Absolvent (1967)

Jedine, co mi na tom nesedelo bylo, ze Hoffman nevypada na 21 :)

A Bůh stvořil ženu (1988)

Jediný důvod, proč jsem se na film chtěl podívat, byl jasný. Krásná Rebecca De Mornay. Teď toho lituji. Její "herecký projev" v tomto filmu je příšerný, nemluvě o tom, že se dostala do filmu, který je vlastně remakem stejného filmu z roku 1956, dokonce od stejného režiséra! Jak samolibé. Od filmů z osmdesátých let se mnohdy nečekal povedený scénář, což se zde ukazuje naplno. Jako bych měl při sledování neustále před očima režiséra, jak vede herce při natáčení a říká jim, kde se postavit, co dělat. Jenže takhle to dopadá, když se filmu neodevzdáte a spokojíte se jen s "dobrým" výkonem. Stačí si rozebrat prvních patnáct minut. Film začíná záběrem na Rebeccu, která očividně před něčím utíká. První máme věřit tomu, že hlídač neslyší, když metr od něj skočí na střechu obrněného auta. To proto, že zrovna hraje nějaká skladba ve filmu. Tak se totiž ten zvuk maskuje, víte? Následuje záběr, kdy seskočí na zem, vysleče si košili, odhodí ji v dáli (šak proč ne, ona se ráda ukazuje), načež ji má v následujícím záběru zase na sobě. Bez problémů se jí pak podaří utéct a na cestě narazí na limuzínu. Štěstí jí přeje holce. Na to si musí nalét šampaňské. Osud tomu ale chtěl, že si majitel této limuzíny, který s ní sedí vzadu zapomněl kufřík a jak na potvoru je to zrovna na místě, odkud Rebecca utekla, což je, jak se dozvídáme, vězení. A tento muž není nikdo jiný než budoucí guvernér. Ani bych se nedivil, kdyby to byl spíše prezident. Místo aby držela jazyk za zuby a počkala v autě, které má stejně černé skla, tak začne žena vyvádět a samozřejmě prozradí, že odtud utekla...Proč teda nevystoupit z auta, nikdo ji přeci neuvidí a nesehnat si jiné oblečení, aby nikdo nepoznal, že se pokoušela utéct že? A přitom se pomilovat s náhodným chlapem... kterého za pár minut pojme za muže, aby se dostala pod podmínkou z vězení, mohla oblbnout guvernéra a dostala se k odpuštění trestu... k čemuž využije své nově nabité dítě... a tak dál. Tohle je vůbec celkem hloupý film plný takových situací. Ruce pryč.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Tenhle snimek sem videl uz kdyz sem byl maly a nasmal sem se jako blazen. Ma to i slabe chvilky, ale petku musim dat.

A co Bob? (1991)

Tak tenhle typ humoru, respektive příběhu mě moc nenadchnul.

A co dál... (1979)

Pro milovníka kol (i když mé srdce patří horským kolům) je to jasná jednička, resp. pětka :)

Ad Astra (2019)

Čerstvé dojmy jsou velmi rozporuplné. Nesnáším filmy, které ve mě nevyvolají žádnou emoci a Ad Astra je přesně jedním z nich. Příliš okaté, příliš nejisté a prostě nudné. Místy je vidět chytrá práce kamery a střihu, ale celkově to naprosto ignoruje zlaté filmové pravidlo „Show, don't tell“. Všichni básní o slavném astronautovi, který se vydal do vesmíru hledat inteligentní život (Tommy Lee Jones), ale problém je v tom, že nikdy nevidíme, co je na něm tak báječného. Proč bych se o něho měl zajímat? Protože mi to říká film? Bohužel ani Brad Pitt nepodal moc dobrý výkon, dovolil bych si říct, že je to jeho vůbec nejhorší (a možná poslední?) výkon ve filmu. Jsem na vážkách, jestli vůbec nechat 3 hvězdy.