Nebezpečné známosti (1988)

80% ... Mám rád filmové mrchy a filmy plné intríg. Glenn Close bola famózna. Hudba výborne dopĺňala celkovú atmosféru s nádherným prostredím a kostýmami.

L'Extravagant voyage du jeune et prodigieux T.S. Spivet (2013)

70-75% ... Aj keď mi hlavný hrdina občas trošičku liezol na nervy, bol to veľmi milý film. Milé malé dobrodružstvo/road-trip za uznaním a pochopením, ktoré sa niekedy nachádza bližšie než si myslíte akonáhle sa prenesiete cez určité problémy.

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

70% ... Funes ma aj oveľa lepšie komédie, táto mi prišla trocha vlažná. Aj keď určite boli pasáže kedy som sa zasmial, no nebolo ich až tak veľa. Niekedy veľmi nápadité, inokedy troška prehnané. Komédia so srdcom.

Hlad (1983)

40-50% ... Toto sa asi ani nedá nazvať upírskym filmom, pretože popiera akékoľvek zaužívané stereotypy o upíroch. Čo by ani až tak nevadilo, keby ten film aspoň o niečom bol. Neprišlo mi to ako niečo súvislé. A scenár ako taký mi prišiel strašne povrchný. Ani zvučné mená ako Deneuve a Sarandon nepomohli. Ale zvukovo a hudobne to bolo na výbornú.

Zejtra napořád (2014)

20% .. Pičovina hrajúca sa na prednášku o životnej filozofii. Ukrutne hlúpy film. V traileri vám ukážu Hong Kong len preto aby sa mohol celý film (okrem 2 minút na začiatku a na konci) odohrávať v Čechách. Jediný svetlý bod filmu bola krásna Vica. Keby tam nebola už by som to dávno vypol.

Sledování (1998)

75-80% ... Ďalší režisérsky debut, tentokrát v podaní Christophera Nolana. Výborne vystavaný dej, prelínanie časových udalostí, pomalá gradácia. Príbeh jednoducho zaujal, ale chýbala mi atmosféra ktorá by ma do filmu vtiahla. ... V tohto týždňovom debutantskom súboji mal o kúsok navrch Aronofsky vďaka nesmierne pohlcujúcej atmosfére a celkovému vizuálu.

(1998)

80% ... Aronofského celovečerný debut. Čistý, nepoškvrnený Aronofsky tak ako ho máme všetci radi. Vidno z čoho čerpal pri natáčaní Requiem for a Dream. Veľmi podmanivý strih a kamera. Omamujúca atmosféra a zase vynikajúca hudba Clinta Mansella. Na režisérsku prvotinu veľmi dobre odvedená práca.

Co děláme v temnotách (2014)

85% ... Neskutočný trip. Dokumentaristicky podaná "hororová" komédia o živote upírov na Novom Zélande. Prakticky som sa ušťával počas celého filmu. Absurdne vtipné!

Divoké historky (2014)

75% ... Poviedkový film s kvalitatívne kolísajúcimi segmentami. Vo všeobecnosti by som to zhrnul asi tak že 3 ma nezaujali a 3 áno a to priam až veľmi. Las Ratas, Bombita a La Propuesta boli len takými vlažnými príbehmi, ktoré sa topili v sebe samých. Pasternak bol výbornou úvodnou scénou, ktorá mala predznamenať aká kvalita sa a nás rúti (žiaľ nebolo tomu vždy tak). El más fuerte bola asi top poviedka, kde sa nikto s nikým nemazná a bola veľmi blízko realite. Hasta que la muerte nos separe bol ďalší top, ktorý ma neuveriteľne prekvapil, najlepšia svadba akú som kedy videl. Ale hudobne a atmosféricky výborné počas celého filmu.

Falešní poldové (2014)

50-55% Miestami som ich chcel prefackať (či skôr scenáristov), no miestami som sa aj dobre zabavil. Taká priemerná pičovinka čo až tak veľmi neurazí. Cítim tam snahu o 21/22 Jump Street, no do tej ligy sa im nepodarilo dostať. Každopádne, čakal som oveľa väčšiu pičovinu než som dostal, takže pozitívne prekvapenie.