Léto 85 (2020)

Perfektný 80-kový mood s korešpondujúcim vizuálom a krásnym príbehom sebaobjavovania. ❤️

Dva papežové (2019)

Dvaja pápeži, dva totálne odlišné názory na smerovanie cirkvi a pôvodná hostilita premenená na priateľstvo. Konverzačné prekáračky dvoch geniálnych hercov. Lahôdka. 🙏🏻⛪️

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Ten záver bol brilantným vyvrcholením filmovej mašinérie zvanej Hollywood a Tarantino v celej svojej paráde.

Ústava (2016)

Krásne, ľudské, emočné a prirodzené. Balkánske filmy jednoducho silno môžem.

Zvuk metalu (2019)

Výborné herectvo, podmanivý zvuk a beznádej zoči-voči novo nadobudnutému hendikepu. 🎼🎧🥁

Nemilovaní (2017)

Rozklad manželstva a jeho dopady na všedný život. Vedľajšie účinky zaručené. Chladné a depresívne.

U Zlaté rukavice (2019)

Neviem, či to bolo úmyselné, ale ja som sa na filme dosť pobavil. Celé osadenstvo Zlatej rukavice bolo priam až tragikomické. Dokonalé panoptikum spoločenských vydedencov. Smrad a špina boli doslova hmatateľné. A Fritz Honka bol stelesnením podivnosti a nechutnosti.

Knězovy děti (2013)

Krásna scenéria, satirizácia cirkvi, humornosť ba až tragikomickosť. Balkánske filmy ma svojou uvoľnenosťou a prirodzenosťou vedia dostať.

Čtverec (2017)

Rozumiem, čo nám chce autor povedať a pred akú juxtapozíciu postaviť, ale pre bežných divákov je toto len ťažko stráviteľný film. I ja som mal miestami problém všetko pobrať.