h0n24

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 13.4.2017  11:44
    Rozpolcený (2016)

Shyamalan, zdá se, vytváří svůj vlastní svět. Akčním filmům z dílny Marvelu to skvěle funguje, psycho-trillery jsou pak vlastně jen evolucí. Proč ne.

• 12.4.2017  20:52
    Split (2016)

Nulový příběh. Špatně prokreslené postavy. Nesprávné zařazení filmu (není sportovní ani komedie).

• 20.3.2017  21:43

(obsahuje spoilery) Hodnocení dávám po třetím shlédnutí v celkovém rozsahu 8 let, neb jsem očekával, že se můj názor změní. Chválím technologické zpracování, což dělá film významným sci-fi snímkem vůbec. Spousta detailů je dotažených k dokonalosti (kupř. zvuk ve vesmíru, lodě, Hal). Přesto si nemůžu odpustit kritiku myšlenky. Ač je film zamýšlen jako nadčasový, ve výsledku je z něj na dnešní dobu přehypovaný artový nesmysl. Snímek sám sebe řadí do hardcore sci-fi, jež se drží vědeckých poznatků. Koncept filmu je o objevu nástrojů (zbraně, počítače, monolity). Evoluční skok je znázorněn symbolem monolitu, kde konečná je lidská zoo a energetické entity. Akorát vždy je to o jedinci. Jenže taková myšlenka je založena na chybné premisi lidské evoluce. Srovnejte s nedávným Arrival (2016), rozhodně o úroveň výše. Odysea je vlastně tak Kubrickovou, ač to v řadě interview odmítá, cestou k bohu. Akorát s malým. Škoda jen, že evoluce je o syntéze (specializaci) a tím úspoře energie, což je přesný opak filmu. Z dalších problémů kromě nechutně natahovaných scén (možná laciný trik důležitosti, problému ega tvůrce nebo jen trendů doby) mě vadilo, ale to je subjektivní problém, očividné poražení AI jako "technologický" stupeň lidské civilizace (objeví se symbolika monolitu). Hal měl být potrestán jinak. TLDR: závěrem filmu, aby byl opravdu nadčasový, by muselo být znázornění Země jako inteligentního celistvého organicko-syntetického organismu, místo toho je tam další Ježíš. Fakt nedík.

• 13.12.2015  21:03
    Poyraz (2006)

Snímek, který ve třinácti minutách ukáže celý budoucí život mladé slečny. V místě, kde chcípl pes, i maličkosti vytrhnou z prostinkého nicnedělání a letargie. Film překvapí všechny snílky, jež by rádi bývali žili poblíž Černého a Egejského moře.

• 18.11.2015  01:54

Film přináší to, co Jobs předal světu. Není to snímek, který by chtěl šokovat výpravou do jeho osobního života (jako ostatní tohoto druhu). Je to pocta. Zmiňuje jen to podstatné. Jeho profesní život. Jeho úděl. Jeho budování "rodiny". Jeho souboj s lidmi, kteří by chtěli jeho dítěti ublížit.

• 17.11.2015  02:38
    Sufražetka (2015)

Jedinečný snímek. Známé, ohrané téma jinak. Prostinká myšlenka, jež překračuje snímek a v závěru i dobu samotnou. Táhle kulminuje, což zde překvapivě funguje. Syrové. Šedivé.

• 26.10.2015  12:23
    Špičák (2009)

Až někde uslyším "své děti učíme řádu a disciplíně", "trávíme spolu více času jako rodina", nebo "já v těch svých dospělých dětech vidím děti", asi si rozpomenu na tento film, který kompletně přeházel můj náhled na "systematické rodičovství". Peklo. Vlastně Vám to ani nedoporučím vidět. Je to děsivé, chladné a co hůř - uvěřitelné. A už nikdy nebudete jako dřív.

• 20.10.2015  15:33
    Infini (2015)

Takový Mr. Nobody nebo Avatar. Poslepováno z kousíčků jiných filmů. Když se to dá dohromady, je to známá, ale zároveň trochu jiná podívaná. Skvěle fungují "mentální souboje", které jsou děsivé. Má to atmosféru, napětí, děj i přesto, že se jedná o nízkorozpočtový film. Velmi překvapilo. Happyend konec (začátek), pro tento typ filmů originální, je pro planetu zemi trochu depresivní, protože není jasné kam se mimozemské buňky poděly. Infini 2 může klidně nastat na naší rodné planetě, díky neopatrnosti oné skupiny.

• 19.10.2015  03:23
    Chaos (2005)

Velmi podhodnocený a zdá se mnohými nepochopený snímek. Ohromně propletená bankovní loupež, která ač se v první části zdá příliš jasná, se posléze zkomplikuje a připraví nečekaný zvrat. Film je jedinečný tím, že nemá přesně stanoveného hlavního hrdinu a ani hlavního antihrdinu. A navíc na konci se některé role smísí. Nejbližší přirovnání: loupež po italsku říznutá obvyklými podezřelými.

• 18.10.2015  04:13
    Blesk (2011)

Velmi zajímavý scénář dle bezpochyby pozoruhodné předlohy. Umně prokreslené hlavní postavy (dvojice policistů a pachatel) celý film však neutáhnou. Prakticky všem by se hodil hlubší background. Celé by to pak působilo méně strojeně. Vedlejší postavy jsou vesměs nadbytečné, ba co hůř, mnohdy se chovají nelogicky. Myšlenka filmu se navíc znatelně utápí v porovnání s činy hlavního (anti)hrdiny.

• 17.10.2015  22:50
    Nevyřízený účet (2013)

Statham je kouzelný v tom, že je pokaždé stejný. Stallone taky dokolečka stále jede tu svou. Je to krásně průměrný film. Zabaví. Má akční scény. Má příběh. A nic navíc. Na dlouhé večery dobré. Do mého žebříčku nejlepších filmových snímků, které stojí za to vidět však nepatří.

• 3.10.2015  23:03
    Válečný kůň (2011)

Pateticky pompézní film, který by byl býval zajímavý o desetinové délce.

• 27.9.2015  02:46
    Vzkříšení démona (2015)

Kopie hráčů se smrtí, řízlá filmy o démonech. Vyvražďovačka bez vyšší myšlenky. Konec je odfláklý a navíc scéna s malou holkou příliš nedává smysl. Bohužel nemohu dát nic horšího než odpad.

• 20.9.2015  21:48

Generační vztah válečného veterána s dítětem. Matka, která to nezvládá a biologický otec, který "neexistuje". Bill Murray se mírně ohraného, leč funkčního nápadu chytil s obrovskou vervou. Táhne jej. Možná jde o jeden z nejlepších Murrayho filmů, leč snímek sám o sobě se dotýká pomezí průměrnosti.

• 18.9.2015  01:52

Průměrný scifi akčňák s roboty. Nezklame, ale ani výrazně nenadchne. Evidentní inspirace v Manga. Sázka na "Bayeovskou" 3D techniku.

• 22.8.2015  03:01
    Špión (2015)

Zajímavá komedie ze špionážního prostředí. Paul Feig si splnil sen a natočil komediální Bondovku, která poletuje na velmi tenké hranici mezi úplně debilní a vkusná. Melissa McCarthy je rozený komik a její střídmé, nenucené vtipy filmu sedí. Ozvláštnění o "větší celebrity" není špatné. Je tam řada hluchých míst, přesto je její role uvěřitelná. Postavy se vyvíjejí, jsou celistvé. Film samotný nabourává řadu konvencí. A jako správná americká komedie vše končí tím "správným happy endem". A nebo taky ne :D Každopádně pokud hledáte špionážní komedii, která není debilní jako většina těchto komedií, tohle by Vás mohlo zaujmout.

• 22.8.2015  00:25
    Terminator Genisys (2015)

Kombinace předchozích dílů, která vyústí v řadu WTF momentů, protože jednotlivé návaznosti nedávají smysl. Nadchlo počítačové zpracování starého Arnolda, těším se až filmy budou točeny tímto "CGI" způsobem. Je za tím spoustu potenciálu.

• 22.8.2015  00:22

Průměrný Mission Impossible. Honičky, akční scény, high tech technologie, humor. Celé už je to všechno na jedno brdo a rozdíly mezi jednotlivými díly se ztrácí. Film nenadchne. Neurazí.

• 16.8.2015  23:58

Dlouho vážených pět hvězd. Jde o specifický, originální horror, který se celý odehrává na ploše počítače. Je cílený na teenagery, což je ostatně důvod, proč má tak nízké hodnocení - starší věková skupina se v něm nemůže najít, nedokáže se ztotožnit s hrdiny, s de facto usmrkanýma malýma děckama. Každopádně snímek splňuje všech sedm aspektů, které u filmů hodnotím, čili pokud chcete svůj přehled doplnit o netradiční film z virtuální reality, doporučuji. Nedoporučuji nemáte-li nadhled anebo Vám dělá potíže oprostit se od chování hlavních hrdinů.

• 19.7.2015  22:41

Podhodnocený vysoce kvalitní film, který však není pro lidi, kteří nechtějí u filmů přemýšlet. ░ Originální thriller, který staví na jediném sci-fi prvku. Nerozpitvává technologie hollywoodským způsobem, ale ve dvou větách stanoví logiku celého příběhu, kterou se přesně řídí, takže nedojde k WTF momentu, což je u sci-fi filmů o cestování v čase raritní záležitost. ░ Perfektně zpracovaná charakteristika postav, které se každou sekundu vyvíjí a posouvají dále. Každá z nich má vymyšlené, co bude řešit dále a to i v neočekávaných situacích. Každá svým specifickým způsobem.

• 10.7.2015  16:27
    Šílený Max (1979)

Viděno po čtvrtém díle, který byl v kinech akcí našlapanou peckou, jedním z lepších snímků toho roku co vyšel. Zdá se, že první díl je natočen podobným stylem - akce stíhá akci. Jenže to, co v 79. fungovalo, pro nynějšího diváka působí dost lacině. Zvlášť bouračky, na kterých je částečně film vystavěn. Scénář 93 minutového filmu tvoří prvních 70 minut představování brutálního motorkářského gangu versus 23 minut posledních, kdy hlavní hrdina má důvod něco dělat a tak se tam i děje něco jiného než náhodně sestříhané ukázky toho jací jsou motorkáři zlí lidé a že život mají v paži.

• 2.7.2015  17:43
    Arrow (TV seriál) (2012)

Hodnocena první série, prvních 7 dílů. Přečten několikastránkový přepis scénáře (http://arrow.wikia.com/wiki/Oliver_Queen). Seriál staví na zajímavých základech, zpracování má však velké mezery. Postavy se chovají neuceleně, dochází k podivným wtf momentům, které by si neměl kvalitní seriál dovolit. Marně rovněž hledám originální část seriálu, tvůrci si půjčili kousek od řady jiných hrdinů (převlek, schopnosti, příběh, prostředí (bohatí)) a celá hlavní postava na tom mírně pokulhává. Pozoruhodně akční je přeskakování scén mezi "dvěmi světy" přítomnosti a minulosti na ostrově.

• 1.6.2015  18:50
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

8. série, 22. epizoda - údajně divácky nejoblíbenější díl, naprostá ukázka nescénaristického přístupu, vyčerpanosti díla, jeho názorů a nápadů. Díl, na kterém lze nezaujatě zpozorovat, o čem je celý HIMYM - o náhodně slepených vtipech, které nejsou směšné ani nedávají smysl. O zábavě, kde se má divák radovat z toho, co vše se ještě může hlavnímu hrdinovi (Barney) stát. Dívat se na třicetiminutové utrpení, kde výsledkem má být, že hrdina nakonec odvětí "však sranda". Seriál významně ovlivnil kulturu svého času, ptám se - kde je kulturní obohacení? Má to být vtip? Pak lze odvětit, sami sobě se smějete!

• 17.5.2015  05:39
    Americký sniper (2014)

Kterak Eastwood vykradl nápad svého předchozího filmu, odstranil vtip, zajímavé postavy a příběh, no a přidal tři tuny patriotizmu a zápletku stylu "jsem hrdina co zabijí děti". Nefunguje to. Děkujeme, tu máš nominaci na Oscara, přejeme hezkej důchod

• 17.5.2015  05:30
    Birdman (2014)

Kde jsou ty časy, kdy Oskaři indikovali kvalitní snímek? Birdmanovi chybí napětí, nadhled a humor, nedrží se avizovaného žánru. Zároveň nic nového neobjevuje. Je to kardinalní, nudná sračka.

• 11.5.2015  02:55

Gentlemanství Jamese Bonda křížené s akčními scénami a vtipy álá Kick Ass. Film, který si může s grácií dovolit úplně všechno. ░ Hlavní hrdina: Sorry, Love. Gotta save the world. ░ Švédská princezna: If you save the world, we can do it in the asshole.

• 8.5.2015  02:48

Riddleyovsky grandiciózní. Dlouhé scény, obrovské bitvy, epické ve všech oblastech. Ale zároveň otřesně nudné! Dějová sračka zabalená v lesklém hávu. Dvě a půl hodiny ztraceného času.

• 3.5.2015  23:54
    Matrix (1999)

Poslepováno z tisíců střípků jiných nápadů. Third Eye kombinovaný s Ghost in the Shell říznutý Alenkou v říši divů, biblí a solipsizmem a hrou na církev obecně. Dobří umělci kradou a někdy se to povede k dokonalosti.

• 3.5.2015  23:49

Romeo a Julie, kde se střílí pistolemi. Shakespeare by plakal radostí!

• 25.4.2015  15:00
    Milí lidé (2010)

Romantická úchylárna o tom, že se vyplatí počkat. Přes všechny strasti to nějak (pozitivně?) dopadne. Pozoruhodné.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11