Grammy Awards 2013 (2013) (pořad)

Čo napísať k tohtoročných Grammy Awards? Mám pocit, že to rok od roku trochu upadá. Aj keď je stále úroveň ďaleko vyššia ako v SVK/CZ podobných podujatiach. Všetko začalo úžasným a veľkolepým otvorením celej show Taylor Swift - We Are Never Ever Getting Back Together, kde sa Taylor zahrala na Alenku v říši divů. Ďalej treba spomenúť super vystúpene od krásnej Rihanny - Stay. Taktiež Fun. - Carry On bolo jedno z tých parádnych vystúpení. Čo sa mi naopak nepáčilo? Zbytočné vyťahovanie legend, ktoré sú už dávno za zenitom. A za hlavné mínus celej show považujem chýbajúce kultúrne spestrenie od Justina. Samozrejme chýbal mi Bieber, nie Timberlake. :D Ten nás svojím vystúpením poctil, i keď to nebola žiadna sláva.

2012 MTV Movie Awards (2012) (pořad)

Ako to zhrnúť? No začiatok super, Fun.: We Are Young ft. Janelle Monáe dodá tomu správnu atmosféru. Moderovanie poradu Russel Brandom mi liezlo ale totálne na nervy. Ako to už býva zvykom, aj tento ročník MTV Movie Awards sa niesol v pojatí nejakého filmu. Tentokrát to bol Hunger Games a nový diel Twilight. Božinku... Mám pocit, že v podobných anketách sa na dosť filmov zabúda a vyzdvihované sú len tie, ktoré majú dobré mediálne meno.

Sněhurka a lovec (2012)

Dostal som presne to, čo som očakával. Príbeh je úplná rutina o zlej kráľovnej a mladej princeznej, ktorá má ukončiť vládu temnôt. Nič nového pod slnkom, ale spracovanie je úchvatné. Odpútať sa od reálneho sveta a prepadnúť do sveta fantázie mi tu naprosto vyhovovalo. K dokonalosti mi vadil len ten koniec, proste nájazd snehuľky so sekerou od krvi mi pripadal akosi zvláštne...

Chata v horách (2012)

Zo začiatku to vypadalo na ďalší klasickú vyvražďovačku s peknými mladými ľuďmi ako bežne vídame. Film si na nič nehrá a bez zbytočného zdržovania stručne predstaví hlavné postavy a potom nasleduje už samotná akcia. Partia sa vyberie do ľuďmi neprebádanej oblasti, nájdu osamelú chalupu v ktorej sa rozhodnú stráviť pekný víkend. Ale ako to už v podobných filmoch býva, dej naberie nečakané obrátky. Zatiaľ si hovorím, no nič extra, všetko podobné sme už dávno videli. Ale koniec filmu nabral na obrátky a film poskočil hneď o úroveň vyššie. Miestami mi to pripomínalo mix komédie/hororu.

Piraňa 3DD (2012) odpad!

Toto bol teda filmový počin. Neskutočná blbosť. Nelogické, nezábavné a ešte k tomu aj totálna kópia predchádzajúcej časti. A keď sa na scéne objavil dědek Dejvid Hajzlhóf tak som to mal chuť vypnúť už načisto. Tie scény s ním to bolo niečo tak trápne, že škoda reči. Dávno som nevidel takto sprostý film. A to musím spomenúť, že Piraňu 3D(2010) som hodnotil vcelku vysoko(4★). Ale toto bolo proste nevkusné, o ničom a ešte k tomu aj skopírované. Nič nové to nepridalo, iba 83 minút čakania na koniec. Nedoporučujem.

Mezi vlky (2011)

Film, ktorý vsádza na zaujímavé prostredie mrazivých hôr Aljašky. Filmov s podobným námetom boja o prežitie v divočine je mnoho. Tento zaujme najmä prostredím, atmosférou a ako vždy skvelým Neeson-om. Čo mi naopak liezlo na nervy boli až prehnane digitálni vlci a celkovo scény s nimi boli nič moc. Koniec bol hodne napínavý a zvládnutý dobre. I tak to vidím na priemer.

Bitevní loď (2012)

Neoriginálne, obsahujúce jedno klišé vedľa druhého, často úplne bez logiky, ale čo, ja som sa dobre bavil. Battleship je vizualizáciou luxusná podívaná so super hercami a za cool soundtracku, kde mi ale vadia zbytočne absurdné scény a málo Neesona. Záver vyznieva ako propaganda amerického námorníctva.

Diktátor (2012)

Bolo to ešte šialenejšie než som čakal. Je ťažké hodnotiť takýto film. Nejakú extra pointu som v tom nehľadal, chcel som sa len pobaviť. Podarilo sa. Špecifický humor Saschu opäť prekvital v tom najlepšiom slova zmysle. Neľútostná smršť vulgarizmov, nechutností, rasizmu a hlášok, ktorých skutočne nebolo málo. Film určite nie je pre všetkých, ale ja som sa náramne bavil.

Hunger Games (2012)

Moc som nečakal, moc som nedostal. Podobných filmov tu už bolo mnoho. Hŕstku ľudí vypustia v pustej aréne kde prežije iba jeden. Jediná zmena v Hunger Games je, že do "boja o holý život" sú vyslané deti. Hneď od začiatku filmu je jasné, že hlavná "obetavá" hrdinka bude jedna z tých šťastnejších čo Hunger Games prežije...

Dopisy pro Julii (2010)

Príjemná, no príliš presladená rozprávka. Ide o typický romantický príbeh so všetkými klišé a naprosto predvídatelným dejom. A ten koniec? No typický americký... ★★★ dávam za Amandu Seyfried, príjemné prostredie slnečnej Itálie a v neposlednom rade pesníčku od Taylor Swift, ktorá sa k filmu náramne hodila. Nič prevratného síce tento film neponúka, ale dokáže pohladiť na duši a spríjemniť deň.