B-Boy1

Michal Baran

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62
    • 25.4.2017  14:06

70% ... Takúto párty potrebujem aspoň raz za život zažiť (#dreamjob). Bateman je charizmatický a Aniston je dokonalá. Zvyšok castu tiež hviezdil.

• 25.4.2017  14:01
    Král Kobra (2016)

50% ... Zákulisie gay porno priemyslu. Okrem pekných tiel to obsahovo veľa vody nenámutilo.

• 23.4.2017  18:59

60% ... Malo to veľký potenciál, no ostal nezúročený. Navyše dať takémuto filmu rating PG12 je fakt hriech.

• 23.4.2017  16:58

70% ... Kontrast každodennej reality obyvateľov ostrova Lampedusa pri Sicílii, konkrétne malého chlapca Samueleho, a imigrantov utekajúcich pred biedou a konfliktmi z Afriky. Chlapec bojuje so strachom, že by mi mu niečo mohlo byť, zatiaľ čo imigranti na mori umierajú v desiatkách. Relatívnosť každodenných problémov je až zarážajúca.

• 22.4.2017  13:35
    Dheepan (2015)

75% ... Príbeh srílanského imigranta, ktorý sa snaží utiecť pred občianskou vojnou a ocitá sa na predmestí Paríža, no po chvíli zisťuje, že tak úplne pred konfliktmi a pred svojou minulosťou neutiekol.

• 22.4.2017  11:46
    Rozpolcený (2016)

80% ... Po mizériách v podobe Posledného vládca vetrov a After Earth je Shyamalan späť v plnej sile. Bolo to výborné, zaujalo aj tematicky a dalo sa nad tým zamyslieť, uvažovať o takejto dissociatívnej poruche identity. McAvoy bol brilantný. Odkaz na Unbreakable malým prekvapením.

• 20.4.2017  22:28
    Zaměření (2015)

70% ... Išiel by som ešte viac do hĺbky. No veľmi sa mi páčila jedna z myšlienok, a to, že západné médiá sa tak urputne snažia zobraziť život arabských gayov žijúcich v Izraeli ako mizériu a pritom, aj keď určite nie bez akýchkoľvek problémov, sa títo ľudia snažia žiť rovnako ako v akejkoľvek inej liberálnejšej krajine.

• 15.4.2017  17:14

60-70% ... Pekná premisa a príbeh, no spracovanie trošku povrchné a často patetické. Navyše, nemôžem si pomôcť ale výkon Jennifer Connelly bol hlboko nepresvedčivý.

• 15.4.2017  17:11
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

70% ... Najslabšia marvelovka od Netflixu. Opakujúca sa šablóna hrdinu s mysterióznou minulosťou po štvrtýkrát už zákonite nemôže ohúriť aj keď sa snaží byť aspoň na niektorých frontoch originálna.

• 15.4.2017  12:28
    Nocturama (2016)

70% ... Neviem čo tým chcel autor povedať? Že teroristom môže byť hocikto a nielen islamista? Alebo chcel zobraziť vnútorné myšlienkové pochody jednotlivých aktérov tejto "rebélie"? Alebo chcel jednoducho vyjadriť nespokojnosť mladých naprieč sociálnymi vrstvami so súčasným stavom spoločnosti a spravovania štátu? Nezabudnuteľné to nebolo, ale určite to nejaké pocity vyvolalo.

• 14.4.2017  21:30

75% ... Nejaké prekvapenia + snaha o nové nápady sa im nemôže zaprieť, i keď miestami je to už cez hranice chápania a ľudských možností. Ako oddychová, akčná popcornovka s ešte väčším náporom humorných hlášok to však postačilo a zabavilo.

• 12.4.2017  15:29
    Spojenci (2016)

60-70% ... Samotný námet bol veľmi zaujímavý, ale štýl rozprávania nemastný-neslaný. Miestami dosť ťažkopádne a nudné. Herci kvalitní, ale tiež ich výkony boli nezapamätateľné.

• 11.4.2017  19:56
    V sedmnácti (2016)

75% Strasti a slasti bytia sedemnásťročným a vývoj vzťahu dvoch spolužiakov. Niektoré momenty krásne; bolo to milé a nenásilné, prirodzené a úprimné.

• 8.4.2017  12:59

65% ... Zaujímavý príbeh, ale podaný trošku násilnou a sentimentálnou formou.

• 7.4.2017  14:15

60-70% ... Rumunsko spred tridsiatich rokov ešte za vlády komunizmu a Ceausescua. Verím, že viac by tento film ocenili asi tí, ktorí niečo podobné z týchto mestských legiend zažili. Aj keď boli mnohé pasáže vtipné, viacero scén na mňa pôsobilo strnulo.

• 4.4.2017  10:13
    Zpívej (2016)

65-70% ... Trošku klišé, šablónovité a dejovo nezaujímavé ale čo sa týka muzikálnej stránky tak všetko bolo hunky-dory.

• 31.3.2017  21:24

80% ... Potreboval som niečo takéto krásne a emocionálne. Ide v podstate len o príbeh obyčajného 12-ročného chlapca a o to ako sa vyrovnáva so svojím životom, a teda hlavne so smrteľne chorou matkou, prostredníctvom utiekania sa do fantázie.

• 30.3.2017  14:01
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

80% ... Nebol som v kolenách ako pri Daredevilovi či Jessice Jones, ale stále kvalitná komiksovka od Netflixu.

• 25.3.2017  20:46
    Paterson (2016)

80% ... Poetické. Jednoduché ale podmanivé. Nie je to jednoliaty film, ktorý smeruje z bodu A do bodu B, ale skôr súbor rôznych, individuálnych scén, z ktorých si divák sám vyskladá nejaký ten ucelený obraz či myšlienku. Toto bol môj prvý Jarmusch a očaril ma, pretože mám rád režisérov, ktorých štýl je jedinečný a rozpoznateľný.

• 22.3.2017  21:00

75% ... Miestami možno trošku príliš prekombinované ale inak veľmi príjemne pozerateľný film o podvodníkoch, kde by každý chcel podraziť každého, no všetkým sa to podariť nemôže.

• 22.3.2017  20:49

60% ... Po boku 1 a 3 sa môže zaradiť k tým lepším z tejto série (narozdiel od zmagorených troch ostatných), no stále ide len o béčkový film s prihlúplym scenárom, kde chcú diváka presvedčiť o neskutočných veciach len vďaka chladnému a seriózne vážnemu odvrknutiu Milly. Avšak vizuálne dobrý, len škoda, že sa viac toho neodohrávalo znova v tých spustnutých púštnych oblastiach (ako 3), ktoré tak veľmi pasujú postapo filmom. All in all, dúfam, že sa už neuvidíme RE.

• 21.3.2017  16:43

Až moc popúšťajú uzdu fantázii. A neviem kto im povedal, že akčné scény treba zakaždým tak neefektne natočiť v slow-mo. Rúhanie.

• 20.3.2017  13:06

70% ... Príbeh imigranta z východnej Európy, ktorý je súčasťou imigrantského gangu a často si privyrába prostitúciou, a dobre situovaného podnikateľa, ktorého sexuálna túžba sa pomaly mení na potrebu chrániť a usmerňovať mladého chlapca. Išiel by som ešte hlbšie, z tohto sa dalo veľa emócií vytrieskať. Na druhej strane, dobre zahrané.

• 19.3.2017  23:26

Oproti prastrašnej dvojke výrazne lepšie. Púštne lokácie v postapo filmoch fakt môžem. Samozrejme, že aj tu bolo pár prestrelených okamihov, ale určite z tých lepších z celej série.

• 19.3.2017  15:00

70% ... Úvod série, ktorý ešte stál za to, s hlavou aj pätou a premyslenejším dejom oproti väčšine ostatných. Samozrejme, že aj tu už bolo niečo cez, ale inak slušné. A výborný soundtrack.

• 18.3.2017  19:37

70% ... Síce mi to obsahovo moc nedalo, ale čo sa týka prostredia, kulís, kostýmov a podobne to bolo dokonalo depresívne, špinavé, hnusné, dekadentné a ponuré

• 18.3.2017  13:49

75-80% ... Čistá americká arogancia vtrhnúť na cudzí ostrov, začať to tam bombardovať a všetko, čomu nerozumejú a boja sa toho, označiť za hrozbu. Možno trocha šablónovité, ale pekné. Popiči soundtrack aj vizuál - či už efekty alebo samotná príroda.

• 15.3.2017  12:35
    Bojovník (2015)

70% ... Tak dneska pre zmenu americký boxerský film, ktorý bol diametrálne odlišný, pretože priam až útočil na divácke emócie. Aj keď asi až príliš priamočiaré a miestami povrchné, no dokázalo ma to strhnúť jednak Gyllenhallovým herectvom a zaujímavými bitkárskymi scénami. A predsa len aj nejakými emóciami pohol.

• 14.3.2017  14:35

70% ... Žiadna prikrášlená boxerská dráma, ale ozajstný život jedného boxera v ringu i mimo neho.

• 12.3.2017  20:44
    Zasvěcení (2016)

60% ... Film sa snaží značne moralizovať a upozorňovať na nebezpečnosť tzv. "haze-ovania" pri iniciácii do univerzitného bratstva. Avšak celkovo vyznieva skôr naprázdno, ako by mal naozaj človeka podnietiť k zamysleniu a hmatateľným emóciám.

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62