B-Boy1

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62
    • 25.3.2017  20:46
    Paterson (2016)

80% ... Poetické. Jednoduché ale podmanivé. Nie je to jednoliaty film, ktorý smeruje z bodu A do bodu B, ale skôr súbor rôznych, individuálnych scén, z ktorých si divák sám vyskladá nejaký ten ucelený obraz či myšlienku. Toto bol môj prvý Jarmusch a očaril ma, pretože mám rád režisérov, ktorých štýl je jedinečný a rozpoznateľný.

• 22.3.2017  21:00

75% ... Miestami možno trošku príliš prekombinované ale inak veľmi príjemne pozerateľný film o podvodníkoch, kde by každý chcel podraziť každého, no všetkým sa to podariť nemôže.

• 22.3.2017  20:49

60% ... Po boku 1 a 3 sa môže zaradiť k tým lepším z tejto série (narozdiel od zmagorených troch ostatných), no stále ide len o béčkový film s prihlúplym scenárom, kde chcú diváka presvedčiť o neskutočných veciach len vďaka chladnému a seriózne vážnemu odvrknutiu Milly. Avšak vizuálne dobrý, len škoda, že sa viac toho neodohrávalo znova v tých spustnutých púštnych oblastiach (ako 3), ktoré tak veľmi pasujú postapo filmom. All in all, dúfam, že sa už neuvidíme RE.

• 21.3.2017  16:43

Až moc popúšťajú uzdu fantázii. A neviem kto im povedal, že akčné scény treba zakaždým tak neefektne natočiť v slow-mo. Rúhanie.

• 20.3.2017  13:06

70% ... Príbeh imigranta z východnej Európy, ktorý je súčasťou imigrantského gangu a často si privyrába prostitúciou, a dobre situovaného podnikateľa, ktorého sexuálna túžba sa pomaly mení na potrebu chrániť a usmerňovať mladého chlapca. Išiel by som ešte hlbšie, z tohto sa dalo veľa emócií vytrieskať. Na druhej strane, dobre zahrané.

• 19.3.2017  23:26

Oproti prastrašnej dvojke výrazne lepšie. Púštne lokácie v postapo filmoch fakt môžem. Samozrejme, že aj tu bolo pár prestrelených okamihov, ale určite z tých lepších z celej série.

• 19.3.2017  15:00

70% ... Úvod série, ktorý ešte stál za to, s hlavou aj pätou a premyslenejším dejom oproti väčšine ostatných. Samozrejme, že aj tu už bolo niečo cez, ale inak slušné. A výborný soundtrack.

• 18.3.2017  19:37

70% ... Síce mi to obsahovo moc nedalo, ale čo sa týka prostredia, kulís, kostýmov a podobne to bolo dokonalo depresívne, špinavé, hnusné, dekadentné a ponuré

• 18.3.2017  13:49

75-80% ... Čistá americká arogancia vtrhnúť na cudzí ostrov, začať to tam bombardovať a všetko, čomu nerozumejú a boja sa toho, označiť za hrozbu. Možno trocha šablónovité, ale pekné. Popiči soundtrack aj vizuál - či už efekty alebo samotná príroda.

• 15.3.2017  12:35
    Bojovník (2015)

70% ... Tak dneska pre zmenu americký boxerský film, ktorý bol diametrálne odlišný, pretože priam až útočil na divácke emócie. Aj keď asi až príliš priamočiaré a miestami povrchné, no dokázalo ma to strhnúť jednak Gyllenhallovým herectvom a zaujímavými bitkárskymi scénami. A predsa len aj nejakými emóciami pohol.

• 14.3.2017  14:35

70% ... Žiadna prikrášlená boxerská dráma, ale ozajstný život jedného boxera v ringu i mimo neho.

• 12.3.2017  20:44
    Zasvěcení (2016)

60% ... Film sa snaží značne moralizovať a upozorňovať na nebezpečnosť tzv. "haze-ovania" pri iniciácii do univerzitného bratstva. Avšak celkovo vyznieva skôr naprázdno, ako by mal naozaj človeka podnietiť k zamysleniu a hmatateľným emóciám.

• 12.3.2017  17:32
    Klient (2016)

80% ... Ochladzovanie vzťahu počnúc rozpadávajúcou sa budovou a končiac bezútešnosťou finálnej situácie na pozadí divadelnej hry. Ako ďaleko ste ochotní zájsť v túžbe po pomste? Čo je už za hranicou normálneho správania? Znesiete následky svojich činov? Herecky výborné, atmosféricky podmanivé.

• 10.3.2017  14:17
    Zlato (2016)

75% ... Zo začiatku tematicky trocha nezaujímavé, teda aspoň z môjho pohľadu, no ako sa dej vrstvil, tak sa film stával zaujímavejším. Pohľad na McConaugheyho tentokrát nebol príliš príjemný, ale herecky to tam samozrejme stále má. Veľmi dobrá hudba!

• 10.3.2017  13:30

50-60% ... Celkom fajn vystavaná dráma z právnického prostredia až na miestami nezmyselné prestrihy a trochu premrštený, za-vlasy-pritiahnutý záver.

• 9.3.2017  15:38
    Spa Night (2016)

60-70% ...Veľmi nenápadný film o dospievajúcom kórejskom Američanovi, ktorého rodičia prídu o biznis, peňazí majú málo, ale i tak by chceli svojho chlapca vidieť na univerzite. S cieľom vypomôcť rodine finančne sa zamestná v miestnom wellness establišmente, kde objavuje svoju sexualitu.

• 7.3.2017  11:15

85-90% ... Tak takáto komiksovka tu ešte nebola. Brutálna ako Deadpool, no svojou depresívnosťou nemá obdoby. Wolverinovská labutia pieseň sa grandiózne vydarila.

• 5.3.2017  11:30

60-70% ... Audiovizuálne nádherné, no zároveň tak Bayovsky americké a patetické.

• 3.3.2017  17:03

75% ... Filmov o dospievajúcich tínedžerkách, ktoré si myslia, že sú stredom vesmíru a nikto iný nezažíva problémy len ony tu už bolo veľa, ale tento mal veruže niečo do seba. Hailee podala sympatický, nenútený výkon. Zvyšok obsadenia tiež výborný na čele s Woodym. A dobrý soundtrack.

• 2.3.2017  11:07

70-75% ... Úplne chápem pocity hlavnej postavy a o to bližší mi tento film bol. Miestami ujetý, ale ujetosť ja môžem. No a Elijah, ja ho proste zbožňujem. On je tak netuctový a zaujímavý v každej jednej úlohe!!

• 25.2.2017  20:04

80% ... Neskutočný vizuál; všetky tie zvery mi pripadali ako ozajstné. Klobúk dole! Puto človeka s prírodou - beautiful as ever.

• 25.2.2017  14:49

75% ... Životy troch žien a ich vplyv na dospievanie mladého Jaimeho. Malo to výborný feeling, Annette hrala úžasne a celé to pôsobilo neskutočne prirodzene.

• 24.2.2017  13:06
    Jackie (2016)

70-75% ... Zdanlivo sa tam nič nedeje, no v tomto filme hraje prím Jackie a jej vrtkavá ale silná osobnosť a schopnosť vysporiadať sa so smrťou JFK krátko po atentáte. Natalie Portman ju zahrala ako bohyňa. Pohľad na ňu vo mne vyvolal dosť hlbokú úzkosť.

• 23.2.2017  17:35

60-70% ... Herecky i technicky dobré, no obsahovo viacmenej nudné. Sen newyorskej hudobnej mecenášky stáť sa opernou speváčkou aj napriek jej absolútnej nemuzikálnosti a príšernému hlasu. Bola milá a štedrá, ale celý život vlastne žila v klamstve. Simon Helberg ma veľmi očaril svojím výkonom.

• 19.2.2017  14:06

85-90% ... Nemám rád obmedzených ľudí, ktorí nevedia akceptovať iný, alternatívny spôsob život ako ten ich tradičný, konzervatívny, religionistický život. Toto bol krásny, voľnomyšlienkársky film plný takej silnej energie a pozitivizmu, že bola radosť sa na neho pozerať. Navyše úchvatne zahrané a zhudobnené s čarovným vizuálom.

• 19.2.2017  10:27
    Pasažéři (2016)

60-70% ... Ste jedným z 5000 cestujúcich v hlbokom spánku na ceste na novú planétu, no kvôli určitej poruche sa sám zobudíte o 90 rokov skôr a teda aj zomriete skôr ako sa dostanete na zasľúbenú planétu. Čo všetko ste ochotný spraviť pre elimináciu samoty? Audiovizuálna sci-fi romanca s kvalitným obsadením, ktorá načrela len kúsok pod povrch, no do väčšej hĺbky neprenikla.

• 18.2.2017  14:44
    Toni Erdmann (2016)

80-85% ... Neviem, čo mám vôbec k tomuto povedať. Trpko-sladký príbeh o vzťahu humorného otca a upjatej dcéry pracujúcej v prostredí korporátov. Otec, ktorému sa zdalo, že jeho dcéra zabudla ako žiť a užívať si život a tak sa ju snaží všemožnými spôsobmi dostať späť "na zem". Naoko úplne odlišní, no v skutočnosti sú si tak podobní. Veľmi emočný film, ktorý ale asi nedokáže každý stráviť.

• 16.2.2017  14:33
    Loving (2016)

75% ... "Aké nebezpečenstvo predstavuje rasovo zmiešaný pár pre štát Virginia a jeho obyvateľov?" Zbytočné zákony boli, sú a budú kdekoľvek na svete. Žiaľ! No dúfam, že miera absurdity bude čoraz nižšia. Z filmu sa dalo vytrepať oveľa viac emócií bolo to miestami hluché. Najmä postava Joela Edgertona bola veľmi stroho napísaná. Ale zase ak ten pán Richard Perry Loving bol taký aký bol, tak svojim spôsobom chápem. Ruth Neggu začínam pomaly zbožňovať.

• 15.2.2017  13:14
    13th (2016)

80-85% ... Veľmi podnetný dokument. Je priam neskutočné ako americký systém spravodlivosti stále, aj keď pod rúškom inej zámienky, stále bojuje s Afroameričanmi ako nositeľmi zla a kriminality a znevýhodňuje ich postavenie zoči-voči štátnej/federálnej justícii. Forma a štýl boja sa menia, no černoch aj naďalej ostáva v očiach vyznávačov bielej rasovej nadradenosti akýmsi podčlovekom. Čistý hnus tie USA a nielen oni.

• 14.2.2017  11:56

80% ... Film s takou neskutočnou atmosférou akú len emancipované černošky vedia vyčarovať. Ústredné trio bolo top, hudba skvelá. Niekto s matematicko-fyzikálnym vzdelaním by si asi tento film užil ešte o trochu viac.

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62