Chris Isaak - Wicked Game (1991) (hudební videoklip)

Geniálně jednoduchá skladba s geniálně jednoduchým klipem. Z poslechu až mrazí, a ze zvuku i z videa dýchá atmosféra raných devadesátých let. Většinou se snažím při hodnocení videoklipů hodnotit opravdu jen vizuální stránku věci, tady to prostě ale nedokážu oddělit. Lépe padnoucí video k písni si nedokážu představit. Pro mě velmi silná a velmi osobní záležitost.

Investigátoři - Proutkaření (2022) (epizoda)

Nejlepší byly ty pohledy tří proutkařů, když ten mentalista, aniž by byl "jendím z nich", určil správně ten kanystr. Ten záběr na ty tři a jejich výrazy mě odrovnal :D

Investigátoři - Biorezonance (2022) (epizoda)

Ha ha ha, ta "terapeutka" Danka Varádyová taky tvrdí jednou to, a podruhé zas ono, jako nevím, co by se muselo stát, abych k někomu takovýmu šla... Člověk musí být už opravdu úplně zoufalý (což nemyslím jako žádný výsměch, ani to pro mě není nepochopitelné). Ale tak, když to někomu pomůže... Osobně to ale vnímám podobně jako uživatel bobstock. A ta Danka fakt vtipná, prý já to nikdy nedržím takhle, proto to nefunguje, a nejdřív "jsem připravená do toho experimentu jít, jakkoliv budete chtít" a když metoda selže, tak "no já jsem s tím nebyla už od začátku ztotožněná"   a podobně :D

Investigátoři - Breathariánství (2022) (epizoda)

Jasně, paní, co vykládá, jak už 6 let nejí, a poslední jídlo měla 28.12. 2014, a pak jedním dechem dodá, že si před 14 dny dala kopeček zmrzliny ("jenom jeden!" - milá paní, to už je úplně jedno, i kdybyste sežrala jen půlku, je to pořád "jídlo"), s tím, že už zmrzlinu neměla "asi 2 roky"... jako wtf.... Jinak je super, že víme, že utajovaná konference byla vlastně svatební cesta toho mentalisty a Claire, to je hodně podstatná informace :D

Máme rádi zvířata (2023) (pořad)

Dneska jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí o tasmánských čertech. Za to musím dát nějaký hvězdičky.

Jukebox Honzy Dědka (2022) (pořad)

Tento pořad se bohužel dá jen poslouchat (a to ještě s rezervou;  když mluví Dědek, tak se vždycky modlím, aby mluvil jen krátce, když mluví jeho asistentka - počkat, proč tam vlastně je? To, co moderování tohoto pořadu obnáší, by jeden moderátor zvládnul s prstem v nose), ale nedá se na něj v žádnym případě koukat. To ostentativní  houpaní v bocích a poskakovaní obou "moderátorů" při každé hudební ukázce, z toho studem lezu pod židli, fakt, to se prostě nedá, zlatá Policie v akci, ta se aspoň nebere tak vážně a aktéři nejsou arogantní duo, které si ujíždí samo na sobě. Naprosté zprznění potenciálního dobrého hudebního pořadu s hádáním ukázek, vždyť to mohla být zábavná i poměrně  inteligentní soutěž...

Metoda Markovič: Hojer - Poslední facka (2024) (epizoda)

O mnoho lepší, než první díl. Uhlík mě baví, hraje to fakt šíleně úchylně, role mu sedne. Chvílema, když koulí očima a různě divně pokyvuje nebo prostě hejbe hlavou, vypadá jako Hurvínek....

Metoda Markovič: Hojer - Možnost léčby (2024) (epizoda)

Herecký výkony příšerný, zvuk divnej - to jsou snad nějaký postsynchrony, nebo co?, stylizace postav taky děsná, některý dialogy a monology naprosto příšerný (např. výpověď herečky, která si říká "Leona" a asi nemá příjmení, na stanici o tom, jak ji pronásledoval deviant, to byl tak otřesnej hereckej výkon, repliky a celkově ta scéna, že by jeden zaplakal. Ale ona byla děsná už v Sex o'Clock, tak to možná bude hlavně o ní), rádoby umělecký záběry.... Kupodivu (!) mě tolik nevytáčel Mišík, asi se trochu zklidnil (nebo ho zklidnil někdo jinej). Prachař spíš jak karikatura (i když vtipná, uznávám.) Další komický moment přišel ke konci, když se SPOILER sejdou vyšetřovatelé s Kotkem ve věznici, chvíli se s ním nezávazně bavěj, a když je konečně Kotek vyzve, ať kápnou božskou, proč vlastně za nim přišli, tak Markovič s lehkým úsměvem: "Nás by zajímalo... jaké to je... být sadistický vrah?" přesně s těmi rádoby napínavými pomlkami a s closeupem na jeho ksicht, přičemž se ještě pak ozve mlácení do nějakého kovu, jakože obří ŠOK! Úplně jak v těch Lostech, bože můj, kde si taky tvůrci představovali asi bůhví co...

Tělo jako důkaz (1993) odpad!

Za Madonnu mi bylo trapně. Věděla jsem, že neumí hrát, ale to, co předvedla předčilo moje očekávání trapnosti a neschopnosti. Chudák Dafoe, muselo pro něj bejt těžký udržet si nějakou hereckou kvalitu, když 90% času měl vedle sebe osobu bez špetky talentu. I ta Glenn Close, která se do role femme fatale podle mě vůbec nehodí, byla mnohem uvěřitelnější v Osudový přitažlivosti, a rozhodně bych do tý postele radši skočila s ní, než s Madonnou, i když pro mě atraktivní není ani jedna. Takže to přisuzuju talentu a charismatu, Madonně se nedostává ani jednoho, a nejsem heterosexuální chlap, ani homosexuální žena, abych tady jako někteří uživatelé mohla  a chtěla přihazovat hvězdičky za Madonniny odhalené bobule. Díky, nepotřebuju, nechci.

Jak jsem poznal vaši matku - Večer v muzeu (2010) (epizoda)

Jennifer Morrison neumí hrát (její předstírání jakýchkoli emocí od vzteku přes brek až k ublíženosti je jako sledovat malé dítě, kterému seberete hračku a odmítnete koupit zmrzlinu) a její role je v seriálu neskutečně otravná. Jinak celkově dost děs, ale to je prostě pátá a šestá série celá. Co už.