BoPo

BoPo

okres Skalica

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67
    • 19.3.2017  20:31

Komédia, ktorá nevie čím chce byť. Chce byť pohodová, zábavná, uvoľnená, akčná, svižná, romantická, neotrelá a vo výsledku je všetkým, ale z každého len tak trošku. Zvláštna chémia medzi ústrednou dvojicou ako tak funguje, ale celý čas som mal pocit, že kedy sa to teda už konečne rozjede, kedy konečne humor začne využívať potenciál zápletky. Tie 2* sú vlastne moc, ale 1,5 * sa udeliť nedá, takže...

• 11.3.2017  20:38
    Příchozí (2016)

Den nezávislosti je narvaný prehnaným patriotizmom, ktorý doprevádza akcia a celé je to zabalené do gýčového looku. Příchozí je presným opakom. Bez akcie, bez patriotizmu, pomalé tempo. Keby si človek odmyslel emzákov a s nimi súvisiaci nemalý rozpočet, tak ide o príbeh ženy, ktorú čaká jedno zásadné rozhodnutie, ktoré určí stupeň šťastia jej života. Film roka teda určite nie, ale určite film s výborne zvolenou hudbou a pointou, ktorá zapadne do skladačky.

• 6.3.2017  23:07
    Pustina (TV seriál) (2016)

Najlepší český seriál za posledných 10 rokov či najlepší seriál v histórii ČR? Z môjho pohľadu je Pustina určite nadpriemer, a to či už z českého alebo európskeho hľadiska. Silnou stránkou je prostredie (a jeho prezentovanie v štýle škandinávskych tvorcov či Temného případu), ústredná dvojica Dušek-Stivínová a schopnosť udržať loptičku s najdôležitejšou odpoveďou vo vzduchu až do posledného dielu. Negatívom je slabý casting niektorých vedľajších postáv a z neho vyplývajúci občasný závan čecháčstva, ktorý sabotuje snahu byť nečeský. Je zaujímavé, že dva najlepšie české seriály za posledné roky, Pustina a Okresní přebor, spája niekto tak ťažko obsaditeľný ako práve Leoš Noha.

• 26.2.2017  20:47

Ide vlastne o strašne klasický príbeh, ktorý je však prerozprávaný tak, že sa tvári originálne či skôr s prísľubom netradičného finále. Bohužiaľ sa tak len tvári. Nič nové sa tu naozaj neodohraje. Cesta za pomstou, za odplatou, ktorá priniesla jednu silno pôsobiacu nočnú jazdu a inak práve len to nenaplnené dúfanie v extra pointu.

• 26.2.2017  11:21
    Kód Enigmy (2014)

Kód Enigmy vyzerá a aj pôsobí presne tak, ako človek očakával pred jeho sledovaním. Dobre odvedená práca, ktorá však neposkytne ani kapku potu navyše. Ďalší z rady filmov z druhej svetovej vojny, ktorý si vyselektoval osudy zopár ľudí v ruchu výbuchov a výstrelov. Nechápem nomináciu na film roka a rovnako nechápem nomináciu pre slečnu Mám jeden výraz pre 100 filmov.

• 25.2.2017  19:47
    Zilionáři (2016)

Jared Hess si urobil meno vďaka komédii Napoleon Dynamit. Nemala dej, ale bola plná blbov, ktorí si mysleli, že blbami nie sú. O ničom inom nie sú ani Zilionáři. Znova je všetko vsadené na "šarm" postáv. V rámci komédií s účasťou vousáča Galifianakisa priemer, ktorý tak rýchlo uplynie, že sa ani nestihne nudiť. V rámci žánru ako takého však znova len podpriemer, ktorý poslúži na nenáročné zabitie hodiny a pol.

• 19.2.2017  18:44

Vizuálna stránka a z nej vyplývajúci dej miestami dosť pripomínajú Počátek a Batman začíná. Celé je to hodené do fantasy kabátu s odľahčenými vsuvkami. Niečo ako dospelácky Harry Potter. Nechýba tu ani Voldemort v podobe Dormammu (jeho vizuálna podoba mi prišla dosť odfláknutá). Doctor Strange je teda mix úspešných kúskov, ktorý síce nenudí, ale všetky nádeje na 3* zabil podivne jednoduchým záverom. Navyše účasť Mads Mikkelsena bola úplne zbytočná, pretože postava či režisér mu nedali šancu využiť jeho herecký potenciál. Len tak tam hopká, preskakuje obruče a mácha rukami.

• 14.2.2017  20:41
    Whiplash (2014)

Amadeus dokázal, že film o vážnej hudbe môže byť zážitkom nie len pre fanúšikov daného žánru. Černá labuť niečo podobné predviedla s baletom. Whiplash si však zobral do úst jazzové sústo (čo si budeme hovoriť, jazz je chaotický hluk, ktorý sama o sebe sprotivila Líza) a celú dobu ho akosi nelogicky prevaloval. J.K. Simmons stvárnil parchanta so slabosťou "fénovať" zverencov kvalitne a určite si vďaka tomu užije pár lepších pracovných príležitostí. Podobne ako kedysi Chris Cooper vďaka Americkej kráse. Inak ma však príbeh nijako nechytol. Moc vecí sa tam totiž ani neudeje.

• 12.2.2017  21:57

Konečne niekto naplno využil medvedie herectvo Bena Afflecka. Mimický minimalizmus obohatil presvedčivo pôsobiaci akčnými momentami (naposledy ma takto potešil Liam Neeson v 96 hodin). Príbeh je zaujímavý a odsejpá bez zbytočných kecov a odbočiek. Nechýbajú momenty prekvapenia a všetko nakoniec do seba pekne zapadne. K 5* hodnoteniu mi chýbali dve celkom zásadné veci. Nevytvoril som si k žiadnej postave sympatie či obdiv a finále zaostávalo za cestou k nemu.

• 29.1.2017  17:46

Miluj bližního svého zkombinované s Mr. & Mrs. Smith. Tento kríženec sa vyznačuje podceňovaním divákovej inteligencie, a preto mu servíruje slaboduchú zápletku s ešte slaboduchejším humorom. Vedľa tohto vyzerajú Vrahouni (Ashton Kutcher, Katherine Heigl) ako akčná komédia desaťročia. Gal Gadot je kráska, ale mňa osobne tieto až moc bezchybne pôsobiace ženy nejako nerajcujú, takže nemôžem pridať jednu genderovú hviezdu navyše. Jedným slovom výgrc.

• 22.1.2017  18:34

Podľa traileru mi Ve jménu krve prišlo (s nadsázkou) ako kríženec medzi Šílený Max a Odplata. Na miesto toho som sa však vrátil do obdobia ZŠ, kedy som si z videopožičovne nosil domov akčňáky na VHS. Jednoduchá zápletka, prvoplánové postavy a aj tá akcia je ako z 90. rokov (veľa strielania a málo zásahov). Drsno drsným filmovým drsňákom v 21. storočí odzvonilo, takže chápem dôvod vzniku filmu, ale nemôžete opakovať blbosti z minulosti a čakať, že nostalgia všetko vyretušuje.

• 22.1.2017  09:10
    Inferno (2016)

Šifra mistra Leonarda a ani Andělé a démoni neboli filmy, ktoré by nadchli. Mali svoj špecifický štýl príbehového posunu, ktorý sa vyznačoval prekombinovanou puzzle logikou. Neustále sa niečo riešilo, nové objavovalo. Neudialo sa tam nikdy nič úžasného, ale človek bol zvedavý na výsledok. Inferno už túto prekombinovasť nemá dostatočne zaujímavo zabalenú. Felicity Jones nemá šarm Audrey Tautou (som zvedavý ako zvládla Rogue One: Star Wars Story). Chýba tu niekto typu Ian McKellen či Ewan McGregor. Celé to proste pôsobí ako béčko samého seba.

• 15.1.2017  18:02

Štyri roky dozadu som skúsil vstúpiť do sveta Hunger Games a hneď som aj vystúpil. Tento výplod fantázie ma neoslovil. Neobľúbil som si žiadnu postavu. Nič pre mňa. Jennifer Lawrence je však chválená zo všetkých strán a reakcie na pokračovania HG zvestovali pozitívny posun, tak som skúsil dať po rokoch druhú šancu. Výsledok? JL som ani tentoraz neprišiel na chuť a asi ani nikdy neprídem. HG2 je síce lepší film než predchodca, ale stále sa jedná o jednoduché pobehovanie s prvkami prepracovaného sveta, ktorý však miestami smrdí hodinou dejepisu, a to celé bez účasti výrazných postáv. Takže nie je dôvod na šancu číslo 3.

• 8.1.2017  22:18
    Fargo (TV seriál) (2014)

Príbeh je dobre premyslený, úspešne požmurkáva na filmovú predlohu, ale ide si svojou nevyšlapanou cestou. Oceňujem najmä zaujímavý vývoj, vďaka ktorému nevadí pomalšie tempo. Síce sa tu nájdu postavy, ktoré by človek najradšej zabil po pár minútach (prvý v poradí určite doslovný Forrest Gump junior), ale Allison Tolman je sympatická baculka, Martin Freeman je správne nejednoznačný a Billy Bob Thornton...on to má jednoducho v sebe. A všetci pekne zabalení do bielej periny potriesnenej krvou. Najviac mi zo všetkých dojmov vyčnieval ten zo znovu nájdenej chuti do života. Nadpriemerný seriál? Rohodne. Udalosť roka? Nie, ale medzi kandidátov by som ho jednoznačne nominoval.

• 1.1.2017  21:23

Zaznamenal som existenciu viacerých ženských verzií Pařby ve Vegas a všetky som doteraz úspešne odignoroval, ale Mila Kunis sa neodmieta. Som predsa gentleman. No a moja dobrá výchova ma tentoraz odmenila fajn zážitkom. Väčšinu času sa totiž Matky na tahu prezentujú vtipnými hláškami, gestami a zpomalenými zábermi. Buráca do toho párty hudba a vy si hovoríte, že po dlhej dobe komédia, ktorá trafila do čierneho. Celkový dojem bohužiaľ zrážajú kecy o rodičovstve a predovšetkým sračky o materstve, ktoré ako bonus na úplný záver zničia mokrý sen o Mile a jej matke.

• 31.12.2016  19:58
    Humr (2015)

Kde začať? Krásne ujetý, divný film, ktorý servíruje humor zabalený do bezemočných scén. Dozviete sa dôvod, prečo je na svete tak veľa psov. Budete svedkami toho, ako sú chlapi schopní hlboko klesnúť, aby konečne zasunuli. Zistíte, že ženy ktoré po orále polykajú a anál im nerobí problém, majú prekvapivo dosť veľké obtiaže klofnúť chlapa. A tiež to, že byť sám je občas lepšie, ako byť s niekým len preto, aby človek nebol sám. Celá hotelová časť filmu je 5* perla. Zbytok filmu už nemá tak silné momenty, ale zasa sa tu odohráva neotrelá love story so záverom, ktorý nechá na divákovi, aby určil osud "hrdinov". Humr je zvláštna pochúťka a nemal by Vám uniknúť.

• 31.12.2016  16:34

Beetlejuice, Batman, Střihoruký Edward, Ospalá díra, a potom sa to nejako zvrtlo. Prišla Alenka v říši divů, Temné stíny a teraz Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Burtonovky ste predtým spoznali aj predávkovaný vianočnou dávkou cukru. Spoznali ste ich aj rozbitý vítajúci Nový rok. Jednoducho to bol samostatný žáner. Teraz pokiaľ zmeškáte úvodné titulky a predčasne vypnete záverečné, tak o prítomnosti veľkého béčka ani neviete. SSPPPD nie je špatná rozprávka. Príbeh mi prišiel zaujímavý, ale žiadna postava u mňa nedokázala zabodovať. Dojem by do nadpriemeru nestrhlo ani lepšie finále.

• 26.12.2016  21:36

Režisér Pařby ve Vegas dostal chuť urobiť svoju verziu Obchodníka se smrtí. Prvoplánový popis, ja viem, ale nedá sa inak. Týpci a zbraně nemajú kvalitu ani jedného zo spomínaných. Vo výsledku sa jedná o film, ktorý nespokytuje žiadne silné okamžiky, ani silné herecké výkony a pařmensky pôsobiace vsuvky dojem do nadpriemeru nehodia. Rýchlo vyprchajúci výstrel tvorcu komédií do vážnejšieho zákutia filmu, ktorý priniesol najkrajšie oči roku 2016 značky Ana de Armas.

• 11.12.2016  13:21

Sci-fi s humornými prvkami, kde jedna z hlavných postáv je Yoda z lesa alebo zelená Avatarka? Namotanie sa rozhodne nekonalo. Keď som však v TV náhodne videl prvých 15 minút, tak som jednoducho musel. A dôvod? Pestré, rozmanité, zábavné, miestami vtipné, skvelo vyzerajúce komiksové sci-fi plné rôznorodých postáv, ktoré spolu tvoria zaujímavý mix. Pokiaľ máte chuť na nevážnu oddychovku bez zbytočných momentov, ktorá Vás na dve hodiny prenesie do sveta "detskej" fantázie a je plná retro hudby, tak ste našli svojho partnera pre voľnú chvíľu. A môj favorit? Rocket Raccoon a za jeho tesným závesom Groot.

• 27.11.2016  20:50

Odľahčený pohľad na válečnú zónu s pokusom o vážne zdelenie? Asi tak nejako. Mám rád humor Tiny Fey, ale táto jej výprava ma neoslovila. Mám rád Margot Robbie, ale bola tu tak málo, že je fakt len pekným ksichtíkom na plagáty a do trailerov. Whiskey Tango Foxtrot je ako veľký balíček čipsov. Hneď po rozbalení človek zistí, že jedna polovica je vzduchoprázdno a tú druhú neposypali dostatočnou dávkou príchuti.

• 26.11.2016  22:36

Dvojka sa viac tlačí do ako keby už nadprirodzených trikov a menej sa zdržuje ich následným odhalením. Najlepšou časťou filmu je pre mňa niekoľkonásobná výmena "karty". Najväčšou chybou je fakt, že keď nastane samotný záver a má teda prísť na pointu všetkých point, tak Podfukáři 2 hodia do placu nič nehovoriaci pohľad do/za/na...

• 26.11.2016  19:52

Po príbehovej stránke na úrovni seriálovej epizódy. No a táto epizóda bola rozpracovaná na filmovú minutáž a bol do nej napumpovaný nemalý rozpočet. Vo výsledku to vlastne funguje dobre, pretože som sa nenudil, triky kvalitné, zápletka neblbá. Takže ak majú urobiť zo Star Treku filmový seriál s kadenciou jeden diel za rok, tak vlastne nemám námietky.

• 26.11.2016  15:38
    Jason Bourne (2016)

Bourne si drží štýl a aj kvalitu, ale bohužiaľ na miesto ďalšieho chodu v rámci bourneovského menu dostanete len obyčajný nášup. Chutný nášup, ktorý nijako nezaostáva za predchádzajúcimi sústami, ale keďže tých súst bolo predtým tisíc, tak sa už vytúžený efekt nemôže dostaviť. Aspoň že Damonovi konečne priradili peknú "spolucestujúcu".

• 25.11.2016  21:56

Komiksový film, ktorý sa nesnaží byť ničím viac, než zábavnou dvojhodinovkou. Normálne by som povedal, že je to v poriadku, komiks je predsa len vnímaný ako zábava, než vážna četba, ale toto smerovanie zabilo určitú časť potenciálu. Najviac bijúci príklad je fakt, že Joker tu slúži len ako štýlový prívesok na kľúče. Naopak Harley Quinn (Margot Robbie) nevážny nádych filmu sadol tak skvelo, že jednoducho musí prísť jej samostatný film. Už dlho sa na filmovom plátne neobjavila tak sexy a zábavno pôsobiaca postava. Naopak hlavní záporáci sú, ehm, no charizma im z tepen určite netriská. Suma sumárum nič úžasné, ale vďaka Margot Robbie a ešte niektorým postavám určite nepremrhaný čas.

• 31.10.2016  19:34

Zápletka nie je nijako originálna. V nejakej viac či menej podobnej forme sa objavila už v nejednom horore. No svojmu účelu poslúži dobre. Vďaka nekomplikovanosti príbehu sa tu nenájde ani jedna zbytočná minúta. Dej odsejpá a pôsobivosť Diany stúpa a stúpa (chválim jej výborne zvolenú vizuálnu podobu). Teresa Palmer na prvý pohľad pôsobí ako tuctová hororová obeť/hrdinka, ale svojej postave dodala presvedčivosť. Síce 81 minutová jednohubka, ale chutnejšia než veľa iných okázalých hlavných chodov.

• 23.10.2016  20:31
    Triple 9 (2016)

Město (B.Affleck) vs Triple9 (Casey Affleck) ? U mňa určite víťazí mladší z dvojice. Triple9 má skvelú úvodnú polhodinu, ktorá plynulo prechádza do veľmi dobre pôsobiacej hodiny a pol. Affleck, Chiwetel Ejiofor, Woody Harrelson, Kate Winslet a okrem týchto známych mien aj dosť ďalších povedomých ksichtov. Táto partička rozohrala nenudnú, rýchlo odsýpajúcu vykrádačku z ktorej sa vyklula vyvražďovačka. Čo viac chcieť? Určite by sa našli muchy, ale moje očakávania boli v podstate takmer naplno splnené. A že je film v modrých %? O dôvod viac ho vidieť. Veď viete ako to tu chodí.

• 22.10.2016  22:34

Na ČSFD milovaný Paul Thomas Anderson natočil, dva roky dozadu, nudnú sračku menom Skrytá vada. Našťastie prišiel rok 2016 a Shane Black ukázal, ako majú vyzerať zábavné roky sedemdesiate. Štýl humoru, trojica vyšetrovateľov a v podstate aj samotná zápletka čapnú od úplného úvodu. Veľmi dobre strávené dve hodiny plné hlášok, ktoré poskytujú ako keby humorne podanú verziu L. A. - Přísně tajné (neberte prirovnanie doslovne, ale z určitých dôvodov sa dosť ponúka). Môžem len vrelo doporučiť.

• 16.10.2016  21:06

Dwayne Johnson si strihol sociálne nezdatného, ale fyzicky nezdolateľného bývalého tlustoprda. Kevin Hart sa zaradil do radu nevtipných čerňochov, ktorí oslňujú jedine bezchybným chrupom. Centrální inteligence ma zaujala predovšetkým faktom, že ju má na svedomí režísér vydarenej komédie Millerovi na tripu. Tentoraz však zaujatie prešlo do ľahko zabudnuteľného zážitku. A keďže tvorcovia moc dobre vedeli, že vtipu do filmu veľa nenacpali, tak na záver prihodili divákmi "zbožňované" nevydarené scény. Pachuť za ktorú uberám jednu hviezdu navyše.

• 11.10.2016  19:36
    Moucha (TV seriál) (1999)

Tak jednoduché, tak blbé, tak krátke, že sa nedalo odolať. Obľúbená ranná jednohubka pred cestou do školy.

• 9.10.2016  21:32

Skôr než o horor ide o strašidelnú rozprávku na dobrú noc. Nápad samotný mal potenciál, preto som si aj film pustil, ale jeho spracovanie pokulháva po všetkých stránkach. Hlavné strašidlo nepôsobí ani vizuálne, ani aktivitou. Herecké obsadenie neprináša žiadnu nadstavbu. Film nedokáže vybudovať strašidelnú atmosféru, takže sa pri jeho večernom pozeraní nemusíte báť o svoju REM fázu spánku.

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67