Peep Show (2003) (seriál)

Nepomôžem si, Markove komentáre akoby boli vytrhnuté z úst Adriana Mola, pri každej časti si na neho spomeniem.

Přízračná dáma (1944)

Hoci sa Phantom Lady vyznačuje jednou z tých naivnejšie poňatých a priehľadnejších zápletiek, na druhej strane má celkom slušnú atmosféru a sympatické obsadenie v Elle Raines a Alanovi Curtisovi.

How to Be a Serial Killer (2008)

Ani pseudodokument, ani komédia, ani seminár, len mizerný scenár o dvoch somároch, ktorí za sebou zanechávajú toľko stôp, že by ich chytili za najbližším rohom. Plus znôška dezinformácií vytrhnutých z kontextu a hudba ako z porna. S nadsázkou či bez, tento hybridný bullshit sa príliš nevydaril, ale aspoň má rýchly spád.

Footloose (1984)

Pomerne nudný príbeh jedného rebela, ktorý si musí vybaviť účty s celým mestom vymytých mozgov (a je zrejmé, ako to dopadne), občas v pomerne drsnom prevedení. Svetlé momenty: Ren a jeho kravata, „súboj“ na traktoroch, Renov naštvaný tanec (pekne ho paroduje Brett z Flight of the Conchords) a piesne, na ktorých niečo je.

Černý chlapec (2010)

Pekná adaptácia Greeneovej knihy, jemne zjednodušená a pozmenená, ale u neho to treba. Na prvé pozretie nemám čo vytknúť. Nič nepokazilo ani umiestnenie príbehu do šesťdesiatych rokov, práve naopak.

Spirited (2010) (seriál)

Na Spirited som natrafila len náhodou (vďaka, livejournal.com), ale ihneď som mu prepadla. Lovestory medzi duchom punkrockovej hviezdy a rozvádzajúcou sa matkou dvoch detí – to je niečo, čo naozaj podnecuje moje emócie aj fantáziu. Nemôžu sa dotknúť ( z čoho som bola na nervy aj pri Pushing Daisies), no jeden pre druhého sú osudovou láskou. Henry bol láskou na prvý pohľad aj pre mňa; Matt King s tvárou vyžitého zhýralca, namaľovanými očami, pózami, britským prízvukom a tým úžasným sakom ma dostal. O niečo menej ma tešia výjavy, keď Suzie vykonáva svoju zubársku profesiu, no zvykla som si. Za zmienku stojí aj Suzin ex-manžel Steve, ktorý je taký blbec, až je zábavný. V prvej sérii sa okrem Henryho veľa iných duchov neobjavuje a dej sa točí okolo jeho vzťahu so Suzy a odkrývaním spomienok na vlastnú minulosť. V druhej sérii pribudli duchovia a dej ponúka viac zvratov a možno sa tým tak trochu aj vyčerpal – a seriál zrušili. 1. séria *****, 2. séria ****, celková koncepcia *****.

Sixteen Candles (1984)

Nudné a v druhej polovici trápne, ale isté pozitíva by sa našli, napr. hudba alebo Johnny Cusack.

Revolver na prodej (1942)

Film sa v žiadnom prípade nedá považovať za adaptáciu Greeneovej rovnomennej knižnej predlohy, tvorcovia sa ňou len zľahka inšpirovali a z príbehu zostáva len torzo. Navyše, Raven nie je Raven bez rázštepu hornej pery, aj keď zle zrastené zápästie funguje ako identifikátor celkom dobre. Pri hodnotení som sa však rozhodla neporovnávať s knihou a tak mi z toho vychádza klasický, príjemný noir s nadmieru sympatickým Allanom Laddom. A treba priznať, že to medzi ním a Veronicou Lake pekne iskrí, hodia sa k sebe.

Noc je ještě mladá (2011)

A zase mi nastáva starý známy problém s hodnotením – nedokážem sa rozhodnúť o počte hviezd, konkrétne váham medzi 3* a 4*. Na jednej strane ide o ponášku na 80s film o mladých, o akýsi hybrid romantickej komédie a drámy z prostredia yuppies. Všetko, čo je 80s sa cení.Lenže napríklad tej 80s hudby a módy tam mohlo byť viac a téme nepristane ani to, že je spracovaná súčasným štýlom. Na druhej strane som sa na prvé pozretie pomerne dobre zabavila, Topher Grace je zlatučký a v hudobnom podmaze na pár sekúnd zaznel Falcov Der Kommissar. A to sú dôležité veci. Takže ako vo väčšine prípadov radšej film na začiatok nadhodnotím, aby som pri prípadnom druhom pozretí mohla kruto uberať. :)

Dáma ve vlaku (1945)

Ani vtipné, ani napínavé, ani paródia na noir... a už vôbec som nepochopila vsuvku s Tichou nocou, ktorá sa tam absolútne nehodila. Postava Deanny Durbin ma vôbec neoslovila, o niečo zábavnejší bol David Bruce. Keď film porovnám s inými cross-overmi žánrov noir a komédia, Lady on a Train je nuda nad nudu.