Melodie mého srdce (2007)

Videl som to na ceste z Talianska v autobuse. Názov mi niečo hovoril, inak som to nepoznal, nevedel som pribeh (čo sa vďaka tejto stranke stáva veľmi zriedkavo:) z toho vyplýáva, že som od toho nič nečakal a dostalo ma to. Príbeh je krásne naivný a úžasný. :) Spontánne hodnotenie.

Strážci - Watchmen (2009)

Počul som o tom, že čitateľov komiksu to neprekvapí lebo je to verná kópia, ale toto som nečakal. Snyderovi sa podarilo vopchať celý kolos do skoro troch hodín. Film nič dôležité nevynechá (Under the Hood, Tales of Black Freighter sú nám dodané dodatočne) a dokonca si film udržuje formu komiksu. Hudba je dobrá lenže som sa skor cítil ako na výberovke hitov súčasnosti. Neoriginálna hudba je asi jediné čo dokážem vytknúť. Dnes idem na director´s cut tak uvidím čo ešte Snyder dokáže;).

Milionář z chatrče (2008)

Pri príprave na Temného rytiera som spravil chybu a to, že som mal smiešne veľké očakávania a z toho vyplynulo, že po prvej projekcii v multikine v najlepších sedačkách som si povedal "To je všetko?" (samozrejme po viacerých projekciach sa to zlepšilo :)). Pri Slumdogovi som teda spravil opačnú vec a to, že som si ho pustil ako každý iný film bez žiadnych extra očakávaní a v DivX kvalite. Vyplatilo sa. Úplne ma to dostalo, či už spracovaním nápadu, hereckým obsadením alebo úplne úžastnou hudbou. Krásny film.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Nádherne chytľavé pesničky a výkon NPH z tejto vyloženej blbosti spravili veľmi zábavnú blbosť. :)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Dobré vtipy raz za čas, skvelý výkon Jima Parsonsa, královský Simon Helberg s jeho mamou a bohyňa Kaley Cuoco stanovili tento serial ako jeden z tých slabo nadpriemerných. Podanie hlavného hrdinu Johnnym Galeckim, bolestne predpovedateľné hlášky a dialógy v ktorých sa veľmi ľahko dá stratiť bohužial zrážajú tento seriál na kolená. Zatial to sú u mňa slabučké 4*. P.S. Vraj lepšie ako How I met your mother? ... Bez šance.

Kung Fu Panda (2008)

Pre mňa je to prekvapenie. Čakal som slabý odvar Shreka, ale dostalo ma to. Kung-fu mi takto podane ešte nebolo. Bavil som sa.

The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

Prvé predavanie cien akademie, ktoré som videl a pretože doteraz ma to nezaujimalo tak som si povedal, že idem si to pozrieť rovno v priamom prenose. Oplatilo sa. Niektoré vtipy pri pultikoch boli super (Ben Stiller a žuvačka) a Hugh je jedným z mojich najobľúbenejších hercov a, že toto všetko dokáže som naozaj naozaj naozaj netušil. Proste noc ktorú neľutujem, že som prebdel.:)

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Vo všetkých ohľadoch hustejší. Toro to skrátka s príšerkami vie. Veľmi vydarený sequel.

Zprávy TV Onion (2008)

Paradny úlet nie ako to kvázi paródie čo sa dnes točia. Nevravim, že by toto bolo genialne, ale na rozdiel od paródii som sa par krát zasmial. "First scuba diver in coma." :)