jsem, že se dá natočit takhle kvalitní SW věc na pokračování pro televizi.

Volavka (2022) (seriál)

Nedýchal jsem. Miluju filmy z vězeňského prostředí, takže když se k tomu ještě přidá mírný True Detective season 1 wibe, odcházím od televize po šesti hodinách naprosto spokojený. Co jsem navíc od tvůrců rozhodně nečekal, je fakt, jak snadno dokáží v jednotlivých epizodách zahrát na emocionální strunu, pokud je to třeba. O duu ústředních hereckých výkonů již toho bylo napsáno mnoho, a je to vážně koncert. Herci svými postavami žili a bylo to znát. Zatraceně mrazivý thriller. [Apple TV+]

Hrozba smrti (2024)

Old's cool! Maximální spokojenost a vrchovatě naplněná očekávání v testosteronovém akčňáku, ve kterém dělá drsňák Gyllenhall z namyšlenejch grázlíků hromádky neštěstí. Ultimátní radost z každé minuty. [Amazon Prime]

V rytmu srdce (2021)

Film do nálady. Řval sem furt. [Apple TV+]

On se bojí (2023)

Tři hodiny ve stavu maniodepresivní poruchy v halucinogenním duelu s panickou atakou: a teď si představte, že tohle máte celej život! Režisér je génius, tohle je ryzí horor z budoucnosti. Takhle se straší diváci v jednadvacátém století, vážení. Nefalšované podání děsu je zde navíc o to hrůznější, když si jeden uvědomí, že tohle se někomu vážně na denní bázi děje. Je mi z toho špatně, ale strašně si to užívám, protože naštěstí můžu. [Canal+]

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Intenzivní filmový maraton na téma analýzy lidských charakterových vad a jejich následků, na který bych se bez problémů dokázal divat o notných pár hodin déle. Začal jsem cca v deset večer, a kolem jedné ráno mě to při plném vědomí bez únavy vyfluslo z obrazovky. Leo je démon. [Apple TV+]

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Jednička byla super, ale po odchodu z IMAXu jsem si tenkrát říkal, jak se těším, až si tu strašně předimenzovanou finální akční scénu pustím na menší televizi. No a u dvojky mě zpětně vlastně kupodivu vůbec nemrzí, že jsem kino vynechal, protože v obýváku přesně krásně vynikly všechny ty megalomanské bitvy. Strašně jsem si to užil od začátku až do konce. [HBOmax]

Nech svět světem (2023)

Tuhle sociální nervárnu, u který jsem se o postavy bál úplně každičkou vteřinu, doporučuje 9 Damonů Lindelofů z 10. Film, kterej jsem vždycky toužil vidět v přesně tomhle vysněným zpracování. [Netflix]

Zabiják (2023)

Nejakčnější infarktovka, co jsem kdy viděl. Zadržování dechu od první do poslední vteřiny. Fassy, Fincher a Reznor servírují zabijáckou studii perfekcionismu pro všechny, postižené obsedantně kompulzivní poruchou, a ani se ji nesnaží vydávat za film. [Netflix]

Ještěr (2023)

Strašně dobrá a ještě víc napínavá detektivka ze staré školy, na kterou když se tam nahoře díval Peter Temple, tak se rozplakal štěstím... [Netflix]